Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Mārtiņ š

IMG_0310Divas uzvaras divos kalnu ultramaratonos mēneša laikā – nebija vietas diskusijām mēneša skrējēja izvēlē. Jau tad – pavasarī, kad sekojām līdzi Mārtiņa gaitām Madeiras salā (Mārtiņš finišēja 4.vietā Madeira Island ultra trail sacensību 115 km distancē), viņa vārds pavīdēja kandidātu sarakstā, bet tika atlikts malā ar domu “gan jau viņš vēl parādīs”. Un žūrija nebija kļūdījusies – parādīja ar’! 

 • Mārtiņ š
 • sāka skriet - 10/12/2011
 • noskrieti - 14099 km, laiks - 1260:21:29 h
 • labākais maratons - 2:36:18 (2015)
 • 2024. gadā noskrieti 192.2 km
 • vidēji šogad 8 km/nedēļā
 • pēdējās 7 dienās noskriets 49.5 km ar vidējo ātrumu 08:47 min/km (visi skrējieni)
 • pēdējais vakar ar 5.09 km
Renča skaitlis šogad - 7 (RS 8 vajag 2x vismaz 8km) RS90 - 7 (RS90 8 vajag 2x vismaz 8km)
Facebook Endomondo Nosūtīt vēstuli

Tieši pirms gada ekspresintervijā pēc savas pirmās uzvaras SKM teici, ka nākotnes plānos ir saglabāt līdzsvaru starp orientēšanos un šosejas skrējieniem. Un tikai varbūtības formā minēji, ka tam klāt varētu piemest vēl kādu rogainingu, ultra skrējienu un piedzīvojumu mačus. Kā tad reāli ir sanācis dzīvē?

Pirmajā vietā ir izvirzījušās ultras, bet tas laikam jau bija gaidāms – vēlme pēc kādas UTMB distances bija un uzradās vēl doma par labu rezultātu tur, un līdz ar to laiks tam tika veltīts visvairāk. Ar šosejas skrējieniem (gan īsākiem, gan ultrām) negribu pārāk daudz aizrauties. Orientēšanās ir pazudusi, vienīgās reizes, kad šogad esmu startējis, iznāca galīgi neveiksmīgas. Šķiet, ka orientēšanās turpmāk paliks tikai līdzi jušanai un tukšumu aizpildīšanai. Piedzīvojumu sacensības nav bijušas un neplānojas, spontānus gadījumus gan neizslēdzu. Rogainings šogad viens sanāca, viens pusrogainings arī bija, vēl viens tūlīt būs. Gribu vēl, bet diemžēl izskatās, ka nākamgad pilnais diez vai sanāks.

Tu biji iniciators un distances plānotājs pirmajiem ultragarajiem brīvdienu koptreniņiem. Kur “aug kājas” idejai katru nedēļas nogali skriet 60 – 70 km?

Kājas aug no Laimoņa un Martas. Pirmo reizi ar šiem diviem skrēju 2012.gada decembra sākumā. Tad arī sapratu, ka šāda formāta pasākums ir foršs. Pirmais kopskrējiens uz Siguldu principā ir Čingona (Chingons no Babites jeb Laimonis Skadiņš – augusta mēneša skrējējs – red.) darbības rezultātā – viņš skrējienu pagarināja līdz Siguldai un pataisīja par koptreniņu. Tad Siguldas skrējiena laikā Marta paziņoja, ka nākamnedēļ viņai vajag “n” stundas (neatceros tieši kādu ciparu viņa minēja, bet tas nebija mazs). Tā kā acīmredzot bija gribētāji, tad tā tas viss arī iegājās.

Kurš no šiem treniņiem pašam palicis atmiņā? Ir vēl nerealizētas idejas šai ziemai?

Visi bija labi un visi palikuši atmiņā, bet, ja man būtu jāizceļ viens skrējiens, tad tas būtu skrējiens apkārt/pāri Ķīšezeram un abiem Baltezeriem. Kāpēc? Labi laikapstākļi (lasīt – vētraini) un Mangaļsalas mols pēc piecdesmit kilometriem, kur katrs solis vai nu ledainā ūdenī līdz potītēm vai uz slidena ledus un kur viļņi šļācās pāri galvai, kur izmirkām līdz ādai un pēc tam tas viss sasala. Brrr! Un tie divdesmit kilometri ar ledainiem apaviem pēc tam, labās un cilvēcīgās pārdevējas, un strūdele finišā. Paldies Martai un Matīsam, ka toreiz palika līdz galam, citādi būtu ielēcis autobusā.

