Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Garmin Fēnix 5S

Balts, der manai rokai un dikti gudrs. Kas tas ir? Jaunais Garmin pulkstenis Fēnix 5S.

Protams, man ir vājība uz baltiem aksesuāriem – baltiem telefoniem, pulksteņiem, e-grāmatu lasītājiem. Tāpēc, izlasot Garmin bloga jaunumus, ka ir radīts pulkstenis ar gudrām iekšiņām, bet mazs, nevarēju sagaidīt, kad būs izlasāmas atsauksmes un varēs vismaz virtuāli iepazīt tuvāk, jo norādītais iespējamās iegādes laiks Latvijā bija nepieklājīgi ilgi jāgaida. Lai nu kā, tomēr arī gaidīšanai tomēr pienāca gals.

Āriņa pulkstenim patiešām ir tieši tik pievilcīga, kā redzēts bildēs. Labi vien ir, ka tā safīra versija vēl nebija atnākusi, droši vien tad būtu nopirkusi to, jo vizuāli tā man patika vairāk. Bet šoreiz bija tā, ka izjutu vajadzību pēc dažām papildus funkcijām, ko FR630 nepiedāvā, tāpēc izlēmu pietaupīt naudu un tomēr iegādāties parasto, balto pulksteņa versiju.

Tā kā šis pulkstenis ir ar optisko pulsa mērītāju, tad ticamiem rādījumiem tas ir jāvalkā salīdzinoši cieši. Tas ir tas, kas man ne visai patīk, bet pārsteidzošā kārtā pulkstenis pieguļ rokai tā, ka nerada nekādu diskomfortu arī nedaudz ciešāka valkāšana, kā līdz šim esmu ieradusi. Silikona siksniņa ir ļoti mīksta, patīkama, tieši tāpat kā pulksteņa metāla aizmugure, kas nerada papildus svīšanu.

Jā, jaunajam modelim ir nejēdzīgā vietā kontakts lādēšanai, kas neļauj garo pasākumu laikā turēt pulksteni uz rokas un lādēt, taču labā lieta ir tā, ka vads turas stingri, un, ieliekot pulksteni uz lādēšanas laiku somā, vads nenokritīs (kā man gadījās ar FR630).

DSC_2115

Iekšiņa arī ir visai iespaidīga. Lai gan tieši šim modelim ir saglabāts iepriekšējais ekrāna pikseļu skaits (218×218), tā kā pats ekrāns ir samazināts, tad krāsas ir spilgtas un attēls ir labi nolasāms, nav graudains vai klučains. Arī krāsu skaits ir palielināts – no 16 uz 64. Savukārt optiskais pulsa sensors ir ieguldīts korpusā, panākot plakanu aizmuguri.

Zem gaismas pogas ir paslēpts jaunums – ātrā piekļuve dažādām funkcijām – atrast telefonu, sinhronizēt, izslēgt pulksteni. Šo ir iespējams pašam rediģēt un papildināt ar nepieciešamo.

Šim modelim ir arī radītas jaunas siksniņas, kuras ir iespējams viegli un ātri nomainīt – ar vienu klikšķi.

Kā trūkums gan minams tas, ka Garmin izstrādātāji ir lēmuši par WiFi atņemšanu bāzes modelim. WiFi saglabāts tikai safīra versijai. Lai gan to nevar nosaukt par būtisku trūkumu, ja pulksteni plānots izmantot arī kā viedpulksteni, tomēr lielāki faili ātrāk tiek pārsūtīti caur WiFi. Bet nu vienmēr jau paliek iespēja tūcīt caur vadu, ja savādāk nekā nevar iedabūt.

Viedpulksteņa funkcijas

Pulkstenis ar Bluetooth palīdzību ir savienojams ar telefonu, kas ļauj gan pārsūtīt datus uz/no Garmin Connect aplikācijas, gan arī saņemt pulkstenī informāciju no telefona, tādu kā laika prognoze, ienākošie zvani, plānotie pasākumi, dažādas ziņas u.c. Tas ir ērti, tikai jāizvēlas, ko patiešām ir nepieciešams dublēt pulkstenī, lai tas pārāk nespamotu. Man pietiek ar zvaniem un dažiem paziņojumiem. Katrā ziņā, iespējas ir plašas, bet SMS pulkstenī vēl nevar rakstīt.

