Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Skrienošais japāņu poliglots

DSC_3169

Mūsu valsts pusmaratonos var sastapt ātrus lietuviešus, ir redzēt baltkrievi un nu jau arī kenijieši, bet izrādās šādos lokālos skriešanas pasākumos piedalās arī skrējēji parasti, kas gatavi mērot garu ceļu, lai tikai skrietu. Un izrādās japānis Yasunori Arikawa tā jau ir skrējis vairāk kā trīsdesmit valstīs.

Kā tevi pieķēra šķērsojot finišu Biķernieku pusmaratonā?

Es pieveicu Biķernieku pusmaratonu 1:40:21. Nebija tik labi kā cerēts, bet tas jau bija gaidāms. Trīs nedēļas pirms Biķernieku pusmaratona piedalījos arī Rēzeknes pusmaratonā un finišēju 1:43:06. Biķernieku pusmaratons bija lielisks treniņskrējiens pilnam maratonam, kuru drīz skriešu Katovicē, Polijā. Es vēl plānoju atgriezties Latvijā un skriet Kuldīgas pusmaratonu augustā.

Cik pusmaratonus jau esi pieveicis un kāds ir tavs labākais laiks?

Esmu finišējis 18 pusmaratonus un 36 maratonus. Mans labākais laiks pusmaratonā bija pirms diviem gadiem Uzvaras dienas pusmaratonā Pavlodarā, Kazahstānā. Finišēju šo pusmaratonu 1:33:53. Mans labākais rezultāts bija otrā vieta Kurskas pusmaratonā Kurskā, Krievijā ar laiku 1:34:12.

Tu esi atrodams daudzos maratonu finišētāju sarakstos visā pasaulē. Tev ir ļoti populārs vārds vai arī tu esi maratonists?

Esmu maratonists un triatlēts. Sāku skriet maratonus 2003.gadā un kopš tā laika esmu dzīvojis sešās dažādās valstīs. Man arī ļoti patīk ceļot un uzskatu, ka piedalīties maratonos ir lielisks veids kā ceļot. Mēģinu piedalīties sacensībās vietās, kurās pirms tam neesmu bijis. Šobrīd esmu iekļauts Pasaules maratonu sarakstā (www.maddogwallace.blogspot.com), klubā maratonskrējējiem, kuri ir sacentušies 30 vai vairāk valstīs. Manos nākotnes mērķos ir arī pievienoties septiņu kontinentu klubam (skrienot visos septiņos kontinentos) un 100 maratonu klubam (noskrienot 100 maratonus).

Kāda ir atšķirība starp Kenny Kurata un Yasunori Arikawa?

Esmu dzimis Losandželosā, ASV japāņu ģimenē. Patreiz man ir dubultpilsonība. Esmu gan ASV, gan Japānas pilsonis. Tomēr abās manās pasēs ir dažādi vārdi. Amerikāņu pase ir uz Kenneth Yasunori Kurata vārda, bet japāņu pasē vārds ir Yasunori Arikawa (Arikawa ir manas mātes uzvārds). Sacensībās gandrīz vienmēr piedalos kā Yasunori Arikawa.

Ir daudzas plakanas un taisnas trases rekordu uzstādīšanai. Kurās no tavām sacensībām ir bijušas interesantākās trases?

Man patīk sacensības, kuras notiek neparastās vietās, tādās kā Biķernieku moto trase. Visinteresantākās sacensības, kurās esmu piedalījies, bija Baikāla ezera ledus maratons, kas notiek katru gadu martā. Visa sacensība notiek uz aizsaluša ezera. Esmu pieveicis arī Abū Dabī triatlonu, kas sākas privātā pludmalē pie pasaules otras dārgākās viesnīcas un iet caur F-1 trasi Jāsas salā.

DSC_2577
Tu esi dzīvojis Ukrainā, Turcijā, Krievijā, Gruzijā un Baltkrievijā. Kura valsts ir nākamā?

Sākot ar oktobri es atgriezīšos Japānā un, iespējams, apmetīšos tur uz palikšanu.

Tas nav pārsteigums, ka tu kā angļu valodas skolotājs runā angliski, bet varbūt tu runā arī citās valodās?

Brīvi runāju japāniski un krieviski. Kā valodnieks esmu studējis vācu, franču, turku, ķīniešu un kazahu valodas.

Vai tev ir plāni maratonam vai triatlonam Latvijā?

Pagājušogad skrēju Nordea Rīgas maratonā. Vēl plānoju noskriet pusmaratonu Kuldīgā. Neesmu atradis informāciju par triatloniem Latvijā, bet noteikti esmu ieinteresēts piedalīties, ja tāds ir.