Idejas ir gan jaunas, gan vecas, bet vispirms jāsagaida sniegs.

20130127_135745

Nopietni gatavojies Madeiras trailam, jāpiemin kaut vai sapārotie garie treniņi Cēsis – Sigulda. Pastāsti īsi par 116 km garo maču. Kā pietrūka, lai kāptu uz pjedestāla?

Īsi – startēju un finišēju, nezinu īsti ko vairāk stāstīt.

Pirms starta likās, ka, ja lielākā daļa kāpumu ir distances pirmajā pusē, tad otrajā pusē būs vairāk noskrējieni lejā un līdz ar to vieglāk. Tā domāt bija kļūdaini – noskrējieni bija tie smagākie un sāpīgākie, bet kāpumi relatīvi viegli. Distances beigās vēl pietrūka izturības, un pat gludajos posmos biju ļoti lēns.

Pjedestālam pietrūka pieredze, izturība beigās un Ņergu kompānija pirms skrējiena.

Cik ilgi atguvies pēc Madeiras? Vai radās kādi secinājumi – ko būtu vajadzējis darīt citādi, lai skrējiens nebūtu bijis tik sāpīgs un grūts?

Neatceros. Nezinu arī kuram brīdim piešķirt šo statusu. Pēc datiem skatoties, redzams, ka komfortabli varēju skriet kādas pusotras līdz divas nedēļas pēc Madeiras. Tagad atceroties, cik grūti man gāja Jāņu skrējienos (Ventspils pusmaratons, Ventspils-Lielirbe un Lielirbe-Kolka), domāju, ka pilnībā nebiju atguvies arī pēc mēneša.

Galvenais secinājums – jātrenējas! Maziņais secinājums – jāpievērš uzmanība noskrējieniem, jo tieši tie man bija vissāpīgākie.

Vasarā nomēģināji gludo šosejas simtnieku Viļņā. Viedoklis par šo distanci?

Man labāk patīk skriet tuvāk dabai un skriet tik ilgi prom no tās ir emocionāli grūti, bija gan faktori, kas to atviegloja. Pusmaratoni tādā ziņā vēl ir ciešami.

Šosejas simtnieku gan skriešu vēl, bet uz rezultātu (iespējams, ka pat nākamgad), bet noteikti ne Viļņā – tur dīvaini un pārāk asi līkumi apļa beigās.

Kāds būtu Tavs ideālais skrējiens (trase)? 

Pārāk maz nomēģināts, lai varētu izprātot ideālo skrējienu, bet tās noteikti nebūtu sacensības un būtu tuvāko draugu kompānijā.

Ir vēl doma par dažām labām sacensībām, kurus savas dzīves laikā vēlos pievārēt. Dažas varu pat minēt:

– Iditarod Trail Invitational;

– Tor des Géants;

– Hardrock 100.

Īsi pirms Siguldas ar jaunu trases rekordu uzvarēji Vaarojen Marathon 86km distanci Somijā. Par ko domā skrējiena līderis ilgās stundas distancē?

Domāju par visu, kas ienāk prātā un skrējiena laikā jau ir daudz ko redzēt. Somijā tehniskākajos posmos vajadzēja koncentrēties un domāt nemaz nevarēja. Īsi par to, ko atceros:

– Cik tālu ir konkurenti?

– Kāpēc viņi mani vēl nav noķēruši?

– Karsti, Marta droš vien riktīgi uzkarsusi.

– Jāieēd želeja, nākamā pēc pusstundas.

– Cik daudz dzeramais vēl somā?

– Skaists skats, jāpiestāj.

– Brūklenes, jānotiesā.

Kā redziet, nekas tāds sevišķs rezultāta uzlabošanai netiek prātots.

SAM_2266

Kas Siguldā ir grūtāk – uzvarēt vai aizstāvēt titulu?

