Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Skriešana Grīziņkalna parka teritorijā (1905.gada parks)
07/09/2014
20:53
Anete
Anete
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 57
Member Since:
14/08/2011
Offline

Sveiciens visiem Grīziņkalna un pārējiem skrējējiem, kas mēdz pa šo parku skriet!
Nu jau vairākas nedēļas parks piedzīvo ekstrēmās pārvērtības, tiek renovēts, lai var atgriezties skaistāks un funkcionālāks. Līdz ar pieaugušajiem būvdarbu apjomiem, teritorijā ir parādījušās zīmes, ka parks ir slēgts un teritorijā uzturēties nav atļauts.
Šodien runājām ar teritorijas apsardzi, vadība viņiem ir devusi rīkojumu apstaigāt teritoriju un attiecīgi cilvēkiem izteikt brīdinājumus, saukt pašvaldības policiju (sods no 50 EUR). Trūkstot resursi, lai norobežotu visu parku.
Nododu šeit informāciju, jo pēdējā laikā skrējēju ir daudz, daudz arī to, kuri skrien pa norobežotajām teritorijām. Un, lai Jūs būtu lietas kursā. Vienu gan varu teikt, ka dienās, kad sargā sieviete ar Vilku meiteni, šādu apgaitu nebūs. Viņas nav ar mieru, jo pietiek ar apsargājamo tehniku, bet publika pie tā stūra ir, maigi sakot, drausmīga. Varētu būt, ka Ziedoņdārzā ir analoga situācija, bet tur izskatās, ka ir labāk norobežotāka teritorija.

08/09/2014
09:04
shahs
shahs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 139
Member Since:
17/11/2011
Offline

oi, paldies par info. Tieši laikā. Šonedēļ bija plānots izmēģinājuma skrējiens un kā reiz domāju paskraidīt pa Grīziņkalnu, bet nu nāksies meklēt citu maršrutu. Cerams, ka ekstrēmās pārvērtības aizgaiņās arī visādus nēpatīkamos tipus.

08/09/2014
09:34
eees
eees
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 354
Member Since:
02/05/2011
Offline

shahs said

oi, paldies par info. Tieši laikā. Šonedēļ bija plānots izmēģinājuma skrējiens un kā reiz domāju paskraidīt pa Grīziņkalnu, bet nu nāksies meklēt citu maršrutu. Cerams, ka ekstrēmās pārvērtības aizgaiņās arī visādus nēpatīkamos tipus.

"nēpatīkamos tipus".. vai tas domāts-tantes ar lieliem suņiem bez uzpurņiem, kas uzskata, ka parkā vieta ir viņām nevis skrējējiem? ;)

08/09/2014
09:43
Dokken
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 94
Member Since:
14/04/2010
Offline

Skrēju 1905.gada parka kopš 1991.gada, arī sacensības tur notiek. Parka renovācija turpināsies līdz 2015.gada jūlijam. Faktiski bija ieplānots sākt renovāciju no 2011.gada vasaras. Bet kā parasti novilcināja darba sakumu līdz saeimas vēlēšanām. )))

08/09/2014
15:02
Anete
Anete
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 57
Member Since:
14/08/2011
Offline

Eees, drīzāk divkājainie tipi no stūra kafūža. :) Tādas tantes nav gadījies sastapt, vismaz man. :D Projektā ir plānota video novērošana. Projekts tiešām pamatīgi novilcināts, uz dārznieka namiņa ir plāksne ar vecajiem termiņiem.

08/09/2014
18:23
shahs
shahs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 139
Member Since:
17/11/2011
Offline

nepatīkami tipi ir tādi, kas uzskata, ka viņiem noteikti ir jāatkailinās manā priekšā kamēr es skrienu. Ar suņu tantēm ar` nav bijusi problēma.

