Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Valmieras maratons 2010
06/09/2010
21:59
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
161

Didzi, ja jau Tu esi pieteicies par brīvprātīgo palīgu - tad sāc pildīt savus pienākumus. Palikušas tikai pilnas 12 diennaktis. Noroc, nogludini tos pāris kalniņus. Saliec aizslietnīšus, kur var saule iespīdēt. Dabas skatus gar malām sastellē - lai ir kur acis pamielot. Un galveniais finišā dzirdinātavu ar veldzējošiem dzērieniem un smukas meitenes kas medāli pasniedz. (joks)

06/09/2010
22:50
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3557
Member Since:
13/11/2009
Offline
162

sm72 said:

Ja reiz runājam par viestreniņiem, tad laipni lūgti uz svētdienu Ozolniekos uz 37 km treniņu. Nodrošināta dzeramā vešana ar velosipēdu un pastāvīgi trenera padomi par skriešanas tehniku, ja temps apmierina no 5:10 līdz 5:30 apmēram:)


 

Vispār iekārdināji, arī temps taisni labs būtu! Tik man Valmiera ar visām Didža solītajām rozīnītēm stāv priekšā, gatavība šoreiz nekāda, pēc 3 nedēļu pauzes. Un neliela, taču stabila trauma/slimība vēl nav gluži izārstēta. :( Šajā situācijā 37 km treniņš būs krietni par daudz, manuprāt.

Trešdien vai ceturtdien domāju atsākt, pamēģināt pavisam bailīgi, testa režīmā. Svētdien laikam notipināšu vien 10-12 km. Ļoti ceru nesamocīt neko.

06/09/2010
23:14
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline
163

Es sāku nosliekties par viestreniņu Tallinā. Vienīgi neesmu pārliecināts, vai būs iespējams apšmaukt orgus un tikt iekšā trasē:D 50 eiriķus par treniņu kaut kā atdot negribētos. Vēl jau variants reģistrēties 10 km. un skriet 37 km., taču, ka nenoņem orgi no trases:) Varētu piemesties par treneri un īeroču nesēju" Didzim, taču nepaskatījos, vai noteikumi to pieļauj:D

07/09/2010
00:20
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline
164

Jautrība nepajokam.....

19/09/2010
19:55
Dokken
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 94
Member Since:
14/04/2010
Offline
165

Valmieras maratons bija labs, norīkojās, ka parasti zem lietus))). Skrēju pusmaratonu un izdevās salīdzinoši labi noskriet – par 1.20.05 (?), iznāca, ka tas ir mans piektais labākais rezultāts no visiem maniem 57 pusmaratoniem. Žēl tikai, ka organizatori izveidoja savdabīgu grupu no 37 gadiem(?!) – tā saukta V3 grupa, kur startēja 1973.dzimšanas gada sportisti un vecāki. Mūsu grupā pirmais bija A.Matisons, A.Rublis un K.Karkliņš. Es laikam ceturtais...(((  V40 grupā es būtu otrais pēc „Rublika”.

Interesanti, ka mana prognoze attiecībā uz godalgo vietu ieguvējam sievietēm un vīriešiem kopumā attaisnojās. Sievietēm tā paša secībā, bet starp puišiem domāju, ka uzvarēs Kozakevičs vai Rumbenieks. Bet labākais bija Māris Ābele.

19/09/2010
22:51
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline
166

Dokken redzēju Tavu finišu un izskatījās, ka pulveri visu vēl nebiji distancē izšāvis:) Laikam lietus distancē bija Tevi labi uzfrišinājis.

 

Visādi citādi man patika šī apgreidotā trase salīdzinājumā ar veco. Kalniņi kļuvuši līdzenāki un lietutiņš kļuvis atsvaidzinošāks. Sanāca labs tempotreniņš.

19/09/2010
23:12
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline
167

Ļoti labs pasākums, nebija nekas tāds, kas nepatika. Interesanti arī bija paskriet pa spēcīgajām lietus gāzēm, tajos posmos kaut kā sanāca skriet daudziem garām, laikam citiem sanāca nejauši samazināt tempu, nez. Tiku pie jauna PR, par nedaudz vairāk kā 2 minūtēm labojot iepriekšējo pusītes rekordu (šā gada NRM).

