Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mūsējo sacensības

IMG_1682Latvijas garo distanču skrējienu kalendārs pēdējo gadu laikā ir kļuvis tik piepildīts, ka grūti atrast kādu brīvu nedēļas nogali garajam treniņam. Visur nekad nepaspēsi, ja vien neesi voļda, un tāpēc bieži vien nākas izvēlēties – VSK Noskrien pasākums, klasiskais pusmaratons kādā no “Skrien Latvija” posmiem, rogaininga stundas mežā vai brīvdienās notiekošie skriešanas seriāli. Bet dažas sacensības katram komandas dalībniekam vajadzētu atbalstīt un dot to organizātoriem lielāko balvu – piedalīties tajās. Kāpēc? Jo tās organizē mūsējie.

CET_banner

Hagberg Cēsis ECO Trail

2.augusts

http://www.burgistrails.lv/

Šovasar Latvijā notiks jauns taku skriešanas (trail-running) pasākums gleznainā apvidū Cēsu apkārtnē un ar krietnu reljefu! Garākā distance 80 kilometru garumā būs kvalifikācijas skrējiens 2 punktu vērtībā pasaules slavenākajam kalnu ultramaratonam – Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2015/2016. Pieejamas arī 15km un 30km garas distances.

Šo pasākumu organizē mūsu komandas biedrs turiburu, kurš izbaudījis vairākas trail-running sacensības ārzemēs. Par dažām no pieredzēm noskrien.lv lapā ir apraksti. Tāpat gada sākumā Vilmārs plašāk pastāstīja par savu sacensību rašanos un organizēšanas niansēm. Šo interviju lasiet rakstā Hagberg Cēsis ECO Trail 2014.

Kā radās ideja par sacensībām?

Vienkārši vēlējos, lai arī Latvijā ir iespējams izcīnīt 2 UTMB punktus. Apdomāju, kur tas varētu notikt, un sapratu, ka vislabāk pazīstu Cēsis, to apkārtni, pats tur biju mācījies skolās, palikuši daudz paziņas, arī Cēsu pašvaldībā.

Kas ir visgrūtākais, organizējot pašam savus mačus?

Nebiju iedomājies, ka Latvijā sastopamas analfabētisma paliekas – nepazīst pulksteni, nezina, cik dienas ir nedēļā. Man personīgi nav saprotams, kā var uz tikšanos ierasties ar stundas nokavēšanos, iepriekš nepiezvanot, ka kavēsies, nerunājot par gadījumiem, kad… neierodas vispār. Man nav saprotams, kas bija jādara tāds īpašs, lai marķēšanai paredzēto polietilēna lentu (kopējais garums ap 6 km) izgatavošana aizņemtu 6 mēnešus. Tādus piemērus varu uzskaitīt bezjēgā. Reizēm šķiet, ka algas Latvijā ir 3x par lielām. Cik daudz es varētu pastāstīt lielo sadarbības firmu vadītājiem, kā ar klientiem strādā viņu menedžeri! Bet… gan jau ka es neesmu labāks. Ir jau arī labi piemēri. Cepuri nost Edgara (no Sportland) priekšā. Ļoti laba sadarbība. Personīgi liela ieinteresētība un morālais atbalsts ir no Gundara Upenieka Sportlatā. Ir ļoti izdevusies sadarbība ar Daini Bautri no SIS. Vislielākā pretimnākšana ir Cēsu pašvaldībā. Fantastiski ļaudis, ļoti atbalstoši. Par atbalstu no skrējēju vidus īpašs stāsts – par viņiem citreiz. Esmu iepazinies ar ļoti daudziem cilvēkiem. Šovakar pat bija telefona saruna ar Valsts Prezidentu. Trase iet cauri viņa īpašumam.

Ļoti daudz kas jādara pirmo reizi, un bija lietas, kas pat prātā neienāca. Sastapu arī ļaudis, kas ātri saprata, kā uz mana (sponsoru un sacensību dalībnieku) rēķina nopelnīt. Un tad saproti, ka nav cita varianta vai pēkšņi… trase jātaisa citur. Daudz saskaņošanas, lai saņemtu Cēsu pašvaldības atļauju, bet tās visas ir pamatotas – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, civiltiesiskā apdrošināšana, Valsts policija, Dabas aizsardzības pārvalde.

