Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Siguldas kalnu maratons 2012
30/10/2012
01:46
Lielkuilis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 269
Member Since:
21/06/2011
Offline
381

Artūro said

http://bit.ly/TkmO6o - Viens no šī saimnieka suņiem apstājās uz Ķeizarskata kāpnēm tieši man priekšā, un nācās bikstīt, lai tas turpinātu ceļu. Saimnieku satiku lejā uzreiz pēc manas izstāšanās. Viņš nemaz nezināja par sacensībām. Pastāstīja par īpašo ātruma sacensību suņu šķirni, piedāvāja tēju no termosa un tad devās uz gājēju tiltu meklēt trešo kustoni. Viena no manām interesantākajām SKM atmiņām.

Suņus redzēju, kādas pārdesmit sekundes pirms manis viens no tiem forsēja kāpnes un pēc brītiņa pazuda kaut kur augšā, bet saimnieks tikmēr kaut ko klaigāja klajumā.

30/10/2012
06:49
kekss
kekss
Zinātājs
Members
Forum Posts: 115
Member Since:
06/03/2012
Offline
382

Ja reiz par suņiem, es atkal redzēju kā vienam dalībniekam viens suns iecirta ar zobiem celī. Tas bija pēc svētku laukuma, kur nedaudz pa pilsētu sanāk. Gāja opis ar tādu rekšveidīgo un kā skrējējs skrēja garām, tā sunītis, ieraugot jauko kustīgo objektu, sadomāja pagaršot. Tas skrējējs nedaudz palamājās, bet skrēja tālāk, cerams, ka viss ok. Jācer, ka tā suņa saimnieks vēlāk paslīdēja un nolikās uz trotuāra un vēlāk vakarā apdedzināja mēli ar karstu tēju.

30/10/2012
17:44
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Beidzot esmu apradis ar domu, ka tiešām finišēju, un varu pāris teikumus uzrakstīt. Gan jau vēlāk emuāram saņemšos vairāk.

Ļoti foršs pasākums, vismaz tagad, pēc dažām dienām, varu uz to tā atskatīties. Paša skrējiena laikā gan domas bija dažādas - jo tuvāk finišam, jo vairāk sevi pieradināju pie `never again` domas.. Tagad, protams, visas šīs domas jau aizdzītas ;)

Bija interesanti vērot, kā mainās trases segums garajā dubļu posmā pēc trošu tilta. Pirmajā aplī bija dubļi, kurus mēģināju apskriet pa malām, otrajā aplī bija jau grūtāk atrast, kā apskriet, praktiski nereāli īstenībā, bet trešajā aplī tur vairs atradās tikai dubļu jūra un par kaut kādām sausākām vietām vairs nevarēja būt ne runas ;)

Finišēju kādu pusstundiņu pēc saulrieta, vēl pagūstot iztikt bez luktura, tiekot pie medaļas, zupas un visiem labumiem. Jebkurā gadījumā - šis neapšaubāmi bija grūtākais, ko man savā dzīvē ir gadījies darīt.. Tas tikai liek aizdomāties par to, cik gan daudz ko vēl neesmu darījis.. :)

P.S. Aizaizvakar pa trepēm skrēju, aizvakar pa tām lejā kāpu atmuguriski, vakar jau uz priekšu, tikai lēnām, bet šodien jau kāpju pilnīgi normāli!

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
30/10/2012
18:40
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1035
Member Since:
03/03/2010
Offline
384

OreMan, piesakies līdzi uz Prāgu! Apsolījos visus letiņus aizvest līdz finišam ;)

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
30/10/2012
19:07
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline
385

matiss said

OreMan, piesakies līdzi uz Prāgu! Apsolījos visus letiņus aizvest līdz finišam ;)

Tas laikam būtu pāragri. Vispār mans galvenais secinājums no Siguldas bija tas, ka krietni, krietni vairāk jāskraida pa kalniņiem, lai nebūtu tik traki jāmokās. Tāds tad arī mans plāns - starp[sacensību]sezonā meklēt kalnus, lai nākamgad šādos skrējienos vēl lielāks skriešanas prieks :)

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
30/10/2012
22:20
dzinchathegreat
dzinchathegreat
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 189
Member Since:
28/03/2011
Offline
386

Es te tā tagad varu arī mierīgi atskatoties uz visu teikt, ka sestdienas vakarā Matīsam un citiem izteiktie "nē, šogad viss" laikam tajā sestdiena arī paliks. ļoti piesardzīgi pētu kalnedaru. Kalnu pastaigas neliek mieru.

Daži tiešam par trepēm saka, ka ir grūtības pārvietoties. Es tā īsti trenējies kalnu sacensibām nejūtos, bet trepes man grūtības nesagadāja. Vispār pat nedaudz pabrīnījos, ka sajūtas ir pārsteidzoši labas.

Skrienam, skrienam neguļam!
30/10/2012
23:35
agrais
agrais
Interesents
Members
Forum Posts: 12
Member Since:
07/05/2011
Offline
387

OreMan said

matiss said

OreMan, piesakies līdzi uz Prāgu! Apsolījos visus letiņus aizvest līdz finišam ;)

Tas laikam būtu pāragri. Vispār mans galvenais secinājums no Siguldas bija tas, ka krietni, krietni vairāk jāskraida pa kalniņiem, lai nebūtu tik traki jāmokās. Tāds tad arī mans plāns - starp[sacensību]sezonā meklēt kalnus, lai nākamgad šādos skrējienos vēl lielāks skriešanas prieks :)

Pie rezultātu dēļa sarunas vedās- "orientieristi turās priekšā gludajiem maratonistiem"...nav jau arī brīnums - pa mežiem, reljefiem kājas labi uztrennētas. Mežā skriešana savādāka - neviens solis nav vienāds- te cinītim pāri , te zaram, te atkal grāvītis vai kalnā jātiek.

