Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Populārākie maratoni visā pasaulē

runnersMaratons ir garo distanču skrējiens, kura garums ir 42,195 kilometri. Maratons parast tiek veikts skrienot pa ceļu, taču distanci var veikt arī taku maršrutos. Noskriet maratonu ir kā iegūt lielisku laimestu https://www.optibet.lv – Jūs pārņem gandarījuma sajūta par paveikto. Starp tūkstošiem maratonu, kas notiek visā pasaulē, šajā rakstā esam apkopojuši 5 populārākos maratonus. Šie maratoni piesaista ne tikai elites sportistus, bet arī skrējējus no dažādām vidēm, un katram no viņiem ir savs stāsts un mērķis.

1.     Bostonas maratons

1897. gadā dibinātais Bostonas maratons ir vecākais ikgadējais maratons pasaulē. Sacensības notiek Patriotu dienā, aprīļa trešajā pirmdienā, Masačūsetsas štata austrumos. Bostonas maratons ir viens no sešiem pasaules lielākajiem maratoniem. To izveidot iedvesmoja 1896. gada Vasaras olimpisko spēļu pirmo maratona sacensību panākumi. Bostonas maratons ir slavenas ar savu sarežģīto trasi, kas sākas Hopkintonā un vijas līdz slavenajai finiša līnijai Boilstona ielā. Skrējēju apņēmību pēdējajos kilometros pārbauda slavenais Heartbreak kalns.

2.     Londonas maratons

Londonas maratonu 1981. gadā dibināja vieglatlēti Kriss Brašers un Džons Dislijs, un tas norisinās katru gadu aprīlī. Tas ir viens no lielākajiem maratoniem pasaulē. 2024. gadā tajā finišēja vairāk nekā 53 700 dalībnieku. Iespaidīgi, vai ne?
Maratons sākas Blackheath rajonā un beidzas Bekingemas pils priekšā. Tas vijas cauri Londonas centram. Londonas maratons ir pazīstams ar savu līdzeno un ātro trasi, kas piesaista elites skrējējus, kuri tiecas sasniegt pasaules rekordus. Maratons ir atpazīstams arī ar savu svētku atmosfēru, jo dalībnieki bieži skrien tērpos, lai vāktu naudu labdarības organizācijām. Kopš tā pirmsākumiem dalībnieki labdarībai ir savākuši vairāk nekā 1 miljardu mārciņu!

3.     Ņujorkas maratons

Ņujorkas maratons, kas aizsākās 1970. gadā, ir lielākais maratons pasaulē, kurā ik gadu finišē vairāk nekā 50 000 skrējēju. Sacensības notiek novembra pirmajā svētdienā un aptver visus piecus Ņujorkas rajonus, startējot Staten Island un finišējot Centrālparkā. Skrējējiem nākas saskarties ar vairākiem sarežģītiem tiltiem, tostarp Verrazzano-Narrows tiltu sacensību sākumā un Vilisa avenue tiltu vēlāk skrējiena laikā. Ņujorkas maratons ik gadu pulcē dalībniekus no vairāk nekā 140 valstīm. Sacensību popularitātes dēļ dalība tajās lielākoties tiek izvēlēta pēc loterijas sistēmas.

4.     Tokijas maratons

Tokijas maratons, jaunākais no lielākajiem maratoniem, tika izveidots 2007. gadā. Sacensības notiek februāra beigās vai marta sākumā, un tās piedāvā ainavisku trasi Tokijas centrā, kas sākas pie Tokijas Metropolitēna valdības ēkas un beidzas Tokijas stacijā. Maratons ir pazīstams ar savu efektīvo organizāciju un aizrautīgajiem skatītājiem. Maratonā tiek uzsvērta arī sociālā iekļaušana un vides ilgtspējība, cenšoties radīt pozitīvu ietekmi uz sabiedrību un vidi. Tokijas maratonu sponsorē Tokijas metro.

5.     Berlīnes maratons

Berlīnes maratons katru gadu norisinās septembra pēdējā nedēļas nogalē. Maratons tika dibināts 1974. gadā. Sacensības sākas un finišē pie Brandenburgas vārtiem, un to maršruts ir veidots tā, lai dalībniekiem parādītu Berlīnes vēsturiskos pieminekļus un moderno arhitektūru. BMW ir pašreizējais sacensību galvenais sponsors. 2022. gadā Berlīnes maratonu noskrēja 34879 dalībnieku.

 

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.