Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
NRM 2011 ieteikumi
24/05/2011
23:50
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Vēl gribētu gan,ka vismaz maratonistiem būtu piemiņas krekliņi,arī pasta partija būtu iekļauta cenā,daudzie ārzemnieki ir neizpratnē .

25/05/2011
00:01
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

piemiņas krekliņu un pasta party iekļaut cenā? tad daudzie vietējie būtu neizpratnē par dalības maksu :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
25/05/2011
00:04
Arvis
Arvis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 113
Member Since:
19/02/2010
Offline

Runājot par labierīcībām, daudzās valstīs ir uzstādīti ielas pisuāri. Tādus uzstādot varētu krietni samazināt rindas uz labierīcīām

25/05/2011
00:06
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Tā varētu būt,bet no visiem ārzemju maratoniem krekliņi ir atvesti(pat no Tallinas-tur nekāda lielā dalība nav).

25/05/2011
00:10
Daina
Iļģuciems
Admin
Forum Posts: 261
Member Since:
09/05/2009
Offline

papucis rakstīja:

kāpēc lai kaut kas nebūtu kārtībā ar manu čipu? :) t.i. kāpēc lai organizatori liktu nepārbaudītus čipus aploksnē?

sakarā ar to, ka tika mainīti numuri [piemēram, ja pēkšņi izrādījās, ka sistēmas piešķirtā numura aploksne ir noklīdusi], bija dota iespēja pārliecināties, vai patiešām jaunais iedotais nr ir uz Tava vārda.

25/05/2011
01:44
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Čipu pārbaudes iespēju varbūt vajadzēja reklamēt mājaslapā. Pašlaik informācijā par Expo tāda lieta vispār nav pieminēta. Arī saņemtajā lapā ar pēdējiem norādījumiem - nav.

Es gan pamanīju attiecīgo uzrakstu - taču biju jau tādu pārbaudi agrāk izmēģinājis citos pasākumos, tāpēc sapratu, kas tas ir (un, ka man to vajag). Piedaloties maratonā pirmo reizi, varēja arī nepievērst uzmanību...

25/05/2011
02:09
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

papucis rakstīja:

piemiņas krekliņu un pasta party iekļaut cenā? tad daudzie vietējie būtu neizpratnē par dalības maksu :)

Nākas piekrist. Ja jau krekliņš maksāja 20 Ls un pasta party arī kaut ko (aizmirsu, cik), tad parēķiniet vien, cik sanāktu viss kopā…

Turklāt, gadās jau arī ārzemēs tādi maratoni, kur visas neobligātās lietas reģistrējoties jāatķeksē speciāli. Liekas, ka, piemēram, 2006. gadā Berlīnē tā bija. Domāju, ka patiesībā tā ir pareizāka pieeja – dot iespēju ietaupīt, ja daļu no visa piedāvātā komplekta nemaz nevēlos. Nav īsti skaidrs, kādēļ "daudzie ārzemnieki ir neizpratnē". Varam jau arī viņus apgaismot. :)

Ja tomēr ārzemēs pamanās visas lietas piedāvāt par saprātīgu kopējo cenu, tad, acīmredzot, viņu sponsori ir dāsnāki. Pie mums… paši varat iedomāties…

25/05/2011
07:39
Valters
Valters
Tērvete
Zinātājs
Members
Forum Posts: 284
Member Since:
23/04/2011
Offline

Kad sākāt runāt par maratona krekliem, pēkšņi sapratu, ka es pie sava nopirktā krekliņa tā arī neesmu ticis.

Vai to man vajadzēja saņemt Expo kopā ar numuru?

25/05/2011
08:18
janis.jeksevics
janis.jeksevics
Zinātājs
Members
Forum Posts: 95
Member Since:
28/01/2011
Offline

Valters rakstīja:

Kad sākāt runāt par maratona krekliem, pēkšņi sapratu, ka es pie sava nopirktā krekliņa tā arī neesmu ticis.

