Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kā es kļuvu par Vadimu Bistrovu jeb mans Valmieras Tautas skrējiens

Uz Valmieru devos ar vienu domu: noskriet savu pēdējo 5. posmu īsākajā 4-6km Tautas skrējiena klasē, lai sanāktu ieskaite sezonas kopvērtējumā. Uz Siguldu visticamāk došos ar pavisam citu mērķi. Tā kā jau pats nosaukums Tautas skrējiens vedina domāt, tad konkurence, maigi izsakoties, te ir vismazākā no visām distancēm, par ko norāda kaut vai tas, ka visos posmos pusmaratona uzvarētājs vai pat vairāki pusmaratonisti 1. apli jeb ceturtdaļdistanci ir noskrējuši ātrāk par Tautas skrējiena uzvarētāju. Tad nu, ņemot vērā mazo konkurenci, tā nu ir sanācis, ka pat man ir izredzes tikt sezonas kopvērtējumā TOP6, kurus apbalvo. Mājās jau biju sarēķinājis, ka man ir nodrošināta 5.-8. vieta kopvērtējumā. Atkarīgs no tā, vai tie 3 skrējēji, kuriem ir 3 no 5 posmiem, skries pēdējos 2 posmus. Kā izrādījās, tad viens no viņiem Valmierā neskrēja. Savukārt, otrais skrējējs ir galvastiesu pārāks par mani. 3. skrējējs ir man bijis priekšā 2 posmos, tomēr pilnībā izgāzis Rēzeknes posmu, kas man dod cerības.

Pirms skrējiena.

Kādu skrējiena taktiku izvēlēties? Ņemot vērā to, ka distance ir par gandrīz 1 km garāka nekā citos posmos, un pirms finiša gaidāms kāpums, tad sapratu, ka šoreiz sākt ar 3:22-3:25min/km (kā vēlāk izrādījās, ar šādu tempu varēja pat tikt trijniekā), kā tas ir bijis dažos citos posmos, galīgi nebūtu prāta darbs. Rēķinājos ar vidējos tempu 3:30. Valmieru gan nepazīstu, tā ka īsti sajēgas par trasi nebija. Galu galā, ja beigās labi jutīšos, varēšu uzkāpināt. Ņemot vērā mīcīšanos startā un pirmajos pārsimts metros, tad 1. km bija plānots dažas sekundes lēnāks par 3:30. Patīkami arī tas, ka starts nav kopā ar pusmaratonistiem un maratonistiem. Uzskatu, ka starta laikus vajadzētu nodalīt visos posmos, lai būtu mazāka burzma startā. Pie tam dažos posmos sākums ir pašaurs, vietas visiem īsti nepietiek. Galu galā pusmaratons/maratons ir pamatdistance, tā ir prioritāte, un tas galīgi nav labi, ka startā priekšā salien visādi tautas skrējiena dalībnieki, kuriem tur nebūtu pēc rezultātiem jābūt. Labi atminos, kā 1. Skrienlatvija posmā 2011. gadā pamatdistance bija nodalīta no īsākās distances, kaut toreiz tur pat bija ne vairāk kā 200 pusmaratonisti.

Sākam!

Šoreiz starts bija vienkārši ideāls. Kāda čupa ar skrējējiem aizskrēja man pa priekšu, bet nebija pārāk jāpatērē enerģija lēnāku skrējēju apdzīšanai. Varēju uzreiz skriet savā ritmā. 1.km noskrieti pa 3:34min. Aptuveni tā, kā ieplanots. Visi skrien smuki rindiņā, tā ka varēju pamazām kādu baru apdzīt, pārāk neaizkavējoties. Puiši mani tik ļoti neinteresē, bet nedaudz nervozu mani darīja tas, ka abas sieviešu līderes vēl 2. kilometrā bija priekšā. Parasti es tām abām finišā esmu par 1-2min priekšā. Par laimi. 2.km gluži nebija finišs, un, kā vēlāk izrādījās, arī šoreiz finišā biju ap 1:30min priekšā. Bet panervozēt dabūju gan. Galu galā vislēzenākajā un taisnākajā posmā noskrēju 2.km pa 3:24min. 3.km vairs tik viegli negāja ar tām apdzīšanām, bet turpināju iesākto. 3.km pa 3:32min. 4.km jau sākās īstā cīņa, kur pavisam lēni tuvojos tiem, kas man nedaudz priekšā. Interesanti, ka liela daļa atskatījās, izdzirdot sev aiz muguras  manu skaļo apavu plīkšķēšanu, zolei triecoties pret asfaltu. Protams, tiem, kas pie tā jau pieraduši, neatskatās. Tāpat jau zināms, kas par skrējēju tur aiz muguras tuvojas. 4.km 3:28. Ar lielām mokām apdzinu vēl dažus skrējējus. Laikam, to neapzinoties, kaut kur šai brīdī arī savu tiešo konkurentu sezonas kopvērtējumā apsteidzu.

Priekšā daļa no līderiem. Tālāk liels tukšums līdz puisim baltajā krekliņā...

