Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Garmin Forerunner 920XT

1

Martā tiku pie lieliskas izdevības palietot un novērtēt Garmin jaunāko veikumu – multisporta pulksteni Forerunner 920XT. Palietošana notika apmēram nedēļas garumā, tāpēc diemžēl nepaspēju ļoti padziļināti izpētīt visu, kā arī katru dienu lietojot nebija izdevības notestēt baterijas darbības laiku ultratrac režīmā. Bet par visu pēc kārtas.

Pilnā komplektācijā kastītē ir pats pulkstenis, pulsa jostiņa HRM-Run (raidītājs ar baltu skrienošu cilvēciņu virsū), datu kabelis un vesela kaudze ar pamācībām dažādās valodās, izņemot latviešu. Manuālis nav, to sameklēju Garmin mājaslapā, bet diemžēl pieejams tikai angliski. Pogu izvietojums tāds pats kā večukam 310XT.

Vizuāli pulkstenis ir glīts, bet visai plastmasīgs, un, lai gan ir paredzēts lietot 24h režīmā, jo uzskaita arī dienā veiktos soļus, ar lietišķo apģērba stilu ne visai sader kopā. Tāpat esmu nedaudz vīlusies par izmēriem – uz manas tievās rokas pulkstenis izskatās un arī ir liels. Gandrīz tik pat, cik 310XT, tikai plānāks un vieglāks.

2

3

Pēc pulksteņa ieslēgšanas, protams, tiek pieprasītas visas parastās darbības – dzimums, vecums, svars, garums, valoda utt., lai varētu sākt lietot pulksteni. Garmin konts man jau ir, tā ka atliek vien savienot pulksteni ar manu kontu, kas ir pietiekami vienkārši.

Tā kā pie pulksteņa tiku vakarā, tad lietošanu sāku ar ikdienas aktivitāšu uzskaiti, kur ietilpst soļu skaitīšana, pieskatīšana, lai savlaicīgi notiktu kustēšanās un miega kontrole.

Dienas aktivitātes pēc sinhronizēšanas izskatās šādi:

4

Dienas laikā pulkstenis kontrolē aktivitātes, un ilgstošāk nekustoties uz ekrāna parādās sarkana strīpa, un pulkstenis ar vibrāciju atgādina, ka jākustās. Lai sarkanā strīpa pazustu, ar īsu pastaigu pa gaiteni ir par maz, nācās 2x uzkāpt līdz 3. stāvam.

Savukārt miega kontrole parāda, cik daudz sanāk pa miegam grozīties. Principā ir redzamas dziļā un seklā miega fāzes, kā arī, ja ir sanācis gandrīz pamosties, to var redzēt.

5

Pulksteni, sapārojot ar telefonu, tas kļūst arī par gandrīz viedpulksteni, jo no telefona uz pulksteni tiek noraidīti ziņojumi par to, kas zvana, saņemtajiem SMS, Endomondo paziņojumiem, utt., bet man nezkāpēc nenāca paziņojumi par e-pastiem. Iespējams, vienkārši nemācēju saregulēt iestatījumus. Bet ar aktivitāšu un miega kontroli nodarbojos tikai 2 dienas, jo pulksteņa dizaina nesaskaņotība ar ofisa apģērbu man nepatika, un ar soļu skaitīšanu biju jau iepriekš izklaidējusies, tāpēc nelikās vairs nepieciešams papildus pētīt šīs iespējas, jo manuprāt, kārtīgam triatlonistam soļu skaitīšana nav īpaši aktuāla.

Skriešanas funkcijas principā tādas pašas kā jau iepriekš apskatītajam FR620 (http://www.noskrien.lv/garmin-forerunner-620-hrm/), ar dažiem papildus jauninājumiem un FR620 neieliktajām iespējām, kas ir bijušas iepriekšējās paaudzes Forerunner pulsometros, piemēram, navigācija, maršrutu izmantošana, virtuālais sacensību partneris.

Patīkams pārsteigums bija iespēja noteikt skrējiena mērķi – iespēja uzlikt sasniedzamo attālumu kilometros, un vēl arī norādīt mērķa laiku, kādā distance veicama. Nezinu, vai šāda iespēja ir bijusi kādam no iepriekšējiem pulksteņiem, bet man šī iespēja patiešām patīk, un būtu interesanti pamēģināt arī sacensībās, varbūt samotivētu uz labāku rezultātu.

6

Skrējiena laikā tiek parādīta atlikusī distance, vidējais temps, plānotais finiša laiks un attiecība pret uzstādīto mērķi.

