Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Jauni skriešanas apavi Asics GT-2160
06/06/2011
12:17
baler
baler
Interesents
Members
Forum Posts: 36
Member Since:
30/04/2010
Offline

Sveiki,ar saviem vecajiem skriešanas apaviem gatavojos un noskrēju savu pirmo pusmaratonu NRM, pēc tam man viens lielais kājas pirksts palika zils. Palasīju forumā un sapratu ka jāpērk jauni apavi, tiku uz Asics laboratoriju un man piemeklēja Asics GT-2160 piektdien nopirku un noskrēju mierīgā tempā 5km. Viss bija ok nākošajā rītā gribēju noskriet garo brīvdienas, bet jau ap piekto kilometru sajutu ka man sāk sāpēt pēdas iekšpuse no beržanās, noskrēju 7.40 vairāk nevarēju, kad novilku zeķi sapratu ka būs tulzna.Atpakaļ gāju ar kājām. Vakarā  sāka sāpēt arī otras kājas pēda, bet citā vietā, un pavisam vakarā sāka sāpēt kāju ikri. Ar vecajiem apaviem man vispār nebija nekādu problēmu, nekas nesāpēja un nebija nekādu tulznu. Kā man pareizi ienēsāt jaunos apavus, jo savādāk man nebūs ar ko skriet Ventspilī.

06/06/2011
12:37
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Hā,pareizi esi darījis,ka jaunos apavus ieprovēji treniņos.Kāds bij tavs vecais modelis,jaunos iegādajoties teici ar kādām čabām skrēji ?

06/06/2011
12:43
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

tulzna papēža iekšmalā? kādas zeķes?

es ar mocījos ar tulznām papēžos skrienot ar saviem Asiciem, taču divus pusmaratonus sacensībās noskrienot laikam ātrāk skrienas, nedaudz savādāks solis un tulznas nebija kā par brīnumu.

es skrēju pamīšus 2x ar vecajiem un 1x ar jaunajiem, taču diez vai pagūsi 2 nedēļās ienēsāt apavus un pierast pie tiem.

Ne viss ir tā, kā izskatās.
06/06/2011
13:39
baler
baler
Interesents
Members
Forum Posts: 36
Member Since:
30/04/2010
Offline

Vecās man ir Reebok skriešanai, bet kas par modeli nevaru pateikt, jo man viņas ir ļoti sen un nevar vairs redzēt uz šiltes kas par modeli tikai izmēru var redzēt. Par zeķēm, es skrēju ar sporta zeķēm, bet ne ar skriešanas zeķēm. Pusmaratonu es skrēju ar citām, bet tās nemaz nav sporta zeķes , bet bija ok.

06/06/2011
14:32
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

sporta zeķes tās, kuras ir bezizmēra kokvilnas maisiņi, vai arī nopietnākas zeķes no sintētikas?

Tīri labas un lētas skrienamās zeķes var dabūt adidas veicī, kas pretī leļļu teātrim, maksā ap 4Ls, ir speciālās "prettulznu" zonas, pa vidu speciālā kompresijas josla vai kā viņu tur ..

lētākas skrienamās zeķes neesmu redzējis, vai ir labākas par asics speciālajām skrienamajām zeķēm, kas maksā ~2x vairāk nemācēšu teikt

Ne viss ir tā, kā izskatās.
06/06/2011
14:56
baler
baler
Interesents
Members
Forum Posts: 36
Member Since:
30/04/2010
Offline

Būs jāpamēģina tās adidas zeķes, paldies .

06/06/2011
16:00
Valters
Valters
Tērvete
Zinātājs
Members
Forum Posts: 284
Member Since:
23/04/2011
Offline

Gluži, kā mans stāsts, tikai man ar jaunajām čībām skrienot nežēlīgi sāp pirksti. Un nepalīdz nekāda ienēsāšana, vai zeķu maiņa. Tādēļ rīt dodos veikt pēdas podometriju, varbūt tur kāda atziņa uzpeld. Šobrīd bez apstāšanās vairāk par 7. km noskriet nav iespējams. Turklāt man ir divi jauni apavi, bet paskriet nevaru ne ar vieniem. Ar vecajiem Nike Pegasus, problēmu nebija. Tagad ir arī ar tiem. :( Varbūt rīt būs kāda jauna ziņa.

06/06/2011
16:25
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Valters rakstīja:

Gluži, kā mans stāsts, tikai man ar jaunajām čībām skrienot nežēlīgi sāp pirksti. Un nepalīdz nekāda ienēsāšana, vai zeķu maiņa. Tādēļ rīt dodos veikt pēdas podometriju, varbūt tur kāda atziņa uzpeld. Šobrīd bez apstāšanās vairāk par 7. km noskriet nav iespējams. Turklāt man ir divi jauni apavi, bet paskriet nevaru ne ar vieniem. Ar vecajiem Nike Pegasus, problēmu nebija. Tagad ir arī ar tiem. :( Varbūt rīt būs kāda jauna ziņa.

baigās aizdomas, ka pie vainas ir asfalts ... skrieni tikai to, vai arī maini segumus?

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
06/06/2011
17:36
Valters
Valters
Tērvete
Zinātājs
Members
Forum Posts: 284
Member Since:
23/04/2011
Offline

Mošķis rakstīja:


baigās aizdomas, ka pie vainas ir asfalts ... skrieni tikai to, vai arī maini segumus?

Nu kādas 4/5 sanāk asfalts. Pārējais grants ceļš.

