Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Aksesuāri, kas nepieciešami katram skrējējam

skrejeja

Skriešana ir viens no populārākajiem aktīvās atpūtas un sporta veidiem. Lai skrietu, cilvēkam nav nepieciešami trenažieri vai priekšzināšanas, tas ir vienkārši, ērti un ikvienam ir iespējams sākt skriet savā brīvajā laikā. Līdz ar to ne vienam vien skriešana ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Cilvēki ne tikai regulāri skrien ārā vai sporta klubā, bet arī piedalās dažādās sacensībās, piemēram, ikgadējā Stirnu buks vai kādā no starptautiskiem maratoniem, kas katru gadu norisinās Latvijā.

Ja cilvēks ir nolēmis nopietni pieiet šim lieliskajam sporta veidam, ir pieejami dažādi aksesuāri un piederumi, kas skriešanu padara baudāmāku, produktīvāku un efektīvāku. Kā arī, ja cilvēks ir nobriedis piedalīties dažādās ar skriešanu saistītās sacensībās, noteikti ir vērts piedomāt pie tā, kā iespējams uzlabot noskrieto distanci un laiku.

Skriešanas aksesuāri vīriešiem un sievietēm

Lai padarītu skriešanu baudāmāku un efektīvāku, sievietēm un vīriešiem ir pieejami dažādi akseuāri, piemēram, sporta pulstenis, austiņas un daudz kas cits.

Pulkstenis

Viedpulksteņi un sporta pulksteņi ir viens no pēdējo gadu inovatīvākajiem un populārākajiem jauninājumiem. Tos izmanto liela daļa cilvēku ikdienā, un tie ir neatņemama sportistu ikdienas sastāvdaļa. Katrs skriešanas pulkstenis ir atšķirīgs, taču lielākā daļa izmanto GPS, lai precīzi izsekotu skrējēja maršrutu, ātrumu un veikto attālumu. Viedpulksteņi spēj uzrādīt dažādas lietas, kas ikvienam, it īpaši sportistiem, var būt noderīgas – sirdsdarbību, kalorijas, turklāt viedpulksteņus ir iespējams savienot ar telefonu un dažādām skriešanas lietotnēm. Pulksteņi ir lielisks rīks, ar kura palīdzību sekot līdzi skriešanas tempam un progresam.

Tirgū ir pieejams plašs pulksteņu piedāvājums, un tos ražo dažādas kompānijas, piemēram, Garmin, Amazfit un Fitbit. Izvēloties viedpulksteni skriešanai, nepieciešams apsvērt budžetu, vajadzīgās funkcijas un, protams, vai pulkstenis ir pietiekami ērts.

Saulesbrilles

Speciāli izstrādātas skriešanas saulesbrilles neļauj saules gaismai iekļūt acīs, padarot skriešanu ērtāku un vienkāršāku. Ņemot vērā, ka skriešana ir siltās sezonas sporta veids un maratoni parasti norisinās vasaras pilnbriedā, saulesbrilles ir viens no nepieciešamākajiem aksesuāriem, it īpaši tiem, kas veic garās distances. Skriešanas saulesbrilles ir izstrādātas tā, lai tās neslīdētu skriešanas laikā, kad seja ir noklāta ar sviedriem, un tās ir arī vieglas, lai nodrošinātu maksimālu komfortu.

Skriešanas zeķes

Ja skriešana ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un tai tiek atvēlēts daudz laika, tad ir vērts ieguldīt skriešanas zeķēs, kas ir īpaši izstrādātas un paredzētas šim mērķim. Skriešanas zeķes nodrošina papildu amortizāciju un ir paredzētas, lai novērstu tulznu veidošanos un izvadītu sviedrus, nodrošinot sausas kājas pat garākos skrējienos. Ja cilvēks plāno veikt garas distances, tad noteikti ir nepieciešams parūpēties, lai kājām būtu ērti visa skrējiena garumā.

Skriešanas austiņas

Mūzikas klausīšanās skriešanas laikā var palīdzēt koncentrēties un garajās distancēs pieveikt attālumu daudz ātrāk. Gandrīz visi garo distanču skrējēji klausās mūziku vai raidījumus, turklāt  tas ir lielisks veids, kā pārvarēt psiholoģiskās barjeras maratona laikā. Labākās austiņas skriešanai ir bezvadu — tās ļauj izvairīties no kabeļa lēkāšanas vai aizķeršanās, kā arī šādas austiņas parasti daudz labāk pieguļ auss gliemezim un nekrīt ārā.

Ūdens – skrējēju svarīgākais aksesuārs

Skriešana ir liela slodze visam ķermenim un ir svarīgi parūpēties, lai tiktu uzņemts pietiekami daudz ūdens. Viena no lielākajām iesācēju kļūdām ir nepietiekoša ūdens daudzuma uzņemšana, kas noved pie atūdeņošanās, un tādā gadījumā var būt nepieciešama ārstu palīdzība. Par ūdens dzeršanu jo īpaši svarīgi ir atcerēties, skrienot karstākajos gada mēnešos un lielā svelmē. Skrējēji parasti izmēģina vairākas ūdens pudeles, piemēram, Waterdrop, un hidrācijas iepakojumus, līdz tiek atrasts ērtākais un piemērotākais veids, kā skrējiena laikā padzerties.

Skriešana ir lielisks aktīvās atpūtas veids, ar kuru var sākt nodarboties bez iepriekšējas pieredzes un bez īpašas atribūtikas. Tomēr, ja skrējējs vēlās sasniegt labākus rezultātus un padarīt skriešanas procesu baudāmāku, noteikti ir vērts ieguldīt speciāli skriešanai izstrādātos aksesuāros, piemēram, skriešanas pulkstenī.

6 komentāri rakstam Aksesuāri, kas nepieciešami katram skrējējam

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.