Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Par gribasspēku un iedvesmu jeb sezonas mērķis sasniegts

Pavasara sākums ar pusmaratonu Itālijā manī atgrieza sen zudušu prieku par skriešanu sacensībās. Skrējiens padevās viegls un ar kaifu, prieka un foršu emociju pilns. Rezultāts arī nebūt nebija peļams.

Nākamais pieturas punkts bija Garkalnes Stirnu bukā, kur, noraugoties apbalvošanā, blakus stāvošajam Signim teicu, ka man arī gribētos alus kausu balvā kādreiz saņemt (turklāt no paša Miķeļa rokām). Un viņš nevis pagrozīja pirkstu pie deniņiem, bet gan noteica, ka tad vajagot ieskriet trijniekā. Sēkla bija iesēta un sezonas mērķis tapis – tikt pie alus kausa kādā Stirnubuka posmā. Garkalnē paliku piektā no dāmām, 81.no visiem skrējējiem.

Pēc brīža sekoja Lattelecom skriešanas ballīte, kur skrēju pusīti, gāja man varen viegli, lai gan pirms pāris dienām biju staigājusi basām pār karstām oglēm, asiem stikliem un ko tik vēl tikpat prātīgu un aizraujošu sadarījusi. Priecājos visu distanci, patika tik daudzās vietās redzēt pretīm skrienam pazīstamos un nepazīstamos ar smaidiem un visādām citādām sejas izteiksmēm. Tik dikti sapriecājos, ka no latvietēm finišēju desmitā.

Rapsī

Rapsī

Nu jau pavisam reāli sāku sevi iztēloties ar alus kausu rociņās. Līdz Abavas senlejas buciņam divas nedēļas, bet fīlings varen labs, pacilātība un laba enerģija. Ar vienu aci skatos pirms diviem gadiem ģenerētajā pusmaratona plānā un cenšos 50% no tā izpildīt. Ar savu mērķi skaļi gan baidos dalīties, lai gan daži sakās šo to pirms tam jau no manas mutes dzirdējuši. Pāris dienas pirms liktenīgā datuma ieskatos reģistrēto dalībnieču sarakstā. Divas meitenes (Karīnu un Irīnu) uzreiz izslēdzu kā varen ātras un “neņemamas”, bet divas citas, kas man arī bija priekšā Garkalnē, apsveru, ka varētu mēģināt pieveikt (Martu un Daci). Labi, ka es vēl nezinu, kas ir Laura. Ir vēl kāds procents šaubu, bet zinu, ka mēģināšu cīnīties. Lai uzsvērtu savu nodomu nopietnību, izroku no krājumiem divas vecas želejas, kas varētu distancē noderēt, kad šausmīgi sagribēsies ēst. Iepriekšējā dienā klausos Florence + The Machine – Dog Days Are Over un noskaņojos. Šo dziesmu sev iztēlē apņemos atskaņot, kad trasē radīsies tāda nepieciešamība. Labs ritms un dzied par ātru skriešanu.

Uz Abavu ekipāža nokomplektēta pilnībā – trīs ģertrūdieši un māsa. Pirms Kandavas apdzenam Oreman mašīnu un nosmejam, ka nebūtu slikti arī trasē kādreiz viņu noķert. Pa ceļam aprunājam plānus un ar Dzintaru vienojamies vismaz sākumu pamēģināt kopā. Nebūs jau pirmā reize.

Pirms starta cenšos iekārtoties tuvāk starta līnijai. Redzu abas ātrākās meitenes. Esmu satraukusies, priekšā garš ceļš mērojams. Pie debesīm cepina dienvidus saulīte. Pirmos kilometrus bliežam diezgan ātri, viens iegadās pat zem 4:30. Pulss ir augšā un man jau bailes klāt, ka šitā ilgi nevarēs. Drīz redzu Martas muguru, paejam tai garām. Marta šodien skrien mierīgi. Skrienam tālāk. Kādā brīdī dzirdu, ka tuvojas Ainītis un Sominens – Ainīša vārīšanos nav iespējams sajaukt ne ar ko citu. Es sev esmu pieņēmusi, ka esmu šobrīd trešā no dāmām. Kādu brīdi skrienam kopā. Vienā no dzirdināšanas punktiem dzeršanas glāzīti pasniedz Vilmārs. Patīkami. Ap kādu 13.kilometru atskatos atpakaļ, lai ievērtētu, kāda situācija ar lūsenēm aiz muguras, un pamanu tālumā Daces oranžo krekliņu. Vienā momentā dūša sašļūk papēžos, saku Dzintaram, ka Dace parasti uz beigām ir ātrāka, bet man savukārt beigās nekad īsti vairs nav spēka. Ka nav te ko ņemties, tāpat nesanāks. Viņš tik nosaka, ka lai mierinu pulsu un skrienam tālāk. Kādu kilometru ņemos ar putniem galvā un te atkal sanāk daži varen ātri kilometri. Dzirnavu dambis, pie muižas restorāns ar ūdeni no glāzes uz kājiņas un pie tam vēl uz paplātes. Karaliski. Nopriecājos un iestāstu sev, ka es taču atbraucu izpriecāties, ka arī, ja netikšu trijniekā, es zināšu savus spēkus un ar ko man vēl jāstrādā. Atlaiž un cilpojam tālāk. Kaut kur apdzenam arī Oreman.

