Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

10. novembris 08:00

Jaunjelgavas novada Lāpu skrējiens (godinot Latvijas 95. pastāvēšanas gadskārtu)


Vieta: , ,
Notikums: , ,
Distance:

Mājas lapa: Jaunjelgavas novada Lāpu skrējiens (godinot Latvijas 95. pastāvēšanas gadskārtu)

Iedvesmojoties no šogad atjaunotā Lāpu skrējiena apkārt Latvijai, Jaunjelgavas novada Lāpu skrējiena iniciatīvas grupasadarbībā ar  Jaunjelgavas novada domi rīko Pirmo Jaunjelgavas novada Lāpu skrējienu apkārt Novadam, tādējādi arī godinot Latvijas Republikas pastāvēšanas 95.gadskārtu. Tas sāksies šā gada 10.novembrī plkst. 08.00 Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā un vienlaicīgi pilsētas kapos no Brīvības cīnītāju pieminekļa un plkst.18.00 noslēgsies Seces pagasta Stalānu kapsētā, kur apbedīti Latvijas Neatkarības cīņās kritušie.

Jaunjelgavas novadā ir notikušas daudzas kaujas, likteņupe Daugava tikusi izmantota kā dabīga robežlīnija gan pasaules karos, gan Latvijas Neatkarības cīņu laikos. Esam lepni, ka no mūsu novada ir nākuši vairāki Lāčplēša ordeņa kavalieri, kopumā mūsu novadnieku ieguldījums Latvijas neatkarības kaldināšanā gan pagājušā gadsimta sākumā, gan beigās, ir neatsverams. Daudzi Jaunjelgavas novada iedzīvotāji savulaik, kā pateicību par ieguldījumu mūsu Valsts izcīnīšanā, saņēma zemi – 12 hektārus, kuros tika radītas daudzas jaunas saimniecības, mājas mūsu novada dzimtām. Cīņās Jaunjegavas novada teritorijā augstus apbalvojumus un savu vietu vēstures lappusēs ir izcīnījuši vīri arī no citām vietām Latvijā – tie visi ir cilvēki, kuru veikumu mums šodien ir jāatceras un jānovērtē.

Godinot visus, kuri ir ziedojuši savu veselību un dzīvību Latvijas neatkarības un mūsu brīvības labā, aicinām  ikvienu Jaunjelgavas novada iedzīvotāju piedalīties pirmajā Jaunjelgavas novada kopības/lāpu skrējienā. Uzsāksim skriet Jaunjelgavas pilsētas sirdī – atjaunotajā Vecpilsētas parkā 10.novembrī plkst. 8.00. Mūsu ceļš turpināsies pa Jēkabpils šoseju ar nelielu līkloci caur Sērenes pagasta centru līdz Seces pagasta centram, tad pagriezīsies uz gleznaino Daugavas krastu un vīsies līdz Staburagam. Tālāk caur Zilkalni dosimies uz Sunāksti. Pie Sunākstes – Daudzeses pagasta robežas stafetes noslēdzošo posmu uzsāks Daudzesieši un Daudzevieši, kuri arī noslēgs skrējienu Stalānu kapsētā.

Noslēgumā vienosimies īsā piemiņas brīdī un apbalvosim labākos eseju konkursa autorus, kuru darbus apkoposim Skrējiena Gadagrāmatā kopā ar interesentākajām pasākuma fotogrāfijām. Kopības sajūtu un spēkus pēc skrējiena stiprināsim, baudot Aizkraukles 55. Zemessardzes bataljona pavāru sagatavoto maltīti un tēju. Iesāksim Valsts svētku nedēļu kopā – jaunjelgavieši, sērenieši, secieši, staburadzieši, sunākstieši un daudzesieši – nu jau 5.gadu – Jaunjelgavas novada iedzīvotāji.

Atbalstīsim viens otru skrējiena dienā katrā Novada pagastā un pilsētā, jutīsim viens otra plecu blakus arī  ikdienā, sniedzot atbalstu vai padomu arī šķietami vienkāršās sadzīviskās situācijās. Pasākuma laikā aicinām ikvienu iemūžināt skrējiena norisi un dalībniekus un interesantākās fotogrāfijas iesūtīt pasākuma organizatoriem. Labākās fotogrāfijas ievietosim Novada mājas lapā un skrējiena atskaites Gadagrāmatā, lai jebkurš interesents var novērtēt mūsu skaisto novadu un tā aktīvos iedzīvotājus.

    
Atzīmēt piedalīšanos VSK Noskriet kalendārā, var tikai VSK Noskrien biedri. Bet ja tu tāds neesi, tad vari par tādu kļūt.

VSK Noskrien - galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.
VSK Noskrien biedri kas piedalās
Skrējējs
flower piedalās
Dziņa piedalās

Piedalās - 2

Viens komentārs rakstam Jaunjelgavas novada Lāpu skrējiens (godinot Latvijas 95. pastāvēšanas gadskārtu)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.