Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Latvijas čemp. 15km skrējienā 13.06.2009 11:00 Mežaparkā
12/06/2009
11:16
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Kampar, izskatās, ka rīt Mežaparkā mums laiks būs sutīgs un pat 15km laikā prasīsies pēc ūdens. Cik atceros, tad par padzeršanos Mežparkā bija jārūpējas pašam. Kā Tu domā risināt šo jautājumu? 

Es plānoju pirms starta izdzert vienu "guaranu", paņemt trasē līdzi vienu želeju, kuru izlietot ap 8.-10.km un nolikt kaut kur pa ķērienam, piemēram, uz savas mašīnas jumta, dzērienu pudeli. Būtu jau labi, ja būtu kāds galdiņš trases malā, taču cik atceros, iepriekšējās reizēs bija spainis ar ūdeni uz soliņa... Tas nu laikam man nederēs.. Es katram gadījumam iezīmēšu savu pudeli, lai var atpazīt pa gabalu un nesajaukt ar citām. Pirms starta būs jāpameklē vieta, kur to nolikt. Sutoņa būs drausmīga, jo šorīt jau deviņos no rīta saule spieda nežēlīgi...:(

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/06/2009
12:56
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

10.aprīļa 10km Mežaparka skrējienā es pudeli noliku zālītē tūlit aiz finiša. Pēc otrā apļa pagrābu un skrienot padzēros un nometu atkal zālītē pie sētas (nu jau kādus 20 metrus tālāk pa distanci). Pēc tam dzēru pēc katra apļa, 2.669km. Pēc finiša ar inerci noskrēju vēl kādus 40 metrus uz priekšu un tur jau gaidīja man enerģijas dzēriena pudele. Šādu taktiku es piekopju arī skrējienos parkā pie uzvaras puļķa apļojot 1km aplīšus.
Priekšrocības - 1.Nav jāapstājas dzerot, parasti iedzeru 2 -3 mazus malkus ar divsoļu pauzi; 2. Nav jāstiep nekāds lieks smagums. Mazs trūkums - skrienot ir drusku jāpiebremzē un jāpieliecas lai paņemtu pudeli.
Tiekamies Mežaparkā rīt pirms starta.

12/06/2009
13:48
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Runājot par sutoņu. Gismeteo rīt sola ap 11 grādiem visu dienu un lietņu. Cerēsim uz vēsumu bet bez lietus, vismaz uz skrējiena brīdi

12/06/2009
13:52
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Ja tā laika prognoze piepildīsies, tiesa šobrīd tai ir grūti noticēt, tad ar skriešanu rīt viss būs o.k.!:) Sīks lietutiņš jau skriešanai netraucē...

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/06/2009
14:14
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Es arī pirms starta ieņemšu uz krūts vienu 'quarana'. Skrienot līdzi paņemšu vienu trīskāršo Maxim enerģijas želeju, kuru lietošu pēc vajadzības. Trases malā uz galdiņa, ja tāds būs, ja ne - uz mašīnas jumta (nav slikta doma) nolikšu kādas 3-4 mazas pudelītes ar dzeramo, kuras skrienot garām paķeršu, un pēc izlietošanas aizmetīšu. Pēc sacensībām protams savākšu, jo piegružot apkārtni nav mans mērķis.

Un, kā saka - maukšu!!!

Вперед и с песней!
12/06/2009
17:21
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Arvien vairāk sāk izskatīties, ka rīt laiks vairs nebūs karsts - kas tad tā būtu par skriešanu Mežaparkā bez lietus un peļķēm?!:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/06/2009
17:24
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Ziguce, vai tu rīt būsi kopā ar mums?:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/06/2009
22:58
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

veiksmi jums rīt ! Diemžēl manis tur nebūs ..... eh darbi ....

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
12/06/2009
23:20
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Paldies, Mošķi, darīsim ko varēsim. Mēs laikam būsim tikai trijatā...