6.jūlijā ir sens pasākums pie Valmieras – Vaidavas triatlons (0.35+18+4).

Mēģināšu šajā piedalīties, bet nezinu vai darba grafiks to ļaus. Domāju, ka Rīgas triatlons 11.augustā būtu man labākais variants. Esmu noteikti ieinteresēts tajā piedalīties.

Kā būtu ar labāko maratona rezultātu?

Mans labākais maratona laiks bija 3:32:36 Dubaijas maratonā 2006.gadā.

Kā gāja Katovicē?

Sacīkste Katovicē bija slapja un lietaina. Man izdevās finišēt maratonu tieši zem 4 stundām. Mans laiks bija 3:59:00.

DSC_0117

Cik valstīs jau esi noskrējis maratonus?

Silēzijas maratons Katovicē, Polijā bija man 31.valsts un 37.maratons. Plānoju līdz gada beigām sakrāt 35 valstis. Mans nākošais plānotais būs maratons, kas sākas Grodņā, Baltkrievijā un beidzas Druskininkos, Lietuvā. Domāju, ka šis maratons būs ļoti interesants. To sauc par Draudzības maratonu: http://www.draugystesmaratonas.lt/index.php?page=about

Vai vari vairāk pastāstīt par klubu maratonskrējējiem, kas piedalījušies maratonos 30 vai vairāk valstīs?

Klubs šobrīd ir ļoti mazs ar apmēram 35 dalībniekiem no visas pasaules. To aizsāka Džons Volless (John Wallace), amerikāņu maratonists, kas ir jau skrējis 116 valstīs. Informācija par klubu izplatās no mutes mutē, tāpēc tam nav plašas publicitātes un daudzi maratonisti par to neko nezin. Es par klubu uzzināju no biedra, kas mani ar to iepazīstināja. Galvenais ieguvums no šī kluba ir dalīšanās ar informāciju par mazpazīstamiem maratoniem visā pasaulē, par kuriem biedri ir dzirdējuši vai piedalījušies.

P.S. Intervija notika mēneša garumā, tāpēc sākumā maratons Katovicē ir vēl nākotnē, bet tuvāk beigām jau pagātnē.

12 komentāri rakstam Skrienošais japāņu poliglots

 • Ļoti interesanta intervija. Kādus gan ļaudis nevar sastapt pasaulē!

 • Jekaterina Jekaterina

  Paldies par interviju, ļoti interesanta!

 • LauraX LauraX

  Paldies, dot! Labs un interesants lasāmgabals, īsta “pērle”!

 • Andulis

  Tencinu, dot!

  Gan japānis ir interesants, gan arī viņa pieminētais 30+ valstu maratonus veikušo skrējēju saraksts http://www.maddogwallace.blogspot.com. Tajā iekļūt būtu diezgan laba motivācija maratontūristiem :)

  Saraksta veidotājs Džons Volless savulaik bija iepazinies un komunicēja ar mūsu ‘klasiķi’ Gunāru Akerbergu. Regulāri tika pieminēts G.A. mājaslapā. Prieks izlasīt tagad, ka joprojām skrien visās pasaules malās.

 • dot dot

  Lai arī esmu ielikts kā raksta autors, šis ir kolektīvs darbiņš. Viens es nebūtu rakstu noformējis un visus jautājumus izdomājis.
  Līdzautoru saraksts: GunaO, Lindams, Signis, Ainars.

 • Rainers Rainers

  Interesanti! Rėzeknē vēl nodomāju,ka nav vietējais :)

 • Pieņemu, ka viņš uzturas Baltkrievijā un pēta apkārtēju valstu interneta lapas par skriešanas pasākumiem un triatloniem. Apbrīnojami. Lielisks iedvesmojošs raksts

 • dot dot

  Iespējams, Arikawa tomēr nebūs Kuldīgā. Viņš ir reģistrējies Rīgas triatlonam, kas notiks 11.augustā Ķīpsalā.

 • Ļoti interesants raksts. Paldies! :) Vienīgi dīvaini, ka viņš atbildot uz vienu jautājumu par triatlonu Latvijā neko īsti nezināja, bet otrā jau apgalvoja, ka labprāt noprobētu Rīgas triatlonu. :)

 • Mēs viņu apgaismojām.

 • Noro

  Šodien redzēju mazo japāni triatlonā :) Baigais fanātiķis.

 • Juoņs Juoņs

  Yasunori šogad piedalīsies Daugavpils pusmaratonā un iesildīsies ar Visaginas 10km distanci.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.