Vēl interesants fakts - ar šo skrējienu esmu tagad pārsniedzis kopā noskrieto 2500 km atzīmi. Zīmīgs skaitlis, ņemot vērā, ka šogad apritot 2500 gadi kopš pirmā maratona skrējiena..

Vēl cits interesants fakts - pērnā gadā Valmierā noskrēju savu pirmo pusmaratonu, nu jau piekto.. Pēc nedēļas un dienas svinēšu apaļa gada jubileju pirmajam! Ļoti ražīgs gads sanācis - 5 pusītes, katra nākamā ātrāka par iepriekšējo. Nezinu gan, cik ilgi tas tā vēl varēs turpināties :) Starp citu, likās, ka šoreiz bija visvieglāk no visām reizēm, savādi gan.. Kopumā tātad - ļoti patika viss!

 

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
19/09/2010
23:27
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
168

Es savu pirmo Maratonu noskrēju. Un izpildīju uzstadīto uzdevumu - noskrēju zem četrām stundām - 3:59:35 (pēc Sportlat īsziņas). Paldies visiem kas atbalstīja, it īpaši Dizim par uzmundrinājumiem un dzirdināšanu pēdējā aplī, Aivaram par kompāniju 8 km garumā, minikin un Oreman par atbalstu finišā...

Jā, tagad es saprotu ka Maratons sākas no 33. kilometra - ātrums man nokritās pamatīgi. Kaut kājas bija cietas (augštilbu muskuļi bija kā sasalušas gaļas kluči) - es izturēju un nevienā brīdī nepārgāju uz iešanu (kaut pēdējos septiņus kilometrus par to vien domāju - bet visu laku atliku - noķeršu to tur priekšā un tad paiešu - un ta līdz finišam)

Tagad, vakarā, sēžot un rakstot šīs rindas es sapratu ko Didzis domaja ar vārdiem pēc finiša - pagaidi, drīz sajutīsi ko nozīmē Maratons. Pirmās pazīmes sajutu pēc Vangažiem, kad mēģināju ieiet mežiņā. No malas es noteikti izskatījos pēc kiborga kam garantija sen beigusies un eļots pirms 100 gadiem. Ja jūs zinatu cik grūti pārkāpt mazam gravītim ar pilnīgi taisnām tizlām kājām. Otra vieta bija veikals, kur pardevēja dikti mūs nopētīja. Bet mēs bijam pavisam skaidri - vienkārši lai nokāptu pa trepīti (vienu vienīgu), man vajadzēja riktīgi iekrampēties stenderē (nu un protams viņa nesapratu kapēc es vaidu). Mājās no masāžas nekas nesanāca - tiko sieva pieskaras ta spēcīgāk maniem uzbriedušiem kāju muskuļiem - tā es bļauju, ja maigi - drausmīgi smejos un raustos (man dikti kut).

Ar bažām gaidu rītdienu - kajas darbosies vai nē. Jebkurā gadījumā skriet bija vērts. Tiekamies mačos. Tagad arī es esmu īsts maratonists (tiesa pašlaik klibs un nevarīgs).

20/09/2010
02:21
edGars
Liepāja
Zinātājs
Members
Forum Posts: 587
Member Since:
18/05/2009
Offline

noskrēju to Valmieru 1h32. Neticami, ja paskatās /noskrietais/?biedrs=19. Pieredze un svaigums :)

Skrējiena otrajā daļā teicu sev: par to, ka grūti un nevari tik ātri, varēsi domāt, kad būsi finišējis, tagad skrien!

Tā es atvairīju savas noguruma domas.

Skrienot ne pārāk bieži čekoju pulsu, pirmajā 10tniekā tur mēdza rādīt 184, 186, taču, tā kā jutos normāli, tad turpināju vien skriet. Otrajā desmitniekā jau vairākas reizes pamanīju 176, 177, tā kā motors vilka.