Priekšā daļa no līderiem. Tālāk liels, liels tukšums līdz puisim baltajā krekliņā…

Un priekšā paveras drūma aina: tālu tālu priekšā grupa ar skrējējiem, tai skaitā visi tautas skrējiena kopvērtējuma līderi. Bet tuvāk neviena ņemama skrējēja vairs nav. Un te nu drīz vien sākās nepatikšanas: man uznāca plīsiens. Nezinu, cik tālu biju atrāvies no aizmugurē esošajiem un vai vispār biju atrāvies (savu skaļo apavu dēļ aiz muguras nevienu parasti nedzirdu), bet pēc kāda laika 3 pēdējie apdzītie skrējēji man sāka skriet garām. Te tev nu bija! Kaut kā nebūt pa pusei nosprādzis centos turēties aiz muguras. Kā vēlāk izrādījās, skatoties video, tad mans tiešais konkurents sezonas kopvērtējumā bija uzreiz aiz manis. Tā nu mēs tur četratā skrējām, drusku šad tad apmainoties ar pozīcijām. Un tad beidzot pienāca ilgi gaidītais kāpums pirms finiša. Tieši tas, kas vajadzīgs, lai pārtrauktu savu plīsienu! Šajā posmā manāmi atžirgu, vēlreiz paskrēju tiem 3 skrējējiem garām, un biju jau aizmirsis par savu lūzienu. Problēma gan bija tā, ka es īsti nezināju, kur tas finišs ir, cik vēl tālu jāskrien. To vajadzēja pirms starta rūpīgāk izpētīt. Nu nav man īsti ko daudz stāstīt par savām beigām, jo neko daudz tur vairs neatceros. Taču ātri vien attapos galīgi aizelsies pēc finiša, sēžot uz soliņa. Apakšā mans nedaudz tizlais finišs (seemyrun ir interesanta spēļmantiņa).

Pārsteigums pēc finiša jeb kā es uz brīdi kļuvu par Bistrovu.

Analizējot skrējienu pēc finiša mājās, beigās izrādījās, ka mans vidējais temps bija aptuveni 3:27-3:29, atkarīgs no precīzā distances garuma. Pat drusku labāk kā ieplānots. Tātad pēdējos 2 km galu galā tomēr būšu noskrējis pat nedaudz ātrāk, neskatoties uz manu plīsienu. Tomēr labākais vēl tikai sekoja.

Sākotnējie beigu rezultāti

Sākotnējie beigu rezultāti

Apskatot piespraustos rezultātus uz dēļa, nācās secināt, ka tāds Ozoliņš nemaz nav skrējis. Skatos, meklēju, nu nav! Viņa tur nemaz nebija! Toties bija Vadims Bistrovs ar līdzīgu rezultātu kā man. Un pat ar manu numuru! Pie tam vēl godalgotajā 6. vietā. Šo pārpratumu gan man izdevās novērst. Beigu beigās izrādījās, ka es savu tiešo konkurentu sezonas kopvērtējumā finišā esmu apsteidzis par 9s, un situācija sezonas kopvērtējumā nu ir kļuvusi pavisam nokaitēta, jo vidējais punktu skaits mums ir faktiski vienāds, dalot 6-7. vietu. Tad jau redzēs, kā konkurents savu pēdējo posmu noskries Siguldā. Izbrīnīja, ka 1. reizi uzvarētājam zaudēju mazāk par 1min, precīzāk, 49s. Iepriekš atpalicība bija daudz bezcerīgāka: 1:18-1:38min, kaut tie paši jau vien pārsvarā skrēja man pa priekšu. Un laikam jau tas, ka tiem pašiem līderiem šoreiz zaudēju krietni mazāk ir tas lielākais gandarījums, jo apzinos, ka 6. vieta ir ne visai pelnīta, un arī iegūtajiem cīsiņiem īsti nav vietas manā vēderā. Atliek tikai turpināt smagi trenēties, lai nākamgad atstarpi sadeldētu vēl vairāk.

Apbalvošanā. Cīsiņi, kaut kas līdzīgs alum un dāvanu karte

Apbalvošanā. Cīsiņi, kaut kas līdzīgs alum un dāvanu karte

23 komentāri rakstam Kā es kļuvu par Vadimu Bistrovu jeb mans Valmieras Tautas skrējiens

 • trololo Rolands

  Tagad jāmaina noskrien niks uz vadimsb :D

 • Atliek tikai latviskot uzvārdu un lieta darīta

 • Kur liki cīsiņus?

 • IlzeP IlzeP

  Kur to sezonas kopvērtējumu var apskatīt? (Joprojām nemāku tajā jaunajā lapā neko atrast)

 • Agy Agy

  kas notika ar cīsiņiem?

 • ansiso ansiso

  Es paralēli esmu izveidojis arī 2. tabulu, kur tiek rēķināti arī vidējie punkti posmā tiem, kuri teorētiski vel var izskriet 5 posmus. Tas liekas objektīvāk. Nebūtu slikti, ja sportlats arī paralēli šādu tabulu izveidoto (tik ar visiem skrējējiem nevis tikai dažiem), jo pieņemu ka tiem, kas pretendē provizoriski uz, piemēram, kādu 50. vietu, nākas pamatīgi nopūlēties, lai kaut ko saprastu.