08/09/2014
19:51
eees
eees
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 354
Member Since:
02/05/2011
Offline

Nu es esmu tur skrejusi tikai ap 6:00 no rīta, pieņemu ka iespaidīgie puiši tad guļ, bet tantēm neguļās..., tad nu pēdējā reizē tur tādas tantes satiku, ka vairs ne reizi turp neesmu skrējusi. Man bail no suņiem a tantēm vienalga, jo viņu sunīšiem ( lieli bij tie sunīši un bez pavadas un uzpurņiem) jāizskraidās, bet parks nav domāts skrējējiem-mums vieta esot Daugavas stadionā :)
Katram sava pieredze tai parkā :)

08/09/2014
20:33
Anete
Anete
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 57
Member Since:
14/08/2011
Offline

Nu jā, mums pašiem ir VAS, bet vaļā viņu nelaižam, jo tur ir daži saimnieki, kuri neskatās, kur suņi aizskrien..pēc lūguma pie sevis arī nesavāc. Mūsējam īpaši nepatīk sveši suņi, viņu pašu bērnībā Malamuts sakoda..tāpēc vedam uz Zaķusalu peldināt un izskrieties pa pļaviņu, parasti skatāmies.
Es gan parasti arī nepievēršu uzmanību šādiem saimniekiem, priecājos par dzīvniekiem. :)
Labāk tās tantes nevajag ņemt galvā..viņas tur nt-tās reizes dienā iet, taisnība ir tavā pusē. Mums ar vienu Igauņu dzinējsuņa saimnieci ir līdzīgs konflikts, viņa NEKAD savu suni nesavāks, vienalga, kas nāks pretī.
Cik skatījos, tad projektā suņiem ir paredzēts atsevišķs laukums, bet skrējējiem speciāli celiņi. Redzēs kā būs. :)
Lai nu kā, lai veicas treniņos un lai nav visādi nepatīkami personāži ne uz divām, ne uz četrām jāsastop!

09/09/2014
00:20
Kvaki
Kvaki
Zinātājs
Members
Forum Posts: 66
Member Since:
14/04/2012
Offline

Hmmm.Redz,kas notiek,kamēr neesam mājās.
Es piederu gan pie skrējējiem Grīziņkalnā,gan pie suņu tantēm(ja labpatīk tā saukt)Grīziņkalnā.Apmēram gadu. Nav man neviens ne uzbrucis,ne taisījies uzbrukt.
Smēķētāji aiz dzeltenās būdiņas,kas ieradušies uz Ghetto Games pasākumiem, gan traucē.Bet šeit par to klusē.
Gaidīsim gan to laukumiņu,un tos celiņus.Nez kur iesim,ja parks būs slēgts vēl gadu.:(
Evitai(eees)iesaku paņemt no patversmes sunīti.Es arī reiz baidījos..

09/09/2014
08:56
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline

Kvaki said

Hmmm.Redz,kas notiek,kamēr neesam mājās.
Es piederu gan pie skrējējiem Grīziņkalnā,gan pie suņu tantēm(ja labpatīk tā saukt)Grīziņkalnā.Apmēram gadu. Nav man neviens ne uzbrucis,ne taisījies uzbrukt.
Smēķētāji aiz dzeltenās būdiņas,kas ieradušies uz Ghetto Games pasākumiem, gan traucē.Bet šeit par to klusē.
Gaidīsim gan to laukumiņu,un tos celiņus.Nez kur iesim,ja parks būs slēgts vēl gadu.:(
Evitai(eees)iesaku paņemt no patversmes sunīti.Es arī reiz baidījos..

