Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kuldīgas dalījums

Iepriekš Liepājas pēcballē teicu, ka iespējams šogad vairs neskriešu sacensībās. Tajā brīdī laikam biju piemirsis, ka turpmākos 3 mēnešus minikin vietā došos uz treniņiem pie Jēkaba Kupša.

Pierunāja mani startēt no Liepājas vieglatlētikas kluba. Tajā pašā dzejolītī bija Valmieras pusmaratons un Liepājas stunda. Man gan Valmieras pusmaratons nozīmē 31km, jo esmu aizrunāts uz Matīsa  maratona pēdējiem desmit km. Sirds Kuldīgā nesāpēja, ja nu vienīgi uz mirkli atsildoties, atgriežoties no manēžas. Celis ar ne, drīzāk pat vairāk labais celis deva kaut kādu ziņu.

Pirms brauciena pārvēršos par telefona centrāli, kamēr katrs braukt gribētājs savā vietā.

Pikols ir pirmais noskrienietis, ko pamanu. Stāv netālu no sacensību komentētāja. Gan jau pats arī labprāt parunātu mikrafonā. Esmu drošs, ka viņam sanāktu interesanti. Nu labi, pirmā bija Agy ar ko kopā braucām no Liepājas.

Iesildos
Iesildījos kārtīgi. Aizskrienu līdz šaubīgajam 180 gradu apgriešanās punktam. Nodomāju, ka te nu gan trases ierīkotāji mazliet nošāvuši greizi. Nav norobežota trase uzreiz aiz čipa lasīšanas paklājiņa līdz apgriešanās vietai. Uz Liepājas ielas aprunājos ar vienu vietējo vīru, teica, trase mainīta, jo tai pus upes izrakņātas ielas. Apmaldos 6 minūtes pirms starta, bet paspēju laikus.
Pie starta koridora satieku Jeti. Noklausījos uzrunas “tiksimies finišā” un ztarts.

Trasē
Protokols rādīja – līdz startam esmu virzijies 30 sekundes. Pirmais km – ložņāšana garām tiem, kas tikai ir iedomājušies, ka varētu noskriet piem. 10km pa 45 min.

Trasē kopumā temps nevienmērīgs, jo cenšos uztaustīt savu robežu. Pulss augsts 175 – 185, slinkojis neesmu. Paātrinoties vairāk kā vajadzētu, jutu kā uzkrājas parāds. Domāju par parādu. Ja nekļūdos, tā atdošanas kārta ir 2,9 (atelpojoties jāizlaiž caur plaušām 2,9 reizes vairāk gaisa). Ka maratonistiem tas esot gandrīz tikai 1%, kamēr pusītei un desmitniekam tas ir lielāks. Mēģināju uzkrāt mazliet. Saprotu, ka trases vidū tas nebūs prātīgi, atelpojos un skrienu iespējamajā ātrākajā tempā.

Gūta pieredze apskriet tādus, ko pusmaratonā apdzīt tagad nevaru. Ainīc, OreMan, Kuks. Valertu izdevās apdzīt ap 9. km. Mazliet satraucos, kad ieraudzīju, viņš arī skriem 10km. Kā nekā Ventspilī taču viņš skrēja pa priekšu kenijiešiem (starta finiša zonā). Taču viņš izskatījās noguris un tā arī bija.

Māri Pankoku apdzīt tomēr nespēju, gan starta 30 sekundes traucē, gan tas, ka pēdējos km Mārim atvērās skrienamais, gan tas, ka turp-atpakaļ taisnē aizskatījos uz “dod pieci” džeku ar masku. Varbūt traucē arī olas.

Finišā ieskrienot, drošs paliek nedrošs, ja nu tomēr kāds fotogrāfē – pacēlu rokas gaisā un smaidiju.

Ar rezultātu esmu apmierināts 43:37. Protams, varēju nedaudz labāk, bet pie šīs sagatavotības domāju, ka man būs vājāks rezultāts. Cerēju gan, ka izskriešu 42 minūtēs, bet to domāju par tīro desmitnieku. Māris palika priekšā, uztveršu to kā motivāciju turpmākiem treniņiem.

