Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Rainy777

rainy

Viņš, iespējams, nav no tiem, ko visi zina, bet lielai daļai skrējēju viņa brīvprātīgais darbs ir bijis noderīgs, pēc sacensībām nepacietībā gaidot, kā izmainījušies rezultāti sezonas reitingu tabulās. Darbs “aiz kadra” nav mazāk būtisks, reizēm pat tieši pretēji – tas ir ļoti noderīgs, jo skriešanas pasauli veido ne tikai tie, kas skrien gaisa gabalus vai gozējas uz spīdīgiem žurnālu vākiem. Viņš ir arī viens no TOP15 pēc kārtas noskrietajās dienās. Mēs novērtējam Tavu darbu, Rainy777. Jeb – paldies, Ainar Zēberg!

Rainy777
 • Rainy777 ing_a
 • sāka skriet - 20/07/2013
 • noskrieti - 12667 km, laiks - 1299:43:11 h
 • labākais maratons - 4:40:02 (Lattelecom Rīgas Maratons - 15/05/2016)
 • 2024. gadā noskrieti 0 km
 • vidēji šogad 0 km/nedēļā
 • pēdējais sen ar 2 km
Renča skaitlis šogad - 0 (RS 1 vajag 1x vismaz 1km) RS90 - 0 (RS90 1 vajag 1x vismaz 1km)
Facebook Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Kā rūdīts velo piekritējs nonāca līdz skriešanai? 

Velosipēds ir lielisks pārvietošanās līdzeklis, to lietoju studiju laikā Rīgā, bet tas bija sen. Ilgu laiku arī tas izpalika, jo dzīvoju dzīvoklī, kur ritenim vietas neatradās. Tad kādu dienu uzzināju par Vienības velobraucienu, kurā dalību maksāja darba devējs. Tad aizņēmos riteni, lai varētu piedalīties šajā avantūrā. Ar sportu nebiju nodarbojies jau sen, tomēr nobraucu tīri pieņemami līdz brīdim, kad bija jātiek kalnā pirms finiša. Paguris no braukšanas, kalnā uzmīties nespēju, cerēju, ka kalnā vieglāk būs uzstumties kājām, taču es pat ar mokām varēju noturēties kājās. Līdz finišam tomēr nonācu un tā kļuvu par “rūdītu” velo piekritēju – nopirku savu velosipēdu, katru gadu piedaloties velo sacensībās.

Bet skriešanai pievērsos pateicoties mazmeitai Dženiferai. Tolaik meklēju, kā nodarbināt mazmeitu, tāpēc caurskatīju pieejamos pasākumus un pamanīju skriešanas pasākumu – Liepājas pusmaratons. Tam bija pozitīva reklāma, pieteicu mazmeitu uz bērnu skrējienu, arī pats sevi un mazmeitu pieteicu uz piečuku, un pierunāju skriet arī savu māsu  – nevar jau mudināt otru uz skriešanu, ja pats nerādu priekšzīmi. Tad nu arī skrēju, stumdams mazmeitu ratiņos. Kad distanci biju pabeidzis, mani jau tirdīja doma, ka varētu kādreiz noskriet pusmaratonu. Nākamajā gadā beidzot pievērsu uzmanību aicinājumam piedalīties Nordea Rīgas maratonā un pieteicos 10 km distancei, un, meklējot citus skriešanas pasākumus, skrēju arī vairākos “Skrien Latvija” posmos 10 km distancē, tad gada nogalē nospraudu sev mērķi nākamajā gadā startēt pusmaratona distancē, ko arī realizēju – 8 pusmaratoni un 2 Stirnubuka Lūši. Turklāt iesaistīju skriešanā arī māsas ģimeni.

11412003_869352323132395_7180722456804168750_o

Visgrūtākais uzsākot skriešanu?

Pārvarēt slinkumu vienmēr ir grūti, bet tas jau attiecas uz jebkuru aktivitāti. Apsēsties dīvānā pie TV vai kompīša ir daudz vieglāk…

Kuras Tev bija pirmās skriešanas sacensības? 

