Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Valmieras maratons 2009
10/08/2009
16:30
Guest
Guests

Līdz Valmieras maratona noskriešanai atlikušas 47 dienas. Pats sev biju apsolījis, ka pēc Kuldīgas pusmaratona sākšu gatavoties. Tagad mēģinu sastādīt savu treniņu plānu. Lasīju sm72 aprakstu un sapratu, ka nāksies pieveikt pāris "sīkus" kalniņus.  Tad nu gribētu uzzināt šo to sīkāk, cik apmēram gari un stāvi ir šie kalni? Savam pirmajam klasiskajam maratonam gribu kārtīgi sagatavoties, tāpēc šada informācija tiešām noderētu.

10/08/2009
17:03
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Juri, es gan ieteiktu Tev pirmo maratonu skriet Rīgā, bet ja esi nodomājis skriet Valmierā, tad treniņos skrien ārā no savas 4 km trases un dudini līdz Engures krustojumam. Tur tie kalni būs kā radīti treniņam priekš Valmieras. Liekas, ka Valmierā bija jāskrien 5 apļi. Tādēļ 5 reizes būs jāskrien 200 metrīgs kalns par kādiem 55 grādiem uz augšu un 5 reizes kāds 50 metrīgs kalns par kādiem 75 grādiem uz augšu:D Pie tam tas stāvākais kalns kādus 2 km līdz finišam:D

10/08/2009
17:55
Guest
Guests

sm72, es jau esmu pieteicies, tāpēc par vēlu kaut ko mainīt. Rīgā es plānoju skriet savu 4. maratonu un 2. klasisko maratonu.

Mana 4 km trase nav nemaz tik slikta, nākas riņķot, bet vismaz zinu, ar kādu ātrumu skrienu, pēc katra apļa varu padzerties, ja uznāk vājuma brīdis, jebkurā laika varu beigt.

Nekad neesmu skrējis līdz Engures krustojumam, būs jāizmēģina. Tur tiek kalni nav nemaz tik lieli. Manā 19,6 km distancē (Kalnu skrējiens) ir daudz vairāk kāpumu un tie ir daudz briesmīgāki, tā kā visdrīzāk gatavošos tajos.

75 grādu kāpums pēc 40 km, forši! :D  Vispār es jau zinu, kā tas ir (Siguldas maratona pēdējais kāpums pēc 44km).

10/08/2009
19:03
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Juri, Sm72, kā vienmēr, drusku pārspīlē... Divi kalniņi tur būs - viens tālajā galā Burkānciemā, otrs pilsētas centrā, un piecas reizes pa trasi būs jāriņķo. Tiesa, kāpumī būs stāvāki nekā tikko Kuldīgā Kalna ielā četras reizes pievarētais, tomēr ne tik briesmīgi kā Sm72 te tos ir aprakstījis. Galvenais, ka Valmierā nebūs 25+ karstums un saule nekarsēs pakausi.

Tā kā līdz Valmieras maratona noskriešanai ir atlikušas vairs tikai 47 dienas, tad neko daudz Tu, Juri, padarīt nepaspēsi. Vari mēģināt skriet ik pārdienas tikai vieglos gabalus 16 - 20km un reizi nedēļā garo 26-32km gabalu pa ceļam iekļaujot kalniņus vai viaduktus. Būtu labi, ja Tu varētu paspēt četras reizes noskriet 30-32km gabaliņu, taču vēlākais līdz kādam 13.septembrim. Pēdējās divas nedēļas vajadzētu samazināt slodzes un mazliet atkal patempot ar mazāku kilometrāžu.

47 dienas ir ļoti maz, bet, ņemot vērā, ka Tu visu laiku esi skrējis, Tu vēl varētu cerēt puslīdz sagatavoties, taču Tev tagad būtu jākoncentrējas uz garākiem gabaliem.

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
10/08/2009
23:30
Guest
Guests

Ehh, es jau sapriecājos par 75 grādu kāpumu :)

Nav jau nemaz tik traki. Pašlaik bez sevišķi lielas piepūles varu noskriet pusmaratonu, tātad 47 dienās jāpieliek vēl 21 km. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka to varu izdarīt.

Aivar, paldies par padomiem, kā jāskrien. Apmēram tā arī darīšu.