DSC_2113

Fitnesa funkcijas

Tas, ka pulkstenis skaita soļus un mēra miegu, šobrīd šķiet jau ir kļuvis par standartu sporta pulksteņos. Lai gan man kā skrienošam cilvēkam dienā noieto soļu skaits nav būtisks, tas tomēr ir labi izmantojams rīks. Tāpat arī miega uzskaite – it kā jau es zinu, cik es guļu, tomēr ilgtermiņā šādi uzkrāti rādījumi ir noderīgi, lai saprastu, ka, piemēram, nedaudz jāpārkārto režīms, lai miegam tomēr atliktu vairāk laika.

Šajā pulkstenī man arī ļoti patīk tas, ka ar optisko pulsa mērītāju tiek reģistrēts pulss visas dienas garumā, un ir iespēja sekot līdzi miera stāvokļa pulsam, kas tiek rēķināts vispirms kā dienas miera stāvokļa pulss, un tad arī tiek izrēķināts pēdējo 7 dienu vidējais miera pulss. Tā ir laba iespēja saprast – ja miera pulss ir augsts (augstāks nekā parasti), tad kaut kas nav labi – vai nu tuvojas slimība, miega par maz vai slodze par lielu. Man, piemēram, tas labi atspoguļoja dienas, kurās bija par maz miega, tajās bija augstāks miera pulss.

Vēl interesantas lietas ir aktivitāšu minūtes, kas nedēļā ir nepieciešamas vismaz 150 (tiem, kas sporto regulāri tā nav problēma), un trepes, kas dienā vismaz 10 stāvi jāuzkāpj.

DSC_2075

Sports

Šis sporta ziņā ir bagāts pulkstenis, kurā ir pieejams ļoti plašs sporta veidu klāsts – sākot no skriešanas un beidzot ar izpletņlēkšanu. Sākot savu sadraudzību ar pulksteni, tiek prasīts norādīt, kuri ir iecienītākie sporta veidi, bet, protams, vēlāk ir iespējams gan papildināt sporta veidu klāstu, gan arī noņemt no iecienītāko saraksta kādu, kas tomēr šķiet lieks.

DSC_2080

Skriešana

Sāksim ar skriešanu, jo tas ir gan mans iecienītākais sports, gan faktiski arī aptver lielu daļu no funkcijām.

Ir parasta skriešana un taku skriešana. Kas ir patīkami – taku skriešana kā tāda arī importējas Connect Garmin aplikācijā, un tālāk uz Endomondo, ja ir ar to saslēgta.

Vispārīgi ņemot pulkstenim var uzlikt ekrānā līdz 4 parametriem, izvēle ļoti plaša, iespējams arī izvēlēties, kā tiks attēloti šie parametri.

Papildus var uzlikt dažādus logus, kas ir saistīti ar vertikālo skriešanu – tādus kā iespēju, ka pulkstenis automātiski atpazīs vertikālo kustību (auto climb), tajā brīdī tiek pārslēgti ekrāni, un jau tiek rādīti augstuma pieveikšanai svarīgie rādītāji, tādi kā pieveiktie augstummetri, temps un vertikālais ātrums, kā arī var noteikt, ka tiek invertēts ekrāns, 3D ātrumu, kas parāda ātrumu, kurā tiek kombinēta vertikālā un horizontālā kustība, kā arī 3D distance.

Pirms skrējiena uzsākšanas vispirms tiek sameklēti satelīti, kas izpaužas kā sarkana vai zaļa apmale  pulksteņa ekrānam – sarkana nozīmē slikti, bet zaļa – gatavs darbam. Pēc tam tiek fiksēti pulsa rādītāji. Pulkstenis ir stabili fiksējis pulsu, kad mazā sirsniņa vairs nemirgo. Un tad jau atliek vairs tikai piespiest Start pogu.

DSC_2104

Ļoti ērti un lietderīgi, ka gadījumos, ja ir treniņplāns, kas tiek sinhronizēts izmantojot Connect Garmin kalendāru, dienā, kurā ir paredzēts treniņš, tas automātiski parādās skriešanas ekrānā, un tad ir gandrīz neiespējami apzināti izvairīties no treniņa izpildes.

Tāpat var salikt visādus brīdinājumus, atgādinājumus, vienvārdsakot – ļoti plašas iespējas.

Sarežģītākie strukturētie treniņi nāk no Connect Garmin, kur ir iespējams vai nu jau izvēlēties kādu no Garmin piedāvātajiem treniņplāniem un attiecīgi to ielikt kalendārā, ko pēc tam pārsūta uz pulksteni, vai ir iespējams arī vienkārši konkrētus treniņus pārsūtīt uz pulksteni. Arī pašā pulkstenī ir iespējams uztaisīt vienkāršotus intervālu treniņus, ja negribas izmantot CG lapu, vai to ir piemirsies izdarīt.