Taču dabūju ieganstu nemočīt līdz galam – 3. km no beigām atsējās labai botai šņores. Apstājos un aizsēju, pēc tam jau savu divnieku vairs noķert nespēju. Lai arī kaujinieciskais gars pēc kurpes siešanas bija krietni krities, kopā garām palaidu tikai kādus 3. Noķēru 2. Kādi 6, kas kalniņā pirms finiša mina uz papēžiem, palika gribot :P Jo sapratu, ka es vēl mazliet varu un viņi nemaz tik daudz nevar, pārslēdzos uz ātro elpošanu un pēdējos 200 m noskrēju cik nu varēju ātrāk. Taču augšstilbu ārējie muskuļi bija savilkušies un vaļā nelaidās.

Pirms starta atcerējos, ka teipošana esot pa velti, aizgāju un Mareks Osovskis uzteipoja. Tā arī bija, kā viņš teica, pirmos 10 km noturējās, kādā 13. km noplīsa nost.

Pēc finiša atcerējos, ka esot pieejama masāža, atradu telti un rindas nebija, divas jaukas dāmas man izmasēja kājas. Skrēju pārģērbt garo treniņtērpu, bet sapratu, ka neesmu iedomājies par maiņas zeķēm, tā kā skrēju vien uz skolu-viesnīcu nodušoties, un labi tas vien bija. Tad atpakaļ un finišā sagaidīta gan Dace Lina, gan Kampars.

Vienu gan nožēloju. Ka skrēju tik ātri, ka nepalika laika kārtīgi nopētīt meiteņu slapjo T-kreklu parādi (Brīžiem skrējiena laikā pamatīgi gāza lietus, bet man vismaz likās silts).

 

Aivars703: Ja nu nav tā, ka no sāpēm sāp galva, tad ieteikums nemainīgs – mēģini rīt paskriet, kaut 4 km. Apsveicu ar pirmdzimto :) Mēs jau runājām, ka nevar būt tik beigts maratonists, lai neuzrakstītu kādu rindiņu par savu pirmdzimto :)

Didzi: Forši mēs Tevi ietekmējām/samusinājām/samulsinājām :) ka Tu kā brīvprātīgais tapi par "brīvo tempa turētāju" :)

Paldies katram/katrai, kas atbalstīja trasē un trases malā, tas nudien palīdzēja. Mošķim, Didzim, Minikin par divreiz pamanīšanu. Vīram ielas malā ar lietussargu "skrien fiksāk", meitenēm pirms pagrieziena "ūūūū"..

vislabāk rezultātu uzlabo treniņi
20/09/2010
08:47
Alja
Interesents
Members
Forum Posts: 12
Member Since:
10/06/2010
Offline
170

Laikam man arī ir jāpastastā par savu pirmo pusīti! :) Ap pusotru mēnesi neesmu trenējusies, bet nedēļu pirms Valmieras pusmaratona tomēr izdomāju ka laikam ir jābrauc un jāskrien, ja jau uzstadīju sev tādu mērķi.. tad pedējās dienās riktīgu patrenējos, garākais skrējiens bija 17 km! (kopā par nedēļu 37 km) - tad sapratu, ka varu braukt un 21 km noteikti noskriešu. Rezultāts man nav bijis svarīgs, bet galvēnais bija jāiekļaujas 2 st. un 30 min. :).

Laiks bija fantastisks priekš pirmā pusmaratona! Drēbes nebija piemerotas tādiem laika apstākļiem! :(  pat paspēju nosalt, bet tas stimulēja skriet ātrāk :)  Visu distanci skriet bija viegli, kalni nebija tik traki kā pirms starta sabiedēja RO :) man pat kalnā skriet bija daudz vieglāk un katru reizi skrienot kalnā sanāca kādu skrējēju apdzīt ;)  Visu laiku meģināju turēties blakus inteligentam.. :) Vienīgais jau tuvu finišam spēks saka aptrūkties, bet tad mani panāca divi Aivari un tālāk mēs kādu laiku skrējam kopā... Paldies viņiem par uzmundrinājumu! Tas palidzēja saņemties pirms finiša un palielināt tempu :) 

Pati negaidīju tādu rezultātu 1:57:02 (pēc Sportlat īsziņas)!

Laikam ir jāturpinā treniņus lai šo rezultātu uzlabot!

20/09/2010
09:46
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline
171

Ar kalniem es nevienu neesmu biedējusi:D. Vienk. man pašai tādas ceļgalu un pēdu traumas, kas liedz pa kalniem skriet maksimāli, tāpēc es pati izvairos no kalnainām trasēm.

