Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Suunto Ambit 3 Run

DSC_0984

Tieši pirms Ziemassvētku brīvdienām radās iespēja palietot Suunto Ambit 3 Run pulksteni. Tā kā līdz šim nekad nav sanācis lietot Suunto pulksteņus, novērtēju iespēju pamēģināt kaut ko jaunu.

Vizuāli mani jau sen uzrunā Suunto pulksteņi, un šis nav izņēmums – jautrā zaļā krāsā, ar pulsa jostiņu tādā pašā krāsā, kas piedevām ir arī ļoti patīkami mīksta – tāds ir manā lietošanā nodotais Suunto Ambit 3 Run Lime.

Tiešām glīts pulkstenis, lai arī diezgan liels – pa visu manu roku uzliekot, un mazliet mulsinoša ir GPS antenas daļa, kas ir tā kā mazliet uz augšu. Siksniņa no mīksta, gumijota materiāla, bet, tā kā man ir tieva roka, sanāk likt uz 4. caurumu no siksniņas sākuma. Pēc sajūtām arī tāds pasmags. Nosverot sanāk 70 grami.

DSC_0994

Pulsa jostiņa ir ar glītu piepogājamu sensoru, ka podziņu. Vizuāli izskatās tiešām mazs, bet, salīdzinot ar Garmin jostām, mazāks ir raidītāja diametrs, savukārt biezumā atšķirību praktiski nav. Pati jostiņa sastāv no 2 daļām – no biezākās priekšējās daļas, kas šķiet kaut kas gumijots, apvilkts ar audumu, un mugurējā daļa – zaļa gumija. Savienojuma vieta bez šuves, savukārt aizdare vienā sānā ar āķi.

DSC_0985

Ja Suunto sensors arī liekas plānāks, tad to līdzsvaro jostiņa, kas sensora piepogāšanas vietā ir biezāka, jo tajā ir iebūvēts kaut kas raidīšanai nepieciešams.

DSC_0989

Pēc āriņas jāķeras pie iekšiņām.

Pirms lietošanas sākšanas ārā uz ielas, izveidoju kontu Suunto mājaslapā Movescount. Tur ievadu savus parametrus, tur ir arī iespēja pievienot sporta veidus un pielāgot pulksteņa displejus. Pēc reģistrēšanās mājaslapā, savā telefonā ielādēju Suunto mobilo aplikāciju un arī to sasinhronizēju ar pulksteni.

Pirmā skriešana tieši tik pat vienkārša, kā citiem GPS pulksteņiem – ieslēdz, saķer satelītus, un skrien.

Suunto visas aktivitātes dzīvo zem Exercise, tur ir gan vienkārši skriešana, gan riteņbraukšana, gan viss cits, ko sirds vēlas. Sporta veidus pats var pievienot un atvienot pēc nepieciešamības. Iespējams pievienot līdz 10 sporta veidiem.

DSC_0995

Lai skrietu ir jāuzliek zaļā pulsa josta un jāiet ārā. Ieslēdzot skriešanu, vispirms tiek sameklēta pulsa josta un tad satelīti. Pēc tam atliek vien nospiest Start pogu un aiziet.

Ja ir vēlēšanās un vajadzība, tad pirms Start pogas spiešanas var uzlikt papildinājumus skriešanai – pieturot Next pogu, var izvēlēties jau iepriekš saplānotu treniņu vai navigāciju, vai zem Activate dzīvojošos vienkāršos brīdinājumus par kāda konkrēta pulsa pārsniegšanu, vai kompasu, vai ieslēgt/atslēgt autopauzi, vai automātiski mainošos pulksteņa logus.

DSC_0996

Ja ir plāns un ir nepieciešams sastādīt konkrētu treniņu ar iesildīšanos un ātrākiem posmiem, to var izdarīt tikai Suunto mobilajā aplikācijā. Pašā pulkstenī nav iespējams izveidot intervālu treniņu, bet vienkāršotu variantu var izveidot Suunto Movescount lapā, izvēloties vai nu laiku, vai distanci un nosakot atkārtojumu skaitu.

Intervali

Vienkāršotā versija piedāvā tikai vienu iespējamo kontroles parametru un atkārtošanās reizes. Attiecīgi var vienkārši aktivizēt intervālus vai nu pēc iesildīšanās posma, vai uzsākt uzreiz skriet intervālus.