Ļoti novērtēju, ka beidzot CG lapā tiek uzkrāta informācija par Performance condition, kas ir skaitļa veidā un parāda manu kondīciju šodien attiecībā pret manu vidējo sportisko kondīciju. Ja agrāk šāda informācija parādījās kā viens rādītājs apmēram 10 minūtes pēc skrējiena uzsākšanas, un vēl bija iespējams uzlikt to kā vienu no ekrāna parametriem, bet tas nekur netika uzkrāts un pārsūtīts uz CG lapu, tad tagad tas gan parādās skrējiena laikā, gan arī tiek uzkrāts. Tiesa, izvēloties, piemēram, taku skriešanu, šis rādītājs netiek noteikts. Kas varbūt arī ir pareizi, jo, skrienot pa takām, tas tomēr ir lēnāk nekā pa asfaltu, un temps ir viens no parametriem, ko izmanto, aprēķinot šo parametru, tomēr, manuprāt, izmantojot kādu koeficientu, varētu arī to rēķināt takām, būtu interesanti. Bet nu varbūt ar laiku.

PerfInd

Pēcskrējiena informācija arī ir uzlabota, un tagad aerobā un anaerobā treniņa efekts tiek noteikts atsevišķi, kas ļauj precīzāk novērtēt treniņa efektivitāti.

Tāpat kā pavisam jauna lieta – treniņa statuss. Pulkstenis, ņemot vērā pēdējo 7 dienu treniņus – visus, kuros ir mērīts pulss, nosaka, vai kopējā treniņu slodze ir optimāla, un kāds ir trenētības statuss. Tas ir ļoti noderīgi, ja, piemēram, es zinu, ka šodienas treniņā nevajag ļaut pulsam līst uz augšu, vai, piemēram, dīvāns savās skavās ir turējis par ilgu. Savukārt kopā ar atjaunošanās laiku arī tiek doti padomi, vai trenēties kā parasti, vai labāk izvēlēties vieglu skrējienu.

Vēl ļoti novērtēju tīri tehniskās nianses – tādas kā iespēju uzlikt, ka automātiski tiek bloķētas visas pogas pēc aktivitātes uzsākšanas, iespēja noteikt, ka gaisma ekrānam ieslēdzas tikai pēc saulrieta, protams, jau agrāk tapusī fīča – gaismas ieslēgšanās uz rokas pagriešanu. Tie ir it kā sīkumi, bet ir ārkārtīgi noderīgi sīkumi. Tā pati gaisma – tas dod iespēju būtiski taupīt baterijas resursus.

Riteņbraukšana

Lai gan mana riteņbraukšana aprobežas ar pavizināšanos šobrīd, pat pavirši pārlūkojot pulksteņa iespējas, var novērtēt milzīgo iespējamo sensoru klāstu, ko ir iespējams pieslēgt. Visi iespējamie Ant+ un nu jau arī Bluetooth sensori var tikt pieslēgti, lai mērītu dažādus parametrus. VO2 max riteņbraukšanai tiek noteikts atsevišķi, bet tam ir jāpieslēdz jaudas mērītājs, tāpat ir iespējams noteikt funkcionālās jaudas mērķa pulsu. Nu smalki.

Multisports

No multisporta puses šis vispār ir fantastisko iespēju pulkstenis, neskaitot jau gatavos klasiskā triatlona un swim-run profilus, var pats veidot savu multisportu kombinējot kopā, ko vien sirds vēlas. Es šo izmantoju, saliekot savu multisportu no dažādām skriešanām. To izmantoju orientējoties, kad gribu redzēt kopējo aktivitātes laiku, bet tomēr arī nezaudēt iespēju redzēt atsevišķi tieši orientēšanās sadaļu. Nu ļoti ērti, tikai jāpatur prātā lieki nespaidīt Lap pogu, jo tieši ar to notiek pārslēgšanās no viena sporta un nākošo vai tranzīta zonu.

Multisports

Peldēšana

Šo es vēl tikai briestu izmēģināt. Pulkstenim ir nodalītas atsevišķi baseina peldēšana un peldēšana atklātos ūdeņos. Peldot baseinā, ir jānorāda baseina garums, tad pulkstenis mākot saskaitīt pareizu distanci, tāpat ir iespējams CG lapā izveidot strukturētus peldēšanas treniņus un ielādēt. Pulkstenis arī atpazīst peldēšanas stilu, ja uzvedas daudzmaz sakarīgi.