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/06/2009
23:23
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

toties paši labākie spēki :)  nu gandrīz visi labākie :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
13/06/2009
23:19
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Es šodien sev par lielu pārsteigumu konstatēju, ka man ļoti patīk skriet vēsā laikā un, turklāt, lietū. Skrējās ļoti viegli, labi un patīkami, lai gan lija visu iepriekšējo nakti, lija iesildoties, lija visu distanci, lija pēc finiša... Es nebiju pat domājis šodien skriet tik ātri. Mana iecere bija turēt ātrumu ap 4:45 un finišēt ap 1:12, bet sanāca par minūtēm sešām ātrāk...:)

Iesāku lēni un apdomīgi - pirmais kilometrs 4:33, otrais 4:34 un tie bija mani lēnākie kilometri šodien. Pēc tam drusku pieliku ātrumu un tā arī turēju drusku zem 4:30. Pa ceļam par vairāk nekā pusminūti uzlaboju savu personīgo rekordu 10km distancē. Tai brīdī es sapratu, ka rezultāts arī 15km būs krietni labāks nekā biju plānojis pirms skrējiena. Tā kā bija maz dalībnieku, tad līderi aizskrēja uz priekšu jau no paša skrējiena sākuma, bet atpalicēji atpalika un visu distanci man tuvumā - ne priekšā, ne arī aizmugurē, neviena nebija un skrēju viens pats savā nodabā kā treniņā. Vienīgi priekšpēdējā aplī pie ezera līderu trio, tai skaitā arī Kampars, noķēra mani un apdzina par apli. Savukārt es viņus visus trīs noķēru un apdzinu savā pēdējā aplī, kad viņi pēc finiša veica atsildīšanās apli.:) Pēdējā aplī man izdevās netālu no finiša noķert un apdzīt par apli kādus piecus vai sešus cienījamus kungus. Varbūt tāpēc man pēdējais kilometrs bija otrs ātrākais šodien  - 4:12. Pēc finiša bija sajūta, ka varētu skriet vēl un vēl... Biju atkal ļoti sataupījies, jo vidējais pulss distancē man bija tikai 156bpm. Nebija jau īsti motivācijas spiest no sevis ārā vairāk, distancē nebija muguru, kurām dzīties pakaļ, vidējais ātrums - 4:25, jau tā bija ātrāks kā jebkad sacensībās man ir bijis līdz šim. Tagad vismaz zināšu, ka arī lietū ir forši un ļoti patīkami skriet un ka pusmaratonā man ir jāmēģina izskriet no 1:35. Jāsagaida tikai vēss laiks un lietus...:)

Aivars703 arī bija ļoti apmierināts ar savu ātrumu un sasniegto rezultātu, jo viņš pirmo reizi esot izskrējis no 5 minūtēm/km. Arī Kampars neizskatījās noskumis par savu kārtējo medaļu un trešo vietu cīņā ar saviem pastāvīgajiem konkurentiem. Bet par saviem iespaidiem, es esmu pārliecināts, viņi pastāstīs paši.

Noslēgumā es gribētu pateikt, ka es neesmu pārliecināts, ka es būtu sasniedzis labāku rezultātu, ja nebūtu lijis. Tas izklausās savādi, bet man, patiešām, patika, ka skrējiena laikā visu laiku lija...:) Un tas ir mans šodienas lielākais un pārsteidzošākais atklājums!:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
00:41
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Ierodoties Mežaparkā pusstundu pirms sacensību sākuma, uzreiz pamanīju Aivaru, kurš jau bija novietojis spēkratu un vingroja. Garām paskrēja arī Aivars 703, ar kuru paspēju tik vien kā sarokoties. Steidzos reģistrēties, pārģerbties, lai vēl pagūtu iesildīties. Viss notika raiti - rindu nebija. Daudz skraidīt nebija laika, jo pulkstenis jau rādīja 10:50, tāpēc ar Aivaru lēnām skrējām meklēt starta vietu.

Starts tika dots, un šīs dienas lielais notikums bija sācies. Laika apstākļi šīs dienas sacensībām bija ideāli – nebija karsts, un neliels lietiņš patīkami veldzēja sakarsušos skrējēju ķermeņus. Skrējās viegli, nekas nesāpēja un netraucēja, tomēr sākuma ātrums 3:25min/km - 3:30min/km. šķita drusku par lielu, un lika drusku kļūt piesardzīgam. Taču nolēmu neko nemainīt, un turpināt tādā tempā skriet. Turējos kopā ar vairāk pieredzējošākiem sportistiem – Valtasu un Seļivanovu, un sākām drusku atrauties no pārējo skrējēju bariņa. Tā arī vienā, monotonā tempā noskrējām distances lielāko daļu, kad pirms pēdējā apļa padzeroties nojaucu elpošanas ritmu, samazinājās temps, un sāku drusku atpalikt no līderiem.