Neee Kvaki, tas neko neatrisinātu, tās ir divas dažādas lietas. Jo bail jau nav no suņiem, kas iet kārtīgi blakus saimniekam pie pavadas, vai tālāk no saimnieka, bet tāpat pie pavadas, kas cilvēka tuvošanās gadījumā tiek saīsināta garumā, nu jā citreiz ir neomulīgi, ja ne tik spēcīgs cilvēks ved tādu niknāku suni, bet tas ir nieks. Tā problēma jau ir tajos suņos, kas skrien bez pavadas un dēļ, kuriem ir kaut par metru jāmaina sava pārvietošanās trajektorija. Man šausmīgi patīk suņi (nu izņemot mazus kvekšķus) un, ja man ir iespēja es metos tos bužināt (kā citi sajūsminās par maziem bērniem, kuri man savukārt sajūsmu neizraisa), pat tāds gadījums pirms kāda laika, skrien man suns virsū a kamēr es bļauju uz saimnieku sāku to suni paijāt, jo šis tik mīļi pie manis piekļāvās, kad saimnieks šo demonstratīvi gribēja klapēt par to, ka pats ir palaidis bez pavadas. Tāpēc arī vnm līdz pēdējam vilcinos izmantot gāzes baloniņu, bet, ja sanāk izmantot ir garantēta vismaz puse nakts bezmiegā. Tāpēc patika pret suņiem un to esamība paša saimniecībā nekādi nespēj mainīt sajūtas pret svešu suni, kas ir bez uzraudzības un nemaina to cik ļoti es ienīstu tos saimniekus neatkarīgi no tā vai tas suns man uzbrūk vai tikai pienāk klāt, jo tā ir necieņa no viņu puses un es nevaru cienīt cilvēku, kurš ņirgājas par mani. Tas tomēr kaut, ko pasaka par cilvēku, jo bieži vien nākas novērot, ka suņi, kuri tiek vesti pie pavadas un citreiz pat pilnīgi apstādināti un satverti tā, ka ne kāju pakustināt ir tie mierīgākie un citreiz pat uz mani nepaskatās, bet saimniekam ir kaut kāda cieņa un izpratne, ka tikai tāpēc, ka līdz šim suns nevienu nav aprijis nenozīmē, ka tas var brīvi skriet traucējot apkārtējiem un, ka tas ir dzīvnieks, kura galvā ielīst un domas nolasīt saimnieks nevar.

09/09/2014
09:41
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Ar suņiem, manuprāt, ir tā, ka viņiem ir jāierādā vieta. Manā gadījumā tā vieta ir ārpus manas intīmās zonas (ap 30 cm). Ja kāds suns man nāk tuvāk, tad saņem no manis "pretagresiju" (reizēm pipargāzi, reizēm kājas spērienu un tml.). Ja godīgi, esmu pieķēris sevi pie domas, ka reizēm skrienot ir ļoti jauki izlādēties, lai neiemieg skriešanas "nirvānā". Pēdējā laikā gan jāatzīst, ka man ceļā ir gadījušies pieklājīgi suņi t.s. arī tie, kas kādreiz tādi nebija, jo atmiņa suņiem ir tīri laba;) Ar nelielu specifiku tas pats attiecas arī uz smēķējošiem cilvēkiem un noteikumus neievērošiem autombīļu vadītājiem;)

09/09/2014
10:05
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline

sm72 said

Ar suņiem, manuprāt, ir tā, ka viņiem ir jāierādā vieta. Manā gadījumā tā vieta ir ārpus manas intīmās zonas (ap 30 cm). Ja kāds suns man nāk tuvāk, tad saņem no manis "pretagresiju" (reizēm pipargāzi, reizēm kājas spērienu un tml.). Ja godīgi, esmu pieķēris sevi pie domas, ka reizēm skrienot ir ļoti jauki izlādēties, lai neiemieg skriešanas "nirvānā". Pēdējā laikā gan jāatzīst, ka man ceļā ir gadījušies pieklājīgi suņi t.s. arī tie, kas kādreiz tādi nebija, jo atmiņa suņiem ir tīri laba;) Ar nelielu specifiku tas pats attiecas arī uz smēķējošiem cilvēkiem un noteikumus neievērošiem autombīļu vadītājiem;)

Izlādēties nav slikti, tad, ja kā reiz ir ātruma treniņš vai treniņš bez noteiktiem ātruma pulsa mērkiem. Bet, kad tu cilvēks ļoti centīgi lēnām tipini ap 8min/km un lēnāk, lai iegrožotu un trenētu pulsu, lai tas būtu zem 140, noskrienot pirmās 10min sanāk kārtējā "suņproblēma" un atlikušo stundu, ko drīksti veltīt treniņam pulss vairs tā arī negrib krist zem 160 pat skrienot tuvu 9min/km, tad tiešām nāk raudiens un sāp sirds par tādu cilvēku necieņu un stulbumu un nekāda agresija vai atriebība to pulsu nesamazinās un treniņa kvalitāti neatgriezīs, tur var palīdzēt tikai saimnieka rīcība un tāds sīkums kā pavada.