11/08/2009
07:21
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Varbūt, ka pie 40 km izskatījās tas pēdējais kalns tāds stāvāks:) Bet jebkurā gadījumā Juri, tici man, 40 km Tu mani atcerēsies ar rokām stutējot ceļus, lai tiktu tajā pauguriņā augšā:D Piekrītu Aivaram, ka kādas četras reizes vajadzētu vismas 30 km nedēļas beigās noskriet, ja neesi jau iepriekš pēdējā laikā šādu distanci skrējis un divas nedēļas pirms maratona nedaudz kilometrāžu nomest. Bet tādā atpūtas režīmā faktiski tikai pēdējo nedēļu skriet. Intereses pēc, varbūt kāds valmiernieks tos kalnus var nomērīt, lai biedri zin kam gatavoties:) Varbūt pat jēga ir kādu dienu aizbraukt paskatīties, jo man tie kalni nāca kā ne visai patīkams pārsteigums un jau pirmajā aplī apakštilba muskulis lika par sevi manīt:)

11/08/2009
07:46
pikols
pikols
Jūrmala
Zinātājs
Members
Forum Posts: 299
Member Since:
24/04/2009
Offline

Pēc Cēsu Jānīša tā Valmiera tāds nieks vien ir, drusku īsāku soli, un galvenais neņemt galvā, man arī Valmiera bija pirmais maratons. Ja runājam par kāpumiem tad, Prāga vai Lihtenšteina, tad ir ko vaidēt.

11/08/2009
08:45
Guest
Guests

sm72, Tev nu gan baigās idejas rodas. No Tukuma līdz Valmierai ir 170 km. Nē, paldies, nekādus kalnus paskatīties es nebraukšu. :D

11/08/2009
09:37
Kaspars
Kaspars
Latvija
Zinātājs
Members
Forum Posts: 360
Member Since:
29/04/2009
Offline

Kā uz Valmieru visērtāk nokļūt?

Par tiem kalniņiem - pa 75 grādiem takš nav iespējams vairs paskriet, tikai strauji rāpties augšā :DDD

75 grādi ir apmēram šāds stāvums :      ///////

:D maby ar liftu mūs pacels?

11/08/2009
10:13
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline

un kā ar pusmaratona trasi? kāds zin vai tur ir daudzi mazi vai viens liels aplis?

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
11/08/2009
10:21
Kaspars
Kaspars
Latvija
Zinātājs
Members
Forum Posts: 360
Member Since:
29/04/2009
Offline

Domubiedros izlasīju, ka 2 apļi ar cilpu ārpus apļiem.

11/08/2009
10:26
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Kaspars said:

Domubiedros izlasīju, ka 2 apļi ar cilpu ārpus apļiem.


Cik atceros, tad šogad esot kas mainīts kas trases konfigurācijā, sakarā ar to, ka sertificētām trasēm ir jābūt ne garākām par 2 apļiem - tā kā būs izmaiņas ... tā bija arī RM

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
11/08/2009
10:32
Kaspars
Kaspars
Latvija
Zinātājs
Members
Forum Posts: 360
Member Since:
29/04/2009
Offline

Nu katrāgadījumā man vienalga, kaut 10 apļi, esmu jau pieradis. Tas ir lielākais pluss, trenējoties parkā :D

11/08/2009
11:24
Frax1s
Salaspils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 137
Member Since:
19/05/2009
Offline

"Savam pirmajam klasiskajam maratonam gribu kārtīgi sagatavoties" < Tavi mērķi nesaskan ar taviem vārdiem .. Es vēl saprastu ja tu to teiktu par Rīgas maratonu 2010 gadā :) Bet toties uzskatu, ka Tu šajās dienās vari pienācīgi sagatavoties Valmierai! (ja savu galveno uzmanību pievērsīsi tikai savam mērķim, strādājot pēc labākas sirdsapziņas un izmantojot visas savas iegūtās zināšanas ;) Varu tikai piebiedroties Aivara un sm79 viedoklim, kā arī pikolam :)

"Esmu pilnīgi pārliecināts, ka to varu izdarīt." < Es uz visiem 100% ticu! :) bet par izdarīšanu te neiet runa, jo uzskatu, ka maratona distanci var pieveikt gandrīz jebkurš cilvēks, kurš var skriet :)

Hehe :D ja iztēlojas kalniņus ko aprakstīja sm79 :D tad tādos ar mokām uz visām četrām nāktos rāpot, ja ne pat izmantot alpīnisma piederumus :D :D Ja nopietni nav tik traki tie slīpumi, es pat esmu iemanījies viņus pievarēt bez lielas fiziskas piepūles samērā ātrā tempā, vismaz visiem esmu ielicis :))

Man radās jautājums par tiem pauguriņiem?! Kādos treniņos iekļaut un kā viss labāk viņus pievarēt .. krosiņā vai skrienot aerobajā zonā?? un vai pieveicot ātrā tempā (sacensību režīmā) vai turot aerobo zonu vai kā savādāk?? runāju tieši par treniņiem!