Vai darītu to visu vēlreiz?

Tas ir tas pats jautājums, kādu mēs sev uzdodam pēc katras ultras – nekad vairs, nekad, kaut pieķēdējiet pie radiatoriem. Bet laiks paiet un galvā atkal normālas domas. Bet vēl jau CET nav noticis. Tad jau redzēs, vai maz kas jēdzīgs finālā iznāks.

Kurā pasākumā pats gribētu piedalīties?

Gribētos jau uz Tērveti pie Valtera aizbraukt. Šogad nebraucu viena pragmatiska iemesla dēļ – negribējās atbildēt uz daudz jautājumiem saistībā ar CET. Vēl ir doma par Laulasmaa Igaunijā un par Martinikas trailu.

stirnu_buks

Taku skrējiens “Āžu kalna stirnu buks”

23.augusts

http://www.stirnubuks.lv/

Četras dažādas distances dažādiem meistarības līmeņiem un izturības sliekšņiem. Trases vīsies pa Engures meža iecirkņa ainaviski bagātiem meža ceļiem un taciņām, garām skrienot, ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pamestām slēpošanas trasēm. Medaļa, putra un ugunsdzēsēju auto duša katram finišējušajam! Trašu garumi visiem līmeņiem – 0.6km, 6.3km, 17.3km, 24.9km. Pie tam organizatori noskaidros arī “Kalna karaļa” titulu ātrumposmā, kas tiks veikts pirmo reizi garo distanču skriešanas sacensību vēsturē.

Sacensību galvenais organizators ir komandas biedrs RimantsL, kurš ne tikai aktīvi skrien Latvijas sacensībās, bet arī ārzemēs. Tāpat viņš savā novadā organizē skriešanas seriālu un ved jauniešus uz dažādām skriešanas sacensībām.

Kā radās ideja par sacensībām?

Ideja – kad biju jau nedaudz apbružājies skriešanas vidē un sācis ieklausīties arī viedos padomos, kā piejūras līdzenumā dzīvojošs čalis sāku skatīties pēc tuvīnā apkārtnē sastopamiem pauguriem, kur reizi nedēļā trenēt izturību paugurskrējienos. Pamēģināju skriet slēpošanas trasēs Tukuma apkaimē – Jēkaba gravā un Milzkalnā – neaizķēra, tad nevilšus izskrēju netālu esošo Āžu kalnu un tur arī paliku! Mums ar labradorīti Neroli tas ir vienlīdz mīļš gan vasarā, gan ziemas kupenās! Reiz Ņerga Matīss Endomondo nokomentēja, ka esot skrējis visur, bet Āzītim gaida īpašu ielūgumu un labprāt te uzskrietu. Tā dzima ideja, kas klusītēm sēdēja zemapziņā vairāk nekā gadu, līdz izdīga Taku skrējienā “Āžu kalna stirnu buks”!

Kas ir visgrūtākais, organizējot pašam savus mačus?

Pirmie mači noteikti ir visgrūtākie, jo ir daudz nezināmo lielumu – zemes īpašnieku liste, kam jāprasa atļauja šķērsot īpašumus, šosejas un meža ceļi ar vairāk vai mazāk intensīvu satiksmi, finanses, kas jāpiesaista un kuras vienmēr ir par maz. Bet – svēti ticu, ja pasākums saknē ir labs, tad arī viss pārējais pievilksies! Turklāt nav mazsvarīgs draugu un komandas nesavtīgais plecs, vienam noteikti nolaistos rokas!

Vai darītu to visu vēlreiz?

Viennozīmīgi! Darīt to, kas patīk, – pat tad, ja jālec nezināmajā, vai tad tas nav lieliski?

Kurā pasākumā pats gribētu piedalīties?