Ja skatās uz pašu skriešanu, tad nemācēšu pateikt, atmiņas no pagājušā gada lielākoties jau pagaisušas. Daudz kas atkarīgs no konkurences un attieksmes. Pagājušogad vienkārši tēmēju uz labu rezultātu priekš sevis un lielāko daļu skrēju komfortablā vienatnē. Šogad gribējās uzvarēt, bet pats par favorītu uzskatīju Jāni Kūmu, ar kuru arī lielāko distances daļu skrēju kopā. Līdz ar to aizstāvēt titulu man bija grūtāk, bet pieļauju, ka tik pat labi apstākļi varētu izvērsties tā, lai tas būtu otrādi.

Uzvarēt ir nozīmīgi?

Sevi jā. Vieta man parasti nav svarīga. Ceru, ka tas nemainīsies arī tad, kad uzvaras būs biežākas.

Vecgada Dream of the Final Night 12h skrējienā varētu būt iespēja klātienē pacīnīties ar spēcīgāko igauņu ultru skrējēju – mūsu vidū jau par populāru kļuvušo Rünno Ruul jeb Papagaili. Plāno piedalīties?

Nav man īsti mērķis un vēlme ar viņu cīnīties, vai vispār ar kādu konkrētu personu (apzināt konkurentus gan ir labi). Skriet skriešu, bet, vai vispār par kaut ko cīnīšos, vēl nezinu. Neesmu īsti pārliecināts, ka man tajā laikā vajadzētu tikt daudz skriet. Daudzi man arī teikuši, ka nevajadzētu. Citi atkal mudina tieši uz pretējo.

Ja izdomāšu skriet uz rezultātu, tad cīnīšos ar visiem.

Šosezon klusi un mierīgi esi uzlabojis savu personīgo rekordu pusmaratonā (1:16:15). Kad izskriesi no 1:15?

Nākamgad Biķerniekos.

Tavā kontā joprojām ir tikai viens klasiskais maratons. Šajā virzienā ir kādi plāni?

Esmu jau pieteicies uz NRM (Nordea Rīgas Maratonu), kur skriešu uz rezultātu. To uz kādu, izdomāšu pēc Biķernieku pusmaratona. Attiecībā uz maratoniem manas domas ir tos skriet tikai tad, kad varēšu krietni uzlabot savu iepriekšējo maratona rezultātu un arī tikai Latvijas robežās.

Monblāna kvalifikācijas punkti ir sakrāti pietiekami. Kuru distanci izvēlēsies?

Labu laiku jau ir izvēlēta garākā UTMB distance. Ja tikšu, tad būs jāskrien uz pilnu klapi.

Treniņus labprātāk skrien viens vai kompānijā?

Vislabāk variēt starp vienatni un draugu kompāniju.

IMAG0237

Veido sev treniņu programmas vai skrien pēc sajūtām?

Pats jau uzskatu, ka netrenējos – vienkārši skrienu. Joprojām pēc sajūtām un iegribām. Šis nav mainījies.

SKM startēt baltās biksēs ir drosmīgs solis. Tur ir kāds stāsts?

Nekā drosmīga gan tur īsti nav…

2012. gadā Edgars Bertuks Jukolas pirmajā etapā un PČ OS vidējā distancē triumfēja baltās biksēs. Varbūt tur slēpjas kāda neliela veiksme? Sanāk tāda kā neliela māņticība no manas puses.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Kārlis Pakārklis

Tavs novēlējums kluba biedriem.

Dzīvo un priecājies!

s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

48 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Mārtiņ š

 • Mans respect un ņizkij poklon :) Lai izdodas paņemt arī UTMB pjedestālu!

 • Jurģis

  Awesome!

 • in

  :)
  Pelnīts tituls.

 • viagris viagris

  Apbrīnas vērts :)
  Vai nu baigi īsais raksts vai izlasījās vienā elpas vilcienā :)

 • Apsveicu! Ar apbrīnu sekoju līdz Mārtiņa šīssezonas rezultātiem! T Pirmais, ko iedomājos bija: “Tiešām tikai tagad Mārtiņam piešķirts šis tituls?” Veiksmi arī turpmāk!

 • Kristaps Broks kriss240188

  Apsveicu ari jau sen pelnītā titula iegūšanu ;)

  Tu esi vien no tiem, kurš iedvesmo atstāt savu komforta zonu mājās un doties meklēt kādu piedzīvojumu.

  Vēlu veiksmi UTMB izlozē :)

 • Trakais Trakais

  Visvairāk man patīk Ņergu karaļa vienkāršība, kurai blakus gozējas iespaidīgi sasniegumi.

