Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kā izvēlēties piemērotākos apavus skriešanai?

sienam_kedujpg

Neviens skrējiens nav iedomājams bez sporta tērpa un ūdens pudeles un, protams, piemērotiem sporta apaviem. Perfekts apavu pāris var uzlabot sniegumu, novērst traumas un padarīt skriešanu patīkamu. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu 7 faktorus, ko nepieciešams ņemt vērā pirms jaunu apavu iegādes.

1.     Uzziniet savas pēdas tipu

Pirmais solis, lai atrastu ideālos skriešanas apavus, ir izprast savas pēdas tipu. Pastāv trīs galvenie pēdu tipi: neitrāla izliekuma, zema izliekuma (plakanā pēda) un augsta izliekuma. Savu pēdas tipu varat noteikt, veicot vienkāršu “wet” testu vai konsultējoties ar podologu. Kad esat noskaidrojuši savu pēdas tipu, varat sašaurināt savu izvēli, izvēloties apavus, kas paredzēti tieši Jūsu vajadzībām.

2.     Ņemiet vērā savu skriešanas stilu

Jūsu skriešanas stilam ir būtiska nozīme, nosakot, kāda veida apavi Jums būs vispiemērotākie. Zinot savu skriešanas gaitu, varat izvēlēties apavus ar pareizu amortizāciju, stabilitāti un atbalstu, kas atbilst Jūsu soļa ritmam un nodrošina nepieciešamo komfortu un aizsardzību.

3.     Izvērtējiet savu skriešanas reljefu

Apsveriet, kādā apvidū visbiežāk skriesiet. Neatkarīgi no tā, vai tas ir ceļš, taka vai abu veidu kombinācija, ir apavi, kas ir pielāgoti optimālai veiktspējai un aizsardzībai uz katra seguma. Apavi, kas paredzēti skriešanai pa ceļa segumu parasti ir vieglāka konstrukcija, savukārt apavi, kas paredzēti skriešanai pa takām, piedāvā lielāku saķeri un izturību, lai pārvarētu nelīdzenu apvidu.

4.     Apaviem jābūt pareizajā izmērā

Nekad nenovērtējiet par zemu to, cik svarīgi ir pareizi piemērīt skriešanas apavus. Apmeklējiet specializētu sporta veikalu, kur pieredzējuši darbinieki var analizēt Jūsu pēdas tipu, skriešanas gaitu un konkrētās vajadzības. Veikala darbinieki var atrast labākos, Jums piemērotākos skriešanas apavus. Izvairieties no apavu iegādes, pamatojoties tikai uz stilu vai zīmola reputāciju, tā vietā priekšroku dodiet komfortam, piemērotībai un funkcionalitātei.

5.     Izmēģiniet apavus pirms to iegādes

Pirms pirkuma veikšanas ir ļoti svarīgi apavus izmēģināt. Kad esat sašaurinājis savu izvēli, pirms pirkuma veikšanas ir ļoti svarīgi apavus izmēģināt. Izmēģiniet tos veikalā vai uz skrejceliņa, ja tāds ir pieejams. Pievērsiet uzmanību tam, kā apavi pieguļ Jūsu kājām, pievēršot uzmanību komfortam, atbalstam, stabilitātei un vispārējai piemērotībai. Ja iespējams, izmēģiniet vairākus pārus un salīdziniet tos, lai atrastu apavus, kas ir visērtākie.

6.     Ņemiet vērā īpašās funkcijas

Atkarībā no Jūsu individuālajām vajadzībām un vēlmēm, iespējams, vēlēsieties apsvērt papildu funkcijas, piemēram, apavu elpojamību, ūdensizturību, elastību un svaru. Dažiem skrējējiem var noderēt apavi ar papildu amortizāciju garo distanču skrējieniem, savukārt citi var dot priekšroku minimālistiskiem apaviem, kas nodrošina dabiskāku sajūtu. Izvērtējiet šīs īpašības, pamatojoties uz saviem skriešanas mērķiem un personīgajām komforta vēlmēm.

7.     Ievērojiet savu budžetu

Lai gan ir vilinoši tērēties, iegādājoties jaunākos un dārgākos skriešanas apavus, ir svarīgi ievērot savu budžetu. Par laimi, ir pieejami kvalitatīvi skriešanas apavi par dažādām cenām. Koncentrējieties uz to, lai atrastu apavus, kas piedāvā vislabāko vērtību veiktspējas, izturības un komforta ziņā, ņemot vērā Jūsu budžeta ierobežojumus.

Daži no populārākajiem skriešanas apavu zīmoliem:

  • Nike;
  • Adidas;
  • Asics;
  • Brooks;
  • New Balance;
  • Saucony;
  • Mizuno;
  • Under Armour.

Lai izvēlētos labākos skriešanas apavus, ir rūpīgi jāizvērtē dažādi faktori, tostarp pēdas tips, skriešanas stils, apvidus, piemērotība un Jūsu budžets. Ievērojot šos soļus un veltot laiku dažādu iespēju izpētei un testēšanai, Jūs varat atrast ideālo skriešanas apavu pāri, kas palīdzēs sasniegt Jūsu mērķus un uzlabos skriešanas pieredzi.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.