Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Daugavpils un 100km

Pie visa, protams, ir vainīgs Andris Dudels, kurš ir liels garo distanču skriešanas aktīvists. Ar pasaules kausa posmu rīkošanu 50km distancē Daugavpilī Andrim nepietiek, un pēc principa “apetīte rodas ēdot” sanāk tikai loģiski, ka Daugavpils izvirzīja savu kandidatūru rīkot 2014.gada pasaules čempionātu 100km distancē. Kad bijām septembrī aizbraukuši uz pasaules čempionātu 24 stundu skrējienā Katovicē (Polijā), tad lieki laiku netērējām. Kamēr valstu izlašu vadītāji klausījās norādījumus par gaidāmo skrējienu, ar Andri devāmies pie Starptautiskās Ultraskrējēju asociācijas (IAU) prezidenta Dirka Strūmana, lai izstāstītu vispirms jau par Latviju un Daugavpili, un tad arī par mūsu vēlmi rīkot čempionātu. Un kāpēc gan nē? Šāds čempionāts līdz šim nav noticis nevienā Austrumeiropas valstī. Jāatzīst, ka sākumā prezidents izskatījās skeptisks un šķita, ka viņš šaubās par mazās Latvijas spējām noorganizēt šādu pasākumu, taču pēc 40 minūtēm viņš jau bija ieinteresēts, un saruna beidzās ar apsolījumu 2012.gada rudenī ierasties Daugavpilī, lai inspicētu visas čempionātam nepieciešamās vietas, infrastruktūru, telpas, maršrutu utt.

Decembra sākumā Rietumeiropu pamatīgi pieputināja sniegs, un dienā, kad prezidentam bija paredzēta ierašanās Daugavpilī, Beļģijas lidostā, no kurienes viņš lidoja uz Viļņu, valdīja vietēja mēroga haoss, kas tomēr nostrādāja mums par labu. Visi reisi bija atcelti, izņemot vienu – uz Viļņu. Neatceltais reiss uzreiz pārliecināja prezidentu, ka šajā Eiropas galā cilvēki ikdienā mierīgi tiek galā ar tādām lietām, kas citur izraisa nekārtības visā valstī.

Nedaudz apsalis, bet visādi citādi apmierināts, prezidents 7.decembra vakarā ieradās Daugavpilī. Sekoja iekārtošanās naktsmītnēs un vakariņas kādā mājīgā kafejnīcā Daugavpils centrā, kad pārrunājām gan nākamo dienu programmu, gan interesantas lietas par skriešanu, Daugavpili un tās iedzīvotājiem. Kad pieminējām Daugavpils multinacionālo iedzīvotāju sastāvu un draudzīgumu, kāda cita krieviski runājoša kompānija, kas kafejnīcā iesildījās piektdienas vakaram, diezgan pompozi pameta kafejnīcas telpas, taču, piestājot pie mūsu galdiņa, draudzīgi atvainojās un paspieda prezidentam roku. Tas viņam bija punkts uz i.

Nākamā vizītes diena tika veltīta, lai aplūkotu Daugavpilī esošās viesnīcas, kur izmitinātu sportistus, asociācijas darbiniekus, atbalstītājus un viesus – tuvu pie 500 cilvēkiem. Izbraukājām arī plānoto trasi, kas pamatā būs tāda kā 50km skrējiena trase, bet pagarināta līdz 10 kilometriem. Prezidents visu trasi filmēja, lai būtu materiāls, ko rādīt IAU padomes locekļiem reizē, kad tiks izvēlēti čempionāta rīkotāji. Visu ceļu centos skaļi uzskaitīt maršruta priekšrocības – gar trasi tekošo Daugavu un no tās nākošo atvēsinošo vēju, koku paēnu, dabu un svaigo gaisu, kā arī divvirzienu skriešanas priekšrocības – iespēju skrējējiem sekot līdzi sacensību notikumiem un uzmundrināt savas komandas biedrus. Tālāk sekoja Daugavpils Olimpiskā centra apmeklējums, kur apskatījām telpas, kur rīkot preses konferenci, valstu komandu tehnisko sanāksmi kā arī atklāšanas un noslēguma ceremoniju. Prezidents bija īpašā sajūsmā par iespēju klātienē vērot todien olimpiskajā centrā notiekošās Latvijas volejbola kausa pusfināla spēles, bet pats iemēģināja roku snūkera spēlē. Olimpiskajā centrā tika rīkota arī preses konference ar vietējiem mediju pārstājiem. Tajā prezidents atzina, ka Daugavpils pilsēta un cilvēki ir atstājuši viņam ļoti labu iespaidu un viņš ir pārliecināts, ka Daugavpilī šāds čempionāts var tikt noorganizēts augstā līmenī.