Finišā rezultāts 53:37, trešā vieta. Tik labu rezultātu nebiju plānojis, tāpēc esmu ļoti apmierināts. Salīdzinot ar iepriekšējo Mežaparka 10km skrējienu, šodienas 15km skrējiena temps bija augstāks – pirmos 10km noskrēju apm. 35:40min, salīdzinot ar pagājušo 10km rezultātu 36:05. Patīkami apzināties, ka progress nav apstājies.

Kā jau izlasīju Aivara komentos, arī viņam ir tāpat, un tāpat arī viņš un Aivars703 ir apmierināts ar rezultātu un sacensībām

Pats galvenais, ka visa šī skriešanas padarīšana dod prieku.

Вперед и с песней!
14/06/2009
09:52
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Nu veči, ne pa jokam esiet cilpojuši. Apsveicu ar labiem personīgajiem rekordiem. Starp citu Aivar es arī sāku ķert sevi pie domas, ka lietutiņa smidzināšana ir labs stimuls skriešanai.

14/06/2009
10:29
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Protams, ātrāk gribas tikt sausumā! :)

Aivar, vai Tev ir sanākušas bildes no iepriekšējā pasākuma Daugavas stadionā un vakardienas Mežaparka? Ja ir, kur var ielādēt? Vari atsūtīt arī šeit: kaspars@transimpex.lv 

Вперед и с песней!
14/06/2009
10:45
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

malači, puiki! :)

Žēl, ka es pats nevarēju ar jums vismaz daļu distances kopīgi paskriet :( Ātrums tiešām baigi iespaidīgs! Apsveicu ar panākumiem. Nesaprotu, kur gan mums tās robežas progresam. Laikam jau, esam snauduši un nu nāk ārā :))

Lietus distances laikā man ar gandrīz netraucē, tāpēc pārāk nebīstos, ja distancē kas tāds notiek. Atceros, kad Mežaparka 1/2maratonā ar uzlija, emocijas bija tikai pozitīvākās, ja neskaita lielo šļuru :)

Tiesa, nezinu, kā lai šodien garo gabalu skrienu. Man te paredzēts ir garais gabals šodien un liekas, ka tas lietus, kas bija pie jums, ir atnācis līdz Liepājai un nemaz negrib mitēties :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
11:41
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Mošķi, pa radio saka, ka līšot visur visu dienu, turklāt dienas otrajā pusē vēl intensīvāk. Tāpēc dodies ārā pēc iespējas ātrāk, es jau savu tiesu slapjuma šodien saņēmu. Vajadzēja noteikti izkustēties pēc vakardienas Mežaparka aktivitātēm.

Paldies, Kampar, par koordinātēm, jau sen gribēju Tevi lūgt tās, tā pat kā mobilā telefona numuru, man atsūtīt. Bildes Tev šodien vēlāk noteikti pārsūtīsu...

Sm72, vai Tu būtu gatavs 12.jūlijā Ozolniekos 10km noskriet - tas būs 2 nedēļas pēc Santa Clausa maratona?

Ziguce, vai Tu biji vai nebiji vakar Mežaparkā?:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
11:52
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

mdam, kaut kāds sīks lietutiņš mums te līst un vējš ar ... it kā derētu tā kā skriet ... un laikam jau tomēr būs jādara, slinkumu jāpārvar :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
12:15
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Aivar, vai nebūs 12.07 grūti skriet, ja 11.07 Mežaparkā pusmaratons?

14/06/2009
12:21
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Sajaucu, tomēr 11.06. ir Vaidavas skrējiens. Aivar skriesi Vaidavas skrējienu?

14/06/2009
12:29
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Pikols reklamēja Bruņurupuča skrējienu Jūrmalā pa pludmali, tas arī ir 11.jūlijā un tas man patiktu labāk nekā skriet apkārt Vaidavas ezeram. Turklāt Jūrmala neprasītu visu dienu, kā tas būtu braucot uz Vaidavu.

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
No permission to create posts