Jau minētais Liepājas pusmaratons 5km distancē 2013.gadā, kaut gan studiju laikā piedalījos arī Tautasdziesmas maratonā, bet to es atceros diezgan miglaini.

Kā atradi VSK Noskrien? 

2014.gada nogalē pieteicos uz “Skrien Latvija” abonementu, tad pētīju informāciju par skriešanas pasākumiem, tad arī iegāju VSK Noskrien mājas lapā. 2015.gada janvārī joka pēc piereģistrējos un iepatikās.

Šīs sezonas plāni? 

3 maratoni, 6 pusmaratoni un varbūt Baskāju ultra un Siguldas kalnu maratons.

Kuras sacensības ir sniegušas vislielāko gandarījumu? 

Patiesībā jau man visa 2015.gada sezona sniedza lielu gandarījumu – realizēju savu mērķi noskriet pusmaratonu. Bet, protams, svarīgākais bija Biķernieku pusmaratons 2015.gada aprīlī – tas bija mans pirmais pusmaratons. Tā nozīmi pastiprināja tas, ka martā biju pārcietis kuņģa čūlas operāciju (tāpēc tika izlaists Rēzeknes pusmaratons). Vēl nozīmīgs bija Valmieras maratons, kur sasniedzu savu labāko laiku pusmaratonā 1h53min.

Pēc Biķernieku pusmaratona

Pēc Biķernieku pusmaratona

Cik dienas pēc kārtas skriesi? Ir kāds mērķis? 

Pēc 2014.gada Rīgas maratona 10km distances veikšanas manas kājas bija stīvas 3 dienas, tāpēc nolēmu, ka jāskrien katru dienu – vismaz pāris kilometru. Rezultāts ir jūtams – jo pēc pusmaratona veikšanas kājas tikai nedaudz smeldz. Turklāt man ir divi motivatori paskriet – manas sunenes, kas grib paskraidīt.

Kā Tevi atrada darbs pie Noskrien reitingu veidošanas? 

Pats uzprasījos. Man nepatika reitingu sadaļā uzraksts “drīz būs”, un tad nolēmu to sarēķināt pats, un paveikto piedāvāju reitingu pārvaldniekiem, un tas tika pieņemts par labu esam, tad nu noskrieniešiem ir pieejams reitings manā izpildījumā.

Cik process ir darba un laikietilpīgs? 

Nezinu, kā to varētu paskaidrot… Ja skaita peles klikšķos, tad 10-20 klikšķi uz katru dalībnieku. Nu, piemēram, 2015.gada LRM piedalījās apmēram 4600 sportistu maratona un pusmaratona distancēs, tad iznāk ap 90 000 klikšķu. Darbietilpīgākais ir rezultātu savietošana koptabulā – tur parādās visas problēmas, kas saistītas ar sportistu vārdiem. Tas saistās vairāk ar vienādiem vai ļoti līdzīgiem vārdiem un uzvārdiem un to pareizrakstību sacensību protokolos, tad papildus protokolos un profilos tas ir jāpārbauda.  Bet pašās beigās vēl vairakkārt jāpārskata tabulas, lai atklātu kļūdas, tur lielu darbu iegulda Andulis, kas ir galvenais reitingu uzraugs.

Ko pasākumu organizatori varētu darīt, lai atvieglotu Tavu darbu? 

Ja rezultāti būtu pieejami Excel (vai analogā formātā) tabulā, tad atkristu datu pārvietošana uz Excel, kur notiek visa reitingu rēķināšana.

Reitingu balles loterijas pilnā loze

Reitingu balles loterijas pilnā loze

Ja liepājnieks, tad mūziķis. Tavas attiecības ar mūziku, dziesmu? 

Ar dziedāšanu nodarbojas mana sieviņa Valda – viņas pavadījumā un vadībā dziedāju gan es, gan mūsu meita Kristiāna, gan arī dažādi ansambļi. Lielākoties gan dziedāju baznīcās, kur Valda bija muzikālās daļas galvenais vadītājs. Bet dziedāju arī gan Valdas vadītajā Kaulu biedrības ansamblī, gan piebalsoju dažā bērnu ansamblī. Katrā ziņā dziedāšana ir devusi lielu ieguldījumu pareizas elpošanas izstrādē, tāpēc arī man ir mazāk problēmu ar elpošanu skriešanas laikā.