Trases + un –
Patika izņemt iekšmalas un tā reizēm kādu apdzīt. Patika apendiks pirms finiša, kurā redzams, kas ķerams, no kā jāmūk. Nepatika pēkšņais bruģītis aiz viena līkuma. Nepatika bruģis ar betonu pamīšus uzkalnā. Joprojām gaidu, kad ieviesīsies prakse, kad gružu kaste ir nolikta 100-150m aiz dzirdināšanas punkta. Skrējēji nav cūkas, bet mēslot nākas.

Apbalvošana
Pirmo apbalvošanas daļu izlaižu – pavadu Agy līdz Kamparam. Apbalvošanā līst, smidzina. Man ir skumīgi. Satinu vientuļo VSK Noskrien karogu. Ja kāds domā par bildi ar karogu pirms Valmieras, tad jautājiet.
VSK Noskrien & Hotel Alicia komanda Skrien Latvija šajā posmā otrie. Šoreiz konfekšu kaste, ne vairs kliņģeris.

Pārmiju vārdus ar daudziem noskrieniešiem
laputi satiku jau iesildoties, pie putras bļodas arī aprunājamies. Tā neskrien daudz, tikai, kad gribas 100km nedēļā nozīmīti.
OreManim prrr*. Un daudziem vēl. Forši, ka minikn trasē vairākiem bijusi motivatore. Šogad arvien lielākus brīnumus rāda dot.
Viņas treneris šodien mazliet pieklibo, bet pati GunaO, skrien brīnumaini. Labi, ka tā, pēcventspils domas drīkst aizmirsties.
AijaB gandarīta, arī prrr.
Gržbovsku ģimene arī godam novicojuši.
Pamanu Zumbergu vecākus. Nodomāju, nu ja, šī jau gandrīz mājas trase.
Manējie vēl nav bijuši uz sacensībām. Laikam jāaicina.
Matīsam prrr notiek pēc plāna, forši.
Pulvermucu puikas met gaisā, divtik augstu. prrr un dzimšanas diena.
Mūsu kluba ātrākajiem puišiem arī lieliska diena. prrr un Renārs tiek zem 1h09 ( 1h08:10).
Redzot Daci Linu, domāju, ka tas ir skaists pienākums būt olimpisko vērtību karognesējai.
Redzu Prokopčuku pāri dodamies prom no apbalvošanas. Saskatos, smaidu un mirkšķinu. Vēl viens skaists iedvesmojošs stāsts par sapni. Ejot uz stāvlaukumu redzu, kā Jeļena smaida sēžot ķiršu krāsas X5.
Arturs Udarskis dalās savā saviļņojumā, ar mērenu trenēšanos lieliski rezultāti, prrr. Saka, skriešana ir forša, skriešana uz rezultātu vairs nav tik forša.
Pēc šiem vārdiem jāpiemin Ainars, kurš ieradās Kuldīgā un palika nepārspēts. Gribējās uzjautāt par domām par koptreniņu, bet nebija īstais brīdis.
Jāsaka, nepārspētais Valērijs atzina to pašu, ko minēju iepriekš pārdomās, kaut arī nosaukums skaists, tomēr Latvijas čempionāts pusmaratonā viņam nav galvenais skriešanas kalendārā.
Žēl, ka Gitucis izstājās. Sīkāku ziņu nav.
No Dzo ar ģimeni tik vien kā atvados. Man esot jāpirtējas arī par viņiem. Mazliet žēl, ka daudzi noskrienieši brauc uzreiz mājās. Ka nepaliek parunāties.
Noskrieniešu ir patiešām daudz. Šajā sacensībās nevienu seju līdz galam neiegaumēju, bet iepazinos ar Anci., kuru ceļa biedrus meklēt pamudinājusi in. Arī ar Māri jeb MzrchiksLV iepazīstos, teicu, ka es arī no xorix komandas. Mēs uzvarējām.