Savukārt mobilā aplikācija, kurā var izveidot jau sarežģītāku treniņu ar intervāliem un, piemēram, sirds darbības kontroli, mani spēja izvest no pacietības ļoti ātri, jo vieta, kurā salikt katras treniņu daļas parametrus, ir diezgan ierobežota, un, lai gan tas, ko ieliek, uzreiz saglabājas, salikt treniņu ir tāds mērens izaicinājums.

Screenshot_2015-12-30-22-31-33 Screenshot_2015-12-30-22-35-17

Man pilnīgi noteikti pietrūka iespēja darīt to datorā, kur ir vairāk vietas un kur to būtu iespējams padarīt pārskatāmāku.

Pēc tam, kad treniņš ir saplānots, tas tiek iesinhronizēts pulkstenī. Pie tam, ja pulkstenis nav sasinhronizēts ar telefonu, tad pie treniņa plānošanas nemaz netiek, jo šīs opcijas parādās tikai tad, kad ir notikusi sinhronizācija un telefons ar pulksteni “sarunājas”.

Savukārt lieta, kas man šķita ērta un patīkama, bija tas, ka pulksteņa ekrāna iestatījumus arī ir iespējams salikt gan Movescount mājas lapā, gan mobilajā aplikācijā. Lai gan tas, ka šo var darīt tikai mobilajā aplikācijā vai mājaslapā arī ir savā ziņā ierobežojoši, ja, piemēram, ir gadījies tā, ka vajag kaut ko steidzami pamainīt, un, piemēram, pirms starta telefons nav pie rokas, tad neko izmainīt vairs nav iespējams.

Screenshot_2015-12-24-15-01-47 Screenshot_2015-12-24-15-02-48 Screenshot_2015-12-24-15-03-06

Vēl derīga un patīkama lieta ir Movescount mājaslapā treniņu sadaļa, kurā var izvēlēties kādu jau gatavu programmu no Movescount vai vienkārši sarakstīt savus plānotos treniņus, un tad pulkstenis pasaka priekšā, ka šodien ir treniņa diena un kas šodien plānots – piemēram, šodien viegls 8 km skrējiens. Pēc treniņa noskriešanas arī tiek parādīts, par cik procentiem treniņš ir izpildīts, kā arī visus pārējos parametrus, ko pulkstenis nosaka pēc treniņa.

DSC_1010

Suunto Ambit Run 3 piedāvā arī dažādas navigācijas iespējas, sākot no atgriezties startā un beidzot ar konkrēta maršruta navigēšanu.

Kā vienkāršākais ir Back to start, to var izvēlēties jebkurā brīdī. Tad tiek parādīta karte jau noskrietajam maršrutam un ar bultu atgriešanās virziens. Nezinu, vai tā ir jābūt, vai nepratu kaut ko salikt, bet pēc Back to start aktivizēšanas turpmākā karte noskrietajam vairs netika zīmēta, un, kamēr mērogs bija 2 km, tikmēr arī tā bultas norāde bija tāda, es teiktu, neprecīza un mulsinoša.

DSC_1018

Bet, uzliekot mazāku mērogu, situācija uzlabojās un virziens bija pareizais. Šādu pašu bultas darbības īpatnību novēroju arī, izvēloties skriet iepriekš izplānotu maršrutu, kur man virzienu uz startu sākumā rādīja pretējā virzienā, bet – atkal jau – nomainot mērogu, ieguvu pareizo virzienu.

DSC_1020

Pulkstenī var importēt arī iepriekš sagatavotu maršrutu un tad, izmantojot pulksteni, navigēt pa ieplānoto maršrutu. 2 km mērogā arī sākumā norādītais virziens uz trases sākumu neizskatījās diez ko precīzs, bet, izvēloties mērogu 1 km, norāde bija precīza, un vēlāk trasē arī navigācija bija ļoti precīza, tā, ka neradās šaubas, ka jānogriežas kādā konkrētā krustojumā.

Attiecībā uz GPS precizitāti, salīdzinot divu pulksteņu ierakstīto, bradājot pa mežiem, sanāca diezgan līdzīgs rezultāts. Violetais bija Garmin FR630, savukārt tumši zilais Suunto Ambit 3 Run.