 • Ainīc Ainīc

  Apbrīnojami un iedvesmojoši!
  Apsveicu ar kronīti!

 • Spāre lido bite_L

  prieks par Mārtiņa aizrautību un panākumiem! tā turpināt!

 • Aivars703 Aivars703

  Apsveicu ar titula iegūšanu.

 • “Es atpūšos skrienot”

  Mārtiņa teiktais visu pavasari grozījās pa mugurkaula smadzenēm

 • Maikijs Maikijs

  Talants,viennozīmīgi!

 • aijach aijach

  Man jau arī likās, ka Mārtiņš ir viens no pirmajiem titula īpašniekiem.
  Prieks par aizrautību un patiesumu!
  P.s. raksta beigās vajadzētu pielikt bildīti no šī gada SKM finiša, kur redzama kāda draudzīga kompānija ar vienādu uzvārdu – lai visiem skaidrs, kur šādi tīrradņi rodas.:))

 • Jāsaka – Beidzot Tev ir kronītis!! :)
  Uz UTMB izlozi lai būtu baltas bikses kājās! ;)

 • IlzeL

  Apsveicu! Es pārmeklēju mēneša skrējēju rakstu sadaļu, lai pārliecinātos, ka tiešām Mārtiņam tas tituls vēl nebija. Tiešām bija pārliecība par to, ka kronītis jau sen viņa kolekcijā. Un varu tikai piektist Aijai par to SKM finiša bildi :)

 • LauraX LauraX

  Mārtiņ, apsveicuuu! :) Tik aizraujoši kaut nedaudz ielūkoties “aizkulisēs” jeb pasaulē, kas sveša, bet TIK interesanta. Un par baltajām biksēm – kaut kas tajā ir tāds aristokrātisks. Piemēram, žokeji, kuri ir viegli kā pūkas un ātri kā vējš, zirga mugurā sēž baltās biksēs :D

 • pulvermuca pulvermuca

  Sveicu ar titula iegūšanu. Tevi var aprbīnot, esi baigais malacis, lai Tev viss izdodas! ;)

 • Ultralapsa Veipaskundzīte

  Apsveicu un apbrīnoju!

 • mtiger mtiger

  Ņergas kautrīgi smaida :)

 • Andulis

  Pievienojos sveicēju pulkam!

  Mārtiņa vadītais saulainais skrējiens februārī uz Siguldu būs atmiņā paliekoša lieta no šī gada. Īsti neturēju līdz, taču bija gods piedalīties, tik un tā.

  Jā, tā sanācis, ka kronītis viņu atrada ar mazu kavēšanos. Kas lēni nāk, tas labi nāk. Nav mums iedibināts otrs tituls – taču domāju, ka Mārtiņam arī “Gada skrējējs” piestāvētu.

  Lai gan Viļņas pasākums vasarā nebija sirdij tuvākais, tomēr arī tajā Mārtiņš izdarīja ko interesantu: otros 50 km pieveica par gandrīz 40 minūtēm ĀTRĀK nekā pirmo piecdesmitnieku! Diez vai kādam vēl tā izdevies.

 • Rainers Rainers

  Apsveicu! Tā pieticīgi par sevi :) Kādu izlozi?! Šādi zēni jāsāk uzaicināt!

 • Vančuks Vančuks

  Apsveicu, sen pelnīts tituls ;)

 • Kad Mārtiņš pastaigājas, tad citi skrien. Kad mārtiņš sāk skriet , tad citiem maz izredžu viņu redzēt ilgāk par dažām sekundēm- sevišķi mežā :D
  Nozīmīte sen nopelnīta :)

 • Ainars Ainars

  Ļoti simpātiski. Patiesi un vienkārši.

 • IlzeP ilksy

  Skaisti! Tā mierīgi un pārliecinoši – “Nākamgad Biķerniekos.”

 • Čingons no Babītes Chingons no Babites

  Apsveicu!
  Ņergu skrējienu pirmsākumos bija tas gods kopā ar Mārtiņu deldēt kedas pa kādu garu taisnu Vidzemes šoseju jeb atskriet no Sīmaņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim.
  Ideja kādam no nākamajiem pasākumiem – Doties uz Iecavu caur Jelgavu un Bausku.
  Protams, tad kad tā līkumainā Lielupes šoseja būs aizsalusi..