Par nedienām
1. Neesmu dalībnieku sarakstā.
2. Eju pārģērbties – nav īsbikses.
Māris nokārto reģistrācijas problēmu – esmu citā sarakstā.
Īsbikses nopērku.
3. 6 minūtes pirms starta saprotu, ka esmu kaut kur trases vidū un apmaldījies.
Jautāju sievietei, viņa gadīgi atbild MAN LIEKAS tur. Nenoticu un pareizi daru. Brīvprātīgajai meitenei pietiek ar dažām sekundēm, lai man iestāstītu pareizo virzienu. Paspēju.
4. Pēc finiša konstatēju, ka brilles ta nav.
Tās nopērku aptiekā atceļā uz mašīnu.
5. Ceļu uz mašīnu nezinu, maldos, jūtos drūms. Apsveru domu nebraukt uz pēcballi.
Tomēr GPS un trases strādnieks palīdz atrast ceļu. Iekš RIMI sastopam GunuO. Tad jau tomēr pirts pasākumam būt, jo neviens neizturas neiecietīgi pret manu sapīkumu. GunaO gaida, Lindams rāda ceļu.
Ballīte ievelkas, jo Guntis lūdzas, ka gribot palikt vēl kādu laiciņu.
6. Sāk sāpēt zobs un šī ir vienīgā kaite, kas šodien tā arī nepāriet. Mazliet traucē arī iemigt.

Vai šis viss varētu būt skriešanas dieviņa sods par to, ka komandas ailītē man biedri ierakstījuši Liepājas vieglatlētikas klubs? Vai, ka izvēlējos skriet desmitnieku?

Pēcballe
Senatnīgā mājiņā ar pirti. Iestiprinos un dodos pirtēties, kamēr pārējie paliek čalojot pie galda. Mudinu Anci uz skrējienu ievadīšanu iekš noskrien.lv, viss, kas vajadzīgs ir endomondo lietotāja koda ievadīšana noskrien sadaļā Parametri. Ir tas gods paklausīties Kuldīgas ātrākā skrējēja stāstā. Šis rezultāts sasniegts uz svaigumu. Noklausos arī aizraujošu stāstu, kā Matīsu finišā apdzit.
Neiedomājos, bet bija iespēja arī šo pēcballi parādit leldei.
No karoga Maffija labprāt atbrīvojas.

Mājup
Mājās dodamies pēc 23:00 caur miglas vāliem. Rīt no rīta man 24h darbs. Aizputes svētki beigušies, var tikt cauri pilsētai pa taisno. No pirtiņas līdz manam dzīvoklim apaļi 100km. Skrienams gabals, teiktu Maffija.

Tā kārtis iedalījās šoreiz.

prrr – PR, personiskais rekords.

27 komentāri rakstam Kuldīgas dalījums

 • “Varbūt traucē arī olas.” Jāsmejas. :)
  Tavu sapīkumu nemaz nemanīju. Daudz zudumu/jaunu lietu Tev šoreiz. Izklaidīgs? Rezultāts labs, man tāds vēl nav izdevies.

 • Jete Jete

  skumji bija? neizskatījās :) bet, citreiz, ja ir tā, tad mans tel. nr Tev ir! :)
  “Varbūt traucē arī olas.” :D

 • Pa ceļam uz Valmieru karogam jāizmet līkums caur Dinaburgu ;)

 • lelde lelde

  Patika!

 • Cik ļoti nosapņoju to, ka Kuršu Klētiņā komanda VSK Noskrien pēc pirts spēlēja veco labo spēli – Mēmais Šovs un kādam bija jāparāda – Brīvais Radikālis

 • Cukuriņš kriss240188

  man liekas, ka to “Brīvo radikāli” kāds pieminēja no pieredzes par neparādāmām lietām, bet es tur diezgan īsi pieslēdzos uz to mēmo šovu. Mans favorīts ir vāveru pajūgs :)

 • ja tā mazliet padomā, tad vāveru pajūgu var parādīt visai viegli ;) Vai atminēs, tas ir cits jautājums :)

  edGara nīgrums vairāk izpaudās lielā nogurumā … labs skrējiens

 • edGars

  un man ir lieliski draugi :)

 • Andulis

  Iespējams, savdabīgu “sodu” edGars paspējis saņemt arī no senlatviešu dievības Endomondo :) 10+ km skrējiens piereģistrējies kā noskriets pa 2:09:49. Neticu, edGar, nevari Tu tā! :)

 • Anduli, ko tikai uz nogurumu fona nevar izdarīt, arī to ;)

 • Černobiļas vāveru pajūgs. Joprojām apbrīnoju Lindams par atminēto apjomu. Katrs otrais

 • edGars

  Andul, kā var izlabot to endomondo ierakstu?

