Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Garmin Forerunner 225

IMG_0117

Ar Noskrien biedra labvēlību novembra sākumā tiku pie 2015. gada vasaras beigās iznākušā jaunākā Garmin pulksteņa jeb Garmin 225. Tā kā pati lietoju Garmin 310xt, tad nenoteiktu laiku palietot Garmin 225 šķita lieliska iespēja. Jāatzīst, ka jau kopš šī modeļa iznākšanas es par to jūsmoju.

Kā pirmo un patīkamo lietu jāmin, ka Garmin 225 pulsu lasa no rokas. Tātad – nekādas pulsa jostas (ieradums pārbaudīt, vai uzlikta josta, saglabājās apmēram nedēļu). Pulsu pulkstenis nolasa ar optisko sensoru pulksteņa apakšā, vienlaikus bloķējot ārējo gaismu. Jāatzīst, ka arī šim pulkstenim piemīt pulsa jociņi, piemēram, sākot skriet, pulss aizskrēja debesīs un tikai pēc tam nostabilizējās, vai arī, ja roka zem pulksteņa pārāk sasvīda, tad pulss bija augšā. Garmins ir paredzējis, ka pulsa rādījumu var atslēgt, es šo opciju izmantoju pārgājienos.

IMG_0104

Tā kā Garmin šajā pulkstenī ir iebūvējis arī soļu skaitītāju, tad tiek uzskaitītas ikdienas aktivitātes. Kā arī informē, ja esi aizsēdējies un laiks kustēties (šo opciju ir iespējams atslēgt, lai nepīkst un nerāda sarkano svītru ekrānā). Tāpat ir lieliska iespēja izmērīt miega kvalitāti – aizejot gulēt ar pulksteni stingri apliktu ap roku (tāpat kā skrienot).

12695751_10207088252217630_406361364_n

Pateicoties iebūvētajam akselerometram, bija lieliska iespēja uzzināt, ka divās stundās, vingrojot uz paklājiņa, ir iespējams pieveikt ap 2km.

Garmin 225 skriešanas režīmā kopā piedāvā piecus ekrānus – divus maināmus, bet trīs statiskus. Ja pirmajos divos ekrānā var iestatīt, ko vēlies redzēt (trīs rādījumi), tad pārējos var ieslēgt/atslēgt – pulsa zonas, pulsa spidometrs un pulkstenis. Es izmantoju trīs, kur vienā man aktuālie dati – distance, laiks, ātrums; otrajā – pulsa spidometrs; trešajā – pulkstenis. Kā mīnusu jāpiemin, ka, nospiežot pauzi, vairs nevar redzēt neko uz ekrāna, tikai iespēju saglabāt vai dzēst skrējienu. Tāpat skrējiena laikā nav iespējams piekoriģēt ekrāna laukus, ja pēkšņi izdomāju, ka, nepatraucot skrējienu, vēlos tagad redzēt, piemēram, aktuālo augstumu virs jūras līmeņa. Šāda ekrāna lauku koriģēšana ir iespējama, tikai apstājoties un nopauzējot skrējienu.

IMG_0107

Treniņus atkarībā no veida ir iespējams izveidot gan GarminConnect lapā, gan pašā pulkstenī. GarminConnect piedāvā izveidoto treniņu ielādēt pa taisno pulkstenī vai saglabāt kalendārā. Sinhronizācija notiek vai nu caur vadu no datora vai telefona aplikāciju. Protams, kā papildus opciju var pielikt pulksteņa pīkstēšanu pulsam (ja par augstu vai zemu), kā arī ātrumam. Skrienot tempa vai intervālu treniņus garā skrējiena laikā, pašai nekas nebija jādomā, pulkstenis nopīkstēja un novibrēja, kad bija jāsāk skriet ātri vai arī kad bija atpūtas pauze. Man gan gribētos, lai pulkstenis pīkstētu nedaudz skaļāk, bet varbūt ir jāpierod pie šī skaļuma. Ja, izejot skriet, pēkšņi gribas skriet tikai intervāla treniņu, tad pulkstenis piedāvā izveidot intervāla treniņu ar maināmu iesildīšanās/atsildīšanas laiku, kā arī ar pašiem intervāliem. Pulkstenis arī šajā gadījumā visu pasaka priekšā, tai skaitā, ekrānā var labi redzēt, kurš atkārtojums tas ir pēc kārtas.

IMG_0105

Ja iekš GarminConnect izveido tempa treniņa, tad paziņojumi par skriešanu vai atpūtas pauzi izlec uz īsu brīdi līdz ar pulksteņa pīkstēšanu, kad mainās nosacījumi.

IMG_0033IMG_0032

Tempa treniņa, salīdzinot ar Garmin 225 un Garmin 630:

garmin atrum sal

Pulsa līknes ar salīdzinājums Garmin 225 un Garmin 630.

garmin pulss sal

Salīdzinot Garmin 225 un Garmin 630 rādījumus, var pamanīt gan pulsa, gan ātruma atšķirības pēc laika un kilometriem. Nav, protams, ļoti atšķirīgas, bet gribētos šajā gadījumā vienādākas pulsa līknes.

Tāpat, skrienot ar Garmin 225, GarminConnect pēc skrējiena ir iespējams redzēt vidējo skriešanas soļa garumu un kadenci. Kā arī pēc skrējiena ir redzami rekordi pie nosacījuma, ja esi noskrējis ātrāko jūdzi, kilometru, 10km vai garāko distanci.