IMG_1226

Ap 20.km ūdeni pasniedz ežu Edgars un saka, ka esmu malacis, jo ceturtā. Man rieva pierē un neapmierinātība – kā ceturtā? Es gribu būt trešā! Nu trešā vieta ir kādu minūti man priekšā. Te situācija nedaudz pamainās, jo es no bēdzējas kļūstu par ķērāju. Joprojām neticu līdz galam, ka trakā iecere var izdoties, bet duka ir un plēšam tālāk. Manu prātu nodarbina domas par to, kas ir tā vēl viena meitene, kas man priekšā? Te beidzot sākas īstais tesiens. Šķiet, ka ap kādu 24.km pamanu Irinas muguru. Dzintaram ir viltīgs plāns – noķert, paskriet aizvējā, atgūties kādu brīdi un tad plēst garām. Ģeniāli vienkārši. Realitātē bija tā – pieskrienam, nenormālā tempā pa brikšņiem apdzenam un tešam tālāk. Kaut uz brīdi, bet trešā! Apdzenot dzirdu komentāru, ka man viegls solis. “Kā tad, tūliņ atdošu galus,” padomāju, bet uzturu šo ilūziju vēl kādu brīdi, uztešot vēl vienā kalniņā, kura galā ir dzirdināšanas punkts, apstājos un nekustu ne no vietas. Jāsaņemas. Dzintars mudina turpināt. Turpinām. Kādā brīdī viņš saka, ka es varētu elpot klusāk. Tiešām, elsoju kā tāds tvaikonis. Prātā spēlēju Dog days are over un ik pa brīdim atceros ainiņu ar sevi uz pjedestāla un kausu rokās. Tas palīdz neatslābt. Pašai galva negrozās, tamdēļ prasu, kas notiek aizmugurē. Tur viss esot kārtībā. Ik pa brīdim nesaprotu vairs, kurš no mums abiem ir vairāk beigts, jo Dzintars arī nekāds dzirkstošais vīns vairs neizskatās.

Finiša “spurts” augšup Zviedru cepurē ir kaut kas līdzīgs zombija gājienam. Lejā toties kratos kā pustukšs kartupeļu maišelis, ļaujot inercei sevi nest. Pamanu māsu, kas ir tik pārsteigta, ka neko īsti nevar pateikt, bet smaids gan līdz ausīm. Ieraugu finiša vārtus un sāku vicināt rokas un kājas pa gaisu un bezsakarīgi spiegt, sauksim to par prieka deju. Izdevās! Turkāt iefinišējām arī ātrāko trīsdesmitniekā. Ak, prieks un laime!

11040918_10153061591734480_2481538438578382807_n

Secinājumi.

Vēlēties ir svarīgi. Ļoti svarīgi. Tā jau ir trešā daļa no izdošanās. Vēlmei ir jābūt ticamai. Ticība, ka tas ir iespējams, ir otra trešdaļa. Pēdējā un ne mazāk svarīgākā ir – darīt. Tikai ar gribēšanu un ticību tālu netikt. Jāapzinās, ka var arī ar pirmo nesanākt, un tās nebūs dzīves beigas.

Iztēle ir varens instruments. Vairākas dienas pirms starta iztēlojos apbalvošanu. Ļoti precīzi redzēju, kā tas notiek un izskatās, ka turu rokās kausu. Šis moments tika atgriezts iztēlē visgrūtākajos brīžos trasē un līdzēja savākties.

Motivācija ir ne mazāk būtika. Tā iet roku rokā ar prieku. Tik banāls motīvs kā alus glāze arī var strādāt.

Noskaņošanās. Pēdējo nedēļu pavadīju noskaņojoties. Atradu jaunu spēka dziesmu, atkal un atkal iztēlojos pjedestāla ainu. Skrienot treniņā, priecājos par gaidāmajiem panākumiem.

Sajūtu anatomijas pārzināšana, sajūtu konstruēšana. Izdevās noķert to brīdi trasē, kad sašļuku un pārslēgt domas, no bēdzējas kļūstot par ķērēju.