Savukārt peldēšanā atklātos ūdeņos ar pulksteni uz rokas uzmērītais attālums un sazīmētā karte esot diezgan precīzi. Ja baseinu plānoju tuvākajā laikā pārbaudīt, tad ar atklātajiem ūdeņiem varētu nebūt tik ātri iespēja, ņemot vērā Latvijas vasaru.

Lai tas viss nebūtu pārāk jauki – optiskais pulss nestrādā ūdenī. Ja arī peldot gribas pulsu, tad ir jāņem talkā tās pulsa jostas, kuras spēj lasīt pulsu arī zem ūdens. Garmin izpildījumā tās ir HRM‑Tri™ un speciāli peldēšanai radītā josta  HRM-Swim™.

Navigācija

Šeit nu iespējas ir diezgan plašas. Tā kā man līdz šim labākais, kas ir bijis – bulta, kas rāda, uz kuru pusi ir starts, tad esmu iespaidota, pamēģinot navigēties sazīmētā maršrutā ar pulksteni.

Maršrutu var saplānot izmantojot CG mājas lapas sadaļu Courses. Man gan, importējot tādu pagarāku maršrutu, pulkstenis brēca par to, ka esot pārsniegts punktu skaits, un maršruta beigas netikšot parādītas. Pagaidām nav sanācis saprast, kas tie ir par punktiem, kuru skaits ir pārsniegts, un kā uzzīmēt maršrutu ar mazāku punktu skaitu. Jo, lai gan uz mani sabrēca par punktiem, kartē ir redzama visa distance, tāpat plānotais kāpums arī atbilst teorētiski uzzīmētajam. Praksē vēl nav sanācis pārbaudīt maršrutu, kura beigas man netikšot parādītas.

Izmantojot navigāciju, nomaldīties ir gandrīz neiespējami, jo pulkstenis visu pasaka priekšā – ja tiek izmantots maršruts, tad ir redzams, pēc cik metriem būs jānogriežas, uz kuru pusi, kā arī vēl ir papildus brīdinājumi pirms un pēc pagrieziena, kā arī, novirzoties no kursa, parāda, ka esi off-course.

Tāpat ir iespējams atgriezties sākumpunktā. To var darīt divējādi – vai nu izmantojot navigāciju atpakaļ pa to pašu ceļu, vai taisnā līnijā, kad ar bultu tiek norādīts, kur ir sākums un cik līdz tam kilometri taisnā līnijā.

DSC_2102

Teikšu kā ir – ērti. Nevar salīdzināt ar iepriekš mēģinātajām navigācijām Suunto Ambit Run3 vai Garmin FR310xt. Vienīgi kā negatīvu lietu var atzīmēt to, ka papildus brīdinājumi jūtami ietekmē bateriju – nieka 3 stundās kādi 39% notērējās. Bet tas varbūt skaidrojams ar to, ka izlēmu novirzīties no kursa, bet tā kā ik pa brīdim atkal uz tā biju atpakaļ, tad pulkstenim sanāca diez gan daudz vibrēt. Iespējams, ka, turoties uz maršruta precīzāk, ietekme būtu mazāka, bet tā ir lieta, kas jāņem vērā – papildus signāli tērē bateriju ātrāk.

UltraTrac

Šī ir lieta, kas palīdz taupīt baterijas resursus. Tā vārdā gan tiek upurēta GPS precizitāte, bet, ja pārvietošanās nav gluži skriešana, tad mans vērtējums ir, ka šī ir viena lieliska iespēja iztikt bez lādēšanas.

DSC_2070

Tehniskā specifikācija sola UltraTrac režīmā ar GPS samazinātu precizitāti baterijas darbības laiku līdz pat 40 stundām. Šajā režīmā tiek arī atslēgts optiskais pulsa lasītājs. Bija iespēja izmēģināt šo rogainingā, kas šķita piemērots UltraTrac izmantošanai, jo tur pārvietošanās tomēr notiek lēnāk. Par bateriju varēju vienīgi pozitīvi brīnīties, jo pēc 8h rogaininga vēl bija palikuši 70% baterijas, ar visu to, ka pulsu gribēju un biju uzlikusi pulsa jostu. Starpība attālumā arī nebija dramatiska – nieka 1.5km, kas nav daudz. Tomēr, tuvāk aplūkojot uzzīmēto, gan jāsaka, ka tā precizitāte tiešām ir tāda, kāda ir.

