Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
VSK Noskrien reitingi 2015
12/05/2015
19:56
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Andulis said
Pieņemam, ka īsākajai no visām ir 1.00, pārējām tad proporcionāli lielāks:
50 km 1.00
53 km 1.06
54 km 1.08
80 km 1.60
100 km 2.00
107 km 2.14

Vai tādā veidā starpība pārāk liela? Nu, varētu jau drusku mazāku uztaisīt. Koeficients ne 2.00, bet 1.50 par 100 km ... pēc patikas, kā nu gribas.

Papildināšu domu. Laikam tādā variantā būtu jānosaka ne tikai koeficients 1.00 īsākajai reitinga distancei, bet arī jānolemj, kāds būs "maksimāli pieļaujamais" koeficients. Citiem vārdiem: cik liels tas būs garākajai reitinga distancei, mūsu gadījumā 107 km.

Varianti:
2.14 (neko nekoriģējot, vienkārši ievērojot garumu proporciju; R-V uzvarētājs saņem 2140 punktus)
2.00 ("apaļāka" vērtība, R-V uzvarētājs saņem 2000 punktus)
....
1.50 ("pusapaļa" vērtība, R-V uzvarētājs saņem 1500 punktus)
....
1.25 (Mošķa ieteiktā vērtība, R-V uzvarētājs saņem 1250 punktus... pamaz, vismaz attiecībā pret Višķu 50nieka uzvarētāja 1000 punktiem!)

Protams, nav īsti labi to lemt tagad, kad pirmās sacensības jau garām. Taču pieņemu, ka R-V uzvarētājs nepretendēs uz Latvijas ultru sezonas čempiona titulu. (Kaut gan droši nezinu, protams... :)
Ja nu vienīgi sudraba laureāts... un pirmā dāma, un .... mjā, liels pulks ieinteresēto personu, jebkurā gadījumā, pie jebkuras vērtēšanas sistēmas.... :)) ;)

13/05/2015
14:08
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Rīga-Valmiera uzvarētājs izteica vēlmi pēc LČ100km un Biķerniekos jautāja pēc datuma, kas īsti nesapasēja ar sezonas triatlona plāniem. Rīga-Valmiera viceuzvarētājs vakar izteicās, ka F1 sacensībās ir 19 posmi un ieskaitē iet visi. Respektīvi, sports ir gaužām nežēlīgs. Vienlaikus atzīstu, ka, ja Latvijā mēs spētu sarīkot kaut pusi no maratonu skaita, ko var igauņi, tad atsevišķajā maratonu kopvērtējumā pietiktu ar 2-3 rezultātiem no, piemēram, 10. Neviens nestrīdās, ka no 14-15 Latvijas pusmaratoniem pērn spēcīgākie bija Rolands K. un Anita K., uzvarot SL kopvērtējumu, kurā rēķina 5us rezultātus no 7ām pusītēm, kas ir puse no visām LV pusītēm.

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
13/05/2015
15:30
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Mani divi santīmi...

Par koeficientiem - ja punktu koeficienti ir lineāri km, tad matemātiski nav atšķirības starp 1070 vai 2140 punktiem par 107 km. Koeficientam ir lielāka jēga, ja tas nav lineārs. Loģika ir vienkārša - noskriet 100 km ir grūtāk, bet ne divreiz grūtāk kā 50 km. Piemēram, par distanci 50+ km - 800 p.; 80+ km - 900 p.; 100+ km - 1000 p.; 160+ km 1100 p. Vēl +100 punktus varētu dot treiliem: 50+ km - 900 p.; 80+ km - 1000 p.; 100+ km - 1100 p.; 160+ km - 1200 p.

Par nepiedalīšanos - pirmkārt, nevajadzētu putrot čempionātu (vienas sacensības) un kausu (seriāls). Otrkārt, ir redzēti seriālu kopvērtējumi, kur tiem, kas nepiedalās/nefinišē skaita tikpat punktus cik noslēdzošajam finišētājām. Bet tad čaklie vēl vairāk sūdzas, ka elitei pietiek ar pāris sacensībām, lai tiktu uz pjedestāla kopvērtējumā.