7

8

Tā kā šoreiz biju ierobežota laikā, tad neiedomājos pamēģināt, ko rāda papildus ekrāni, ja norāda tikai mērķa distanci, jo, ja norāda abus mērķa parametrus, tad galvā jārēķina, cik tad būs paredzamais finiša laiks, jo tas, kas tiek rādīts kā estimated finish time ir manis norādītais laiks, bet noteikti būtu interesanti, piemēram, sacensībās, ja tiek tikai norādīts mērķa distance – vai pulkstenis aprēķina un rāda iespējamo finiša laiku, kāds varētu būt, ņemot vērā vidējo skrējiena tempu. Instrukcijā rakstīts, ka šī iespēja darbojas uz virtuālā partnera bāzes, un rēķinot iespējamo finiša laiku, ja tas nav norādīts. Beigās pulkstenis parāda par cik minūtēm tad esmu apsteigusi vai atpalikusi no norādītā laika konkrētajā distancē, ja tas tika norādīts. Šī ir feina iespēja, man patīk.

Vēl papildus jau FR620 esošajām lietām 920 XT ir iespēja sacensties virtuāli pret savām iepriekšējām aktivitātēm. Atliek vien pulkstenī izvēlēties jau esošo skrējienu vai citu aktivitāti, un aiziet. Šī iespēja arī strādā uz virtuālā partnera bāzes.

Izvēloties kādu no šīm iespējām, pulkstenī parādās papildus ekrāni, kuros var redzēt, vai esi priekšā, vai atpaliec no plānotā tempa/laika, plānoto finiša laiku un atlikušos kilometrus.

Vēl bija interesanti pārbaudīt GPS UltraTrac režīmu, kas pagarina baterijas darbības laiku ar GPS ieslēgšanu/izslēgšanu, kas ir galvenais baterijas tērētājs. UltraTrac režīms ir pieejams jau sākot no Fēnix 2, bet jaunajā versijā tas ir uzlabots, jo nevis ieslēdzas vienu reizi minūtē, bet ir ieslēgts 15-20 sekundes, un ~45 sekundes ir izslēgts. Tas pagarina baterijas darbības laiku līdz 40 stundām (dabā nepārbaudīju, tā raksta DC Rainmaker). Testējot skrējienā, pazaudēju apmēram kilometru, bet karte izskatījās ok, un uz ilgiem pasākumiem, kur ātrums nav liels, un nav daudz pagriezienu, zudumi varētu būt nenozīmīgi vai vismaz ne dramatiski. Protams, stūri nogriezti, kaut kur var redzēt, ka GPS lēkājis, bet, ja nezinātu, ka tas ir Ultratrac režīms, īsti arī nepateiktu.

Lai būtu labāka satelītu precizitāte, šim pulkstenim ir iespējams izmantot arī Glonass satelītus. Tas gan noēdot papildus 20% no baterijas darbības laika.

9

Kā vēl viens jauninājums, kas nav pieejams citos pulksteņos, ir metronoms, kas ļauj trenēt kadenci. Ir iespējams uzlikt skaņu un vibrāciju, kas ik pēc noteikta soļu skaita dod signālu, un tad mēģināt piemērot savu soļu skaitu, lai tas sakristu ar signālu.

Tad vēl, protams, navigācijas iespējas – var ielādēt sagatavotos maršrutus skriešanai, var izmantot iespēju saglabāt atrašanās vietu un pēc tam atgriezties tajā vietā, tiesa, būs jāvelk pēc azimuta – pa taisno, jo pulkstenis tikai norādīs virzienu ar bultu, kādā jādodas, lai nonāktu gribētajā punktā, īstais ceļš būs jāmeklē pašam.

Kā jau triatlona pulkstenim, arī šim ir vairāku sportu profili – pats triatlons, skriešana ārā ar GPS, skriešana iekšā, kad attālums tiek mērīts izmantojot iebūvēto akselerometru, riteņbraukšana ārā ar GPS un riteņbraukšana iekšā. Kā riteņbraukšanai iekštelpās tiek mērīts attālums es gan nezinu, pamēģināt nesanāca, un pati esmu svētdienas braucējs, kas nekad nav braukusi uz ruļļa. Tad vēl ir peldēšana – baseinā un atklātos ūdeņos. Šo man arī diemžēl nesanāca notestēt – atklātos ūdeņos aukstuma dēļ, baseinam laika pietrūka, bet pulkstenī var iestatīt baseina garumu, pulkstenis māk arī atpazīt peldēšanas stilus, kā raksta DC Rainmakers, nedrīkst nesakarīgi tirināties baseinā, tad pulkstenis ļoti precīzi atpazīst peldēšanas stilu, un spēj saskaitīt roku vēzienu skaitu, izmantojot to pašu iebūvēto akselerometru, prot saskaitīt,  cik baseini nopeldēti, nosaka SWOLF skaitli, kas parāda peldēšanas efektivitāti. Atklātos ūdeņos precīzākam GPS gan esot jālieto peldcepures metode (pulkstenis jāliek peldcepurē, lai nezustu GPS signāls, kas īsti neiet caur ūdeni).