31/10/2012
07:37
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline
388

matiss said

OreMan, piesakies līdzi uz Prāgu! Apsolījos visus letiņus aizvest līdz finišam ;)

Vai nevari lūdzu nedaudz sīkāk par Prāgu. Kaut kāds nemiers dīda. Kas tur īsti tāds notiks ?

31/10/2012
13:30
Mārtiņ š
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 240
Member Since:
13/08/2011
Offline
31/10/2012
13:41
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1035
Member Since:
03/03/2010
Offline
390

Johny Sikāks info par 7. decembra Prāgu - http://www.noskrien.lv/kalendars/2012/prazska-stovka-prague-ultratrail-7-9-decembris/

Ja gribi zināt vēl ko detalizētāk, tad jautā turiburu
Ja vēlies, varu Tevi iemest pasākuma epastu listē ;)

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
31/10/2012
14:18
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline
391

Mārtiņ š said

Tiem, kuri nedabūja.
http://www.raid.lv/minisurvey/Discussion/ShowMessage.asp?ID=24941

Varbūt kāds var ievietot foto no tās vietējā kaluma medaļas? Tik daudz un labiem vārdiem par viņu tiek runāts, ka interese nomāc iztēli - HELP! :)

31/10/2012
14:37
Stereotips
Stereotips
Ogre
Zinātājs
Members
Forum Posts: 442
Member Since:
11/06/2011
Offline
392

xorix said

Mārtiņ š said

Tiem, kuri nedabūja.
http://www.raid.lv/minisurvey/Discussion/ShowMessage.asp?ID=24941

Varbūt kāds var ievietot foto no tās vietējā kaluma medaļas? Tik daudz un labiem vārdiem par viņu tiek runāts, ka interese nomāc iztēli - HELP! :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3894365567821&set=pb.1539521335.-2207520000.1351687033&type=3&theater

31/10/2012
17:09
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Atvainojos visiem, ka nācās mani tik ilgi gaidīt finišā. Nebiju rēķinājies ar to, ka katrā aplī trases grūtības līmenis pieaugs un katram nākošajam vajadzēs par pusstundu vairāk kā iepriekšējam. Kompensācijai maza atskaite.

Как я докатился до такой жизни?*

* — Kā es nolaidās uz šādu dzīvi? (c) Gūgles transleiteris

Gada plāns bija piedalīties pēc iespējas vairākās Noskrien reitinga sacensībās. Viļņas 100niekam jūlijā nebiju gatavs un jau pirmajā skriešanas gadā braukāt pa ārzemju mačiem ir par dārgu. Jāatstāj arī kaut kas nākošajam gadam. Ārzemes tomēr sanāca paskriet. NikeRigaRun treniņos nopelnīto braucienu uz Stokholmu izmantoju dalībai Hellasloppet.
Par SKM vienīgās šaubas bija par distanci — 33 vai 55 km? Sākumā saprāts ņēma virsroku un pieteicos uz 33 km. Bet tad uzzināju, ka medaļas dos tikai 55 km un jau nākošajā dienā lūdzu laumiic izmainīt pieteikumu.

Priekš kam šitā mocīties?

Pagājšgad izstaigāju 95% no īsā 11km apļa ar fotoaparātu rokā. Tāpēc nebija pārāk lielu ilūziju par šo Siguldas zelta rudens izklaidi. Artūra Veica intervijā http://www.noskrien.lv/monblana-skrejiens/ izlasīju:
"Gatavojoties Monblānam, galvenais akcents ir sagatavoties skriešanai pa stāviem kalniem. Noteikti vajag aizbraukt uz Siguldu paskraidīt pa serpentīna ceļu. Augšā noteikti vajadzētu skriet, lejā pa asfaltu ātri skrienot gan var sačakarēt visu ko. Un uzsvaru vajadzētu likt, nevis skrienot garos gabalus pa asfaltu Rīgā, bet mēģināt paskriet pa kalniem augšā lejā. Man bija treniņi, kad aizbraucu uz Siguldu, un to pašu serpentīna ceļu augšā lejā noskrēju desmit reizes."
Gribējās arī nedaudz uztrenēt lejā skriešanu, lai nav jārāpo atmuguriski no kalna lejā kā daži to izpildīja pagājšgad uz Kaķīškalna. Tāpēc matiss piedāvājums trešdienu vakaros paskraidīt pa Krimuldas serpentīnu bija kā kulaks uz acs. Arī trīskārtēja jaunās trases izskriešana ar karti rokā stiprināja pārliecību, ka nebūs jau tik traki.

