Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Nordea Rīgas maratons 2014
19/05/2014
15:19
Milbergs
Milbergs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 71
Member Since:
30/07/2012
Offline
101

Arī mans pirmais maratons ir aizvadīts, vēl pat šodien ir pozitīvās emocijas no vakardienas.
Gribēju pateikt lielu paldies foršajiem tempa turētājiem (4:00h), ar kuriem skrēju kādu gabalu. Visu skrējienu jutos lieliski, bet pie 32km notika negaidītais, tieši pie dzeršanas punkta cisku sarāva krampī, tā ka nokritu zemē un domāju ka vairs neturpināšu. Bet beigās kaut kā lēnām arī mocīju uz priekšu, tam sekoja vēl 4 milzīgas krampja lēkmes, bet pāris min pastaipot un lēnām atkal sākot skrējienu kādu brīdi atkal varēja paskriet - līdz nākamajam. Katrā ziņā šo nekādi nebiju iedomājies, jo nekad nekas tamlīdzīgs nebija bijis. Varbūt kāds zina par šo vairāk un kā to varu nākamreiz novērst?

Tā jutos vispār lieliski, spēks bija un vienīgā problēma bija tie krampji, dēļ tiem arī nepalīdzu zem 4:00h, ko pēc tam pārdzīvoju, bet nu kā ir tā ir. Paldies visiem par pozitīvajām emocijām :)

19/05/2014
16:12
aVRX
aVRX
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 20
Member Since:
14/08/2012
Offline
102

Milbergs said

Arī mans pirmais maratons ir aizvadīts, vēl pat šodien ir pozitīvās emocijas no vakardienas.
Gribēju pateikt lielu paldies foršajiem tempa turētājiem (4:00h), ar kuriem skrēju kādu gabalu. Visu skrējienu jutos lieliski, bet pie 32km notika negaidītais, tieši pie dzeršanas punkta cisku sarāva krampī, tā ka nokritu zemē un domāju ka vairs neturpināšu. Bet beigās kaut kā lēnām arī mocīju uz priekšu, tam sekoja vēl 4 milzīgas krampja lēkmes, bet pāris min pastaipot un lēnām atkal sākot skrējienu kādu brīdi atkal varēja paskriet - līdz nākamajam. Katrā ziņā šo nekādi nebiju iedomājies, jo nekad nekas tamlīdzīgs nebija bijis. Varbūt kāds zina par šo vairāk un kā to varu nākamreiz novērst?

Tā jutos vispār lieliski, spēks bija un vienīgā problēma bija tie krampji, dēļ tiem arī nepalīdzu zem 4:00h, ko pēc tam pārdzīvoju, bet nu kā ir tā ir. Paldies visiem par pozitīvajām emocijām :)

Kīpsala laikam ir krampju sala :) man, piemēram, jau otro gadu pēc kārtas Ķīpsalā beidzās skriešana un sākas iešana. Krampjus vislabāk novērst var tad ja zina to patieso iemeslu, visbiežāk tā ir muskuļu pārpūle, tātad nav pietiekoši trenēti tādai slodzei. Var būt arī dažādi citi iemesli man patika šis uzskaitījums no kā vajadzētu izvairīties:

"Latīņu val.: crampus
no cilvēka gribas neatkarīga lēkmjveidīga vai pastāvīga muskuļu saraušanās, ko izraisa galvas smadzeņu garozas, kā arī zemgarozas kodolu u.c. nervu sistēmas daļu organiski vai funkcionāli bojājumi. KRAMPJI cēlonis var būt dažādas nervu sistēmas slimības (encefalīts, meningīts, trauma, audzējs, smadzeņu asinsrites traucējumi u.c.), saindēšanās (urēmija, saindēšanās ar strihnīnu, kordiamīnu u.c.), vielmaiņas traucējumi u.c. Vispārēju KRAMPJI rašanos var veicināt arī strauja t maiņa. Dažreiz KRAMPJI rodas atsevišķās rokas muskuļu grupās pēc ilgstošas profes. pārpūles, piem., vijolniekiem, pianistiem, mašīnrakstītājām, drēbniekiem. KRAMPJI dažreiz rodas arī histērijas slimniekiem; tie sevišķi raksturīgi epilepsijas slimniekiem. KRAMPJI var būt kloniski un toniski. Kloniskajiem KRAMPJI raksturīga strauja, atkārtota muskuļu saraušanās. Intensīvus kloniskos KRAMPJI loceklī vai visā ķermenī sauc par konvulsijām. Toniskie KRAMPJI ir lēnāki, ilgstošāki. KRAMPJI var būt vienā muskulī vai muskuļu grupā un daudzās muskuļu grupās. Lai likvidētu KRAMPJI, jāārstē slimība, kas tos izraisa. Lieto arī dažādus pretkrampju līdz. Profes. KRAMPJI gadījumā jāievēro pareizs darba un atpūtas režīms; lieto vispārspēcinošus un nomierinošus līdz., fizikālas procedūras, ārstn. fizkultūru"