Labākos X no Y posmiem parasti ņem vērā kausos/seriālos, kur ir neliels posmu skaits. Kausos, kur daudz posmu, gandrīz vienmēr ņem vērā visus posmus. Manuprāt iemesls šādai rīcībai nav rūpes par tiem, kas nepiedalās kādā posmā, bet kompromiss starp aprēķinu sarežģītību un vēlmi saglabāt intrigu līdz pēdējam posmam. Piemēram, Skyrunner World Series visās trīs disciplīnās ņem vērā 3 no 5 posmiem un pēdējā posmā ir +20% pie punktiem. Punktus par posmu dod pēc ieņemtās vietas un neproporcionāli daudz punktu tiek TOP4 - sākot no pirmās vietas 100-88-78-72-68-66-64-62-60-58-56-54-52-50, tālāk katrai nākošajai vietai 2 punkti mazāk un tā līdz 40.vietai vīriešiem un 15. vietai sievietēm. Bet šogad ir jaunums - kopvērtējumā pie 3 labākajiem seriāla posmiem skaita klāt vienu kontinenta čempionātu.
Paskatoties uz pērno Kefīra Kausa TOP10 neatrodu tur nevienu lēnu skrējēju. Tātad - ja gribam saglabāt intrigu un zīlēt vai Valdis startēs SKM un iegūs pirmo vietu kopvērtējumā, tad nākamgad jāpāriet uz formulu "5 no 7" vai pat "4 no 7". Varbūt vēl varētu Kefīra Kausa kopvērtējumā katram piešķirt punktus par vienu ārzemju ultru. Tad arī Laulasmā, UTMB un Spartatlona cienītājiem tiktu savs prieciņš un arī viņiem būtu reāla iespēja cīnīties par kausu. Tā būtu kā smuka dzērvenīte uz putukrējuma tortes. Ja intriga nav svarīga, tad lai uzvar čaklie un ātrie, jeb galvenais ir noskriet!
Gandrīz aizmirsu... galvenais visādiem reitingiem un kopvērtējumiem ir aprēķinu vienkāršība, lai visas iesaistītās puses var izsekot līdzi un laicīgi pamanīt kļūdas aprēķinos un orgi paspētu tās izlabot līdz apbalvošanai.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
13/05/2015
16:07
Džokers
Džokers
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 163
Member Since:
25/01/2013
Offline

dot idejas man patīk. Ne lineārais modelis izskatās labi. Šeit principā palielinās iespēja, ka izlaižot kādu no īsākajiem posmiem joprojām ir iespēja cīnīties par augstām vietām kopvērtējumā - līdzīgi kā tas ir Kalnu karaļa/karalienes reitingā.

Laba ideja arī ir par viena ārzemju skrējiena pievienošanu, taču šeit nebūtu godīgi, ja punkti par ārzemju skrējienu tiktu pievienoti papildus. Tie varētu kalpot kā aizstājēji, ja izlaists kāds no Kefīra kausa posmiem vai ja kādā no Kefīra kausa posmiem rezultāts ir vājāks. Savādāk tie, kuriem nav iespēja piedalīties ārzemju sacensībās nonāks ievērojami sliktākā situācijā cīņā par uzvaru kopvērtējumā.

Punktu sistēma kā Skyrunner WS gan man īsti nepatīk, uzskatu, ka koeficients attiecībā pret uzvarētāja laiku ir diezgan precīzs novērtējums.

13/05/2015
16:25
turiburu
turiburu
Latvija,Rīga,Jugla
Zinātājs
Members
Forum Posts: 97
Member Since:
24/12/2011
Offline

Sacensības jau sākušās ( R. - V.), bet nolikums vēl tikai top. Un to vēl plāno saukt ( vai ir jau nosaukts?) par Latvijas čempionātu! Vai par to,ko skaitīs un ar ko reizinās nevajadzēja skaidrībai būt pirms R.-V. pārvietošanās mačiem?
Varbūt man kā vienam no dažu potenciālo ( KK/LČ...? ) posmu organizētājiem kāds atsūtīs to nolikumu,jo tika solīts telefoniski jau vairākkaŗt un pēdējo reizi 30. aprīlī . :(
Vai arī es uz vecumu kaut ko nesaprotu vai esmu palaidis garām?

13/05/2015
16:47
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

turiburu said
Varbūt man kā vienam no dažu potenciālo ( KK/LČ...? ) posmu organizētājiem kāds atsūtīs to nolikumu,jo tika solīts telefoniski jau vairākkaŗt un pēdējo reizi 30. aprīlī . :(

Pašlaik apspriestais teksts ir http://www.noskrien.lv/reitings/kefira-kauss-2015/.