Priekšspēle

No rīta slidinoties pa apledojušo asfaltu līdz Brīvības ielai liekas beidzot sapratu kāpēc tauta panikā pirka naglenes. Gaidot eees sudraba limuzīnu klusi sevi mierināju, ka arī mani Asics Lahar 3 GTX http://www.wigglestatic.com/images/asics-T1G6N-ss11-zoom.jpg nav nemaz pats sliktākais variants. Piebrauc auto ar eees, dzinchathegreat un treneris iekšā un vairs nav laika domāt drūmās domas. Pa ceļam vēl uzņemam GunaO un ceļojums var sākties. Pa ceļam uzēdam otrās brokastis. Izrādās, ka mana brokastu un sacensību ēdiena izvēle — šerbets ir visai populāra. Līdz Siguldai vēl paspējam iemācīties dažus vārdus no kādas Sound Poets dziesmas: http://youtu.be/BNvyeBHRek0 Silguldas svētku laukumā valda rosība un liekas, ka esmu iemaldījies mazohistu ballītē. Visi mirdzošām acīm raugās pār kalna malu un priecīgi berzē rokas. Viens rāda uz sniegu un jautā: "Vai varētu būt vēl krutāk?" Otrs atbild: "Protams! Varēja būt kā vakar — sniegputenis, krusa un pērkona neigaiss." http://twitpic.com/b8fmlo Vēl jāpaspēj nolikt mantu maiss starpfiniša zonā un tad jau varēs lenām doties lejā pa Ziediņa trasi starta virzienā. Maisā - divas dzeršanas pudeles un divi termosi, no kuriem uzpildīt dzeršanas sistēmu, kopā 3,2 litri Ultima Replenisher ar apelsīnu garšu. Tad vēl paciņa ar šerbetu, pieres lukturis un biezais džemperis, ko pārvilkt pēc finiša. Uz muguras Camelbak Octane XCT ar trīslitrīgo "plaušu", kurā šļankājas 2 litri dzēriena. Mugursomas kabatās pieci šerbeta gabaliņi - ēšanai pa vienam pēc katra dzeršanas punkta + viens rezervē un četras magnija ampulas - divas man un divas chingonam no Babītes. Tad vēl visādi sadzīvē noderīgi sīkumi - karte, telefons, ibumetīns, pāris lati, leikoplasts, otrs pulsometrs, rezerves baterijas lukturim, rezerves baterija pulsometra jostiņai. Izlasīju http://www.santjagocels.lv/?p=591 "visas bailes, visi “what if?” ir salikti somā, tāpēc tā ir tik smaga" Manas bailes svēra apmēram 3,5 kg. Diez kur chingons, ka viņu nekur nemana? Izrādās viņš aizskrējis iesildīties līdz serpentīna barošanas punktam, lai noliktu tur savu dzēriena pudeli. Nu nekas - gan jau pirms starta vēl satikšu. Tikai vēlāk trasē atcerēšos, ka varēju taču chingonam piezvanīt. (facepalm)

1. aplis

Optimistikais plāns - 3 stundas, pesimistiskais - 3,5 stundas.
Pēc starta signāla visi aiznesas. Cenšos nepārķert startu, bet vienalga augšā tieku apmēram piecās minūtēs. Tagad pētot Endomondo un Garmin grafikus sanāk kā tās bijušas sešas minūtes, bet viņu precizitāte ir ar divu minūšu soli. Kā jau tika iepriekš prognozēts, pirmais korķis ir pie slimnīcas noskrējiena Lakstīgalu gravā. Neskatoties uz korķi izdodas dažus apdzīt un vēl dažus uz Gaujmalas taciņas. Nākošais korķis uz Kaķīškalna, bet augšā iet ļoti ātri un ar augstu pulsu. Lejā no Ķeizarkrēsla arī bez bremzēm - pat iedomāties nevar, kā te izskatītsies nākošajos apļos! Augšā uz Ķeizarskatu bez problēmām, lejā pa sānisko slīpumu gan ne tik ātri - spēcīga sānslīde. Dzirdināsanas punktā paskrienu garām elie. Pa ceļam uz Kājnieku tiltu var atkal ieskrieties un pārmīt kādu vārdu ar balkusskrējējiem. Pie Velnalas klintīm dažas 14 km meitenes joko: "Slimnīcai jau esam garām, bet uz kapiem pašu spēkiem tiks tikai stiprākie." Kritenes bebra taka slīkst dubļos, bet tāda tā bija arī treniņos - nekādu pārsteigumu. Pagrieziens no lielās pļavas uz augšu ir labi pamanāms un taciņa jau kārtīgi iemīdīta. Vidējā taka ar daudzajiem tiltiņiem ir mazliet dubļaināka kā parasti un tiltiņi zem sniega slēpj savus cauros zobus. Takas galā pirms serpentīna Ing_a ar fotoaparātu - jāsmaida!. https://plus.google.com/u/0/photos/112694881241641695736/albums/5803964087989634545#photos/112694881241641695736/albums/5803964087989634545/5804023889809423634 Reversajā kustībā uz serpentīna pasveicinu dažus paziņas. Pie Vikmestes pilskalna uz leju vairs neiet tik naski. Pamatīgi slīd un var tikai nobrīnīties par "pašnāvnieku šortkatiem" stāvās taciņas līkumos. Tepat arī viens no resnajiem kokiem, zem kuriem jārāpo pa apakšu. Šis ir viskrutākais, jo procesā tiek samērcēts gan vēders, gan degungals. Ohō, forši! Pie pašām Krimuldas pilsdrupām augšā jākārpās pa gravu nevis taciņu ar pakāpieniem. Aidā lejā pa serpentīnu un pāri Gaujas tiltam. Vēlāk skatoties bilžu albūmus pamanu, ka visi ir skrējuši pa brauktuvi tikai es kā idiots malos pa kunkuļaino sniegu uz trotuāra. Pie trepītēm uz Siguldas pilskalnu pirmais lielais pārsteigums - jāskrien ir augšā Krusta kalnā nevis kā treniņos taisnais ceļš pa Gaujmalu līdz Paparžu gravai. Augšā iet raiti, lejā... OMG! Kaut kā lēnām un pamazām dūšīgi visur pieturoties notipinu uz leju pirmo slīpumu. Tad mani panāk elie, kas notupstas uz papēžiem un nošļūc kā no slidkalniņa - man lielas acis! Es tā nemāku tāpēc šļūcu uz dibena. Cerams, ka neviena sakne bikses neuzšķērdīs. Tālāk jau pa ierasto maršrutu līdz Kropotkina kapiem nu tad jau var mazliet paskriet līdz Gleznotāju kalnam. Trepītes lejā uz Kraukļa aizu tikpat stāvas kā parasti tik nedaudz vēl papostītas. Tagad vēl augšā gar Satezeles kanjonu un seko plakanais posms pa Līvkalna ielu. Skrienot garām dzirdinātavai atceros, ka jāapēd kārtējais šerbeta gabaliņš. Vēl mazais līkums pa divaino mežu ar ķinķēziņiem un pie Siguldas pilsdrupām pēdējais lejupceļš. Tad ātrais posms līdz starta kalnam. Starta kalnā tieku augšā apmēram astoņās minūtes, apļa laiks 03:25:23.60 - bīstami tuvu plānam B. Laikam pārsteigums ar Krusta kalnu būs pie vainas.

