Biedriem

1. augusts 08:00

Rīga – Daugavpils (1. un 2. augusts)


Vieta: , , , , , , , , , ,
Notikums: , ,

1. un 2. augustā ultramaratonists Laimonis Skadiņš veiks skrējienu Rīga – Daugavpils, kas būs aptuveni 250km garš. Ideja dzimusi trīs gadus atpakaļ kā Skrien Latvija Daugavpils posma reklāmas skrējiens ar vairākiem dalībniekiem un finišu Daugavpils pusmaratona norises laikā.
Šogad Laimonis startēs viens un sāks skrējienu Rīgā 1.08. plkst. 8.00 pie Rolanda statujas. Finišs plānots Daugavpilī Vienības laukumā.
Trase paredzēta gar abiem Daugavas krastiem. Sākumā skrējiens pāri Akmens tiltam, tad līdz Ķegumam. Turpinājums pa Rīgas – Daugavpils šoseju līdz Skrīveriem. Ar “Balto kazu” pārcelties pāri uz Jaunjelgavu un skrējiens līdz Jēkabpilij. Miega un atpūtas pauze Jēkabpilī. Nākamajā rītā starts 8.00, pa ceļam plānots apmeklēt Raiņa dzimtās mājas Tadenavā. Turpinājums līdz Ilūkstei, atkal viens tilts pāri Daugavai un finišs Daugavpilī Vienības laukumā 2. augustā, ap plkst. 20.00. Cik kilometru kopā tiks noskriets, to uzzināsim 2. augustā.
Laimonim šis nebūs nekāds retums, jo viņš līdz šim ir finišējis 4 Spartatlonos (246 km skrējiens, kas savieno Atēnas un Spartu), aizskrējis no Rīgas līdz Tallinai un piedalījies virknē citu ultramaratonu.
Kā iespējams to paveikt?
Laimoņa prāt, secība ir vienkārša:
1. Tu esi tas, ko Tu domā.
2. Tu esi tas, ko Tu ēd.
3. Tu esi tas, kā Tu trenējies.
*Tu esi tas, ko Tu domā.* Laimonis uzskata, ka ir divu veidu sportisti – tiem, kam ir čempiona domāšana un tie, kam tādas nav. Viņš pats pieder pie pirmajiem un spēj ātri atpazīt savējos starp sportistiem.
Ultramaratonistam ļoti svarīga ir meditācija pirms sacensībām – ir jāspēj nomierināties un vizualizēt, kā viss notiks un kā viņš tiks līdz finišam. Pēc treniņa viņa mīļākais vingrinājums ir gulēt 5 minūtes uz zemes, uz muguras ar acīm ciet, vizualizējot sacensību gaitu. Laimonis ir pārliecināts, ka ultramaratonos, triatlonos un citās sacensībās vismaz pusi no panākuma un spējas sasniegt finišu sastāda psiholoģiskā sagatavotība.
Par garajām distancēm Laimonis saka: “Ja cilvēks domā, ka Rīga – Daugavpils vai Rīga – Valmiera ir ļoti garš un grūts gabals, tad to nevajag skriet. Ja tas tiek uztverts kā lielisks piedzīvojums, tad tā ir pareizā attieksme un tad ir iespējams finišēt un gūt baudu.”
*Tu esi tas, ko Tu ēd.* Laimonim nav īpašas sportista diētas – viņš vienkārši visu laiku ēd pareizi, izvairoties no nesportiskajiem produktiem, tādiem kā baltmaize, kartupeļi un citi. Tikai 2-3 dienas pirms sacensībām tiek nedaudz vairāk piedomāts pie ēšanas, iekļaujot ēdienreizēs vairāk ogļhidrātus. Laimonis piebilst, ka ļoti svarīgi ir trenēt gremošanas sistēmu, lai sacensību laikā organisms darbotos nevainojami. Alus pēc sacensībām ir ne tikai patīkami, bet arī vērtīgi ķermenim.
Reiz pēc skrējiena no Rīgas uz Salacgrīvu, Laimonis kopā ar skrējiena biedru Matīsu brokastīs izēda tukšu visu hoteļa restorānu 😊
*Tu esi tas, kā Tu trenējies.* Svarīgi ir atcerēties, ka skrējējam treniņi ir jāveic ne tikai skrienot, bet arī sporta zālē. Laimonis uz sporta zāli dodas 2-3 reizes nedēļā. Viņš ir mācījies Sporta akadēmijā par treneri un izveidojis īpašu programmu. Protams, bez skriešanas neiztikt. Laimonis vienreiz nedēļā ar 4kg somu skrien uz darbu (13km), savukārt nedēļas laikā viņš noskrien vidēji 120 – 500 km. Ja sportists vēlas pieveikt distanci Rīga – Daugavpils, tam ir jāskrien vismaz 300 km nedēļā gada garumā. “Par to, kāpēc to daru – varu atbildēt tāpat, kā reiz atbildēju Velomenam (Krišjānim Ratinikam) uz viņa jautājumu, kāpēc es skrienu – “Un Kāpēc Tu Elpo?!”,” teic ultramaratonists.
Laimoņa ķermeņa bioloģiskais vecums ir 32 gadi, savukārt viņa sirds ritms miegā ir 31 sitiens minūtē.
Ultramaratonu var noskriet tad, ja cilvēkam ir ilgtermiņa domāšana, disciplīna un pietiekami daudz kilometru aiz muguras. Laimonim tas viss ir, tāpēc turēsim īkšķus par viņa skrējienu no Rīgas līdz Daugavpilij, kas norisināsies jau pēc nedēļas.
Aicinām pieteikties atbalstītājus trasē, kā arī sportistus, kas vēlas viņam pievienoties kādā no skrējiena posmiem.

    
Atzīmēt piedalīšanos VSK Noskriet kalendārā, var tikai VSK Noskrien biedri. Bet ja tu tāds neesi, tad vari par tādu kļūt.

VSK Noskrien - galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.
VSK Noskrien biedri kas piedalās
Skrējējs
archa777 sekoju līdzi
Lielkuilis piedalās
matiss sekoju līdzi
Alice piedalās
Prestons piedalās

Piedalās - 3

Seko līdzi - 2

2 komentāri rakstam Rīga – Daugavpils (1. un 2. augusts)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.