Ar visu uzlaboto precizitāti, kur papildus tiek izmantots žiroskops, kartē iezīmētā līnija brīžiem maldījās velns viņu zina kur, katrā ziņā ne tur, kur es. Brīžiem pat diezgan precīzi, bet iespējams, ka tie ir tie brīži, kad tiek palaists GPS, brīžiem nu galīgi aplami. Tomēr kopumā – tā ir laba un derīga lieta, iespējams, ka izmantošu to arī šī gada pasaules čempionātā rogainingā, jo tur nav paredzēts skriet pārāk daudz.

Optiskais pulss

Līdz šim manī nav radusies ticība tam, ka pulss no plaukstas locītavas ir uzskatāms par uzticamu sabiedroto intensīvos treniņos. Lai gan nevarētu teikt, ka ir galīgi aplami, brīžiem tomēr liekas, ka tas nav mans pulss, kas tiek rādīts. Tiesa, pats pirmais skrējiens Lattelecom Rīgas maratonā nerādīja būtiskas atšķirības, uz beigām nedaudz bija lēkājis optiskais pulss, bet atšķirības nebūtiskas.

 

Lasot DcRainmaker apskatu un skatoties pulsa līknes grafikus, izskatījās cerīgi, bet, pašai testējot, pirmais intervāls nav, pārējie gan atšķiras nebūtiski. Tāpat Stirnubuka sacensībās – pēc pāris minūšu bizošanas pa kalniem, kad elpa jau liecina, ka ir grūti, arī pulsam jau bija jābūt augšā, taču sākumā ir maza bedrīte, pārējais pēc tam gan ir atbilstošs sajūtām. Iespējams, maksimālais pulss tomēr nav korekts, bet tur kļūda ir īslaicīga, un tas ir tikai pieņēmums.

Pretkalns abi pulsi

Tomēr, pilnīgai pārliecībai par korektu pulsu ir un paliek pulsa josta. Žēl, ka šis pulkstenis nav komplektā ar pulsa jostu, jo tomēr, ņemot vērā, ka arī pats ražotājs zina, ka OHR ne vienmēr rāda precīzi, būtu kroketi dot arī pulsa jostu līdzi. Protams, ja ir ieplānots vieglais treniņš, kur tik vien bēda, kā nelīst iekšā anaerobā darba zonā, OHR der lieliski. Nav lieku rūpju, ka var aizmirsties kaut ko uzlikt vai paņemt līdzi. Ja ir pulkstenis uz rokas, tad pulss ir. Savā ziņā OHR ir kā mūžīgais bekaps – negadīsies aizbraukt uz sacensībām bez pulsa jostas.

Pulksteņa manuālī ir aprakstīts, kas jāievēro, lai pulsa rādījumi būtu precīzi. Iespējams, ka reizēs, kad pulss nav bijis gluži precīzs, pulkstenis nav turējies vietā pietiekami stingri. Turpināšu testēt, un ceru, ka iemācīšos saprasties ar savu balto draudziņu.

Šeit aprakstītās nebūt nav visas iespējas, tikai tās, ko es biežāk izmantoju. Iespēju klāsts ir ļoti plašs. Šis ir lielisks pulkstenis. Arī manam mazākajam kaķītim Grejai patīk sauleszaķīši no mana pulksteņa, tā kā der arī rotaļām ar kaķiem.

 

MOV_2097_000058

29 komentāri rakstam Garmin Fēnix 5S

  • Paldies par aprakstu! Citur bija slinkums lasīt ;) Dažas jaunās lietas šķiet interesantas, citas izklausās redzētas pat pavecos modeļos un tāpēc priecē, ka nav aizvāktas

  • Inga_K Inga_K

    Tādas pavisam jaunas lietas nav īpaši daudz – treniņu slodze, functional treshold power riteņbraukšanai, atdalītais treniņu efekts un vēl citi ne tik būtiski lielumi. Šim modelim iespējams būtiskākais jaunums ir izmērs – tas, ka fēnix 5 ir pieejams 3 dažādu izmēru, no kuriem lielākais ir 5X, kurš ir ar ielādējamām kartēm un ir fēnix 3 lielumā, savukārt visi pārējie ir mazāki.