2. aplis

Optimistikais plāns - 3,5 stundas, pesimistiskais - 4 stundas.
Pitstopā ieraugu elie, tātad vēl ir cerības viņu noķert. Noņemu dzeršanas sistēmu, lai uzpildītu. No diviem litriem palicis puslitrs. Sasodīts! Ar slapjiem cimdiem nevaru atskrūvēt termosu. Labi, ka blakus ir onka, kas palīdz. Papildinu šerbeta krājumus, izdzeru magnija ampulu un chingonam domātās nolieku maisā - nav ko staipīt līdzi lieku smagumu :) Tā, tagad vēl tikai vitamīni un varēs doties. Vitamīnu tabletēm vajag kaut ko uzdzert. Tepat blakus taču ir dzeršanas punkts - to vajag izmantot! Kamēr baudu remdenu tēju, dzeršanas punkta parādās laumiic. Ja tagad pasteigšos, varbūt viņa mani nepanāks. Es vēl nezinu, ka laumiic ir tikko izstājusies. Nūjas rokā un aiziet! Pēc Endomondo datiem sanāk, ka esmu pavadījis pitstopā desmit minūtes! Joprojām nesaprotu, ko es varēju tur tik ilgi sadarīt?

Esmu pamatīgi atdzisis un vējā salst pirksti gan sviedros un dubļos izmirkušajos cimdos, gan sasvīdušie kāju pirksti pagaidām vēl nepiesmeltajos goretexa Laharos. Nu kāpēc? Kāpēc es maiņas cimdus atstāju mugursomā mašīnā? (facepalm) Pirms slimnīcas dāmīte augstpapēžu zābakos mēģina noturēt aizgūtnēm rejošu baltu mīluli neliela teļa izmērā. Pie sevis klusi domāju kā pareizi turēt nūjas gadījumā, ja mīlulim izdosies izrauties. Skrienot lejā pa Lakstīgalu gravu viegli sastiepju potīti. Sasodīts! Vakar taču speciāli gāju teipot potīti, lai nekas tāds nevarētu notikt! Tālāk kustos jau daudz uzmanīgāk, kas maksā ne vienu vien vērtīgo minūti. Mani par apli apdzen pirmie līderi. Apbrīnoju kādā ātrumā viņi lido lejup. Liekas, ka viņiem dubļi speciāli neslīd, bet tad dubļi attopas un man slīd dubultā. Pie sevis dungoju Labvēlīgā Tipa dziesmiņu: "dubļi, mani dubļi / pilna mute dubļu". Nevar saprast vai hamstringi grib pamazām vilkties krampī vai vienkārši ciskas nosalušas. Krutās 66° North ūziņas ir piesūkušas ar sviedriem un dubļiem kļūstot tik smagas, ka ne retāk kā reizi stundā jāatpogā dzeršanas sistēma un bikses jāsavelk augstāk uz vēdera. Kaķīškalnā uzkāpjas apbrīnojami viegli. Laikam esmu pārāk atpūties uzmanoties no kritieniem un mežģījumiem. Nokāpiens pie Ķeizerkrēsla ir pilnīgs JTM. Izskatās, ka šīs trepes būs lietojamas ne agrāk kā pavasarī. Augšā uz Ķeizarskatu iet uz urrā. Novērtēju, ka augšup kustos ne sliktāk kā par apli apdzenošie bez nūjām. Lejupiešana gan ir pārak lēna, jo tagad dubļainas un slidīgas ir visas iespējamās slīpās virsmas, bet plakanās ir vienkāŗši dubļos līdz potītēm. Apļa sākumā ielietais siltais dzēriens sistēmā ir jau paspējis atdzist līdz ledus aukstumam. Nedaudz sanāk paskriet līdz Kājnieku tiltam un Velnalas klintīm, bet tālāk jau atkal dziedu: "dubļi, mani dubļi". No apdzenošajiem mēģinu uzzināt cik vēl ir skrējēju aiz manis, bet saņemu visai pretrunīgas atbildes: "daudzi", "daži" un slaveno "mmm... nezinu". Kritenes bebra taka nav īpaši manījusies tikai dažas laipas vairāk salūzušas un dubļu lauki uzkulti nedaudz dziļāki. Atsākt skriet var tikai lielajā pļavā. Uzrāpšanās no pļavas līdz vidējai takai ir pārvērtusies par jautru atrakciju ar turēšanos pie kokiem, jo neslidīgās vietas sāk izbeigties. Pa taku ar daudzajiem tiltiņiem nekāda dižā skriešana nesanāk, tagad arī šeit ir vienmērīgi izmīcīti dubļi. Panāku treneri, mani panāk matiss, kurš sūdzas par krampjiem. Atdodu viņam sev taupīto magnija ampulu. Pēc serpentīna, uz Krimuldas ielas mani panāk Ainārs, chingons un laikam Stereotips. chingonam domātās magnija ampulas esmu pārlicis mantu maisā (facepalm) un šobrīd varu tikai noplātīt rokas. chingons vēl paspēj pažēloties, ka viņam ir beidzies pat ibumetīns un prom viņi ir. Saprotu, ka man drīz sāks atrūkties laika un līdz Vikmestes pilskalnam skrienu cik varu. Esmu darījis pareizi, jo burvīgā taka apburtajā mežā ir kļuvusi vēl burvīgāka :) Kad tiesnesim lejā pie tiltiņa priecīgi paziņoju, ka mēs tiksimies vēlreiz, viņš pārsteigts atbild: "Nu tu vecīt ZB jau!" Pie Krimuldas pilsdrupām zelta rudens baudītāji vulgāris kaut ko neapmierināti tērgā kamēr es kārpos augšā pa gravu. Nolidoju lejā pa serpentīnu, pāri tiltam un pa kreisi. Pie sevis murminu: "šī ir pēdējā reize, te vairs neatgriezīšos". Kad tiesnesei pirms trepītem paziņoju, ka mēs redzamies pēdējo reizi, viņa mani palabo: "Vēlreiz jau atpakaļ skriesi." Šļukšana no Krusta kalna šoreiz jau izdodas nedaudz veiklāk, bet velāk veiksmīgi izmantoju jaunapgūto tehniku ar turēšanos pie vēl nenolauztajiem kokiem. Vispār ir diezgan vientuļi. Tesnese kapos mani pārsteidz nesagatavotu ar jautājumu: "Vai tu esi pēdējais?" Ceļā uz Gleznotāju kalnu redzu dažus mierīgos iedzīvotājus, bet tā gandrīz vienīgie satiktie dzīvie cilvēki ir tiesneši. Tiesnesis pie Gleznotaju kalna man paziņo, ka man ir ļoti jāpieliek, lai paspētu līdez kontrollaikam astoņos. Paskaidroju, ka kontrollaiks ir līdz deviņiem un man vēl daudz laika. Pretī saņemu veiksmes vēlējumus.
Trepes, trepītes lejup, tiltiņš, trepes, trepītes augšup. No tiesnešiem Satezeles pilskalnā uzzinu, ka aiz manis ir vēl kādi 5-6 un pēdejais no tiem nupat ienācis cilpā, bet priekšējais ir tālu priekšā un viņu noķert nav reāli. Sāk krēslot. Pielieku soli un paspēju izskriet ķinķēziņu mežu pirms satumst pavisam. Redzu, ka otro apli pabeigšu mazliet pāri septiņarpus stundām. Sāk piezagties domas, ka mani starpfinišā varētu noņemt no distances paziņojot, ka trešo apli nepaspēšu izskriet ātrāk kā divarpus stundās. Ai, nu labi - kā būs, tā būs! Starta kalnā uzkāpju apmēram astoņās minūtēs tāpat kā pirmā apļa beigās. Otrā apļa laiks 04:14:33.70, kopējais laiks 07:39:57.30.

