Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Latvijas čemp. 15km skrējienā 13.06.2009 11:00 Mežaparkā
14/06/2009
14:54
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Cik garš Bruņurupuču skrējiens?

14/06/2009
16:12
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Sestdien, 14.jūlijā, pulksten 10.00, Majoru pludmalē pie “Baltic Beach Hotel” jau devīto reizi norisināsies ikgadējais “Bruņurupuča skrējiens”. Jūrmalas pilsētas dome aicina piedalīties visu vecumu interesentus un skriet gribētājus.

Skrējiena distance ir 7 kilometri. Skrējiena dalībniekiem nav vecuma ierobežojuma. Uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē saņems lielos bruņurupučus, turklāt katrs skrējiena dalībnieks kā suvenīru saņems skrējiena simbolu – bruņurupuci.

Uz tikšanos Majoru pludmalē!

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
16:17
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Izskatās, ka esmu pielicis pagājušā gada informāciju. Pameklēšu, es kaut kur redzēju arī jauno - par šo gadu. Pikols teica, ka šogad būšot daudz nopietnāks šis pasākums...:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
19:17
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Skrējiens izdevās ideāls - mērķis izpildīts ar uzviju un pārliecība ka var vēl ātrāk. Es visu distanci noskrēju 6 cilvēku grupiņā kur skrēja viena dāma, Jermolājevs un vēl 4 vīri. Pusotru apli redzēju Aivaru, pareizāk viņa muguru un tad jau viņs atrāvās tā ka vairs neredzēju ceturtajā aplī mums kā stāvošiem pagāja garām līderi ieskaitot kamparu. Tā kā starplaikus es ņēmu uz apļiem, 2.669 km tad tie bija šādi - 13:09; 13:21; 13:11; 13:00; 12:57 un 8:02 uz nobeiguma pusapli. Kā redzams mēs arī skrējām tik palielinot tempu. sajūta bija ka varētu skriet vēl pāris sekundes uz km ātrāk, bet no iepriekšējiem skrējieniem zinu ka labāk skriet grupā nekā izlekt un sagaidīt kad pēc laika grupa tevi noķer un aiziet garām. Finišā kādus 500 metrus es cīnījos ar dāmu, ko tik 100m pirms finiša nokodu. Jermolājevs jau bija atrāvies no manis pa labu gabalu no manis 400m pirms beigām, bet finišā es atpaliku nieka 7-10 metrus, spēka pietrūka apdzīt. Publicētajos rezultātos ir kļūda Jermolajevs sajaukts ar Podiņu Aivaru. Viens sliktums gan bija - kāds idiots bija savācis manu dzēriena pudeli. Līdz ar to dzert dabūju tikai pirms pēdējā apļa, kad ieraudzīju savu pudeli otrus skrejceļam - līdz ar to pirms pēdējā apļa atpaliku no grupas kādus 25 metrus un dabūju mazliet kāpināt tempu lai to noķertu.

14/06/2009
19:23
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Aivars703, apsveicu ar labu startu :) Hehe, vecais labais Žora - ar viņu kopā skriet ir grūti, labāk aizmukt prom ātrāk :))

A bet savu numuru biji uzrakstījis uz pudeles? Nākamreiz uzliec virsū karodziņu ar numuru vai uzvārdu, tā visos lielos maratonos ir pieņemts darīt :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
20:01
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Kā jau Aivars no rīta bija darījis, mazgājoties ārpus mājām, arī es izdomāju, ka nav ko tērēt naudu pirtij. Izdarīšu to pa ceļam uz Bernātiem. Papildus stimuls ir tuvojošais maratons (vēl gandrīz 42 dienas) un tas, ka garo distanču (>25km) limits ne tuvu nav izsmelts. Iesāku no neliela lietutiņa, kurš pārauga daudz stiprākā. Tas tikai mudināja turpināt ceļu savā tempā un nevienam nepievērst lielu vērību - tik vien, kā ievēroju tradīciju un muku nost nost no lielceļa, kad nāca pretīm smagās fūres. Nebaidīja tas, ka kāds mani apšļakstīs, ar ūdeni, daudz slapjāku nez vai tas mani padarīja. Drīzāk jau stiprāku, bet lietus, te lija, te atkal ņēma pīppauzi. Skrēju visai vienlīdzīgā tempā, bet šoreiz nebija vairs lūzuma distances beigu daļā. Pēdējā reize bija palikusi atmiņā ar ūdens trūkumu distances laikā. Šoreiz šādu problēmu nebija un 32km finišēju ar laiku 3:07:35 (5:51/km), kas par 5 minūtēm labāks par iepriekšējo. Izdevās izvairīties no tulznām, kam ir nelaime parādīties tieši uz garākām distancēm, kas lielākas par 20km. Uzliku leikoplastu un dzīvoju bez bēdām. Tiesa, sausā netiku un zeķes bija galīgi slapjas, bet tā vienīgā neērtība.