11/08/2009
11:44
Frax1s
Salaspils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 137
Member Since:
19/05/2009
Offline

Ar vilcienu ;) Vismaz es braukšu, jo laicīgi gribu ierasties - paspēt pienācīgi iesildīties un izdarīt visu kas vajadzīgs.

Pāgāšgad 17 km - izaicinājuma skrējienam bija 2 apļi :) Bet es to nezināju, tāpēc izgāju uz loģikas ar 3 apļiem, jo reiķināju uz satelītskrējiena distances :D :D Tuvojoties otrā apļa beigām atskārtu, ka tas ir pēdējais aplis, pat nosprintot īsti nepaspēju, nieka 20 m :( Toties idēals skrējiens bija, noskrēju baigi ātri pat ar lielo taupīšanos uz iedomātajiem 3 apļiem :D

11/08/2009
22:29
vargans
Mazsalaca
Zinātājs
Members
Forum Posts: 224
Member Since:
27/04/2009
Offline

Info no Valmieras maratona mājaslapas - apstiprināta pusmaratona trase - 21,097 km, kas sāksies ar ievadapli – 4,3 km un turpinot divus maratona apļos 8,4 km + 8,4 km. Karti iespējams apskatīt sadaļā – Kartes. 

...neviens neprasa, lai Tu uzvari...vienkārši - NEPADODIES!!!  
11/08/2009
23:36
justmaris
justmaris
Interesents
Members
Forum Posts: 18
Member Since:
05/05/2009
Offline

hmmm, tad kā ? Pagājušogad nemaz Valmierā nebija pusmaratona trase, bet bija vien 17km ? Mēģināju skatīties maratona mājaslapā pie rezultātiem, lai apmēram redzētu kāda pagājušogad bija konkurence pusmaratonā, bet tādus neatradu, vien Frax1s pieminētos 17km ! Vai tā var būt ka šis ir pirmais gads kad ir pilna pusmaratona distance.......interesanti !?

12/08/2009
03:48
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Tieši tā, pusmaratons Valmierā būs pirmo gadu pārredzamajā pagātnē:)

24/08/2009
17:26
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Vakar savā garajā skrējienā jau diezgan tuvu testēju savu Valmierā iecerēto maratona vidējo ātrumu - 5:07 pret 4:50-4:59. Vēl gan jau ir mēnesis laika un septembra pirmās nedēļas nogalē vēl man paredzēts pēdējais pirmsmaratona sagatavošanās posma garais 32km gabaliņš, taču šobrīd izskatās, ka ar ātrumu viss būs labi. Garajos gabalos jūtos arvien komfortablāk. Taisnība vien Pikolam ir, kurš viedi vēstīja, ka solis kļūst īsti stabils un raits, sāk pa īstam "slīdēt" tikai pēc divu tūkstošu kilometru robežas sasniegšanas. Apmēram tik man tagad, skaitot no gada sākuma, ir sakrāts. Sezonā sanāk vēl par kādiem 400 kilometriem vairāk, jo gatavoties sāku kādu nedēļu pēc Ozolnieku pērnā pusmaratona novembra sākumā. Būtu svarīgi Valmierā neatkārtot Kuldīgas kļūdas un nepaķert par strauju. Tad distances otrajā pusē būs atkal jādomā tikai par to, kā tikt līdz finišam, aizmirstot par rezultātu. Pēdējā garajā treniņā gribētos ar sajūtām uztaustīt un sajust šī brīža gatavību un sportisko formu, tādejādi noteikt īsto un, ja tā var teikt, pareizo, man vislabāk atbilstošo Valmieras maratona skrējiena tempu. Treniņā jau tas ir grūtāk nekā sacensībās.

Vai kādam būtu vēlēšanās pievienoties man 6.septembrī 32km treniņskrējienā? Es labprāt šo gabaliņu skrietu ar vidējo ātrumu 5:00 - 5:05 min/km...:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
25/08/2009
07:22
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Tiešām Aivar, esi Tu dabūjis jau pieklājīgu ātrumu. Es gan jau esmu zaudējis ilūzijas par Berlīnes maratonu, jo kāja liek sevi manīt. Ja kārtīgi saremontēšu kāju, tad visticamāk skriešu baudot trasi ar acīm nevis ātrumu:) Trīs zaudētās nedēļas man noteikti atspēlēsies:) Vakar paskrēju, taču jutu, ka iepriekšējie šogad noskrietie ap 1500 km ir zaudējuši sasaisti ar mani. Taču plinti krūmos nemetīšu. Ja līdz 6.sept. atgūšu skriešanas garšu, došu ziņu:)

No permission to create posts