  • Andulis

    Inga_K, tencinu, kārtējais jaukais apraksts!
    Labi, ka nav naudas, citādi gribētos doties pēc Piektā Ugunsputna :)

    No literārās puses – prātā palika vairāki šīs Fēnixa pasugas parametri, kas arī priecē:

    – “atpazīst … stilu, ja uzvedas daudzmaz sakarīgi”
    – “der arī rotaļām ar kaķiem”
    – “vēl nav sanācis pārbaudīt maršrutu, kura beigas man netikšot parādītas”

  • stjopachio stjopachio

    Varu padalīties ar savu pieredzi kā F5s lietotājs kopš aprīļa vidus. Pēdējo gadu laikā man ir bijis plašs GPS pulksteņu spektrs, t.sk., Fēnix 3 (F3) un 735XT. Pirms F5s lietoju 735 ikdienā teju 10 mēnešus, un mani migrēt uz F5s vilināja tieši F5s izskats. Protams, zinot manu nelāgo pieredzi ar diviem F3 pulksteņiem GPS ziņā, kā arī lasot foruma nedienas, uz F5s sākumā skatījos ļoti piesardzīgi.
    F5s liels pluss ir, ka Garmin pie pulksteņa attīstīšanas programmatūras ziņā strādā nepārtraukti, un tas tiešām uzlabo tā darbību.

    Ja runājam par GPS, tad, manuprāt, 735 ir pēdējo gadu Garmin labākais skriešanas pulkstenis. Analizējot citu skrējēju datus, 735 “zīmē” savas pēdas kartē gan labāk kā 920, 910, 630, 620, nemaz nerunājot par F3, kas, manuprāt, ir viens no draņķīgākajiem Garmin ražojumiem GPS ziņā.
    Un, kas patīkami, F5s nav tālu no 735 :)

    F5s pasūtīju internetā pirms sava Bostonas Maratona aprīļa vidū, un, ierodoties, galapunktā no Latvijas, jaunais pulkstenis mani jau gaidīja viesnīcā. Ar F5s uz vienas rokas un 735 uz otras noskrēju Bostonu. Secinājums, ka toreiz 735 GPS jomā uzvedās par kādiem 1-2% labāk kā F5s. Pie tam F5s ļoti apjuka pašā finiša taisnē, kur bija jāskrien starp stiklotām augstceltnēm (kas ir jebkura GPS pulksteņa murgs).

    Kopš tā laika F5s ir iznākuši vairāki atjauninājumi, un pulksteņa darbība ir uzlabojusies. T.i., tas GPS ziņā uzvedas ļoti līdzīgi 735. Jā, Rīga nav Bostona vai Ņujorka, taču pulkstenis lieliski sazīmēja maršrutus gan Rīgas Maratona pusītē, gan pēdējā Stirnu bukā Madonā.

    Lai runa nav “sausa” pievienoju 2 skrējienus – Rīgu un Madonu – kur var redzēt F5s (uz manas rokas) salīdzinājumu ar sievas 735. Intereses pēc pieliku Rīgas pusītes varējumu F3 veidolā, ar kuru skrēja mans draugs, kuram turēju tempu.

    Secinājums. F5s ir lielisks pulkstenis, kas Latvijas apstākļos no 735 GPS ziņā atpaliek ne vairāk par 0.5% (bieži ir pat labāks), bet izskata ziņā tas ir ļoti elegants ikdienai un lieliski piestāv pie uzvalka.

    Saites ar GPS pēdām, kas pazudīs pēc 30 dienām. Visiem pulksteņiem ir 1s ierakstīšana + GLONASS iespējots:
    1) LRM 735 / F5s un F3 izpildījumā (F3 uzvedas brīžiem drausmīgi…)
    http://mygpsfiles.com/app/#ygESlZsJ

    2) Stirnu buks Madodnā 735 / F5s
    http://mygpsfiles.com/app/#yeNRVkGq

    P.S. ar optiskais sensors F5s un 735 vismaz uz manas rokas uzvedas teju vienādi. Proti, brīžiem tas ir minējums par manu pulsu 10-15 sitienu robežās, taču F5s ir par kādu gramu veiksmīgāks.

  • Inga_K Inga_K

    Es, jāsaka godīgi, nekad par GPS kļūdām neesmu baigi spazmojusi, jo kaut kāda kļūda ir visiem pulksteņiem, un pārdzīvot, ka ir 100-200m vairāk vai mazāk man nudien nešķiet lietderīgi. Protams, jauki, ka tā kļūda ir maza, bet es tiešām nesaprotu cilvēkus, kas ir pievaimanājuši Garmin forumus par kaut kādām sīkām neprecizitātēm un tikai tādēļ sūta atpakaļ savus pulksteņus.

  • Inga_K, ja naudu maksā, tad noteikti vēlas arī par to kvalitāti, ne jau tas lētākais GPS pulsometrs ir šis modelis. Man gan pulsometru vēl nav gadījies vinnēt(pirkt nav vērts, jo skrienu prieka pēc), tāpēc pietiek ar telefonu, viss +/- normas robežās :) Kļūda ir arī telefoniem, jo ne vienmēr viņi ir precīzi :)

  • Inga_K Inga_K

    Telefonu kļūda ir daudz lielāka nekā jebkura ražojuma GPS sporta pulkstenim.