 • Bet cīsiņi! Cīsiņi kam?

 • ansiso ansiso

  Ļoti gribi?

 • trololo Rolands

  Augļošanās diēta tiek piešpricēta ar cīsiņiem :D Vai arī augļu diēta ir pārtraukta?

 • Agy Agy

  Roland, tur tak, rakstīts, ka iegūtajiem cīsiņi (iedalīti apbalvošanā) nav vietas vēderā! Tāpēc tauta interesējas, kur palika cīsiņi.

 • trololo Rolands

  Ja gribam būt precīzi: “…iegūtajiem cīsiņiem īsti nav vietas manā vēderā…”
  Starp “īsti nav pareizi” un “nav pareizi” ir liela atšķirība ;)
  + augļēšanas atskaite nav veikta jau kādu laiciņu, varbūt gada griezumā… :D

 • Rozamunde Rozamunde

  Uzvārds ļoti piemērots. Es apsvērtu domu par uzvārda maiņu :)

 • Agy Agy

  Ja jau tiek ēsts zemesriekstu sviests, tad jau laikam ir atkāpes.

 • ansiso ansiso

  Kā jau esmu koptreniņos vairākkārt teicis un skaidrojis, tad augļēšana jau kādu laiku ir pārtraukta. Iemesli dažādi. Piedevām vēl notika sensācija: es daļu no tiem cīsiņiem pagaršoju. Tā arī nekļuva skaidrs, kāpēc tie saucās par Fitnesa cīsiņiem. Samazināts kaloriju daudzums :D Man jau kā skrējējam tieši vajag vairāk kalorijas

 • dot dot

  No RGK lapas:
  “JAUNUMS!!! FITNESS LĪNIJA

  • Maz tauku – diētiska
  • Daudz olbaltumvielu un dzelzs
  • Satur maz holesterīna
  • Tītara gaļa ir vienīgā gaļa, kas neizraisa alerģiju, un ir ideāla pat bērnu uzturam
  • Produkti izstrādāti sadarbojoties ar uztura speciālistiem un sportistiem

  FITNESS LĪNIJA – ir speciāli izstrādāta produktu sērija no augstas kvalitātes tītara gaļas, kas neizraisa alerģiju. Paredzēta cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu, kas seko līdzi savam veselības stāvoklim un fiziskai formai, ja ēdienkartei jāatbilst stingriem ierobežojumiem ar samazinātu tauku saturu.”

  Iepazīstamies ar Fitness cīsiņu saturu:
  “Sastāvdaļas: tītara gaļa, vistas gaļa, dzeramais ūdens, piena olbaltumvielas, kviešu šķiedras, sāls, konservants E250, garšvielas, garšvielu ekstrakti, stabilizators E450, antioksidants E300, dekstroze, biezinātājs E407, krāsviela E120, garšas pastiprinātājs E621, aromātvielas. Produktā ir iespējama minimāla alergēnu (sojas, glutēna u.c.) klātbūtne. Enerģētiskā vērtība: 740kJ /178kcal. 100g produkta satur: tauki 11.9g, tostarp piesātinātās taukskābes 3.5g, ogļhidrāti 3.4g, tostarp cukuri 0.4 g, olbaltumvielas 14.2g, sāls 1.65g.”

  E250 – nātrija nitrīts
  E450 – difosfāti
  E300 – askorbīnskābe (C vitamīns)
  E407 – karagināns
  E120 – košenils, karmīnskābe
  E621 – mononātrija glutamāts

  Veselīgi, ideāli bērniem? Nemūžam, Runčuk!

 • ansiso ansiso

  Sestdien būs jāapjautājas treniņā, vai vispār tos cīsiņus kāds no uzvarētājiem ēd :D

 • Hiēna essnee

  Vienreiz kāds no uzvarētājiem tos cīsiņus atdeva man. Bija garšīgi! :)

 • trololo Rolands

  Paturpinot dot, ja vēl kādam E burti neko vairāk kā kaitīgs neizsaka:
  E250 – nātrija nitrīts -> Potential allergic reaction. Avoid for children. (65 kg person would likely have to consume at least 4.6 g to result in death.)
  E450 – difosfāti -> High levels can upset the mineral balance
  E300 – askorbīnskābe (C vitamīns)
  E407 – karagināns -> Potential allergic reaction. Avoid for children
  E120 – košenils, karmīnskābe -> Obtained from egg yolk and dried insects :D. Avoid if possible
  E621 – mononātrija glutamāts -> Potential allergic reaction. Avoid for children

 • iva rs iva rs

  pateicoties šim rakstiņam, uzzināju par seemyrun.lv. Paldies par to :)

 • Voldžiks Voldžiks

  Vienus cīsiņus iemainīja pret biļeti braucienam atpakaļ uz Rīgu, citus atdeva sunim (pēc Biķernieku pusmaratona iegūtās 6.vietas). Suns neēda un viņi sabojājās. Pēc Valmieras sunim laikam vairs nedeva.

 • Tīna

  cik mīļa reklāma cīsiņiem :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.