GPS Suunto-FR620

Abi pulksteņi gan samērījuši distanci ar apmēram 400m starpību – Suunto Ambit 3 Run domā, ka es noskrēju 30.1km, kamēr Gramin FR630 samērīja 29.68km. Nikolaja Suunto Ambit 2 samērīja 29.98km, bet Daces Garmin FR620 29.86km.

Diemžēl kaut kā, liekot orientēšanās opcijas, nebiju ielikusi, ka ir nepieciešams automātiskais aplis 1km garumā, tāpēc ir viens aplis visu 30km garumā. Toties izmantoju lielisko Suunto iespēju savu skrējienu izveidot kā filmu. Ja aktivitātes laikā tiek uzņemti fotoattēli, tad tos ir iespējams pievienot aktivitātei, un, veidojot filmu, tie parādās tajā vietā, kur tika uzņemti. Kopumā rezultāts ir tiešām iespaidīgs, esmu redzējusi Suunto filmas ar foto no kalnu skrējieniem – tiešām kā filma, ir iespēja padzīvot līdzi skrējienam.

Šeit gan arī parādās atšķirības starp mobilo aplikāciju un Movescount lapu. Filmu ir iespējams izveidot tikai mobilajā aplikācijā. Tieši filmas dēļ arī saskāros ar vienu lietu, kas mani nu ļooti samulsināja, proti – Movescount lapā nav iespējams importēt aktivitātes failu, var tikai eksportēt. Manuprāt – ļoti žēl, ka nav iespējams importēt skrējienu vai kādu citu aktivitāti. Mazums, kas notiek, kāpēc nav izmantots tieši Suunto pulkstenis, bet līdz ar šādu trūkumu Movescount lapa nav izmantojama par universālu vietu, kur uzkrāt savus datus. Tiesa, meklējot atradu, ka jāinstalē kaut kāda starpniekprogramma, kas tad ļaujot caur kaut kādiem papildus kontiem vēl citā lapā ielādēt Movescount lapā datus no ne-Suunto ierīces, bet negribējās veidot kārtējo profilu, kuru īsti neplānoju izmantot. Bet šis man likās patiešām sarežģīts risinājums vienkāršai lietai, ko kā basic opciju piedāvā visi citi.

Movescount mājas lapā tiek piedāvāts analizēt treniņu. Ļoti patika, un bija interesanti, ka var redzēt VO2max visam skrējienam. Principā pašam ir iespējas noteikt, ko redzēt grafikā, kas ir ļoti ērti.

VO2max-grafikaa

Savukārt tabulu, kurā ir apļi, man tomēr līdz galam neizdevās saprast, jo, lai gan intervāli bija uzlikti pa kilometriem, faktiski tabulā redzams, ka nav īsti kilometrs samērīts. Vēl splitos ir redzamas pauzes, kas ir ērti, jo pauzes var gan ieslēgt, gan izslēgt. Tur gan ērti un pārskatāmi bija salikti vidējie parametri un iekavās attiecīgā apļa min-max parametri, piemēram, vidējais temps un iekavās norādītas robežas, kurās svārstība notikusi, tā pat arī pulsam – parādīts apļa vidējais un iekavās svārstību diapazons. Lai gan šo var arī redzēt, piemēram, Garmin lapā apļu laikos, Suunto ir pratis to attēlot kompaktāk un pārskatāmāk.

Vēl Movescount piedāvā dažādus rādītājus, ko nosaka pēc skrējiena, tādus kā peak training effect (PTE), kas parāda treniņa ietekmi uz kopējo trenētību, respektīvi, tā ir treniņa intensitāte, kas var būt pārāk viegla, formu uzturoša, formu uzlabojoša vai sacensības, piemēram, kā overtaining ar garu atjaunošanās laiku. Vienvārdsakot – tie, kas grib daudz un dažādus parametrus, var analizēt ļoti daudz ko.