3. aplis

Optimistikais plāns - 2,5 stundas, pesimistiskais - 3 stundas, neviens no tiem nav izpildāms, jo palikušas tikai 2 st. 20 min.
Pirmkārt jānomaina pulsometrs, jo nabadziņš jau visu pēdējo stundu ik pa brīdim atgādināja par savu drīzo nāvi un kamēr otrs pulsometrs ķers satelītus varēs izdarīt pārējo. Pirksti galīgi neklausa - vitamīnu maisiņu nākas plēst vaļā ar zobiem. Varbūt aiziet līdz mašīnai un paņemt rezerves cimdus? Bet dzinchathegreat noteikti vēl nav finišējis un mašinas atslēgas ir pie viņa. :( Apēdu vitamīnus uzdzerot pārpalikumu dzeršanas sistēmā. Izdzeru magnija ampulu (chingonam jau vairs nevajadzēs). Pienāk Aivars703 un jautā: "Nu kā gājā?" Negribu teikt neko rupju tāpēc klusēju. (Piedod, Aivar! Man tobrīd nebija ne laika, ne patikšanas saviesīgām sarunām.) Saleju pēdējos krājumus dzeršanas sistēmā - remdenu no termosa un ledusaukstu no parastās pudeles, kopā 1,5 litrus. Somas kabatās salieku pēdējos šerbeta gabaliņus, kopā sešus - varēs uzēst kādu ari starp dzeršanas punktiem. Tā! Vēl tikai pieres lukturis un varēs jau doties. WTF? Pulsometrs joprojām nav atradis satelītus. Satelīti atrodas kamēr uzvelku pieres lukturi un dodos pēdējā aplī. Pitstopā pavadītas astoņas minūtes, līdz kontrollaikam 2 st. 12 min.