13/05/2015
16:51
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Saprotu, ka reitingi ir viena no iespējām apmierināt savas ambīcijas. Vispār jau esam vienojušies, ka gaumīgs koptreniņš, ar pirti, piemēram, ir labāks par mačiem. Pēc gadiem mēs vispār nesapratīsim, kāpēc skriet sacenšoties. Drusku jāpagaida. Īsais kopsavilkums - nolikums, kas apmierina visus, pēc definīcijas nav iespējams.

13/05/2015
17:10
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

dot said
Par nepiedalīšanos - pirmkārt, nevajadzētu putrot čempionātu (vienas sacensības) un kausu (seriāls).

Vai ir tāds likums, ka čempionāts drīkst būt tikai vienas sacensības?
Cik sapratu, LVS principā nav iebilduši pret "sezonas čempionāta" ideju. Matīss, Imants varēs precizēt.

dot said
Gandrīz aizmirsu... galvenais visādiem reitingiem un kopvērtējumiem ir aprēķinu vienkāršība, lai visas iesaistītās puses var izsekot līdzi un laicīgi pamanīt kļūdas aprēķinos un orgi paspētu tās izlabot līdz apbalvošanai.

Daļēji piekrītu - labāk jau ir, ja vienkāršāk. Tomēr šajā gadījumā varbūt ir pārāk vienkārši ;) Galvenais tomēr būtu, lai kopvērtējums ir pēc iespējas tuvāk patiesajam skrējēju spēku samēram UN centībai (jā, "sezonas čempionātā" tā ir būtiska!). Kas tiešām gribēs sekot, izsekos līdz arī sarežģītākam variantam.
Vispār, pieminētais Skyrunner World Series gan tad neliekas pārāk vienkāršs...

Pēc pēdējām KK reitinga sacensībām būs apmēram 2 mēneši laika labojumiem.

13/05/2015
17:17
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Ainars said

Saprotu, ka reitingi ir viena no iespējām apmierināt savas ambīcijas. Vispār jau esam vienojušies, ka gaumīgs koptreniņš, ar pirti, piemēram, ir labāks par mačiem. Pēc gadiem mēs vispār nesapratīsim, kāpēc skriet sacenšoties. Drusku jāpagaida. Īsais kopsavilkums - nolikums, kas apmierina visus, pēc definīcijas nav iespējams.

Var jau maču skriet arī "gaumīgi" - kā koptreniņu. Vismaz ultru noteikti :)
Nesaki, Ainār, par sevi - "mēs". Tas atgādina ... kādu / kaut ko ;)
Protams, visiem nekad nebūs labi. Tomēr būtu jauki, ja vismaz pusi apmierinātu :)

13/05/2015
18:26
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Andulis said

Ainars said

Saprotu, ka reitingi ir viena no iespējām apmierināt savas ambīcijas. Vispār jau esam vienojušies, ka gaumīgs koptreniņš, ar pirti, piemēram, ir labāks par mačiem. Pēc gadiem mēs vispār nesapratīsim, kāpēc skriet sacenšoties. Drusku jāpagaida. Īsais kopsavilkums - nolikums, kas apmierina visus, pēc definīcijas nav iespējams.

Var jau maču skriet arī "gaumīgi" - kā koptreniņu. Vismaz ultru noteikti :)
Nesaki, Ainār, par sevi - "mēs". Tas atgādina ... kādu / kaut ko ;)
Protams, visiem nekad nebūs labi. Tomēr būtu jauki, ja vismaz pusi apmierinātu :)

Par "mēs" pieņemts, kaut neatļautos tā teikt, ja vienīgais tā domātu. Ir taču vienkārši - piedalās tie, kurus nolikums apmierina. Objektivitāte ir relatīva. Vienam 1:30 pusītē kā dzīves sapnis ir samērojama ar melno jauniešu mērķi par maratonu zem 2:00. Kurš priecāsies vairāk?

13/05/2015
18:46
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

matiss said F1 sacensībās ir 19 posmi un ieskaitē iet visi. Respektīvi, sports ir gaužām nežēlīgs.

Nav tik traki, ja tu uzvari 15-16 posmos, tad atlikušos pat izlaižot uzvarēsi kopvērtējumā. Tā kā negadījuma iespējamība, kaut mazāka kā SL, F1 tiek ņemta vērā.