 • Plašs un izsmeļošs apraksts, kā jau edGars labākajās tradīcijās :)

 • Andulis

  Ja runa par šejieni (noskrien.lv), tad:

  1. http://www.noskrien.lv/noskrien/biedrs/edGars/
  2. klikšķini uz “Kuldīgas pusmaratona ietvaros”, parādās visi ieraksta dati
  3. klikšķini kreisajā pusē augšā uz “labot”
  4. labo pēc sirds patikas
  5. spied “saglabāt” :)

  Par pašu Endomondo – neko nezinu.

 • Dziņa Dziņa

  Endomondo uzejot uz skrējiena, virs kartes labajā pusē ir iespējas: share, edit un more options

 • edGars

  Dziņ, kuru no tiem, ko tālāk?

 • Kuks Kuks

  Izvēlies EDIT (labot) – atvērsies papildus logs ar skrējiena datiem.
  Tālāk jau viss “latviski”:
  – 4.aile no augšas DISTANCE – var mainīt cipariņus;
  – 5.aile no augšas DURATION (ilgums) – var mainīt cipariņus/skrējiena laiku;
  – beigās uzspied apakšā/pa kreisi uz podziņu SAVE – labojumu saglabāšanai :)

 • mtiger mtiger

  @edGars
  Tālāk “edit”. Lapas augšpusē atveras logs, kurā var mainīt attiecīgos datus. Izlabo un “save”. Ņem vērā, ka laiku un attālumu ievada noteiktā formātā – 1h23m45s un 6.78 km.

 • mtiger mtiger

  O, aizmirsu kolus salikt – 1h:23m:45s.

 • Hmm, vai tad nav tā, ka kols šeit lietojams kā alternatīva laika vienību apzīmējumiem? Vai nu 1:23:45, vai arī 1h23m45s. Abi kopā jau nu ne. Varbūt kļūdos..

 • edGars

  ok, paldies, tik tālu tiku, tikai domāju, ka iespējams kartē nogriezt lieko nost. Bet tāda iespēja laikam nav. Diez kas būs ar karti, ka šitā izrediģēšu skrējienu. Paskatīsimies.
  Man vislabāk patīk formāts 1h30:28 ;)

 • edGars

  Karti saglabāja.
  iekš Endomondo tieši tā rādās, kā mtiger rādīja ar h un :.

 • Dziņa Dziņa

  man tas arī interesēja kā var palabot karti, pastiept vai noīsināt kko, kad skrējiens ir ievadīts no telefona, bet laikam tādas opcijas nav. Pats sazīmēt var tikai, tad, ja vadi skrējienu no datora, kad telefons nav skrējis līdzi.
  Ja man ļoti gribētos precīzēt es darītu tā, ieliktu no datora pavisam jaunu skrējienu ar visiem tiem pašiem cipariem un sazīmētu karti, bet to kļūdaino pēcāk izdzēstu.;)

 • Dziņa Dziņa

  ar atpakaļejošu datumu, protams, tāpat kā te var ievadīt kaut gadu vecu skrējienu.

 • Šis man patika vislabāk: “No pirtiņas līdz manam dzīvoklim apaļi 100km. Skrienams gabals, teiktu Maffija.”
  Aiz vien vairāk pārliecinos, ka pareizie cilvēki apkārt. Kad es saku ka 10 km tāds nieks un stundā var aizskriet, dzīvesbiedres mamma saķer galvu. Paldies arī Tev Edgar par uzmundrinājumu mana trešā apļa izskaņā Piltenes un Grants ielu krustā. Apmēram tur bija lielākais plīsiens!

 • edGars

  Prieks, ka uzmundrinājums nostrādāja.

 • Andulis

  Redz, kur tā sakne! Nevarēju saprast, kāpēc maziinais tik braši iet man garām ceturtajā aplī. Nu pagaidi, edGar! ;)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.