Baterijas darbības laiks GPS režīmā bija 10 stundas ar GPS intervālu 1x sekundē, kā norādīts instrukcijā. Reāli testējot arī ieguvu 10 stundu aktivitāti. Aprakstā norādīti arī 5 sekunžu un 60 sekunžu intervāli, kas attiecīgi dod baterijas darbības laiku 15 un 100 stundas. Tas, protams, ietekmē izmērītā attāluma un kartē iezīmētās līnijas precizitāti, bet, protams, ir situācijas, kad baterijas ilgdarbība ir svarīgāka par precizitāti. Pozitīvā lieta – var skriet un lādēt vienlaikus.

Tāpat Ambit 3 Run piedāvā ātro atjaunošanās testu, kas parāda, cik atjaunojies ir organisms pēc pēdējā treniņa. Precīzāks ir miega atjaunošanās tests, kur ir uz nakti jāuzliek pulsa josta un visa nakts ar to arī jānoguļ, un, protams, jāpalaiž tests darbībā. Ātrais tests arī ir jāizveic ar uzliktu pulsa jostu un vienkārši jādara, kā pulkstenis liek – uzliekam pulsa jostu un apmēram uz trīs minūtēm mierīgi atlaižamies.

DSC_0998

Pēc tam pulkstenis parāda atjaunošanās līmeni procentos un zemāko pulsu šo trīs minūšu laikā. Ieteicams šo testu veikt no rīta pēc pamošanās, tad iegūtie mērījumi ir precīzāki.

Vēl Ambit 3 Run pulkstenis veic aktivitāšu uzskaiti, bet tā nav klasiskajā izpratnē uzskaite, kādu ir pierasts redzēt aktivitāšu uzskaitītājos, kas skaita soļus un tamlīdzīgi.

Pulkstenis vienkārši uzskaita nedēļas aktivitātes un to laikā patērētās kalorijas, un tad tas ir redzams kā ekrāns pulkstenī, kurā stabiņu diagrammas veidā ir redzamas nedēļas laikā aktivitātēs iztērētās kalorijas. Biju nedaudz vīlusies, ka, lai arī redzu Activity tracking, bet saņemu vien kaloriju diagrammu. Bet nu, kā ir, tā ir.

Protams, nevar arī nepieminēt Suunto App sadaļu, kurā katrs, kam ir zināšanas un prasmes, var veidot savas pievienojumprogrammas, vai izmantot jau citu lietotāju sagatavotās. Dažkārt tie ir tikai datu lauki, savukārt citi var būt jau kaut kas sarežģītāks. Daudzi ir tādi, kur ir izveidoti vienkārši papildinājumi, kas piedod ērtību pulksteņa lietošanai. Daļa, protams, ir arī ar ļoti specifisku pielietojumu. Bet jebkurā gadījumā – to ir daudz un, kam ir vajadzība, var pats savu roku iemēģināt Appu izstrādē.

Kopumā par Suunto Ambit 3 Run jāsaka, ka pulkstenis ar plašām iespējām, visumā lietošanā ērts, bet Suunto mājaslapa un mobilā aplikācija prasās būt uzlabojamas, īpaši paša sastādīto treniņu iespēju ziņā. Man tas likās svarīgi, un varētu būt iemesls, lai pārdomātu iegādi. Tāpat patīkamas ir Suunto krāsas, lai gan GPS antena, kas nedaudz atkarājas un stāv uz augšu, neuzrunāja un padara pulksteni salīdzinoši masīvu, kaut gan būtiski labāku GPS signālu nav dzirdēts, ka dotu, salīdzinot ar konkurentiem.

15 komentāri rakstam Suunto Ambit 3 Run

  • ramiism ramiism

    Interesants apraksts.

    Ja runā par treniņu izveidi, tad principā movescount.com sadaļā “app designer” ir iespējams uztaisīt vistrakākos/neregulārākos intervālus ar dajebkādiem kritēriejiem (laika/distances/pulsa/jebkādā secībā). Vienīgā problēma – tur ir mazliet, mazliet kaut kas jāsaprot no kodēšanas/programmēšanas. Un jā – tas nav super ērti izveidē, bet iespējas ir visnotaļ ļoti plašas (it sevišķi, Ambit2 un jaunājiem). Man pašam ir 1. Ambit, un tam tā atmiņa ir maza, kā rezultātā nav viss tik skaisti (nav arī nekādu sinhronizēšanu ar pulksteni un tā). Bet visā visumā esmu ļoti apmierināts ar savu pulksteni – ir izturīgs un nekad nav sacensību/treniņu laikā pievīlis, kā rezultātā domāju, ka jaunājie šajā ziņā arī ir labi. Ā, un piekrītu par movescount.com – tur viņi ļoti varētu piestrādāt pie lapas viegluma un vēl dažām papildus fīčām (kaut vai nosinhronizēt ar endomondo).

