Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Pieredzes no pasaulē garākā skrējiena

3100 (Large)

Nākamajā piektdienā, 6&12 stundu skrējiena “Pārspēj sevi” priekšvakarā (31. martā), paredzēta lekcija par skriešanas ārējiem un iekšējiem aspektiem. Lekcijā runās vairākkārtējs pasaulē garāko, 3100 jūdžu, skriešanas sacensību finišētājs no Īrijas, Nirbhasa Magee.

Nirbhasam ir liela pieredze ultragaro distanču, it sevišķi, daudzdienu skriešanas pasākumos. Savu labāko rezultātu 3100 jūdžu jeb 4989 kilometru garajā distancē Nirbhasa uzstādīja 2019. gadā, kad šķērsoja finiša līniju 48 dienās.

Sacensību noteikumi ir vienkārši: kopējā distance jāmēro 52 dienu kontrollaikā, kas nozīmē, ka dalībniekiem vidēji dienā jāveic 96 kilometri, lai sasniegtu kāroto mērķi.
Skrējiens notiek pa nepilnu kilometru garu apli ap kvartālu Kvinsā, Ņujorkā. Katru rītu sacensību trase atveras plkst. 6:00 un tiek slēgta plkst. 24:00. Tas skrējējiem dod 18 stundas, kurās jāmēro dienišķā distance. Atrēķinot trasē pavadīto laiku, atpūtai un miegam paliek vien aptuvenas 6 stundas.

Savā ceļā uz tālo un vienlaicīgi turpat blakus esošo mērķi dalībniekiem nākas sastapties ar dažādiem izaicinājumiem – nogurumu, tulznām, traumām, enerģijas trūkumu, cilvēku bariem (trase iet ap kvartālu, kurā atrodas sporta laukums un skola) un vienmēr mainīgiem laikapstākļiem. Katram no skrējējiem ir savi pozitīvas noskaņas uzturēšanas veidi un pielāgošanās stratēģija galvu reibinošā, teju 5000 kilometru garā, uzdevuma risināšanā. Nirbhasa nav izņēmums – arī viņam ir savas metodes un pieeja veselīgas attieksmes un skatījuma saglabāšanā.

Kā viņš pats par sevi saka: “Esmu vienkāršs un ne pārāk atlētisks cilvēks. Tieši tāpēc esmu pierādījums tam, ka, ja jau es to varu, tas ir iespējams jebkuram.”

Nirbhasa vairākus gadus strādāja veselības aprūpes jomā Islandē palīdzot draugam, kuram bija ļoti reta motoro neironu slimība. Šobrīd Nirbhasa dzīvo un strādā programmēšanas nozarē Čehijā.

2020. gada interviju par Nirbhasas pieredzēm 3100 jūdžu skrējienā var atrast šeit.

Lekcijā ieeja ir bez maksas, taču nepieciešams iepriekš pieteikties (pieteikšanās kontaktinformācija afišā).

Tiks paredzēts arī laiks jautājumu uzdošanai.

Pasākuma vadītājs runās angliski. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Viens komentārs rakstam Pieredzes no pasaulē garākā skrējiena

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.