Secināju, ka maratonam šādu tempu saglabāt uz šo brīdi nez vai varētu. Droši vien, ka šāds temps būtu par augstu pēdējiem 10km, tāpēc darba ir gana daudz, lai arī liekas, ka 4:15 varētu iekļauties.

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
21:42
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Es kaut kā šodien ar skriešanu nesteidzos - gaidīju, gaidīju, un beidzot vakarā sagaidīju lietus mitēšanos. Iznāca laba, prātīga paskriešana bez lietus. Atpakaļceļā man uzspīdēja pat saulīte. 

Вперед и с песней!
14/06/2009
21:53
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Te, Salaspilī, līst bez pārtraukumiem visu laiku, arī šobrīd. Laika ziņās sola, ka rīt pa dienu kļūs drusku labāk un ka no Liepājas mums nākšot labāks laiks...:) Otrdien jau vairs nelīšot, bet no trešdienas atkal...:(

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
21:53
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

man tik daudz laika nebija ... tāpēc ar līdu laukā :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
21:57
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Mošķi, Tu esi zvērs! Četras reizes maratona sagatavošanās periodā ir jānomauc tie garlaicīgie un monotonie 32km un Tu to šoreiz izdarīji tik štruntīgā dienā, turklāt vienatnē! Visu cieņu un apbrīnu!:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/06/2009
22:08
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Aivar, es neesmu vienīgais tāds zvērs - skatos arī sm72 ir nomaucis un ar nemaz ne tik slikti :) Tiesa man maratonā nez vai būs lietus, bet es gatavojos arī morāli - jo grūtāk ir treniņos, jo vieglāk mačos (pārfrāzējot Suvorovu) :) Ja es to nedarīšu, maratonā būs pavisam štruntīgi. Man jau ir pieredze, kad nedari to, kas ir jādara treniņos (iemesls nav svarīgs). Otreiz maratonu skriet ar rezultātu 4:40 man negribās  :))

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
14/06/2009
22:08
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Par pudeli - vēl no rīta ar pūlēm maratona numuru izbalināju un tad ar trekniem burtiem uzrakstīju AIVARS 703 (sacīkšu numuru vairāk nerakstīšu, jo pēc tam baigi grūti dabūt nost) - tagad vienmēr būs AIVARS 703. Es jau sev mājās biju piespraudis Magnēta numuru (kas man ir 703 jau pāris gadus), bet organizatori teica ka tas numurs priekš viņiem ir par mazu un grūti saskatāms un lika uzspraust 6.vidusskolas sarkanu numuru. Man jau nekas nebija pret (organizatoriem un tiesnešiem vienmēr taisnība) - varu pārstāvēt arī savu bijušo skolu. Bet mācība man ir - uz pudeles uzrakstīšu īsu instrukciju - nu ļoti īsu - NEAIZTIEC - NAV TAVA.

14/06/2009
22:50
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Es arī šodien izlīdu uz savu pēdējo garo skrējienu. Biju izrēķinājis googlē, ka būs kādi 31 km, bet sanāca 29,270. Taču pašās beigās to nokompensēju ar svētlaimīgu peldi piemājas Lielupē. Ja Jūs zinātu kādā svētlaime bija pēc 29 km ielīst upē un nopeldēties. Galu galā tāpat biju cauri slapšs, līdz ar to nebija ko zaudēt:) Ūdeni lietus bija sakūlis siltu kā pienu. Varbūt ietekmēja āra temperatūra kura bija ap kādiem 11 grādiem. Uz distances beigām kājas tādas pastīvas palika, taču to norakstu uz nogurumu, kurš sakrājies treniņu un citu sportisko aktivitāšu sakarā. Nu priekšā īsie treniņi, no kuriem dažus ieplānošu pa Norvēģijas kanainiem apvidiem. Jo saplānoju braucienu uz Rovaniemi sekojuši: 20.06. no Rīgas ar prāmi uz Stokhomu. Tad ar kemperi uz Oslo, tad uz Stavangeru, pēc tam uz Bergenu, tad uz Trongheimu un pēc tam uz Rovaniemi. Līdz ar to man ceļš uz Rovaniemi pa 6 dienām jāpārvar kādi 3000 km. Gan jau sakrāsies kāds nogurums, bet ģimene vēlas ekskursiju pa sapņu zemi Norvēģiju. Tādēļ arī tāds apvienojums ekskursijai ar maratonu:)

14/06/2009
22:58
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Nav kāds no līdzatkarīgajiem bijis Norvēģijā. Varbūt var ieteikt kādu labāku maršrutu?