  • Inga_K Inga_K

    Nu es no kodēšanas neko ni ni. Salīdzinot ar Garmin treniņu izveides iespējām, šī pieredze bija viennozīmīgi par sliktu Suunto. Ja nav bieži vajadzīgi šādi treniņi, tad jau droši, ka ir ok, bet man vajag bieži, un dažādus, gandrīz katru reizi kaut kas pamainās, tāpēc šis Moveslink rīks šķita gaužām neērts.

  • ramiism ramiism

    Piekrītu – ērts nav galīgi, un esmu dzirdējis, ka garminam esot stipri vieglāk tur savadīt (laikam vienkārši kā segmentus pievienot ar laika/distances limitu). Movescount principā ir tas pats, tikai jāraksta tie segmenti “ar roku” teksta veidā, kas, protams, ir čakars. Ir pieejami arī laikam kaut kādi gatavi varianti, kur vieglāk pamainīt, bet nez.

    Pozitīvais ir tas, ka tur var uzrakstīt ļoti daudz ko – visādus vidējos/iepriekšējos vertikālos ātrumus, plānotos finiša laikus, vētras trauksmi (ja ir barometrs iekšā) un vēl viskaut ko. Bet, cik sapratu, pati paliec pie Garmina un Suunto bija tikai testam, vai ne?

  • Rausis Rausis

    Paldies! Ļoti interesants apskats.

  • Inga_K Inga_K

    Garminā arī ir ļoti plašas iespējas, un no kodēšanas nekas nav jāsaprot :)
    Bet jā, pašai ir Garmins un ar to esmu ļoti apmierināta, Suunto tiešām tikai testēju. Nekad līdz šim nebiju lietojusi. Varbūt arī esmu kaut ko palaidusi garām.
    Nu ko lai saka – katram ražotājam savas stiprās puses. Pašlaik Garmin pilnībā atbilst manām vajadzībām.

  • NETA NETA

    Apskats tiešām perfekts… Secinājums… bez tāda pentera iztikšu, kamēr skrienu prieka pēc un par savu naudu.

  • Labs pulkstenis. Pats lietoju kopš augusta un līdz šim nav bijušas nekādas sūdzības, ko es nevarētu teikt par iepriekš lietoto Garmin 310, kuram gada laikā nomainīju divas jostiņas un beigās pret garantiju nācās mainīt arī pašu pulksteni. Man laikam svarīgākie rādītāji ir GPS kvalitāte, pulsa jostas precīzi rādījumi, ātra satelītu atrašana un viegla sinhronizēšana datorā – šajos rādītājos Suunto nav pievīlis.

    Paldies, Inga par rakstu, daudz ko jaunu uzzināju, it sevišķi iepriecināja ziņa par to, ka var uzlādēt pulksteni skrējiena laikā. Šis man ir ļoti aktuāli šobrīd. Noteikti vēlāk pārlasīšu un vēl kaut ko jaunu iemācīšos.

    Intervālu treniņu salikšanai nekad neesmu redzējis normālu pielietojumu, manuprāt pārāk liela ņemšanās ar jebkuru pulksteni, līdz ar to šeit man viedokļa nav. Patiesībā vispār nedaudz advancētākās funkcijas lietoju gaužām reti un tās uztveru kā papildus vērtību nevis rādītājus pēc kura izvēlētos pulksteni.

    Ja jāatzīmē lietas, kur prasītos uzlabojumi, tad man pagaidām pie sirds neiet mobilās aplikācijas un pulksteņa sinhronizācija. Proti reizēs, kad pie rokas nav dators, ir iespēja treniņu pārnest no pulksteņa un movescount caur telefonu. Pēdējās reizes ir izdevies labi, bet pirms tam nedaudz nervus esmu pabojājis.