 • Dr.Eds Dr.Eds

  Apsveicu, Mārtiņ!

 • Kuks Kuks

  Ar patiesu prieku – APSVEICU!

 • eees eees

  APSVEICU… prieks, ka elpojam vienu Pārdaugavas gaisu-tajā arī ir spēks :))) Nu ja ne spēks, tad vismaz mīlestība pret skriešanu :)

  P.S. Mums vēl kaut kad tā lidosta jāapskrien :))

 • Artūro

  Lakoniski un precīzi. Ņergas turēs aizmuguri. ;)

 • turiburu turiburu

  Es arī viņu pazīstu! :
  Apsveicu,Mārtiņ,Tevi ar titulu! Man šķiet ka Tev uzvaru maisam gals ir vaļā! Būs pieredze,būs uzvaras!

 • Enrico Enrico

  Apsveicu ar titulu!:)

 • Ugis Ugis

  Gratulācijas ar titula iegūšanu! Kā daži sacīja:”Sen bija laiks!” Tomēr šis laikam vispiemērotākais laiks. :)
  Prieks par to,ka to ko skrien,to NOSKRIEN ar kvalitāti.

 • Agy Agy

  Apsveicu Mārtiņu ar titulu! Apbrīnoju viņu! Lai nākamie starti ir vēl veiksmīgāki!

 • 100km

  Apsveicu!

 • Inis Inis

  Super! Apsveicu Mārtiņ! Manuprāt Mārtiņam pienāktos arī VSK Noskrien Kalnu Karaļa tituls, varbūt tādu vajag ieviest. Interesanti, cik metri augšā lejā noskrieti, varētu būt iespaidīgs cipars.

 • Imants A. Imants A.

  Ō, jā! Manuprāt tieši Mārtiņš ir visvairāk pelnījis šo titulu, lai piedod citi.
  Apsveicu! Jāmauc tik tālāk, Ņergu sezona sākusies.

 • voļda voļda

  Apsveicu,Mārtiņ!Super kalnu sērija:)
  Mārtiņam visi kalni ir pa spēkam-dodiet priekšā:)
  Veiksmīgi noskriet arī 2014.g.ar jauniem panākumiem pasaules mērogā:)

 • dot dot

  Malacis! Apsveicu!

  Tīri vai skaudība uzmācas domājot, kāpēc nevaru tikpat sprigani kā Mārtiņš lēkt kalniem pāri.

 • BeLinda Lindams

  dot, sasmīdināji! :D
  Mārtiņ, tā turpināt! Gaidīsim Tavus nākamos sasniegumus! :)

 • edGars

  Priekā!

 • gatca gatca

  Apsveicu ar titulu. Īsas un kodolīgas atbildes, labi.

 • Pelnīti!!! No visa sirds apsvecu! SKM man liekās kā esi no dzelzs, bet laikam dubļi Tev iztraucēja. Nākamgad noteikti pievaresi visu ko esi saplānojis! un mēs, komandas biedri, Tevi noteikti atbaltīsim!
  p.s.pēdēja bilde izskātās kā esi abižojies. Tās tāpēc kā neviens nepiedāvāja palīdzību uzrāpot augšā? :P

 • Mārtiņ š

  Ļaudis paldies!

  Anduli, ja ņem vērā, ka es no pirmajiem piecdesmit kilometriem vismaz trīsdesmit nogāju, tad tas nav nekāds rādītājs.
  Darya man drīzāk izskatās, ka grīļojos nevis abižojies :)

  Tagad dodos nākamajos piedzīvojumos! :)

 • Andulis

  Mārtiņ, ir tomēr rādītājs. Cits tā nevarētu, izstātos.

 • Nu vareni! Man arī pirms kāda laiciņa bija šķitis, ka Mārtiņam jau pasen piešķirts šis tituls, bet biju sajaucis ar interviju pērnā gada SKM uzvaras sakarā. Vēlu nezaudēt spēju izvirzīt lielus mērķus, jo tas ir pirmais solis ceļā uz to realizēšanu!

 • Kaspars/4brāļi

  Man titulbildē patīk sarkanā izolācijas lenta, ar notīts apava purngals. Patiesi orientieristiski! :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.