Skrienot ko klausies vai dziedi pats? 

Skriešana man ir sava veida meditācija. Dažreiz pārdomāju darāmos darbus, citreiz vienkārši ieklausos putnu balsīs (kad to nenomāc motoru troksnis), citkārt dungoju kādu lipīgu meldiņu. Mijkrēslī var pamanīt arī zaķīšus, ar kuriem mīl paskrieties mani suņi, noķert gan zaķus vēl suņiem nav izdevies.

Labākais dienas laiks skriešanai? 

Manuprāt, vislabāk ir skriet mijkrēslī – no rīta, kad mostas un čivina putni, un lec saule, un arī vakarā, kad norimstas un pieklust  dienas trokšņi.

Novēlējums kluba biedriem. 

Noskrien ar baudu un prieku!

s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiek piešķirta kādam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai neuzveicamam uzvarētājam Cieņas cīņās. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet, citu iedvesmošana vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

17 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Rainy777

 • Spāre lido meža bite

  Apsveicu savu šīs nedēļas cīņas biedru ar kroni!
  Arī manus skrējienus lielākoties pavada sunene :)

 • trololo Rolands

  Malacis! Apsveicu ar kronīti!

 • mtiger mtiger

  Forši! Un paldies par ieguldījumu :)

 • ilZZuks ilZZuks

  Paldies par ieguldīto laiku un darbu! Lai izdodas realizēt visus šīs sezonas mērķus!

 • Lasma3 Lasma3

  Apsveicu ar kronīti! Lai nezūd iedvesmas turpināt tos rezultātus apkopot un lai daudz priecīgu kilometru!

 • Sveicu! Šosezon es plānoju figurēt Tevis pārraugāmajā tabulā krietni biežāk :)

 • Paldies par ieguldīto darbu! Lai viegls solis, skanīgas dziesmas un raits ekselis :)

 • Ina Ina

  Paldies par ieguldīto laiku un darbu! Uztādiem nesavtīgiem entuziastiem arī sezonas kopvērtējums turās! Lai izdodas!!!

 • LaaCiiTs LaaCiiTs

  Apsveicu! Lai izdodas sasniegt mērķus!!!

 • Valters

  Cieņa un apbrīna!

  Jānovēl, lai pēc gadiem ar mazmeitu aizbraucat uz Momblānu uzskriet. Jā, visvairāk patika daļa kurā pastāstīts kā iesāki skriet – lasot smaidīju visu laiku. :)

  Un Tavs darbs pie reitingiem arī tiek novērtēts!

 • Pateicība par mūsu dažādo iegribu apmierināšanu!
  Liepājnieciskas noslieces uz reitingiem ;) Varu tik piesaukt vēl divus vēju appūstos – Uldzja un dot, kuri nekautrējas līdzēt lietas labā.

  Rainy777 atminos vēl no darbošanās vēlēšanu iecirkņos, kur studentu gados bija tik feini naktīs skaitīt biļetenus Eiropas referendumos un cita līmeņa tautiskajos parlamenta un pašvaldību balsojumus ;)

 • Ultralapsa Ultralapsa

  Jauki! Paldies par tām reitingu tabulām – to izmaiņas, īpaši uz sezonas beigām, allaž tika gaidītas ar nepacietību :)
  Lai izdodas iecerētais un skriešana turpina sagādāt prieku!

 • aijuciiic aijuciiic

  Apsveicu ar godam nopelnīto kronīti! Bija jauki Biķernieku pusmaratonā paskriet kādu apli kopā! :)

 • Rainy777 Rainy777

  Paldies par labiem vārdiem!

 • LauraX LauraX

  Apsveicu! Forša intervija (:

 • Spaidijs (Spidey) Spidey4fun

  Paldies tev! :)

 • tipinātājs tipinātājs

  Super intervija, kārtējo reizi pasmēlos kaut ko no citu pieredzēm. Tikai negribu piesieties, bet intervētājs “dziedāšanas” vietā uzrakstīja “dziedināšana”. Tas ir ārstēšanas process.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.