    Pirmajā mirklī nepatika arī tas, ka Suunto max rādītāji vienā ekrānā ir trīs, bija pirms tam pie Garmina pierasts, ka var redzēt kopējo laiku, vidējo tempu, noskrieto attālumu un pulsu. Tagad gan esmu pieradis jau ar trīs rādītājiem ekrānā un vajadzības gadījumā zinu, ka nospiežot pogu redzēšu arī ceturto.

  • Inga_K Inga_K

    Lai arī Garmin 310xt ir uzticams darba zirgs, man pašai viņš nekad nav paticis.
    Attiecībā uz Suunto sinhronizāciju, nekādas problēmas nebija, neliels čakars šad tad ar sinhronizēšanu caur telefonu, bet tādi momenti vienkārši gadās.

  • dot dot

    Suunto Ambit 3 Run un Garmin FR 310xt ir no dažādām pulsometru klasēm. Būtu interesanti salīdzināt Suunto Ambit 3 ar Garmin FR 630 un Garmin Fēnix 3.

  • Inga_K Inga_K

    Fēnix 3 arī ir pavisam cita klase :) Hi-end pulkstenis pilns ar visu. Ambit 3 Run ir tieši skriešanai paredzētais, kuram, piemēram, salīdzinot ar Ambit 3 Peak ir diezgan daudz kas noņemts nost.
    Savukārt FR630 ir pavisam jauns, kurā Garmin ir saglabājis orientāciju uz skreišanu, bet ir pielikt papildus jaunais, ko var izmantot skriešanā. Ar FR 620 varētu salīdzināt, bet šeit Ambit 3 Run dažās pozīcijās zaudētu, dažās vinnētu :)
    Ambit 3 Run priekšrocības – var papildināt ar dažādiem papildus sporta veidiem, var lādēt un skriet, navigācija. Mīnusi – tikai 3 ekrāni lodziņā, un tā pati intervālu treniņu fīča, kas ir reāli samuģīta, svars un GPS antena, kas torčī.
    Pārējais pa lielam abiem vienāds, bet tačskrīns un krāsas jau “na ļubīķeļa” – funkcionalitāti neietekmē :)

  • Spāre lido meža bite

    jau nedēļu lietoju šo pulksteni. salīdzinājumā ar veco garmin 110, satelīti tiek atrasti zibenīgi, un ir tiešām gudrs skriešanas draudziņš :) lietoju un priecājos.

  • dot dot

    Skaidrīte – tātad Ambit 3 Run ir ~= Garmin FR 620 un Ambit 3 Peak ~= Garmin Fēnix 3.

  • KaarlisV

    Pašam jau gadu ir Suunto Ambit 2r. Iepriekš 3.5 gadus bija Garmin 310xt. Nedaudz papildināšu Ingas rakstu ar savu viedokli par šiem abiem.

    Manās acīs Suunto trūkumi pret Garmin:
    – lai gan iekš movescount ar app designer varu sataisīt tādus pašus treniņus kā no garmin 310xt (piemēram, pirmais “aplis”, līdz nospiež LAP, tad 1min, 2min, 4min..) tomēr šāda tipa treniņos Suunto var uzlikt tikai lai attiecīgā posma beigās nopīkst un iemirgojās, bet LAP tik un tā būs jāspiež pašam. Garmin apli “paņēma” automātiski.
    – pirmais un trešais lauks varēja būt nedaudz lielāks. Ja skrien acis pārgriezis, tad uzmetot ātru skatu pulkstenim var saprast tikai, kas rādās vidējā laukā.
    – Baterija tur mazāk. Ar garmins bija jālādē ik pēc ~10 treniņos pavadītām stundām. Suunto sanāk lādēt kad sakrātas ~8 stundas.
    – visa pulksteņa pielāgošana (lauku izkārtojums, treniņi) jāveic caur datoru (movescount). Garminam to varēja darīt pašā ierīcē.

    Savukārt Suunto plusi:
    – Lauks, kas rāda baterijas apjomu nemelo. T.i. Ja tur rādās 10% vai 15%, tad nevajag baidīties, ka tūlīt izslēgsies. Savukārt, garmins šad tad slēdzās ārā pat pie 20% un vairāk.
    – Garmin jau pēc pāris mēnešiem sāka šad tad trakot un rādīja pulsu 200++. Ar Suunto vēl tas nav pieredzēts.
    – Uz rokas var likt arī ikdienā, izmantojot kā pulksteni. Personīgi arī izskats patīk daudz labāk. Toreiz, kad skatījos jaunu pulsometru, principā neviens no Garminiem (vismaz no Garmin veikalā apskatītajiem ar 10h bateriju un cenu zem 300e) vizuāli tik ļoti neuzrunāja.