Skrienot līdz slimnīcai atkal salst roku pirksti. Kāju pirksti vairs nesalst, laikam būs jau atsaluši, cerams bez paliekošām sekām. Ir pamatīga migla un katra izelpa kā milzīgs mutulis aizsedz visu luktura staru. Lakstīgalu gravā atkal nožaujos un saprotu, ka neskatoties uz (pat pārāk) sataupītajiem spēkiem un nevairīšanos no dziļajiem dubļiem nekāds dižais ātrums nesanāks. Pēdējā kuslā cerība iekļauties kontrollaikā izplēn miglā - divās stundās nonākšu tikai pie serpentīna. Atlikušajās divpadsmit minūtēs izskriet apburto mežu pie Vikmestes pilskalna nav reāli un tad vēl tāds nieks kā aizskriet līdz un uzrāpties starta kalnā. Lukturis dod spēcīgu gaismu, bet vienalga mežs ir nedaudz spocīgs un pēkšņi 20 cm no sejas parādijies zars vai pat nūju lences var sabaidīt. Tiesnešiem arī ir lampiņas un viņus var pamanīt no liela attāluma. Tie tiesneši, kas pieraksta numurus ir priecīgi, kad paziņoju, ka esmu trīsdesmit septītais. Laikam aiz manis neviena vairs nav un esmu kā zīme, ka viņu darbs ir galā. Pēc Ķeizarkrēsla dabūnu pa pieri ar zaru un pazūd gaisma. Taustu lukturi - ir vietā! Mēģinu ieslēgt - ieslēdzas! Fūūū! (atvieglota nopūta) Tā kā dzeršanas sistēmā dzēriens ir labi atdzesēts, dzirdinātavā jautāju vai viņu dzēriens ir gana silts. Saņemu atbildi, ka viņiem visu laiku ir bijis tikai auksts. Nu ja, pareizi! Siltie dzērieni ir talajā punktā pēc serpentīna, bet līdz tam vēl ir kā līdz Mēnesim. Starp citu, ir liels un balts pilnmēness. Skaisti! Šerbets ir dīvaini lipīgs un ar nelielu smilšu piegaršu. Laikam beidzot esmu kritis dubļos arī uz labo sānu, kur somas kabatā šerbets. Līdz Kājinieku tiltam izdodas nedaudz paskriet, bet pie Velnalas klintīm jau atkal atsākas muļļāšanās pa dubļiem. Kritenes bebra takas dubļi nav kļuvuši dziļāki, bet liekas ir parādījušās dažas milzīgas peļķes, kuras agrāk nemanīju. Lielajā pļavā nonākot esmu priecīgs, ka atkal var skriet. Tiesnesis pļāvā jau vāc nost trases marķējumu. Šerbets pat ar smiltīm garšo lieliski! Mīcot vidējās takas dubļīšus domāju, kā tas būs, ja mani pie serpentīna noņems no trases. Jācenšas tur nokļūt pirms kontrollaika, jo tikko būšu iegājis Vikmestes-Krimuldas cilpā, atpakaļ pagriezt mani vairs nevarēs. Bet varbūt labāk piebremzēt un nonākt pie serpentīna pēc kontrollaika? Tiesnesis varbūt būs jau aizgājis mājas un varēšu mierīgi pieveikt trases atlikušo daļu. Nu jā, bet tad finišā nebūs kam atdot čipu un no manis varbūt mēģinās iekasēt 35 latus soda naudu. Nu nē! Čipu tak varēs atdot citu dienu, kaut pa pastu aizsūtīt. Zvana telefons. Nē, tagad es nevilkšu nost dzeršanas sistēmu, lai izvilku no muguras kabatas telefonu un papļāpātu ar kādu, kas izdomājis uzzināt, ko es daru sestdienas vakarā. Ziniet, es te esmu nedaudz aizņemts! Piezvaniet vēlāk vai vēl labāk rīt! Pat, ja ir sācies pasaules gals un man tagad ar steigu būtu jāmeklē dators, lai glābtu internetu no pilnīgas iznīcības, to varēs darīt arī mazliet vēlāk. Bet varbūt zvana eees, lai uzzinātu vai tā gadījumā nav mana soma uz viņas mašīnas priekšējā sēdekļa? Likt gaidīt mani līdz desmitiem nebūs godīgi pret līdzbraucējiem. Viņi tur nabadziņi salst kalna galā pilnīgā neziņā un skatās tālumā, tumsā gaidot, kad kundziņam labpatiksies beigt izklaidēties un beidzot vilkties uz Svētku laukumu. laumiic pirms gada rakstīja, ka Monblānā vissliktākais, kas var notikt ir, kad tiesnesis pienāk un paziņo, kas esi diskvalificēts. Nekad agrāk neesmu izstājies tāpēc nezinu kā tas ir. Cerams, ka tas nav pārāk sāpīgi un nesākšu raudāt. Tā, vēl pēdējais pagrieziens un tiesneša nav! Urāā! Ak, nē! Tas tomēr vēl nav serpentīns. Pēc īsa brīža beidzot arī serpentīns un tiesnesis ir bargs: "Līdz kontrollaikam palikušas astoņas minūtes. Trase tiek vākta nost. Lūdzu, dodieties pa taisno uz Svētku laukumu, tur jūs jau gaida." Nu labi, vismaz vairs nav jāmocās neziņā. Skrienot pa serpentīnu izdomāju nelidot lejā pa taku uz dzeršanas punktu, bet izmest lēzenu līkumu līdz serpentīna beigām. Mani pamana gaismiņa lejā pie dzeršanas punkta un mēģina pasaukt atpakaļ sakot, ka esmu pašāvis garām pagriezienam. Es atbildu, ka viss kārtībā - es pie viņiem neiešu, bet skriešu apkārt ar līkumu. Atkal zvana telefons. Tagad vairs nav tik ļoti jāsteidzas tāpēc ņemu nost sistēmu nu ķeksēju āra telefonu. Hmm... divi neatbildēti zvani no nezināma numura. Atzvanu, tas izrādās dzinchathegreat ar paskaļu trobeli fonā. "Cik tālu esi?" Atbildu: "Esmu pie serpentīna." Kamēr runājām esmu jau nost no serpentīna uz veloceliņa. Smilšains un lipīgs šerbets ar ledusaukstu sporta dzērienu garšo vienkārši fanatastiski! Varbūt kāpt augšā pa trepēm uzreiz pēc tilta līdz gaisa tramvajam? Svētku laukums ir turpat blakus. Tas būs ātrāk, bet tad sagaidītājiem izpaliks šovs ar manu kārpīšanos augšā pa Ziediņa trasi. Šovam ir jābūt! Žēl protams, ka nedabūšu piemiņas medaļu un punktus Noskrien reitingā, bet diskābelis ir un paliek diskābelis. Pirms tilta, kur sadalās trases, pēdejais tiesnesis vāc nost virzienu norādes. Pēc Gaujas tilta nez no kurienes uzrodas un apdzen kā stāvošu onka gaiši brūnā kreklā garām rokām. Viņš būtu bijis mazajā cilpā un tagad steidzas uz finišu? Varbūt tikai atsildās. Nonākot pie starta kalna onka brūnajā kreklā ir kaut kur nozudis, bet toties ir dzirdamas pamatīgas gaviles. Padzeros un sāku kāpt augšā. Esmu desmit stundas labi atpūties tāpēc augša iet raiti. Atkal zvana telefons, laikam sagaidītāji grib pārliecināties, ka tas tiešām esmu es. Tā ir Inga_K: "Nu kā? Vai esi jau finišējis?" "Nē! Es vēl neesmu finišējis. Grrrrr!" un pārtraucu sarunu. Visstāvākajā slīpumā vēl pamanos pēdējo reizi nogāzties. Tad vēl pēdejie metri un esmu augšā. Tas prasīja apmēram astoņas minūtes - tieši tikpat cik iepriekšejo apļu beigās. Nu ko, vēl tikai jāatrod kam atdot čipu un varam doties mājup, t.i. uz pirti. matiss nezkāpēc ved mani uz finiša zonu pa ceļam skaidrojot, ka neesmu pēdejais, bet noslēdzošais. It kā tam ir būtiska nozīme! Sūda smaka nemainās no tā kā viņu nosauc. Finišā man paziņo kopējo laiku 10:21:29 un lūdz atdot čipu. Izliekos, ka esmu šausmīgi noguris un palūdzu, lai kāds cits noņem čipu.