09/09/2014
10:39
pulvermuca
pulvermuca
Zinātājs
Members
Forum Posts: 215
Member Since:
27/09/2011
Offline

Tā sanāca, ka mani bērnībā smagi sakoda vienmēr tik draudzīgais kaimiņu suns, tāpēc skriešanas treniņos pēc iespējas no suņiem izvairos, iespējams tāpēc arī esmu tik izteikts urbānās vides skrējējs. Parkus un privātmāju rajonus skrienu tad, ja pirms tam sanācis tos apmeklēt ejot un zinu, kur kādi dzīvnieki sētā un laukā tikt nevar. Grīziņkalnu treniņos esmu izvēlējusies skriet apkārt, pats parks suņu dēļ nav licies vilinošs

09/09/2014
11:20
Kvaki
Kvaki
Zinātājs
Members
Forum Posts: 66
Member Since:
14/04/2012
Offline

Nu pulsu man paceļ nevajadzīdos augstumos bieži vien vecāku stulbums,riteņojot vai skrituļojot ar bērniem.Bet tās jau ir manas problēmas.
No suņu puses esmu kosta vairākkārt.
Bet esmu sākusi izprast viņu uzvedību un zinu spēles nosacījumus.Suns svešā teritorijā neuzbrūk.

09/09/2014
14:30
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Kvaki said
Suns svešā teritorijā neuzbrūk.

Man kā reizi ir netālu esošās mājās tādi, kas plosās, kad ir sētā. Reizēm tiek laukā un kož. Esot pa gabalu no savas sētas. Saimniece uz vienu tādu gadījumu teicās suni iespundēt turpmāk garāžā. Uz žoga zīme - sētā normāls suns. (Nu, man gan neliekas īsti normāli, ja trako, kad kāds vienkārši iet vai skrien garām.)
(Vienā no tām mājām kādreiz, sensenos laikos, bija tā, ka puikas, no skolas ejot, suni kaitināja. Ilgstoši. Un tad reiz suns tika ārā no sētas un sakoda meiteni teicamnieci ar priekšzīmīgu uzvedību. Pirmo bērnu, kas patrāpījās pa zobam. Kaut viņa, cik zināms, nekad nebija kaitinājusi.)

Ir sastapti tādi, kas skrien līdzi - jo vienam tak nav tik interesanti.

Un ir arī tādi, kas pasaka - buf, es te esmu. Un turpina mierīgi sēdēt ceļa galā un skatīties, kā tu skrien. Jā, sēž ārpus sētas. Jo saimnieks strādā mežā otrpus ceļam - ir taču jāpieskata!

09/09/2014
15:57
Hiēna
Hiēna
Zinātājs
Members
Forum Posts: 454
Member Since:
14/01/2013
Offline

Kvaki said
Suns svešā teritorijā neuzbrūk.

Šo teikumu var likt kā nākamo aiz "Mans suns nekož" un "Viņš jau maziņš" (es iekļautu arī "Suns, kas rej, nekož"). Uzbrūk viņi svešā teritorijā, un kā vēl! Man suns ir uzbrucis MANĀ teritorijā, un man viņi tik daudz ir koduši, ka jūt visu pa gabalu. Šad tad viņi manas bailes saož, vēl pirms esmu apzinājusies, ka viņu redzu, un metas no mugurpuses. Šet nekādas loģiskas pamācības nelīdz, tikai un vienīgi saimnieku saprātīga darbība. Redz, ja man iestājas cīņas instinkts un es tam sunim iebliežu pa ribām, tad es tā ļaunā skaitos, bet to jau saimnieks neapjēdz, ka zemapziņā tā ir cīņa par dzīvību.