    Ja vēl pirmo nedēļu vai divas, kad atklājās minētie Suunto trūkumi, šaubījos vai citiem ieteiktu, tad tagad ieteiktu gan. Patīk daudz labāk kā Garmin 310xt un pašlaik domāju, ka arī nākamais pulsometrs būs no Suunto.

    Kārlis

  • Inga_K Inga_K

    Nu, bez Garmin 310xt ir arī vēl citi Garmin pulksteņi, kas vizuāli ir daudz pievilcīgāki. Un pulsa jostas – nu jā, Garminam tā ir zināma bēda, bet HRM ar šķērssvītrām (3. bildē augšējā) un jaunās jostas (tajā pašā bildē vidējā) – tām vajadzētu būt daudz labākām par iepriekšējās paaudzes premium jostām, jo Garmin cietā josta strādāja bez tādām nobīdēm. Un jaunās jostas pēc izpildījuma praktiski tādas paša kā Suunto jostas, tā kā ļoti ceru, ka ar to arī ir beigusies ēra, kad katru gadu jāmaina Garmin josta.

  • arturs.locmelis arturs.locmelis

    Sveiki!Es jau 5 mēnešus lietoju šo pulksteni. Tikai tagad tā pa īstam sāku apjaust ka šis gadžets ir vairāk kā tikai pulsometrs:-)!
    Lietojot ikdienā ik pa laikam gribējās vairāk izzināt viņa gudro analīzi. Pimais, kam pievērsu uzmanību bija “RUNNING PERFORMANCE”. Biju pozitīvi pārsteigts par to,ka katrs skrējiens tiek iekļauts analīzei. Jo ilgtermiņā tas rēķināja manu progresu, ko attainoja ar skaitli. Piemēram, kad pirmo reizi izskrēju, man izrēķināja koeficientu 57,respektīvi, paanilezējot pamācību, secināju, ka priekš mana vecuma esmu lieliskā formā. Viss foršākais ir tas,ka tagad es varu katru treniņu reāli redzēt vai progress ir vai nav. Manuprāt, priekš amatieru sporta un ne tikai,šī ierīce reāli palīdz pilnveidoties.
    Otrkārt, nākamā lieta,kam pievērsu uzmanību bija “RUNNING DIFFERNCE”. Lielisks palīgs treniņa laikā vērot vai reālajā laikā notiek progress. Agrāk štukoju, kā visslabāk optimizēt skriešanu, lai būtu vislabākā SUPERKOMPENSĀCĪJA. Suunto inženieri reāli pietuvinājuši skriešanas programmu tam, lai katrs skrējējs varētu GUDRI progresēt.
    Tas strādā tā: Iepriekšējie treniņi tiek analizēti, un tiek izrēķināts pulsa,ātruma,elpošanas,soļa biežuma effektivitāte. Līdz ar to nākamajā treniņā vari redzēt vai notiek progress. Piemēram, reālajā treniņa, redzi ka rāda “diff +1%” ,redzot šo simbolu zini,ka notiek progress un tā līdz pat”diff.+10″. Ja redzi ka rada “diff.-1%”, tad var secināt,ka attīstība nenotiek. Vēl kas ir lieliski, ka vari plānot skrējiena ilgumu un garumu balstoties tikai uz DIFF koeficientu, nevis pēc izdomāta plāna,kaut tavs ķermenis nav gatavs izdomātajam plānam. Amatieriem šis ir ļoti svarīgi,lai nepārtrenētos. Visi tacu strada un maiziti pelna ar kādu citu profesiju. Lieliska lieta ir tas,ka vari uzzinā reālajā laikā,kad beigt treniņu:-) Tiklīdz DIFF koeficients nokrīt uz nulli, tas ir signāls,ka laiks beigt, jo tālāk nav vērts turpināt, jo progresa nebūs!
    Ceru, ka manas pārdomas ir saprotamas:-) Iesaku lietot,jo secinaju ka gadžets man ļoti palīdz plānot treniņus.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.