13/05/2015
23:30
Imants A.
Imants A.
Zinātājs
Members
Forum Posts: 169
Member Since:
14/04/2012
Offline

Vilmār, nolikums ir publicēts VSK Noskrien lapā zem "Reitings" sadaļas. Tas, ka nolikums vēl nav parādījies LVS mājas lapā, ir tehniska neprecizitāte. Un tas, ka Kefīra Kausam vēl nav sava mājas lapa, ir tikai mana nolaidība un slinkums. Tomēr frāze "nolikums top" nav patiesa, jo nolikums ir gatavs, bet tas, ka tas tiek apspriests, tikai nozīmē, ka interese ir, un mums ar Tevi kā organizatoriem tikai jāpriecājas.

14/05/2015
09:27
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Hmm... atklāti sakot, par pilnīgi gatavu gan šo nolikumu es nesauktu. Varbūt par 90-95% ;)
Vēl nav zināmas Siguldas kalnu maratona distances. Līdz ar to, kilometrāžas rēķini apgrūtināti - un šajā vērtēšanas sistēmā tiem taču galvenā nozīme! Tur gan neviens nav vainīgs, tā vienkārši ir.
Tātad, vismaz ziņas par SKM vēl noteikti būs jāpapildina.

Situācija vēl papildus rosina sekot principam "jāskrien viss". Jūtu līdz čempiona titula un Kausa tīkotājiem :)

Ja tiks publicēts LVS mājas lapā - ieteiktu tomēr nedaudz stilistiski pieslīpēt. Varbūt tie "pārcilvēki" nav tad vajadzīgi. Un aritmētiku ("2+2+2+1 = 6") tad citādi varētu formulēt :) Tāpat arī pirmais teikums ļoti šaubīgs, kā Inga_K jau norādīja.

Bija iespēja rosināt labojumus ātrāk. Nezināju, ka nolikums aizies tik tālu, tāpēc darīju to nepietiekami enerģiski. Piedodiet...

Komentārs ir subjektīvs, nav saskaņots, pauž tikai personīgās domas.

14/05/2015
13:29
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Ainars said
Ir taču vienkārši - piedalās tie, kurus nolikums apmierina.

Piedalās visi, kas finišē kaut vienā Latvijas ultrā šogad. Neatkarīgi no viņu gribēšanas vai apmierinātības ar nolikumu ;)
Imants, Matīss precizēs, ja kļūdos.

... Teorētiski, iespējams iegūt čempiona titulu pret savu gribu :D

14/05/2015
13:53
Trakais
Trakais
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 73
Member Since:
20/07/2011
Offline

Dažas manas pārdomas: Diskusija - kāda jautājuma apspriešana. Atvainojiet, bet kāds īsti ir jautājums? Es labprāt iegūtu Kefīra kausu, bet apzinos, ka tas nav iespējams ne nolikumā minētajā aprēķina sistēmā, ne jebkurā citā, jo esmu lēns. Lēnums gan man netraucēs nostāties uz starta līnijas visos posmos, ja kopvērtējumā visus posmus skaitīs. Kefīra kauss ir vienīgais iemesls plānotajai braukšanai uz Višķiem. Vismaz man.

14/05/2015
13:59
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Nedod mieru ideja par maratona reitingu, kurā varētu likt sezonas divus labākos ciparus, no kuriem viens drīkstētu būt skriets ārpus Latvijas. Prokopčuka skrien divus ārpus Latvijas, Žolnerovičs pēdējos divus gadus pasācis skriet Rīgā. Teorētiski, Anduļa vārdiem - Valērijs varētu izcelt vīru labāko rezultātu (ap 5 stundām), pat pret savu gribu. Dāmām būtu dikti interesanti. jo dažas ātrās sezonā skrien pusītes dzimtenē, kamēr pavasara un rudens maratonus importijā. Vēl citi skrien vienu Rīgā, otru rudenī kaut kur Vakareiropā, jo Valmierā esot patukša trase utt. Protams, varētu izteikties par dejotājiem un gurnautiem, taču šis būtu arī papildus ceļš uz trešo maratonu Latvijā - Ventspilī vai kur citur.

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
14/05/2015
14:26
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Trakais said
Es labprāt iegūtu Kefīra kausu, bet apzinos, ka tas nav iespējams ne nolikumā minētajā aprēķina sistēmā, ne jebkurā citā, jo esmu lēns.