09/10/2009
13:35
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

13.jūnijā gaisa temperatūra bija no 10.8 līdz 11.1 grādi, bet rīt sola ap 9 grādiem. 13. jūnija rezultāti  bija ļoti labi - daudzi sasniedza savus labākos vai tuvu tam rezultātus. Toreiz spriedām ka temperatūra ap 10 grādiem ir tā optimālā skriešanas temperatūra. Rīt būs par grādu (tā sola lielākie meļi pasaulē - metereologi(latviski laikam tulkojas - šamaņi)) vēsāks. Varbūt optimālā temperatūra ir 9 grādi?

Novēlu visiem veiksmīgu skrējienu.

OreMan esi gatavs mačoties ar "nopietneim vīriem" (mans svars atkal sāk pietuvoties cienījamiem 90)?

09/10/2009
15:57
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Man, Aivar703, jau atkal ir 93kg un es esmu vēl "nopietnāks" par Tevi!:)

Kaut man vēl ir neliela trauma, Mežaparkā rīt būšu un skriešu15km. Savu 13.jūnija rezultātu atkārtot šobrīd nevarēšu, jo skriešu ļoti uzmanīgi, bet no Tevis centīšos daudz neatpalikt!:)

Sagatavo rūpīgi savu dzēriena pudeli, citādi būs kā toreiz...:) Bet par lietu skrējiena laikā neuztraucies - tas būs un nekur nepaliks!:)

Novēlu visiem - gan tie, kuri dosies iekarot Lietuvu, gan tiem, kuri mačosies tepat Latvijā - lai viegls un raits solis!

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
09/10/2009
16:41
Ivars
Ivars
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
20/08/2009
Offline

Zinātāji, pasakiet lūdzu, kur būs reģistrācija

09/10/2009
17:02
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Mežaparkā. Mājā, kas atrodas aiz estrādes. ceļa sākums netālu no ZOO ieejas. Jājiet pa galveno aleju līdz Mežaparka estrādei. Tālāk pa aleju gar žogu (žogs atrodas pa labi no Tevis) līdz parādās mazāks ceļš pa labi. Tālāk pagriežamies pa šo ceļu pa labi un gar žogu ejam līdz vārtiem. Tur ar skaļām ovacijām tiek sagaidīti jaunie skrējēji. Ja ovāciju nav vai neviens nepievērš uzmanību - troksnis jātaisa pašam. 

09/10/2009
17:17
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Aivars703, mačoties jau vienmēr gatavs.. Žēl, ka pagaidām neesmu gatavs arī uzvarēt viņus (nu, tos `nopietnos vīrus`) :D

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
09/10/2009
17:19
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Aivar, es jau arī nēesmu tai labākajā formā. Kājas pēc divnedēļ atpakaļ maču krampjiem vēl joprojām tādas stīvas. Papildus trešdien paskraidīju (pareizāk būtu teikt lauzos cauri) avenāju brikšņiem un papildus tam pamanījos vēl iepīties dzeļoņdrātīs.

Vienīgais stimuls man ātri skriet ir tas ka sestdien jābūt Ropažos kur jāsaņem laimētā mašīna. Tas ir notiks orjentēšanās sacensību Magnēta izloze kur cīņā par mašīnu piedalās tikai regulāri skrienošie (vismaz 5 reizes mēnesī piecus mēnešus pēc kārtas). Tādi esam 200 dalībnieki. Zinu ka divi nebūs(izlozes nosacījumi - obligāti jābūt klāt pie izlozes).  Vēl būs divi kolēģi no darba. Tā kā varbūtība riktīgi nosvinēt ir 1:65.

Nopirku Guaramas mēģeni 25ml. Redzēs ko teiks kuņģis pēc tādas pirmsstarta turboiešprices.

No permission to create posts