Vēl automātiski ir pieejams arī treniņu profils Other, kas ir izmantojams treniņzālē aerobikā, spēka treniņos, vai planku izaicinājumā. Attāluma noteikšanai tiek izmantots akselerometrs, kas, protams, ne vienmēr sporta zālē ir vajadzīgs, bet dažreiz ir interesanti redzēt, ka zālē lēkājot, skrienot uz vietas un visādi citādi tirinoties, tiek pieveikti 2.5 kilometri.

Manuāli pulkstenis piedāvā pievienot arī kalnu slēpošanas/snovborda profilu, ko atvaļinājumā ar prieku izmēģināju. Šis mani pozitīvi pārsteidza, jo pulkstenis prata atšķirt, kad es braucu lejā no kalna, un tikai tad ieslēdza satelītus un mērīja ātrumu un attālumu. Prata saskaitīt cik reizes esmu nobraukusi no kalna, vidējo un maksimālo ātrumu, attālumu, un, protams, laiku. Starp citu, šāda satelītu slēgšanās režīmā mierīgi 2 dienas varēja nelādēt pulksteni un slēpot pa 6-7 stundām, varbūt būtu izturējis arī trešo dienu.

Kā var redzēt attēlā, arī tur, kur pacēlājs ir braucis uz leju, pulkstenis ir slēdzis iekšā GPS. Par laimi, tādu vietu ir maz, bet šeit ir skaidri redzams, ka tā nav nejaušība.

Diemžēl Connect Garmin lapā ar sarkano strīpu tiek savienoti arī punkti, starp kuriem GPS ir bijis izslēgts, bet Endomondo ideāli var redzēt, kur ir braukts ar slēpēm. Pacēlāji nav redzami.

10

Splitos var redzēt katru atsevišķo nobraucienu ar visiem tā parametriem un konkrētā nobrauciena garumu.

11

Tad vēl arī pamatlieta, kam pulkstenis ir domāts – triatlons. To man dabā, diemžēl, arī nesanāca pamēģināt, bet vismaz teorētiski nedaudz pamēģināju, kā tas strādā.

Tātad – palaižot triatlona aktivitāti, pirmā iet peldēšana, kā jau triatlonā pienākas. Ar apļa pogu peldēšana beidzas, un sākas pirmā maiņas zona, kurā novilkt hidrotērpu un paķert riteni, tad riteņbraukšana, tad atkal maiņas zona un kā pēdējā skriešana.

Patīkami, ka Garmin ir uzlabojuši mājas lapu, un tagad triatlona aktivitāte importējas kā viens veselums, ir redzams gan atsevišķo posmu laiks, gan kopējais aktivitātes laiks.

 12

Kopumā man pulkstenis tiešām patīk, piedāvāto funkciju klāsts plašs, lietošanā ērts, lai pieslīpētu lietošanas prasmes, noteikti noderīgi iepazīties ar instrukciju, bet ja iepriekš lietots kāds Garmin pulkstenis, nav obligāti, var atrast visu ko gribās. Jauninājumi noteikti derīgi, un labi papildina lietošanas iespējas.

Mīnuss diemžēl ir dizains, kas man, personīgi, neiet kopā ar biroja apģērbu. Ja FR620 nu vēl kaut kā, tad šis neparko. Un lielums sieviešu rokām, manuprāt, arī tomēr ir par lielu. Varbūt būtu labāk, ja pulkstenis būtu apaļš, varbūt neliktos tik liels.