Vai to man vajadzēja saņemt Expo kopā ar numuru?

Tas bija jāiet saņemt pie atsevišķa galdiņa!

Sazinies ar orgiem, iespējams var pie tā vēl tikt!

25/05/2011
09:27
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Didzis rakstīja:

Man čips tika pārbaudīts,bet pie sava rezultāta tāpat neēsmu vēl ticis.

Nepārdzīvo, Didzi, man Prāgā bija tā pat, bet pēc pusotras nedēļas viss sakārtojās!:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
26/05/2011
09:23
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline

Tā kā skrēju arī 5km distanci, tad varēju vērot, ka ūdens glāzītes jau beigušās. Skrējēji aktīvi izmantoja iespēju padzerties, taču tam vajadzēja izmantot KOPĪGAS 1,5l pudeles, kuras visu laiku tika uzpildītas. Likās jocīgi. Nu ok, 5km distance, taču līdz ar mums finišēja arī pēdējie maratonisti.

26/05/2011
09:46
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

Piekrītu laumiic, ka krasta ielā prasījās kāds orkestris vai cita dzīvība, jo,piemeeram, manā tempā skrienot virzienā uz dienvidu tiltu, neviens vēl pretī neskrēja us sajūta bij kā skrienot treninjā... Varbūt to orkestri, kas bija uz vansu tilta, driizaak vajadzeeja uz krasta ielu paarcelt, jo uz vansinieka taapat jau tautas un trokshnja netruuka...

Slinkie noskrien ātrāk ;)
26/05/2011
10:37
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

5km skrienot vai tad vispār ir nepieciešams ūdens pa ceļam?!?! :O

Ne viss ir tā, kā izskatās.
26/05/2011
10:48
janis.jeksevics
janis.jeksevics
Zinātājs
Members
Forum Posts: 95
Member Since:
28/01/2011
Offline

papucis rakstīja:

5km skrienot vai tad vispār ir nepieciešams ūdens pa ceļam?!?! :O

Domāju, ka tas ir lieki, 5km jau nu pilnīgi noteikti var iztikt nedzerot un nekas nenotiks.

26/05/2011
10:55
Sandijs
Sandijs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 278
Member Since:
19/05/2011
Offline

Es skrēju 10km un neprasījās ne dzert, ne ēst, ne papildus atvēsināties, tādēļ šķiet, ka 5km distancē tā vairāk ir izklaides sastāvdaļa - padzerties, aplieties ar ūdeni. Bet varbūt es nepareizi darīju, jo skrēju pirmo reizi. 

26/05/2011
11:02
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Sandijs rakstīja:

Es skrēju 10km un neprasījās ne dzert, ne ēst, ne papildus atvēsināties, tādēļ šķiet, ka 5km distancē tā vairāk ir izklaides sastāvdaļa – padzerties, aplieties ar ūdeni. Bet varbūt es nepareizi darīju, jo skrēju pirmo reizi. 

5/10km nav tās distances, kuru laikā ir nepieciešams atjaunot spēkus ar kaut kādiem ēdieniem, pie stipri  lielāka karstuma (> +30ºC) padzerties var paņemt, bet šādos grādos tam vienkārši nav laika un nav nepieciešamībās :) …

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
26/05/2011
11:27
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Galvenais ieteikums uzlabojumiem ir par atspirdzinājuma punktiem. Ārzemju maratonos parasti tie ir pa vidu starp enerģijas punktiem/dzirdināšanas vietām – 7,5.km; 12,5.km; 17,5.km; 22,5.km; 27,5.km; 32,5.km; 37,5.km un tajos ir pieejams gan dzeramais ūdens, gan švammītes, gan vanniņas ar ūdeni, kur tās iemērkt.