Tā kā iemesli var būt daudz viena recepte, kas derētu visiem vienkārši nav. Protams var neskriet 42 :)

Es personīgi par interesēšos pie kāda sporta ārsta/fizioterapēta, bet ticu ka šeit forumā arī dzīvo kāds dakteris ar viedokli, būtu interesanti zināt ko speciālists saka.

Un protams, Milbergs, apsveicu ar pirmo 42!

19/05/2014
18:34
modris_aa
Zinātājs
Members
Forum Posts: 59
Member Since:
25/08/2009
Offline
103

Ja gribi skriet maratonu ilgstoši ,tad ar krampjiem ir jāsadzīvo. man pašam vakardienas maratons beidzās pec tam kad es 32-trajā kilometrā izstājos jo jutu ka ieslēdzas autopilots un tādā režīmā man nav variantu finišēt kaut līdz 10 min. pēc kontrollaika. nogāju malā un tad kad jau biju lēnām virzijies lai dotos mājup uz īsu brīdi atslēdzos - piesteidzās citi skrējēji un mediķi. Un beigās man nācās visu vakaru pavadīt slimnīcā gaidot analīžu rezultātus, kaut gan tie man neko jaunu nepstāstāstijai ( dehidrāacija utt.) Tā kā es tagad esmu izkritis no to skrējēju saraksta kuri veikuši visus Rīgas maratonu un pašlaik mans kopīgais maratonu skaits paliek 91.Bet te ir vairāk vainojami laika apstākļi( līdzīgi bija 2007. gadā kad es autopilotā pabeidzu distanci ar savu sliktāko rez.5.04. bet ar krampjiem man ir nācies bieži satapties un reizēm pat distancē veicot pašam intensīvas masēšanas pabeigt to gan ar labu rezultātu un vietu.

19/05/2014
18:57
topinjs
topinjs
Hamburg
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
06/03/2010
Offline
104

Par krampjiem.
Ja atmetam visādas saslimšanas, kas skrējējiem varētu nebūt tik aktuāli, tad atliek vispārēja dehidratācija, sāls trūkums asinīs un hipoksija jeb skābekļa trūkums. Visbiežāk sastopama hipokalēmija (K) un hipokalcēmija (Ca), retāk hipomagnēzija (Mg). Protams, ir visādi veidi kā pie tāda stāvokļa nonākt, bet loģiski padomājot var izsecināt, kas attiecīgajā reizē trūcis. Pie slodzēm un jo īpaši karstumā ir svarīgi nedzert pliku ūdeni, bet tādu ar minervālvielām, elektrolītiem, jo nepieciešams atjaunot sāļus, kuri izsvīsti ārpus ķermeņa - ūdens var tikai nodzīt lejā to koncentrāciju asinīs. Protams, ūdens ir labāk nekā nekas. Hipoksija jau ir kas nopietnāks un tur jāpārbauda vai problēma ir elpošanas sistēmā vai arī sirdsasinsvadu sistēmā, kas neapgādā skeleta muskulatūru ar nepieciešamo skābekļa daudzumu.
Ieteikums, kad krampis jau noķēris - pilnībā atbrīvot cietušo muskuli (ja kāja, apsēsties kaut turpat uz ielas) un mierīgi izmasēt mezglu līdz atlaiž.
Ja krampji ir bieži, tad ieteiktu aiziet uztaisīt asinsanalīzes, bet ja tikai galēji kritiskos brīžos kā 35tais maratona kilometrs, tad pārāk uztraukties nav vērts.