Atbalsts ir svarīgs. Tuviem cilvēkiem stāstīju par savu ieceri un saņēmu atbalstu to īstenot. Atbalsts brīdī, kad uz brīdi pazaudēju ticību sev, atbalsts trasē, pēc tam apbalvošanā. Tā ir nenovērtējama bagātība un enerģijas resurss.

Lai kaut ko darītu ar sekmēm, tā lieta jādara ar prieku un mīlestību. Ja prieks nodzerts, jāmet uz laiku miers.

Miķeļa alus ir garšīgs.

© https://gunao.wordpress.com

14 komentāri rakstam Par gribasspēku un iedvesmu jeb sezonas mērķis sasniegts

 • BeLinda Lindams

  Pēc finiša dzirdēju, kā kāds saka Irinai ko līdzīgu šim: “Šoreiz tas nebija par to, kā citām gāja, bet par to kā Tev negāja”

 • Apsveicu ar kausu. Praktiski visiem secinājumiem atliek tikai piekrist. Iztēles spējas piekopju visbiežāk. :)

  Es laikam vienīgais neskrēju gar rapšiem.

 • Inga_K Inga_K

  Ļoti motivējoši, šis noteikti būs pārlasām gabals pirms grūtākām sacensībām :)
  Vēlreis apsveicu! Tas pjedestāls ir vilinošs!

 • Hiēna essnee

  Apsveicu ar pjedestālu un balvu, bet visvairāk – ar sacensību prieka atgriešanos! :)

 • eees eees

  Man jau laikam nesaprast kā tas ir-tik ļoti vēlēties alu (pjedestālu). Man citi prieciņi :)
  Bet tas ir apbrīnojami, ka tā var gribēt un tik ļoti censties :) Malacis! Glāze Tev ir, tagad vajag jaunu mērķi ko noskriet! :)

 • Apsveicu, Guna, ar lielisko skrējienu! Man galīgi nebija skrienamā diena, nācās mežā palaist jūsu bariņu garām un nebija iespēja turēt līdzi. Citreiz laikam nedrīkst palaist jūs garām jau auto braucienā uz sacensībām, citādi redz, kā sanāk! :)

 • Ja ir griba, ieguldītais darbs un sapņi, tad tos var realizēt ;)

  Apsveicu ar sapņu īstenošanos un, lai izdodas arī turpmāk!;)

 • Ainars Ainars

  Tehniski pareizi caur vizualizāciju izpildīts. Tagad, marš, uz kori. Likteni nevajag lieki izaicināt:)

 • Visu cieņu!
  bet nu vispār – ja biji 5ā un mērķis visai sezonai ir pakāpties 2 vietas augstāk – varbūt pārāk pieticīgs mērķis… :)

 • “Ja prieks nodzerts, jāmet uz laiku miers.” :) Mans mērķis skriešanā šobrīd ir skriešanas jaunatklāšana sev, pamēģinot kaut ko citādāk.

  Par vizualizāciju prieks. Spēja redzēt sevi tur vai citur noteikti Tevi arī turp tā vai citādi aizvedīs. Gan jau vēl kādu reizi šādi trasē “nemirsim”. ;)

 • edGars

  Tas pirkstu vingrinājums pēc finiša bija baigi foršais, man patika :)
  Laikam esmu uz blakus viļņa, jo šķiet ka pat varu sajust to gandarījumu un prieku, ko noķēri pie alus kausa.
  Uzslava “zaķim” (dzinchathegreat), ka neļāva putniem savairoties un pats izturēja :)

 • Paldies par sveikumiem! Vairāki apstākļi bija man labvēlīgi un nez, vai vēl kādreiz tie tādi iegrozīsies. Lūša distancē dāmas ir spēcīgas. Man patīk, ja mērķi var sasniegt ātri (nav ilgi jāmokās :) ) un tas šoreiz izdevās. Var atkal atslābt uz brīdi, līdz atkal kaut ko iegribēsies. Glāze tiek izmantota zaļo kokteiļu baudīšanai.
  Ario – nebūt nē, Garkalnes bukā dnf Karīnai un Laura, kas Abavā pirmā, tur skrēja buka distanci. Man pat šķiet, ka drusku par augstu ietēmēju, bet – kā jau minēju – viss sakrita tā, ka ieceri varēja realizēt.
  Oreman, tā izskatījās, ka kaut kas nav lāga ar Tavu skriešanas noskaņojumu.
  Edgar – pirkstu vingrinājumi??

 • edGars

  rādītājpirksta un mazā pirkstiņa atliekšana atpakaļ kulaciņā ar otras rokas palīdzību :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.