Dienas noslēgumā pie vakariņu galda prezidents jau visai droši apliecināja, ka viņa personīgā izvēle ir par labu Daugavpilij. Par to mēs visi varam turēt īkšķus, jo jau pavisam drīz – 2013.gada 12.janvārī Monako tiks rīkota IAU padomes sanāksme, kuras laikā arī tiks pieņemts lēmums par to, kura pilsēta iegūs tiesības rīkot IAU 2014 Pasaules čempionātu 100km skrējienā! Turam īkšķus!

Te ir video par vizīti: http://www.tv.daugavpils.lv/1683

21 komentāri rakstam Daugavpils un 100km

 • Maffija, Tev top piedots, ka tajā nedēļas nogalē netiki līdz uz Prāgas 122km izklaidēm un nodarbojies ar daudz nopietnākām lietām.

 • maffija maffija

  Šis viss jūsu dēļ tika darīts – domās biju kopā ar visiem kluba ultristiem un iedomājos, cik labi būtu, ka viņi varētu piedalīties kādā pasaules ultračempionātā šepat Latvijā :)

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Daugavpils `14
  Spiežu ķepu! :)

 • sm72 sm72

  Kādas pilsētas ir Daugavpils konkurentes?

 • maffija maffija

  Marek, uzzinājām tikai valstis – Itālija, Francija un Japāna. Prezidents atzina, ka itāļiem šo pasākumu organizēšanas līmenis ir visai zems, un arī pēdējoreiz čempionāts sarīkots pašvaki. Francija rīko 100km Eiropas čempionātu šogad, un nav labs stils vienai valstij piešķirt tiesības šāda veida čempionātu rīkot 2 gadus pēc kārtas.

  Jāņem vērā, ka lielākā daļa IAU biedru ir Eiropas valstis, tāpēc prezidents pats izteicās, ka negribētu 2 gadus pēc kārtas visus sūtīt kaut kur prom Āzijā. Ja šogad PČ notiktu Dienvidkorejā, tad mums arī pretī Japānai būtu priekšroka. Bet nu pēdējās dienās tika paziņots, ka PČ Dienvidkorejā tiek atcelts… Jāskatās, kā būs.

 • ViestursPimenovs92

  Es,ar par!! Skriesim manā,pilsētā))

 • maffija maffija

  Tikko saņēmām ziņu no Monako, ka nobalsots par Daugavpili! :) Pasaules čempionāts 100km skrējienā 2014.gadā notiks Daugavpilī 6.septembrī :) Paldies tiem, kas turēja īkšķus! :)

 • Mārtiņ š

  Tagad tik godam novadīt.

 • Geo Geo

  Apsveicu! Labi pastrādāts, lai iegūtu tiesības rīkot. Tagad tikai jānoorganizē teicamā līmenī.

 • maffija maffija

  Tauta, sāciet trenēties! :D

  Info vēl nāks, bet klubam būs arī lieliska iespēja piedalīties pasākumā kā brīvprātīgajiem, sekot dzīvajā līdzi gada svarīgākajam pasākumam un vaigā satikt labākos ultramaratonistus no gandrīz 40 valstīm ;)

 • GG

  Īkšķus turējām visi! :) Un zinām, ka Martai ir gana daudz ideju, un spēks tās īstenot Daugavpilī!

  GG

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Tiekamies 2014

 • Andulis

  Nu, var jau šogad pat arī satikties, augustā. Iesildīties koptreniņā. :)

  Aizbraucot uz Daugavpils 50nieku, pie reizes jāizpēta, kāds tad būs simtniekam plānotais 10 km aplis. Ja turpat tālāk uz priekšu jāskrien, gar Daugavu, tad gluži jauki. Sanāktu faktiski tas pats kādreizējā maratona aplis, vien puskilometru īsāks.

 • Didzis Didzis

  2013.gada Daugavpils 50 km datums ?

 • Andulis

  17. augusts – vismaz tā rakstīts http://www.noskrien.lv/blogs/admin/daugavpils-kandidats-28-pasaules-cempionata-100-km-skrejiena/ . Kaut kad iekalendārēsim. Sanāk sestdiena!

 • maffija maffija

  Anduli, tieši tāda arī būs trase – pagarināta gar Daugavu uz priekšu!

 • Mārtiņ š

  Datums diezgan labs šī gada 50niekam.

 • 10 dienas pirms TDS neiet cauri

 • Andulis

  Iet, iet – un pavisam labi ;) TDS un pat Monblāns nav pasaules centrs, lai cik dīvaini tas varētu likties.

 • Man ir cerība, ka nākamgad neizlozē utmb ;)

 • Andulis

  Lai piepildās tas, uz ko VAIRĀK ceri :)
  ..
  [Vēlāka piebilde – 8.02.2014.] Matīss ir ielozēts šī gada UTMB. Teorētiski, šis fakts vainojams pie Daugavpils PČ atcelšanas? ;(

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.