Pēcdzīve

Eju uz starpfinišu savākt mantu maisu. Uz mana maisa uzliktas svešas, melnas skrienambikses un šalle. Izbrīnīts veros apkārt, kam lai atdod. Man liek tās mest zemē. Beidzot varu apsēsties un novilkt slapjos cimdus. Izdzeru pēdējo magnija ampulu un man rokās iespiež tējas glāzi un bulciņu ar magonēm. Tēja tā pati, kas pirmā apļa beigās, laikam kardadē? Atceros, ka lukturīti var izslēgt - šodien vairs nevajadzēs. Jāaiziet vēl uzēst zupu. Mēģinu no kabatas izvilkt zupas talonu, bet man neļauj - došot zupu tāpat. Tas ir kā nevajag? Es taču vēl starta aploksnē neatrodot zupas talonu speciāli gāju uz reģistratūru bičot jaunu. Nākamajā dienā pazudušais talons brīnumaini atradīsies starta aploksnē. Tagad man ir divi zupas taloni - kādam nevajag? :D Katrā ziņā soļanka bija garšīga un galvenais - silta. No papildporcijas laipni atteicos aizbildinoties, ka neesmu izsalcis. Protams, kā gan varētu būt izsalcis ar šerbeta pilnu vēderu? Pēc zupiņas piebeidzu arī aizkosto bulciņu un tēju. Eju uz mašīnu pārģērbties sausās drēbēs, bet man arī to neļauj. Esot ātrāk jābrauc uz pirti un tas ir tepat netālu - nieka astoņi kilometri. Nepaspēšu atdzist un tulīt jau pirtī atsildīšos. laumiic vēl ietin mani čaukstošā folijas sedziņā. Pa ceļam mēģinam sazvanīt pirtētājus un pierunāt kādu aizbraukt pakaļ Svētku laukumā bez transporta palikušajiem, bet neviens šoferis vairs neesot braucošs. Tas izklausās neticami, jo, ja visi šoferi ir iedzēruši, kurš visu to baru vedīs mājās? Egoisti, viņiem nav sirds krūtīs! Izrādās, ka neviens no mūsu ekipāžas tā īsti precīzi nezin ceļu uz pirti. Esot jābrauc astoņi kilometri un tad pa labi lauka vidū būs slīps sānceļš ar māju nosaukumu "Grotiņi". Vienu tādu sānceļu atrodam, bet uzraksta nav un smilšainajā ceļā ir tādas rises, ka eees sudraba limuzīns tur iestigs līdz asīm pāris sekundēs. Mazliet uz priekšu ir autobusa pietura "Igauņi". Mēginam no pirtētājiem noskaidrot vai šī ir īstā vieta, bet viņi vairs nav sazvanāmi. Nu neko darīt, braucam tālāk meklēt nākošo pļavu. Pļavas nav, bet ir autobusa pietura "Turaidas skola". Protams, precīzus kilometrus no Silguldas neviens neskaitīja, bet pēc sajūtām tas jau ir pāri astoņiem kilometriem. Tāpēc griežam apkārt un braucam atpakaļ. Pēc brīža jau atkal esam pie pļavas ar bīstamo sānceļu. dzinchathegreat aiziet izlūkos. Atgriežas un saka, ka pēc visam pazīmēm šis ceļš tomēr ir īstais. Nu neko darīt - jāmet krusts un jābrauc iekšā. Pēc 100 metriem uzsēžamies un sāk smirdēt pēc deguma. Pabraucam vēl mazliet un atkal uzsēžamies. Nekas cits neatliek kā kāpt ārā un stumt. Bez pasažieriem mašīna ir vieglāka un ir cerība, ka tā neiestigs. Mani kā visnosalušāko tomēr iesēdina mašīnā. Trīcošām sirdīm izbraucam līdz vietai, kur rises beidzas un pagaidam pārējos. Neesot vairs tālu - viņi aiziešot ar kājām. Un labi vien ir, ka gāja kājām, jo iebraucot mežā atkal sākas dziļās rises un mašīnas laušana. Tagad kļūst skaidrs kāpēc neviens negrib braukt pakaļ palicējiem uz Svētku laukumu. Piebraucam pie mājām, kur noparkotas vairākas mašīnas. Ap mašīnu skraida suns - interesanti vai viņš kož? Jāpagaida pārējie, lai pasaka vai šī ir īsta vieta. Tikmēr piebrauc taksometrs, bet aizbrauc tālāk, tad pabrauc atpakaļ. Izrādās tie ir palicēji. Tad jau šī būs īstā vieta. Mūsu kājamgājēji arī tuvojas. Paņemam mantas un ejam uz pirti. Ejam pa vienu pusi saimniecības ēkai - nav. Ejam pa otru pusi sētā iekšā - arī nav. Nu kur tad ir tā pirts? Izrādās pirts ir noslēpusies mazliet aiz stūra dziļāk meža virzienā. Beidzot esam klāt! Te ir silti un omulīgi. Beidzot varu pārģerbties sausās drēbēs un nolikt pažāvēties Laharus. Lai gan ir līdzi viss nepieciešamais priekš pirtēšanās, izdomāju, ka labāk pirtī neiešu, bet pļāpāšu ar noskrieniešiem. Dzeru līdzpaņemto kokakolu un kaifoju. Kad jādodas Rīgas virzienā izrādās, ka botas žustot ir sarāvušās un ne pa kam negrib maukties virsū kājām. Šņores arī nevar palaist vaļīgāk, jo tās ir iekļautas biezā sakaltušu dubļu kārtā. Pārvelku planākas zeķes un kaut kā tomēr iemānu pēdas apavos. Atvadamies no tiem, kas nakšņos pirtī. Vēl vienu reizi izbraucam šausmu ceļu kā par brīnumu neatstājot uz tā izpūtēju. (eees, cerams skāde nebija tik liela kā baidījies) Tālāk jau viss ir mierīgi un garlaicīgi. Nepamanu pa kuru brīdi ir klāt mājas un piedzīvojums ir beidzies.