06/06/2011
18:02
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

būtu labi, ja vēl dažādotu segumu - ideālā būtu vēl meža ceļš ... vai kaut kā tā ... vai vienkārši paņem kādu savādāku treniņu ... 4/5 - tas ir baigi daudz uz asfaltu ...

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
06/06/2011
18:15
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

man pārsvarā visi treniņi pa asfaltu, šad tad ielienu mežā, bet tur vairāk par 10km kājas un iekša netur, jālien laukā :) pa asfaltu man labāk patīk, jo tur kāja liekās taisni, neļodzas, nav tā, ka visu laiku pēdas ārmala augstāk par iekšmalu dēļ šaurās takas

Ne viss ir tā, kā izskatās.
06/06/2011
18:38
baler
baler
Interesents
Members
Forum Posts: 36
Member Since:
30/04/2010
Offline

Es savos vecajos apavos skrēju  98%  pa asfatu, problēmu nebija.

06/06/2011
18:49
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

baler rakstīja:

Es savos vecajos apavos skrēju  98%  pa asfatu, problēmu nebija.

cik liela kilometrāža bija vecajos apavos? Kā jau teica papucis – zeķēm arī dažreiz ir svars … man ir kaut kas no lētā plaukta Nike zeķēm … nav problēmu, bet tas ir tikai man …

 

papucis rakstīja:

man pārsvarā visi treniņi pa asfaltu, šad tad ielienu mežā, bet tur vairāk par 10km kājas un iekša netur, jālien laukā :) pa asfaltu man labāk patīk, jo tur kāja liekās taisni, neļodzas, nav tā, ka visu laiku pēdas ārmala augstāk par iekšmalu dēļ šaurās takas

 

te atkal ir apavu problēma – krosam ir jābūt stabilam apavam – vai nu tas ir tieši krosa apavs, vai arī tāds, kas vismaz nesit cauri uzskrienot uz pirmo kociņu/akmentiņu/citu šķērsli. Mežam, kā krosa distancei ir sava burvība – ne tikai svaigs gaiss, bet arī sava kāju nostiprināšanas nolūkos – ir arī platākas takas, kas parasti nav gluži līdzeni gabali, tas prasa savu koncentrēšanos uz distanci un spēku

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
06/06/2011
18:59
Kaspars
Kaspars
Latvija
Zinātājs
Members
Forum Posts: 360
Member Since:
29/04/2009
Offline

Bet tas jau tieši ir labi, pēdas "uztrenē" Būtu man meži pieejami, pa tiem vien skrietu.

06/06/2011
19:01
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

pa mežu bizoju ar adidas canadia tr 3, kociņi, akmeņi nav šķērslis bet gan tikai un vienīgi šaurās takas pusotras pēdas platumā :) Mežā jau forši, tikai grūti: visu laiku mikroreljefs - vai nu skrien kalnā vai lejā, tāpēc ar kājas un iekša netur vairāk par 10km pa tādu mežu :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
06/06/2011
19:17
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

papucis rakstīja:

pa mežu bizoju ar adidas canadia tr 3, kociņi, akmeņi nav šķērslis bet gan tikai un vienīgi šaurās takas pusotras pēdas platumā :) Mežā jau forši, tikai grūti: visu laiku mikroreljefs – vai nu skrien kalnā vai lejā, tāpēc ar kājas un iekša netur vairāk par 10km pa tādu mežu :)

tur es Tev piekrītu – šaurās taciņas ir traki – arī es nez vai izturētu – bet mikroreljefs tas nav rādītājs, drīzāk jau rakstura rūdītājs ;)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
06/06/2011
19:44
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

bet ko darīt ja raksturs stiprāks par iekšām? :) lab, tā jau novirze no tēmas ... par tēmu, dzintaram ir foršs krēms nogurušām kājām ar tējas koka ekstraktu -
http://www.dzintars.lv/lv/products/?product=949

parasti lietoju pēc garajiem skrējieniem vai arī pāris dienas pirms sacensībām, cerībā, ka samazināsies risks dabūt tulznas

Ne viss ir tā, kā izskatās.
06/06/2011
20:29
Valters
Valters
Tērvete
Zinātājs
Members
Forum Posts: 284
Member Since:
23/04/2011
Offline

Tiko izskrēju pa Tērvetes dabas parku. Patīkams vēsums šajā karstajā vakarā un kājas arī jūtas labāk.

06/06/2011
21:56
baler
baler
Interesents
Members
Forum Posts: 36
Member Since:
30/04/2010
Offline
 papucis rakstīja:

sporta zeķes tās, kuras ir bezizmēra kokvilnas maisiņi, vai arī nopietnākas zeķes no sintētikas?

Tīri labas un lētas skrienamās zeķes var dabūt adidas veicī, kas pretī leļļu teātrim, maksā ap 4Ls, ir speciālās "prettulznu" zonas, pa vidu speciālā kompresijas josla vai kā viņu tur ..

lētākas skrienamās zeķes neesmu redzējis, vai ir labākas par asics speciālajām skrienamajām zeķēm, kas maksā ~2x vairāk nemācēšu teikt                                                                                              izskatās ka tā būs mana īstā problēma, nopirku adidas veicī, tagad vakarā noskrēju 5.40 nekādu problēmu. Paldies par padomu

06/06/2011
22:15
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

nesapriecājies par ātru un nepārforsē, citādi prieks, ka noderēja padoms

Ne viss ir tā, kā izskatās.
No permission to create posts