20/09/2010
09:58
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
172

Šorīt kad kāpu tramvajā (kā nu varēju ar pievilkšanos no rokturiem),  viens students uzreiz pieleca kājās un iedeva man vietu.

20/09/2010
10:17
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline
173

Aivara 703 finišu jau gaumīgi komentētājs pieteica, ar visu tekstu, ka izdevies iekļauties 4 stundās. Apsveikumi. Dzirdēju tekstu, redzēju Tavas emocijas pēc finiša, bet aizvilkties līdz trases malai nepaspēju:)

Man ļoti patika trase, trases profils. Augšstilbu aizmugurējiem muskuļiem 4. aplī gan ne īpaši:)

Viss izdevās labāk kā cerēts. No NRM rēķina noņēmu gandrīz 10 minūtes, tagad labākais rezultāts 3:15:20. Par personīgo rekordu vēl nesauksim, jo man šis bija tikai 2. maratons. Pa burzmu pusītē (2 apļos) izlīdu no 1:30, kas neizdevās Jūrmalas sutonī.

Pēdējais aplis bija īsts maratons. Kaut arī izdzēru ampulu pret kramjiem. Visu apli cīnījos ar vēl vienu kā izrādījās grupas konkurentu. Es klumburēju zobus sakodis neapstājoties, izmēģinot dažādus skriešanas paveidus, lai nebūtu jāloka kājas un nesāktu raut kramji. Viņš no manis visu laiku muka, bet ik pēc pāris kilometriem pārgāja uz soļiem un masēja kājas. Pēc atkal noķēra un muka prom. Mana stratēģija paņēma, pēdējais kalns viņu piebeidza.

Šai sakarībā jautājums zinātājiem - idejas, vingrinājumi augšstilbu aizmugurējo muskuļu stiprināšanai. Ja to sakārto un turpina skriet, tad es zinu, kur dzīvo nākošās 7-8 minūtes, ko noņemt no rezultāta.

20/09/2010
10:28
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline
174

Vēl jau jāpagaida oficiālie rezultāti, bet,

- lielā meita satelītā tīri cienījami, kaut kas ap 31 minūti

- "kenijiešu biedam" ļoti patika, ka medaļas dod visiem un ļoti nepatika, ka puikas grūstās. Bija tuvu sākuma galam.

Un galvenais - atpakaļceļā sieva stūrējot sāka pārspries, ka skolas laikā garās distances esot tīri labi skrējusi un izteica viedokli, ka pavasarī ar lielo meitu kopā varētu paskraidīt.

Ģimenes jaunākajam potenciālajam skrējējam drīz būs 3 gadi. Ir liela varbūtība, ka nākamajā sezonā startēt varam visi pieci.

Būšu ģimeni novedis:)

20/09/2010
10:29
Raitis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
05/03/2010
Offline
175

Valmieras maratona mājaslapas raksts: "Sportiski
aktīvākā komanda ar lielāko dalībnieku skaitu izrādījās spoerta
entuziastu apvienība VSK noskrien, kas ieguva specbalvu no ilgadējā
Valmieras maratona atbastītāja - Nordea bankas." ( http://www.valmieras-maratons.lv/?id=news&news_id=252 )

tomēr esam bijuši lielākā komanda! :)

20/09/2010
10:37
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline
176

Ja piektdien vēl domāju kā savu slimošanu apvienot ar Valmieras pusīti, tad sestdien bija skaidrs, ka maiņa uz 5.8km bija pareiza. Tik nebija īstas skaidrības vau čipu tomēr nenāksies atdot jau pašā startā.

5.8km skrējiens vismaz man sākās ar nelielu drūzmēšanos un tikšanu cauri dalībnieku baram, jo sākuma temps un tas kalniņš sākumā bija nedaudz par lēnu. Tā spraucoties garām citiem, nedaudz palēkājot pa pelļķēm un ozolzīlēm skrēju tālāk. Iesākums jau izskatījās visai labs neskatoties uz nedaudz apgrūtināto elpošanu. Pirmais kalniņš augšup patika. Un tad sākās. Pēdējo trīs dienu zāļu deva sāka darīt kur vēži ziemo. Ap trešo kilometru jau parādājās doma jūs skrienat, bet es pasēdēšu trases malā un atpūtīšos. Kaut kā pamazām piespiežoties un cenšoties vēl noturēties kādam blakus, šķiet arī izdevās. Viena no blaksus skrienošajām meitenēm cītīgi centās man turēties balakus, tā viena otru vaktēdamas tikām uz priekšu. Pēdējie 400m - nebiju gaidījusi to kalniņu (pagājušā gada pēdējis kalns labāk patika). Līdz galam aizrāpoju.