Ne tikai gribu, bet arī noteikti piedalīšos “Cēsis Eco Trail” – izcils apvidus, skaisti organizatori, esmu pārliecināts, ka šis būs viens no maniem šīsvasaras iespaidīgākajiem piedzīvojumiem!

pabaso

2. Baltijas Baso pēdu ultramaratons

30.augusts

http://www.bbultramarathon.com/?page_id=4

Mazirbe – Kolka – Ģipka – Roja. Varat savos kalendāros rezervēt šo laiku jau Otrajam Baltijas Baso pēdu ultramaratonam! Tāpat kā pērngad, arī šoreiz aicinām apskriet Kolkas ragu un iesakām to darīt basām kājām, jo baskāju skrējēji tiks vērtēti atsevišķās kategorijās. Krasts ir smilšains, bez akmeņiem, upes šajā posmā ir brienamas, un distance līdzjutējiem ērti pieejama, lai atbalstītu un uzmundrinātu. Iespējamās distances – 53 km, 32 km un 11 km.

Šīs sacensības organizē Latvijas Baskāju skriešanas biedrība un tās līderi, mūsu komandas biedri OreMan un minikin. Sacensības šogad jau notiks otro reizi un nevajag baidīties no basām pēdām, jo drīkst distanci veikt arī apavos. Pagājušā gada sacensību atsauksmes lasiet noskrien.lv kalendārā un ņemiet vērā, ka pērn uzvarēja baskāji.

Kā radās ideja par sacensībām?

Kad dibinājām Latvijas Baskāju skriešanas biedrību, viens no mērķiem bija kādreiz noorganizēt īstas, lielas baskāju skriešanas sacensības. Idejas bija visdažādākās, tomēr likās, ka tuvākajos gados tās neizdosies īstenot. Mums paveicās, jo vēl kādam – Baibai un Kasparam – radās ideja par ultramaratonu gar jūras krastu, ko varētu skriet basām kājām. Kopā kaut ko organizēt ir vieglāk un ineteresantāk! Tā nu pagājušajā vasarā ķērāmies klāt pie Pirmā Baltijas Baso pēdu ultramaratona organizēšanas, un jau septembra beigās bijām priecīgi redzēt trasē tik daudzus skrējējus! Sajūtas vienkārši neaprakstāmas!

Kas ir visgrūtākais, organizējot pašam savus mačus?

Grūtākais laikam ir tas, ka izjūti lielu atbildību – daudzi skrējēji ir personīgi pazīstami, turklāt, ja pats skrien, vari iedomāties tik daudz lietu, ko gribētos iekļaut skrējiena organizēšanā. Lai to visu īstenotu, ir nepieciešams daudz enerģijas un laika, tomēr tas noteikti ir tā vērts.

Organizējot sacensības, ļoti gribas, lai skrējiens dalībniekiem patīk, lai paliek atmiņā ar ko īpašu, lai nebūtu daudz organizatorisku kļūdu. Protams, tas rada zināmu satraukumu, bet vēlāk gandarījums un prieks par paveikto to noteikti atsver.

Vai darītu to visu vēlreiz?

Noteikti darītu to vēlreiz!

Kad skrējiena dienā Mazirbē ar autobusu ieradās pirmie skrējēji, es sapratu – viss pa īstam ir sācies! Un no tā brīža līdz pat noslēguma pasākuma beigām laiks palidoja tādā īpašā sajūsmas un iedvesmas stāvoklī.

Šogad organizējam jau otro Baltijas Baso pēdu ultramaratonu un ceram šo skrējienu ieviest kā ikgadēju tradīciju.

Kurā pasākumā pats gribētu piedalīties?

Patiesībā gribētos piedalīties ļoti daudzos. Noteikti negribētu palaist garām Siguldas Kalnu maratonu, bet no ārzemju skrējieniem ļoti interesants liekas Medokas maratons. Bet, ja nedaudz aizsapņojas, tad prātā nāk Polārā loka un Antarktīdas maratons.

P.S. Ja neesi jau pieteicies – piesakies. Un noskrien.

13 komentāri rakstam Mūsējo sacensības

 • turiburu turiburu

  Super! “Cēsu Eco Trailā” skaisti organizatori!? :) Par organizatorēm gan piekrītu .