Kopsavilkums

Izdzerti 5l sporta dzēriena, izsviedrēti 7l sviedru. Apēsti 20 šerbeta gabaliņi - 5 pirms sacensībām, 13 sacensību laikā, 2 pēc sacensībām. Mājās pārnesti apmēram 320 grami Gaujas dubļu - 100g uz botām, 150g uz biksēm, 50g uz džempera, 5g uz mugursomas un 15g uz nūjām. Traumu - nav. Divas dienas ir iekšēji apaukstēts kakls, klepus, sapampušas pēdas un sāpoši roku muskuļi it kā es būtu staigājis uz rokām nevis skrējis un rāpojis. Pēc tam divas dienas atpūtos aizbildinoties ar klepu. Trešajā dienā izskrēju Juglas apli. Sākuma vienkārši gribejās lidot, nekādu saguruma pazīmju. Tomēr pēc divdesmitā kilometra kājas sāka čīkstēt un prasīties mājās. Bet es neļāvos provokācijām un izskrēju līdz galam. Vidējais ātrums pie tāda paša pulsa pat labāks kā pirms SKM. Cerams, nākošgad trase būs garāka!

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
31/10/2012
17:50
LauraX
LauraX
Rīga/Sigulda
Zinātājs
Members
Forum Posts: 297
Member Since:
23/12/2011
Offline
394

- Šovam ir jābūt! - Paldies, dot! Tavus 53 km redzēju kā filmu, tāāā izsmējos, nemēdzu tā vienatnē darīt, bet nu šoreiz... Trasē nevarēju nedzirdēt Tavu necenzēto leksiku 1. apļa Apburtajā mežā pie Lielā apburtā koka:)) "Tepat arī viens no resnajiem kokiem, zem kuriem jārāpo pa apakšu. Šis ir viskrutākais, jo procesā tiek samērcēts gan vēders, gan degungals. Ohō, forši!" Tavā tekstuālajā trillerī ir tik daudz labu citātu..

31/10/2012
17:53
Darya
Darya
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 456
Member Since:
26/09/2011
Offline
395

Ļoti labs raksts. Patīkami lasīt. Izlasīju ar vienu rāvienu - fantakstisks peidzīvojums. Ceri, kā jau jūties daudz labāk un kā kakls vairs nesāp. Esi malacis!

31/10/2012
17:59
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline
396

Njaa, par dot aprakstu nenosmieties! :)) Dažās epizodes saskatīju līdzību ar sevi.

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
31/10/2012
18:00
Edgars Simanovičs
Edgars Simanovičs
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 258
Member Since:
27/06/2010
Offline
397

Šo te rakstu dūšīgiem čaļiem un meitenēm jāaiznes uz "galveno" lapu! :)
Prieks lasīt! :)

Rezultātu neveido pulkstenis vai čips, to dara treniņi!
31/10/2012
18:15
_Edgars_
_Edgars_
Zinātājs
Members
Forum Posts: 120
Member Since:
16/03/2011
Offline

Lieliski uzrakstīts Artur! ;)

31/10/2012
18:24
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Izliekos, ka esmu šausmīgi noguris un palūdzu, lai kāds cits noņem čipu ...:):):)

31/10/2012
18:27
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline
400

pēc tādām fiziskās un morālās sagatavotības pārbaudēm jau var atļauties nelielas vaļības ;)

Ne viss ir tā, kā izskatās.