  • Kā jau teicu, nav nav man pulksteņa ar ko salīdzināt :)

  • edGars

    Tikmēr man godam turpina kalpot tavs 620tais. Vakar 3 + 1 h.

  • Inga_K Inga_K

    EdGar, prieks to dzirdēt!

  • Gunars

    Inga, vai tev baltā krāsa pulkstenim nekrāsojas? Forumos F5S īpašnieki, kuri paspēja tikt pie pulksteņa pavasara sākumā un pāris mēnešus palietot minēja, ka baltā krāsa nav tik balta, iekrāsojas piem., no drēbēm.

  • Inga_K Inga_K

    Nē, līdz šim nav gadījies. Un to, ko sašmulēju dārzā ravējot, mierīgi ar birstīti un ziepēm nomazgāju. Bet tas, ka krāsojošas drēbes varētu nokrāsot ir iespējams. Nezinu, tādā gadījumā droši vien pamēģinātu ar spirtu vai nagu lakas noņēmēju patīrīt, bet kā jau teicu – par laimi līdz šim nav gadījies. Arī baltais FR620 nekad nesakrāsojās, bet varbūt man vienkārši nav tādu drēbju, kas krāsotu.

  • avalanche avalanche

    Inga, Tu raksti, ka plāno pulksteni izmantot WRC. Vai nav tā, ka rogainingos ierīces, kas teorētiski var palīdzēt orientēties, nav atļauts izmantot?

  • Rainers Rainers

    kompass arī palīdz orientēties :)

  • Inga_K Inga_K

    Kāpēc uzreiz tiek pieņemts, ar pulksteni es labāk orientēšos? Somijā, piemēram, GPS pulkstenis bija somā, maisā, bet principā nekad rogainingos neesmu jutusi jebkādas priekšrocības ar GPS pulksteni uz rokas. Pat ja teorētiski varētu izmanto uzņemot attālumu no punkta x, dabā praktiski nekad nesanāk iet super taisni, tātad tas neko īsti nedod.

  • avalanche avalanche

    Pirmkārt, skaidrībai – es negribu norādīt, ka kāds dara nepareizi vai kaut ko pārkāpj, mani tikai interesē kāda ir reālā pieredze. Pats labprāt ņemšu līdzi GPS pulksteni bez nodoma iegūt priekšrocības, ja vien nenorādīs speciāli, ka nedrīkst. Jautājums radās tāpēc, ka lasīju kaut kur atsauksmes par kādu rogainingu, kur organizatori nav ļāvuši ņemt līdzi GPS pulksteni, bet pats vienīgājā rogainingā, kur esmu startējis, GPS pulksteni lietoju.
    Par to, kā izmantot GPS pulksteni – vienkāršākais veids ir mērīt pieveikto attālumu un lietot “back to start” funkciju.
    Un vēl, rogaininga noteikumi ļoti tieši norāda, ka GPS pulkstenis ir aizliegto ierīču sarakstā.
    B7. (b) Carrying of other navigational aids, including GPS devices, mobile phones, computer devices of any type, pedometers and altimeters on the course is prohibited.

    Speciāli Raineram – B7. (a) The only navigational aids that may be carried on the course are magnetic compasses, watches and copies of the competition map.

  • ildze

    Rogainingā lielajos čempionātos (pasaules un Eiropas) tomēr neļauj lietot GPS pulksteņus ar ekrānu. Teorētiskas priekšrocības tādam pulkstenim ir. Tāpēc arī jāliek maisā :)

  • Inga_K Inga_K

    avalanche, tad kāds bija tavs jautājums? Vienīgais ko izlasīju, ka jautāji vai nav aizliegts. Uz to varu atbildēt, ka jālasa ko konkrētais nolikums. Un ja rogainingā vajag back to start, tad varbūt nevajag tomēr piedalīties rogainingā ;)

  • drafts drafts

    Rogainingā izmantot back to start būtu skaisti – it sevišķi vēl PČ vai citos lielajos mačos:) Te pilnībā piekrītu Ingai, ka šādos gadījumos būtu jāpārvērtē vai rogainings un kartes lasīšana ir tas, kas tev padodās un ir piemērotākais sporta veids.

  • avalanche avalanche

    Nu beidziet :) Es negribēju aizskart neviena jūtas vai teikt, ka kāds krāpjas vai plāno krāpties. Tik vien kā neveikli apjautājos par citu pieredzi lietot GPS pulksteni rogainingos, kur teorētiskis tas ir aizlgiets.