 • Hiēna essnee

  Visos skriešu:)

 • RimantsL RimantsL

  Turiburu, skaistums nāk no takām, citādi nemaz būt nevar, pat nepazīstot Tevi vaigā :)))!

 • Pēc atbildēm ļoti labi var redzēt, kurš skrējiens jau ir noticis iepriekš un kuram viss vēl ir priekšā :) Puiši, esmu pārliecināta, ka dienā, kad vērosiet savu noorganizēto sacensību norisi, sajutīsiet milzīgu prieku, sajūsmu un gandarījumu, kā arī visādas citas lieliskas sajūtas, ko nespēju aprakstīt vārdos. Tajā brīdī būs skaidrs, ka ieguldītais laiks, nervi un pūliņi (un ticu, ka tie tiek/tiks ieguldīti ļoti daudz) noteikti ir izlietoti lietderīgi un emocionālā ziņā ir atmasājušies ar uzviju. Protams, būs kļūdas, būs sīkumi, par ko aizmirsīsiet (arī mums otrajā reizē noteikti būs, jo visu nekad nevar paredzēt), bet vai tad lielajos mačos tādu nav? Turklāt – tā ikvienam no mums būs neatsverama pieredze un iespēja pilnveidoties.
  Lai jums viss izdodas!
  Un lai mums arī viss izdodas! :D
  Tiekamies trasē vai tās malā – organizējot, atbalstot un iedvesmojoties. :)

 • Man pat šķiet, ka skrējēju organizētajiem pasākumiem ir īpaša burvība atšķirībā no tiem, kurus rīko lielmeistaru aģentūras. Skrējējs pats piedalās, vēro un analizē. Tā dara Baspēdu ultras orgi. Turiburu jau sākumā pateica, ka redzējis vairākus skrējienus ārzemēs. Rimanta priekšrocība ir tā, ka viņš redzējis ne tikai skriešanu

 • Artūro

  Turiburu rezervēta vip sēdvieta klases ekskursijā uz Laulasmā. ;)

 • Beāte

  Laba diena! Vēlos painteresēties par 23.augusta taku skrējienu. Kur un vai notiek reğistrēšanās distancēm?

 • Andulis

  Notiek. http://www.stirnubuks.lv visa info ir atrodama, arī reģistrēšanās. Ja “pa taisno” uz Sportlat – tad ŠEIT.

 • Beāte

  Ideāli, paldies!!

 • Man par to CET drusku bažas tādā ziņā, ka vispārējās eiforijas iespaidā, kas valda te mūsu mājas lapā attiecībā uz ultra skrējieniem, dikti jau daudzi ir pieteikušies uz 80 km, turklāt laiks solās būt karsts jo karsts… Lai nu viss izdodas, un nav nelāgi aksidenti! Pats arī gribēju uz 30, bet liktens nav lēmis, diemžēl…

 • turiburu turiburu

  Šajās dienā marķējot trasi ( sestdien, svētdien,arī vakar uz šodien) laiks pieturājās karsts. Trases pārsvarā iet pa mežu,ir ēna.Ir daudz iespēju ( šķērsojam upītes,strautus) sevi atsvaidzināt. Bet noteikti katram pašam ir jādomā,kas ir primārais-sportiskais rezultāts vai apkārtnes baudīšana kopā ar sportiskām aktivitātēm.Varbūt viens no variantiem ir pavairāk noskriet rīta dzestrumā ( runa par 80 km),bet pārējo distances laiku veikt rāmāk.Parēķiniet : 80 km ,laika limits 16 st. Marķējot trasi mēs ( trīs marķētāji) stundā veicām 4 km.Ja vādāmies pēc šādas aritmētikas-jāpaskrien tikai nedaudz,pārējo var noiet.
  Bet katrā ziņā,karstais laiks ir noteikti jāņem vērā!

 • Sniega Rūķis Sniega Rūķis

  Jā, varētu startu visiem pārcelt uz 5:00 vai pārējos palaist trasē vismaz 6:00, bet dažas dienas pirms sacensībām tā noteikti ir perversa ideja :D

 • Agy Agy

  Man nebūtu nekas pret staru 20:00! Ir jau pieredze luktura gaismā neredzēt bedri!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.