Biedriem

21. septembris 10:00

Gandrīz visi Rīgas tilti 2019


Vieta: ,
Notikums: , , , ,
Distance: ,

Mājas lapa: Gandrīz visi Rīgas tilti 2019
Pieteikšanās lapa: Gandrīz visi Rīgas tilti 2019 pieteikšanās

IEVADS

Gandrīz visi Rīgas tilti ir skrējiens, skrējien-soļojums vai pārgājiens pa Rīgu, kas mazliet nejauši radās 2017. gadā un šogad notiks jau trešo reizi. Pirmajā gadā bijām 16 dalībnieki, otrajā – jau 50. Tas gan lielākoties uz tā rēķina, ka ieviesu arī īso distanci, jo pilnajā bija apmēram tas pats skaits.

Pēc pagājušā gada pasākuma bija divi ceļi – taisīt šo pasākumu vēl lielāku vai arī censties atstāt tādu, kā ir. Es izvēlējos otro, jo man tomēr nav nemaz tik daudz laika un enerģijas organizēt lietas, kā arī man patīk iespēja visus saaicināt pie sevis uz startu un finišu, kas savukārt nozīmē to, ka diži vairāk par 50 cilvēkiem piedalīties nevarēs, varbūt 60.

Līdz ar to spēkā būs dalībnieku limits – 25 dalībnieki garajā distancē un 35 dalībnieki īsajā. Tas nozīmēs to, ka pēc pieteikšanās tiks dota nedēļa laika, lai samaksātu par pasākumu. Ja tas netiks izdarīts, tad reģistrācija tiks dzēsta un būs jāpiesakās no jauna, cerot, ka vēl ir vietas. Zinu, zinu, puņķi un asaras, bet nu tādā veidā piedalīsies tie, kas tiešām gribēs. Zinu arī, ka ne visi var tālu uz priekšu izplānot, bet nu šādus gadījumus risināsim individuāli (kas nenozīmē pozitīvu iznākumu, ja nu kas).

Bet par visu pēc kārtas.

PARAMETRI

* Distanču garumi
Pilnā distance – aptuveni 50 km. (varbūt 60, ja izdomāšu tomēr iekļaut Alfu un Spici)
Īsā distance – aptuveni 25 km.

Protams, kāds vēl var izdomāt savu vidējo, piekombinējot vēl kādu tiltu pie īsās, bet tā jau pašu atbildība.

* Laiks
No sestdienas, 21.09., 10:00 līdz pēdējam finišējušam.

* Dalība
15/20 EUR ziedojums, kur iekļauts numurs, medaļa, ēdiens beigās un viens uzkodu punkts garajai distancei.

* Pārvietošanās
Skrienot, ejot, nūjojot, rāpojot, bet galvenais – saviem spēkiem. Transportlīdzekļu izmantošana, protams, aizliegta (bet var sev ņemt līdzi pavadoni uz velo, piemēram). Nav obligātā maršruta un katrs var izvēlēties sev tīkamāko, tomēr tiks piedāvāti konstruktīvi maršruti abām distancēm, kas tiltus sarindo daudzmaz loģiskā secībā. Pieredze rāda, ka visi tāpat pievienojas kādam trases pārzinātājam (man un citiem) un skrien mazākos vai lielākos bariņos. Ja nu kas, es pats šoreiz plānoju skriet pretējā virzienā nekā pirmajos divos gados, lai atsvaidzinātu sajūtas.

* Tilti
Šī pagaidām ir pagājušā gada bilde. Klāt noteikti nāks vēl pāris tiltiņi, kas tika atklāti gan pirms gada, gan citos manos pēdējā laika skrējienos. Tāpat, protams, ņemu vērā, ka ne visi tilti ir labā stāvoklī. Piemēram, ja Brasas tilts būs nešķērsojams, tad tam varēs vienkārši noiet pa apakšu, bet nu apmeklēsim mēs visus tāpat. Aicinu arī citus norādīt uz vēl neatzīmētiem tiltiem, ja ir par tādiem informācija. Tāpat apsveru arī iekļaut tos Alfas un/ vai Spices gājēju tiltus, kas gan katrs distanci palielina par 4-5 km. Gaidiet paziņojumus.

Tāpat – pirms kādi gudrīši atkal sāk komentēt, ka, lūk, te pārvadi un vēl nez kas sāks apvainoties, ka ir nosaukti par tiltiem, te ir tilta definīcija:

“Tilts” – Inženiertehniska celtne ceļa pārvadei pār apvidus šķēršļiem (piemēram, pār upēm, gravām, ceļiem, apbūvēm). (https://tezaurs.lv/#/sv/tilts)

* Saistīti.
Jā, es zinu, ka tā pati diena, kas We Run Riga. Es nedomāju, ka šo abu pasākumu mērķauditorija pārklājas. Jebkurā gadījumā WRR ir vakarā, var tajā piedalīties kā patīkamā recovery pēc šī skrējiena.

STĀSTS UN KONCEPTS

Pasākums radās vienas situācijas dēļ, kā rezultātā tika pamēģināts uztaisīt maršrutu, kas aptver gandrīz visus Rīgas tiltus. Pilnīgi visi pagaidām šķiet nereāls plāns, jo tad būtu jādodas arī uz Bolderāju un Vecmīlgrāvi (plāns kļūs reālāks, ja tiešām ieviesīs to kuģīti starp šīm Rīgas daļām), kā arī citur tālu, tomēr lielākā daļa maršrutā tiek iekļauti (te gan tiek ignorēti formālie tilti pāri caurtekām, kas arī skaitās, tomēr nav tik aizraujoši).

Lai arī pirmajā reizē sākuma plāns bija to veikt vienatnē, tika izveidots publisks pasākums un beigās piedalījās 16 dalībnieki. Puse noskrēja (ātrākie laiki bija 6 stundas ar astīti), otra puse – nogāja (laiks no 9 līdz 11 stundām). Visi šķita priecīgi. Otrajā gadā pasākums jau bija 2,5 reizes lielāks, pulcējot 20 dalībniekus pilnajā distancē un 30 – īsākajā. Visi joprojām šķita vairāk vai mazāk priecīgi. Ātrākie laiki arī uzlabojās uz apmēram piecām ar pusi stundām, tomēr atkal uzsveru – šīs nav sacensības un nekādi rezultāti netiek fiksēti oficiāli.

Pasākuma mērķis ir paskriet vai pastaigāt pa Rīgu, apskatīt mūsu dažādos tiltus un skatus no tiem, iespējams, atrast kādu nekad neredzētu vietu utt. Protams, arī vienkārši labi pavadīt laiku, iespējams, iegūt paziņas un būt aktīviem.

Manis paša pirmā gada pieredzes stāsts ir te: https://zakisskrien.wordpress.com/2017/10/18/gandriz-visi-rigas-tilti-07-10-2017/
bet otrā – te: https://zakisskrien.wordpress.com/2018/11/30/gandriz-visi-rigas-tilti-2018/

Aiciniet draugus un paziņas, jo vairāk, jo interesantāk.

Gatavojamies un tiekamies jau pēc pāris nedēļām!

 


  • Agrāk noskrien.lv:    2018
    
Atzīmēt piedalīšanos VSK Noskriet kalendārā, var tikai VSK Noskrien biedri. Bet ja tu tāds neesi, tad vari par tādu kļūt.

VSK Noskrien - galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.
VSK Noskrien biedri kas piedalās
Skrējējs
katarakt piedalās
AngelLika21 piedalās

Piedalās - 2

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.