17 komentāri rakstam Garmin Forerunner 920XT

  • Raibacainais Ezītis Ezīc miglā

    Gan apaļš, gan, iespējams, lietiškāka Fenix sērija…
    Un dikti smuki izskatās Vivoactive, tikai funkcionalitāte mazāka…

  • Andulis

    Vai apģērbs, kurā neskrien (nevar/nav ērti), tiešām ir uzskatāms par “lietišķu”? Pieņemu, ka nē :)

  • Inga_K Inga_K

    Anduli, ar kostīmu nu nekādi negāja kopā :D Ar džinsenēm un džemperīti jau var :)

  • Inga_K Inga_K

    Ezīc miglā, bet neesmu redzējusi Fēnix 3 sieviešu versiju, ar Fēnix 2 man bija sajūta, ka pavicinot roku, nositīšu kādu :D Būtu jau forši, ja būtu – nedaudz mazāks izmēros, citā krāsā, bet ar visu funkcionalitāti – tad tas būtu whishlistā ierakstāms.

  • Raibacainais Ezītis Ezīc miglā

    Man pašam tagad baigā dilemma – Vivo vai Fenix 3.
    No vienas puses diez vai vajadzīgs viss, ko sniedz F3, bet no otras puses – maz kādreiz noder? :)

  • Inga_K Inga_K

    Ja domā par Vivoactive – tad šķiet viens no trūkumiem, manuprāt, nespēja ielādēt sagatavotos treniņus Vivoactive. Aprakstā tādu lietu neesmu manījusi. Viss pārējais ir pat ļoti ok.

  • dot dot

    Kopumā 920XT ir retro dizains, atgādina 80-to gadu elektroniskos rokas pulksteņus: http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/17/86d2ffec8cfb105ca17235af568eb327.jpg

    Jaunais Fēnix 3 pēc izmēriem ir līdzīgs 920XT, bet ar apaļo klasiskās ciparnīcas ekrānu tas izskatās daudz stilīgāk par citiem Garminiem: http://img.clubic.com/07859861-photo-garmin-fenix-3.jpg

  • migors

    Paldies labs apraksts, bet tomēr tas izskats viņam ir galīgi nekāds :)

  • “Tad vēl, protams, navigācijas iespējas – var ielādēt sagatavotos maršrutus skriešanai, var izmantot iespēju saglabāt atrašanās vietu un pēc tam atgriezties tajā vietā, tiesa, būs jāvelk pēc azimuta – pa taisno, jo pulkstenis tikai norādīs virzienu ar bultu, kādā jādodas, lai nonāktu gribētajā punktā, īstais ceļš būs jāmeklē pašam.”
    Beidzot kāds ir uzražojis Džeka Sperova kompasu.

  • dot dot

    Džeka Zvirbuļa kompass bija iekļauts jau 310xt un 410 modeļos.

  • Stilīgi pulksteņi. :)

  • forshais1 forshais1

    Man šī video analīze ļoti patika. https://youtu.be/B5tR2j2HYDE

  • Šie izskatās tiešām interesanti varianti. Skatos tagad tieši visādu gudro pulksteņu piedāvājumus – ir doma, ko iemēģināt. :)

  • dot dot

    Ir vērts pagaidīt, kad būs nopērkami jaunie Garmin Forerunner 230, 235 un 630.

  • Madars

    Sveiki skrējēji! Vai kāds man nepateiktu kā var izdzēst atmiņu no tomtom pulksteņa un ar kādiem viedtālruņiem var tomtom pulksteni savienot (sapārot) ? Jau iepriekš saku lilu paldies! ;)

  • Lielkuilis

    Kāpēc šeit pat Tomtom?
    Ko nozīmē “izdzēst” – vajag izdzēst tā, lai vispēr vairs nekas neiet?
    Vai tad pasaulē ir tikai viens tomtom pulkstenis?

  • in

    Gan jau – izdzēst no atmiņas vecos skrējienus, lai ir vieta jauniem.
    Pulksteņi gan jau vairāki, bet jādomā, ka viena modeļa pulksteņi savā starpā diez ko neatšķiras ;)

    Jā, pie raksta par Garminu, nav labākā vieta, kur par TomTomu prasīt. Tad jau labāk šeit http://www.noskrien.lv/forum/inventars/pulksteni/page-2/

    Madar, būtu labi precizēt, par kādu TomTom modeli ir runa. (The following devices are Smartphone Connected: GO 40, GO 50, GO 51, GO 60, GO 61, GO 400, GO 500, GO 600, Rider 400, Rider 40, GO 510, GO 610. [..] Follow the steps below for phones other than iPhone or Samsung Galaxy S5. If you have one of these phones, click iPhone or Samsung Galaxy S5 for specific steps. {No http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/17053/~/how-do-i-connect-to-tomtom-services-using-my-smartphone%3F})

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.