19/05/2014
20:15
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
105

Es 36.km apēdu vienu magnija tableti. Kaut visādi citādi bija grūti - krampji nesākās. Iepriekšējā Maratonā (Loch Ness) iekampu divus Magnija pulverus - ap 28.km un 35.km. Nezinu kā no medicīniskā, bet palīdzēja. Stīvas kājas bija, bet krampji, kā iepriekšējos skrietos Maratonos (Hamburga, Tallina) nebija.

19/05/2014
20:34
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline
106

Man bija kādas trīs ampulas ar magnijs b6,bet šoreiz tas nelīdzēja...nu vismaz ne tā,kā biju iedomājies...vēl mani interesē,vai kādam nebija tāda sajūta it kā velk uz miegu?

19/05/2014
20:38
Hiēna
Hiēna
Zinātājs
Members
Forum Posts: 454
Member Since:
14/01/2013
Offline
107

Uz miegu man vienmēr velk, kad noskrien monstrozus gabalus. Kamēr skrien, tikmēr gan ne.

19/05/2014
21:26
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline
108

viagris said

Dažas bilžas arī no manis - https://plus.google.com/u/0/photos/111684346964664381277/albums/6014860184682099553 (kamēr pēc finiša gaidīju paziņas, kas skrēja otro apli - pabildēju nedaudz)..
Un sveiciens visiem ar pirmo maratonu - malači!! :) Pārējie, protams, ar :D

Paldies par bildi ;), citos aparātos neesmu tikusi.

19/05/2014
23:35
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline
109

Astoņos vārdos. Nordea Rīgas Maratons ir beidzies, lai dzīvo maratons.
Un nedaudz bildes - https://picasaweb.google.com/106331235736115366188/20140518NRM?authkey=Gv1sRgCOatpcjNx8acOQ

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
20/05/2014
00:39
pichonis
pichonis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
05/12/2012
Offline
110

modris_aa said

Ja gribi skriet maratonu ilgstoši ,tad ar krampjiem ir jāsadzīvo. man pašam vakardienas maratons beidzās pec tam kad es 32-trajā kilometrā izstājos jo jutu ka ieslēdzas autopilots un tādā režīmā man nav variantu finišēt kaut līdz 10 min. pēc kontrollaika. nogāju malā un tad kad jau biju lēnām virzijies lai dotos mājup uz īsu brīdi atslēdzos - piesteidzās citi skrējēji un mediķi. Un beigās man nācās visu vakaru pavadīt slimnīcā gaidot analīžu rezultātus, kaut gan tie man neko jaunu nepstāstāstijai ( dehidrāacija utt.) Tā kā es tagad esmu izkritis no to skrējēju saraksta kuri veikuši visus Rīgas maratonu un pašlaik mans kopīgais maratonu skaits paliek 91.Bet te ir vairāk vainojami laika apstākļi( līdzīgi bija 2007. gadā kad es autopilotā pabeidzu distanci ar savu sliktāko rez.5.04. bet ar krampjiem man ir nācies bieži satapties un reizēm pat distancē veicot pašam intensīvas masēšanas pabeigt to gan ar labu rezultātu un vietu.

Šis stāsts man šķiet daudz bēdīgāks nekā tas, ka nevarēju traumas dēļ startēt. Štrunts par to, ka turpmāk jāmaksā, bet laikam bijāt tādi palikuši tikai 5 (?). Un tagad par vienu mazāk...
Bet nekas, savāksi līdz nākamā gada maijam tos 8 maratonus un nākamgad Rīgā noskriesi 100to.
TURIES!

20/05/2014
10:07
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline
111

Modra gadījumā nav stāsts par 91 maratonu, bet gan par 24to Rīgas maratonu, kurā viņš bija viens no četriem dūžiem.