Otrs ieteikums būtu starprezultātu fiksēšana 10km; 20km, pusmaratons, 30km un 40km. Varētu, protams, arī biežāk – ik pa katriem 5km. Rīgā "pīkstuļi" bija salikti "cilpu" tālākajos punktos uz Dienvidu tilta, Ganību dambī, pie arēnas "Rīga", Ķīpsalā, pie Slokas ielas, lai novērstu šmaukšanos distancē. Iespējams, ka organizatoriem tā ir mazāk problēmu, taču es esmu pārliecināts, ka lielākajam vairumam maratonistu tomēr vairāk interesētu starprezultāti nevis tas, vai kāds no daļibniekiem gadījumā nav šmaucies.

Trešais. Tas ir mazāk nozīmīgs, taču… Šogad uzkrītoši maz bija mūzikas. Es pat nerunāju par "dzīvo" izpildījumu. Ļoti būtu palīdzējusi arī ritmiskas, skriešanai piemērotu mūzikas ierakstu atskaņošana, it īpaši distances otrajā pusē. Citur ir tā, ka beidzoties vienai, jau ir saklausāma nākamā – šīs muzikālo priekšnesumu vietas ir izvietotas praktiski katrā maratona distances kilometrā un, jo tuvāk finišam, jo blīvāk.

Ko nevajadzētu vairs mēģināt uzlabot – tas ir starta laiks, piemērotāku šim gadalaikam un ģeogrāfiskajiem platuma grādiem neatrast! Pozitīvi vērtējama, manuprāt, ir arī īsāko distanču nodalīšana no maratona un pusmaratona, kuri abi, kamēr dalībnieku skaits ir tik neliels, var noritēt arī turpmāk no kopēja starta.

Labi, uzrakstīšu vēl arī par tualetēm… Pateicoties dalītajam starta laikam, šogad rindas bija mazākas, bet tomēr bija. To varētu arī uztvert kā nekad pilnībā neatrisināmu problēmu, ja vien es Prāgas maratonā nebūtu pārliecinājies par to, ka šādos pasākumos rindas uz tualetēm var nebūt vispār. To organizatori panāca ar atvērta tipa liekā šķidruma deponēšanas "punktu" uzstādīšanu, tādejādi izbrīvējot tradicionālās plastmasas būdiņas sievietēm, kā arī tiem vīriešiem, kuru pirmsstarta vajadzības neaprobežojās tikai ar iepriekš minētajām.

Nobeigumā es tomēr uzskatu par nepieciešamu atzīmēt, ka šis maratons, manuprāt, bija labi noorganizēts, bet, ņemot vērā cenas (dalības maksas) attiecību pret saņemto labumu – pat ļoti, ļoti labs. Man patika. Tāpēc paldies visiem, kuri palīdzēja organizēt, atbalstīja, piedalījās vai citādi veicināja šī pasākuma izdošanos!

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
28/05/2011
13:47
Ritra
Ritra
Interesents
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/05/2011
Offline

Paziņojumu par brīvprātīgo tiesnešu meklēšanu vajadzētu ielikt vismaz mēnesi pirms sacensībām, nevis divas dienas pirms tam piektdienas vakarā, kad lielāka daļa vairs mājas lapā nemaz neieskatās! Tad arī nebūtu situācija (kas atkārtojas jau katru gadu!), ka kā minimums vienā zonā nepieciešamo 16 tiesnešu vietā, ir pieteikušies labi ja astoņi… Un līdz ar to atkristu daudzas problēmas, kas te jau tika minētas:
-trūkstošās rokas pie dzeršanas punktiem;
-milzīgās rindas pie mantu glabātuves (vienkārši reāli trūka brīvprātīgie palīgi);
-brīžiem neskaidri pagriezieni vai marķējums sarežģītākas trases daļās (trūka cilvēki, kurus novietot vajadzīgajos posteņos);
-glāzīšu un mačalku jūra simts metrus aiz katra dzeršanas punkta (dzeršanas punktu palīgi divatā nespēja to visu savākt pietiekami ātri);
-utt, utt… :)

30/05/2011
23:40
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

5 km bez dzirdināšanas var iztikt, bet 10 km tā tiešām noderēja!

No permission to create posts