Lietus. Jau startā sāka pilināt, pēcāk patīkami atveldzēja. Priecājos, ka lielais gāziens jaubija tad kad biju finišējusi un matu teltī tikusi pie savas jakas.

Veselība - esmu dzīvotāja. Paliek tikai labāk kā jau pie atveseļošanās :)

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
20/09/2010
10:38
observer
Interesents
Members
Forum Posts: 18
Member Since:
09/06/2009
Offline
177

Arī es biju izvēlējies šoreiz skriet savu pirmo maratonu. Kaut apstākļi iepriekšējās pāris nedēļas nebija pasākumam labvēlīgi (iesnas, nespēks), dienu pirms starta sajutu, ka viss puslīdz nostājies savās vietās. Vēlos iedrošināt šaubīgos atļaujoties apgalvot, ka Valmieras trases reljefs nebūtu tas, no kā jābaidās. Vismaz šogad izveidotā trase bija bez nopietniem stāviem kāpumiem.

Pirmā trešdaļa gāja pavisam labi. Pulss gan mazliet augstāks par cerēto, bet sajūta viegla un temps pieņemams. Paldies Aivars703 par kompāniju 2. apļa pirmajā pusē.

Otrā trešdaļā (sevišķi, pēc 25. km) bija kritums. Kreisās kājas aizmugures stīvums pieņēmās spēkā, un pārvērtās asā sāpē visas kājas garumā no gūžas līdz pēdai. Faktiski biju gatavs stāties ārā. Nešaubījos, ka maratons nav joks, bet neticējās, ka tā veikšanai ir jānotiek ar tādām mokām. Droši vien izstāšanās pēc 3. apļa būtu bijis prātīgs solis, bet tā kaut kā sagadījās, ka aizskrēju tālāk:) Tā tiešām bija zināma nejaušība.

Pēdējā trešdaļā kājas sirdij deva pamatīgu atslodzi, eksperimentēju ar kāju kustībām(pasoļoju, pavicināju kājas) lai virzīšanās uz priekšu pēc iespējas mazāk problēmu sagādātu.

Rezultātā savu kluso plānu iekļauties 4:10-4:20 nesasniedzu, bet noskriet savu pirmo maratonu man tiešām ļoti gribējās, un tas ir sasniegts. Izskatās, ka atkopšanās notiks bez speciālistu palīdzības:)

 

20/09/2010
11:09
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline
178

Man arī vēl viens mazs prieciņš - bērnu jaunākajā grupā manējais no 2006.gadā dzimušajiem sanāk 3.vietā :). Pagaidām vēl nav izredžu cīnīties ar sešgadniekiem, taču ātrums sīkajiem bija pieklājīgs - pa nomali ar fotoaparātu rokā skrienot, es viņus nevarēju panākt, tikai pie finiša pa taisno skrienot uzspēju dažas reizes nobildēt :D.

20/09/2010
12:41
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
179

Ģirt, paskrien tu vairāk kādus mačus un tad dod padomus kā skriet un trennēties. Es ar lielu nopietnību izturos pret pieredzējušu skrējēju padomiem. Ņemu vērā arī iesācēju un jauno skrējēju atziņas par skrējienu, trenniņiem. Bet, piedod, Ģirt, tavu vāvuļošanu gan neņemu nopietni.

20/09/2010
12:58
Liene
Interesents
Members
Forum Posts: 15
Member Since:
01/03/2010
Offline
180

Es arī skrēju savu pirmo pusīti mūžā.. Beidzot bija pienācis arī mans laiks..=) Vakar vakarā, kad atbraucām mājās, kājas, pecīzāk ceļi, nu tā sāpēja, bet šodien jau viss daudz maz normāli un domāju jau par pēcpusdienas mazo paskrējienu..

 

Prieks par visiem skrējēniešiem..