Trakais, šī sistēma ir maksimāli labvēlīga "lēnajiem" un centīgajiem. Tev jāizmanto izdevība.
Piebildīšu gan, ka pērnajā KK tikai trīs Tevi apsteidza. No viņiem, šogad viens jau vairs nekonkurēs.

14/05/2015
14:32
Trakais
Trakais
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 73
Member Since:
20/07/2011
Offline

Andulis said

Trakais said
Es labprāt iegūtu Kefīra kausu, bet apzinos, ka tas nav iespējams ne nolikumā minētajā aprēķina sistēmā, ne jebkurā citā, jo esmu lēns.

Trakais, šī sistēma ir maksimāli labvēlīga "lēnajiem" un centīgajiem. Tev jāizmanto izdevība.
Piebildīšu gan, ka pērnajā KK tikai trīs Tevi apsteidza. No viņiem, šogad viens jau vairs nekonkurēs.

Anduli, tas tiešām būtu negodīgi, ja es tuvotos kausam. Šī doma pati par sevi ir negodīga. Līdz ar to arī es pievienojos tiem, kas uzskata, ka vērtēšana sistēma nav pareiza un ir jāuztaisa tāda, lai uzvar tie, kam jāuzvar - Kristaps, Mārtiņš, Uldis, Valdis, arī Edgars to noteikti būtu pelnījis.

14/05/2015
14:35
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

matiss said

Nedod mieru ideja par maratona reitingu, kurā varētu likt sezonas divus labākos ciparus, no kuriem viens drīkstētu būt skriets ārpus Latvijas. Prokopčuka skrien divus ārpus Latvijas, Žolnerovičs pēdējos divus gadus pasācis skriet Rīgā. Teorētiski, Anduļa vārdiem - Valērijs varētu izcelt vīru labāko rezultātu (ap 5 stundām), pat pret savu gribu. Dāmām būtu dikti interesanti. jo dažas ātrās sezonā skrien pusītes dzimtenē, kamēr pavasara un rudens maratonus importijā. Vēl citi skrien vienu Rīgā, otru rudenī kaut kur Vakareiropā, jo Valmierā esot patukša trase utt. Protams, varētu izteikties par dejotājiem un gurnautiem, taču šis būtu arī papildus ceļš uz trešo maratonu Latvijā - Ventspilī vai kur citur.

Interesanti... nebūtu slikti...

Tomēr, varbūt tiekam vispirms galā ar esošajiem reitingiem (iedarbinām tos). Vēl jau dažas (būtiskas!) astītes traucē publicēt kalnu skrējienu reitinga noteikumus, vai ne?

14/05/2015
14:46
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Trakais said

Andulis said

Trakais said
Es labprāt iegūtu Kefīra kausu, bet apzinos, ka tas nav iespējams ne nolikumā minētajā aprēķina sistēmā, ne jebkurā citā, jo esmu lēns.

Trakais, šī sistēma ir maksimāli labvēlīga "lēnajiem" un centīgajiem. Tev jāizmanto izdevība.
Piebildīšu gan, ka pērnajā KK tikai trīs Tevi apsteidza. No viņiem, šogad viens jau vairs nekonkurēs.

Anduli, tas tiešām būtu negodīgi, ja es tuvotos kausam. Šī doma pati par sevi ir negodīga. Līdz ar to arī es pievienojos tiem, kas uzskata, ka vērtēšana sistēma nav pareiza un ir jāuztaisa tāda, lai uzvar tie, kam jāuzvar - Kristaps, Mārtiņš, Uldis, Valdis, arī Edgars to noteikti būtu pelnījis.

Domāju, ka centīga tuvošanās kefīra pilnam kausam nav nekas negodīgs :)
Mārtiņš jau izteicās, ka nepiedalīšoties cīņā par uzvaru. Pārējie, ja būs gana čakli, spēs savaldīt Tavas negodīgās domas :)
Ja nebūs - tā ir viņu izvēle, kuras dēļ citiem (tai skaitā, Tev) nav jājūtas vainīgiem.

Labi, piekrītu, ka sistēma nav ideāla. Taču būs interesanti redzēt, kā tāda strādā! Šķiet, Latvijā vēl nav bijusi (ja kļūdos, labojiet).

Vismaz divos citos Latvijas čempionātos - 100 km skrējienā un 50 km skrējienā - uzvarēs toties "tie, kam jāuzvar". Varbūt tas spēj mierināt :)

No permission to create posts