    Ja par manām orientēšanās prasmēm, tad tās ir pietiekami labas, lai neapmaldītos Latvijas mežos, skolas laikā esmu ternējies 8.BJSS un SK Auseklis pie Annas Slaviņas un Henrija Freimaņa. Un, diemžēl, ir liela varbūtība, ka WRC pasākums man ies secen traumas dēļ, kuru nekādīgi nespēju sadziedēt.

  • Casperr Casperr

    Drīzāk šeit jāiekomentē kādam kas ir piedalījies WRC vai EČ kā īsti bija. Jo lasot noteikumus visur rakstīts viens un tas pats – ka var izmantot tikai gps iekārtas bez ekrāna. Vismaz Latvijā neesmu dzirdējis ka kādam būtu DSQ dēļ pulksteņa. Pagaidām tik esmu piefiksējis Ingas pieredzi ar pulksteni maisiņā. Kāds zina kā būs Rāznā?

  • Lauma Lauma

    Neesmu piedalījusies PČ rogainingā, bet zinu, ka mūsējie Somijā pirms starta pulkstenim klāt rūpīgi piesēja lādētāju ar powerbanku un ielika tajā melnajā maisā, ko orgi pirms starta aizlīmē ciet. Un, kurš atrodas dalībnieka somā. Ok, tai maisā bija arī izslēgtais telefons.

  • Inga_K Inga_K

    Atļaušos atgādināt, ka raksts ir par pulksteni, nevis rogainingu. Ja kādam gribas krāpties sacensībās, tad neviens nolikums tam nav šķērslis.

  • IlzeL

    Paldies Inga par rakstu par pulksteni. Izlasīju, drusku nosiekalojos un nolēmu, ka vismaz pagaidām nepirkšu tā paša rogaininga dēļ. Un atļaušos šeit nelielu komentāru par tēmu, jo esmu diezgan tuvu rogaininga “virtuvei”.
    Kā jau šeit tika minēts, noteikumos rakstīts – nedrīkst. Un vismaz tuvākajā laikā šis punkts uz “drīkst” netiks pārrakstīts. Cits jautājums ir par to, ka ne visi organizatori šo punktu KONTROLĒ. Un nav jau iespējams izkontrolēt, vai kāds dalībnieks starta brīdī nav GPS pulksteni vai rezerves telefonu iebāzis kaut kur dziļi somā vai bikšu kabatā. Tas lielā mērā paliek uz dalībnieku sirdsapziņas.
    Rāznā daļai komandu tiks piešķirtas un obligāti būs jānes distancē līdzi GPS iekārtas, kuru ierakstus pēc tam varēs saglabāt. Tām komandām, kurām nebūs organizatoru piešķirtie GPS, varēs tādus izīrēt. Savas iekārtas visticamāk arī varēs droši iepakot. Nedomāju, ka organizatori kādu mežā ķers, liks uzrādīt pulksteni un DSQ tiem, kam GPS, bet ja cita komanda uzrakstīs protestu, ka tie gāja pa ceļu un viņiem Endomondo skaļi runāja vai pulkstenis pīkstēja ik pēc kilometra, tad varētu būt arī DSQ.

  • Zazuuu Zazuuu

    Nez kā tagad lietojās pulkstenis? Vai ir jāsatraucas par to, ka pulksteņa ekrāns var viegli saplīst?

  • Inga_K Inga_K

    Lietojas brīnišķīgi un nekas nav saplīsis un pat netaisās :D Joprojām ļoti priecājos par savu uzticamo balto draudziņu :)
    Garmin programmētāji vēl ir uzlabojuši visu ko, papildinājuši ar dažādām iespējām, piemēram – aktivitātes veids joga, kurai papildus ir elpošanas aplikācija, kas ar vieglu vibrāciju palīdz koncentrēties uz elpošanu, spēka treniņiem pievienota iespēja norādīt konkrētus vingrinājumus, kā arī var mēģināt ļaut pulkstenim skaitīt vingrinājuma atkārtošanās reizes jau vingrojot (ok, nevarētu gan teikt, ka tas ļoti precīzi izdodas :D), t.sk. norādīt atpūtu. Nu feini, man tiešām patīk.

  • Pulkstenis patiešam ir labs pirkums, kuru izmantoju jau ilgu laiku…:)

  • GeT_RiGhT

    Jā, der. Tikai būs mazāk running dynamics mērījumu (soļa garums, balance utt.) nekā ar HRM jostu.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.