09/09/2014
16:15
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline

essnee said

Kvaki said
Suns svešā teritorijā neuzbrūk.

Šo teikumu var likt kā nākamo aiz "Mans suns nekož" un "Viņš jau maziņš" (es iekļautu arī "Suns, kas rej, nekož"). Uzbrūk viņi svešā teritorijā, un kā vēl! Man suns ir uzbrucis MANĀ teritorijā, un man viņi tik daudz ir koduši, ka jūt visu pa gabalu. Šad tad viņi manas bailes saož, vēl pirms esmu apzinājusies, ka viņu redzu, un metas no mugurpuses. Šet nekādas loģiskas pamācības nelīdz, tikai un vienīgi saimnieku saprātīga darbība. Redz, ja man iestājas cīņas instinkts un es tam sunim iebliežu pa ribām, tad es tā ļaunā skaitos, bet to jau saimnieks neapjēdz, ka zemapziņā tā ir cīņa par dzīvību.

Jā es to pašu gribēju teikt par to frāzi, "svešā teritorijā neuzbrūk" un "suns nekož, ja tam neko nedara." pašai ir bijis variants svešā teritorijā un zinu citu kam ir bijis, pat bez saimnieka klātbūtnes, kurš loģiski, ka ir jāaizstāv neatkarīgi kādā teritorijā atrodas.
Kā arī nu nelīdz nekāda "viņu spēles noteikumu" zināšana, ja tev tumšā ziemas vakarā neapgaismotā teritorijā piesoļo viens klāt no mugurpuses un iekož kamēr tu pat neesi pamanījis, ka viņš tur vispār ir un viņa teritorija ir labu gabalu prom.
Turklāt par teritoriju runājot, ir tikai normāli, ka suns saprot, ka saimnieks laižot viņu brīvā vaļā ir devis viņam atļauju visu tuvāko apkārtni uzskatīt par savu teritoriju.

09/09/2014
16:18
Kvaki
Kvaki
Zinātājs
Members
Forum Posts: 66
Member Since:
14/04/2012
Offline

Acīmredzot,Grīziņš nav priekš jums:)

09/09/2014
16:30
Anete
Anete
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 57
Member Since:
14/08/2011
Offline

Kvaki, mēs paši esam iecienījuši staigāt gan pa skvēru gar protozēšanas un ortopēdijas centru un baznīcas skvēru, mums tāds lēnas pastaigas 20-30 min aplītis sanāk, vēl ir skvērs, kur ir skulptūra "Rīdzinieki". Ir cilvēki, kas ved paskraidīt suņus pa Daugavas stadiona teritoriju vai caur blokmāju (skulptūra "Ūdenszirgs"). Cik, saprotu, tad pa malām un aleju var iet, jo tur jau neremontē. Tie pīpējošie mani arī kaitina, tas ir visnepatīkamākais posms, ja skrien pa malām..
Dzīvoju šeit visu savu mūžu, vecāki arī kopš bērna kājas, nav dzirdēts, ka Grīziņkalnā ir bijušas tik lielas problēmas ar suņiem. Ar tiem, kuriem mums bija problēmas, tas ir mazākais. Labāk, lai tur uzturas saimnieki ar dzīvniekiem, nekā visādi narkomāni vai rajona ielas meitas.

09/09/2014
16:38
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline

Kvaki said

Acīmredzot,Grīziņš nav priekš jums:)

Un tas ir pats trakākais un sāpīgākais šajā attieksmē, ka Grīziņš (un tā vietā liekot jebkuru citu vietvārdu) nav priekš jums - cilvēkiem, kuri vienkārši vēlas droši pārvietoties- nevis nav priekš suņu skraidināšanas bez pavadas, lai gan patiesībā būtu jābūt otrādi.

No permission to create posts