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
20/05/2014
13:26
minikin
mazāk ambiciozais biedrs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 309
Member Since:
23/10/2009
Offline
112
 "Weakness of attitude becomes weakness of character." /Albert Einstein/
21/05/2014
01:16
runnerchick
runnerchick
Interesents
Members
Forum Posts: 14
Member Since:
20/03/2014
Offline
113

ansiso said

Šis man likās ļoti interesanti:
http://www.apollo.lv/zinas/rigas-maratona-otro-vietu-izcinijusi-skrejeja-velas-parstavet-latviju-olimpiade/651899?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox
Šeit arī viņas mājaslapa, kur 3. raksts par Latviju: http://arianahilborn.com/

Man būtu ļoti interesanti, ja kāds te nointervētu Michelle, kura nesen sākusi šeit vadīt iekšā skrējienus
http://www.noskrien.lv/noskrien/biedrs/runnerchick/
Pati laikam no ASV, NRM mājaslapā pie tautības bija rakstīts RU, sacensībās manīta skrienam VSK Noskrien (vakar) un Latvijas izlases kreklos.

Hehe :) Yeah, RU I think was in the registration list because I used my physical address in Moscow (where I work) when I registered for the race. I actually run for Latvia though in the 50 and 100km :). It was nice to see so many familiar faces this weekend and some new ones too. I got back to Moscow this morning and my coach told me I should have either dropped out or not started on Sunday after looking at my splits and results. I actually trained for this race and he set my goal time at about 2:57. I thought that was a bit fast, but 3:00-3:05 was definitely realistic until I had the very dumb luck of getting really sick earlier in the week and having a temperature (which for me is very rare) for FOUR DAYS! I still was very tired Sunday from having fought that illness all week. In the nearly 20 years I have done marathons, I have never gotten majorly ill in the final days before a peak race. I wanted to use my result from Riga to qualify for top 100 start in Chicago and now that's out of the question. Honestly, if not for you guys, I would have dropped out after the first loop (and very well should have), but didn't want to let the team down for scoring so just slowed wayyyy down to 5 min pace and parked it there so I could finish.

22/05/2014
00:32
Labinieks
Labinieks
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
02/04/2011
Offline
114

Ja nu kādam interesē sevi pameklēt, var ieskatīties šeit.
https://plus.google.com/u/0/photos/111964296589640803927/albums/6015987619939067633

22/05/2014
09:57
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline
115

Labinieks said

Ja nu kādam interesē sevi pameklēt, var ieskatīties šeit.
https://plus.google.com/u/0/photos/111964296589640803927/albums/6015987619939067633

Piedošanu par bilžu izbojāšanu, es nekad nepamanu, kur ir fotogrāfi. ;( :D

22/05/2014
16:03
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline
116

Man vienīgajai nepatīk komandu kausa apbalvošanas norises laiks un par to neesošā informācija?

22/05/2014
16:28
eees
eees
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 354
Member Since:
02/05/2011
Offline
117

Dziņa said

Man vienīgajai nepatīk komandu kausa apbalvošanas norises laiks un par to neesošā informācija?

Ja būtu informācija, varētu spriest patīk vai nepatīk laiks :)

22/05/2014
16:42
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline
118

eees said

Dziņa said

Man vienīgajai nepatīk komandu kausa apbalvošanas norises laiks un par to neesošā informācija?

Ja būtu informācija, varētu spriest patīk vai nepatīk laiks :)

Darba dienas vidus, man tak, lai uz to galvaspilsētu tiktu jāprasa darbā visu dienu brīvu, bet tikai šodien to uzzinot tam jau ir par vēlu. Un es vēl cerēju, ka sanāks iepazīties ar saviem komandas biedriem.

22/05/2014
16:44
mtiger
mtiger
Zinātājs
Members
Forum Posts: 152
Member Since:
29/10/2012
Offline
119

eees said

Dziņa said

Man vienīgajai nepatīk komandu kausa apbalvošanas norises laiks un par to neesošā informācija?

Ja būtu informācija, varētu spriest patīk vai nepatīk laiks :)

Es arī nesaprotu, vai nepatīk tieši konkrētais laiks, vai arī neesošā informācija.

22/05/2014
16:53
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline
120

mtiger said

eees said

Dziņa said

Man vienīgajai nepatīk komandu kausa apbalvošanas norises laiks un par to neesošā informācija?

Ja būtu informācija, varētu spriest patīk vai nepatīk laiks :)

Es arī nesaprotu, vai nepatīk tieši konkrētais laiks, vai arī neesošā informācija.

Nepatīk tik neērts, nepraktisks laiks, bet to varētu paciest, ja par to informācija būtu kādu laiciņu iepriekš, lai varētu laicīgi brīdināt priekšnieku.