IMG_0030111

Ja man kā cilvēkam, kas skrien, brauc ar velo un ziemā slēpo, ir aktuāli visos laikos redzēt pulsu, tad pēdējos divos sporta veidos tas ir tā grūtāk īstenojams. Jo – ja, braucot ar velo, vēlos, lai pulkstenis rāda pulsu, es to nevaru turēt uz stūres, kā ierasts. Slēpojot pulss arī var rādīt brīnumus, jo roka tiek aktīvi kustināta, atgrūžoties ar nūjām. Protams, aukstā laikā pulkstenis jātur zem jakas, ja vien nav piesinhronizēta pulsa josta (atļauj šādu opciju).

IMG_0012

Garmins pats saka, ka baterija tur 10 stundas ar ieslēgtu gps. Pārgājienā pie 0° pēc Celsija izturēja 9h22min, bet varēja vēl darboties, jo bija palikuši kādi 15% no baterijas. Mīnuss, ka pulksteni nevar lādēt skrējiena laikā.

Pie labām un modernām lietām pierod, it īpaši, ja nav jādomā, kur vakar pēc treniņa esi nolicis pulsa jostiņu un vai pēc šodien plānotā garā treniņa man josta nenoberzīs vēderu. Kopumā ņemot, pulkstenis ir piemērots tiem, kas kā pamata sporta veidu ir izvēlējušies skriešanu un neskrien baisos gaisa gabalus, t.i., ultras utt. Kā jau Garmin – ērti lietojams un ērti pēcāk analizēt treniņu GarminConnect lapā.

27 komentāri rakstam Garmin Forerunner 225

  • Čingons no Babītes Chingons no Babites uz Leadville Colorado

    Galvenā un patīkamākā lieta, protams, ir pulsa lasīšana no rokas. Pie labajām lietām vērts atzīmēt jau pieminēto iebūvēto soļu skaitītāju, kā arī patērēto kaloriju rādījumu. Pie ne tik labajām lietām jāpiemin salīdzinoši īso baterijas kalpošanas laiku līdz izlādei – piemēram, Hanjas 100km distancē Garmin 225 sāka slēgties ārā jau pēc 8 stundām un izvilka 8h 04 min. Otra lieta ir ne pārāk precīza veiktās distances uzskaite, parasti to uzrādot mazāku par reālo. Garākām distancēm kļūda var sasniegt pat vairākus kilometrus, tai pašā igauņu Hanjā pēc 13 veiktiem apļiem Garmin 225 uzrādīja tikai 83 pieveiktus km, kaut gan reāli veiktā distance uz to brīdi bija 86.67km. Un pats lielākais trūkums ir tāds pats kā visiem citiem pulksteņiem un telefoniem – ar to nevar attaisīt Alu !

  • Inga_K Inga_K

    Alu var attaisīt ar citu Alu :D
    Par to precizitāti – ir tā, ka tagad visi jaunie Garmin pulksteņi it kā samēra mazāku attālumu, bet, tai pašā laikā, man sacensībās, kurās ir sertificētas trases, pusmaratonos ir ~+200m no oficiālā garuma, maratonos ~+500, pie tam dažādās sacensībās visai līdzīgi. Tāpat pa purviem mežiem bradājot, ok, ne pie 100km, bet ~ līdz 60 km dramatiski mazāki rādījumi nav novēroti.
    Kā arī – FR 630 jau tagad ir pat ļoti laba precizitāte, kaut gan, salīdzinot ar Ambit 3 Run un Fr 620, rogainingā samērīja mazāk. Tā kā tas tāds diskutabls jautājums, nav jau tas GPS tik precīzs, tā kļūda jau pastāv.
    Par baterijas darbību – gan jau Hānjā aukstums ietekmēja.

  • Jekaterina Jekaterina

    Es šobrīd skrienu ar Garmin 310XT, kam pievienots MioLink, kas lasa pulsu no rokas. Jā, pie jostiņas nelietošanas ļoti ātri pierod un vairs negribas. Ir doma kādreiz nomainīt pret ko šādu, tāpēc paldies par apskatu!

  • Spaidijs (Spidey) Spidey4fun

    Foršs apskats! :)

  • dot dot

    Mani no Mio Link iegādes attur 7-10 stundu baterijas darbības laiks.

  • ugis_v ugis_v

    Kāpēc aukstā laikā pulkstenis jātur zem jakas?

    un

    Kurš tad labāk un precīzāk nolasa pulsu – Garmin ar jostu vai Garmin, kas lasa pulsu no rokas? Tieši skrienot.

  • in

    Kāpēc jātur zem jakas? Nu jā, var jau nevilkt jaku arī pie -20. Šitiem, kas lasa pulsu no jostas, to pulksteni jāliek gana cieši uz rokas. Un stāsta, ka neder negroīdu tumšajai ādai, izteiktam melnam apmatojumam (gan jau neder arī lielai dzimumzīmei). Un ja ziemā citu pulksteni var likt virs piedurknes vai cimda, tad šito – likt gan var, bet gan pulsu (bez jostas) nelasīs.

  • Inga_K Inga_K

    Precīzākas tomēr ir pulsa jostas. Ja nav tik būtiski zināt precīzu pulsu, ar šo var mierīgi iztikt, kā arī skrienot intervālus pulsam no jostas tas reakcijas laiks mēdzot būt atšķirīgs.
    Nesen Fitbiu bija iesūdzējuši par neprecīziem HR rādījumiem. http://www.dcrainmaker.com/2016/01/fitbits-multiple-lawsuits.html

  • alx alx

    Ja jau te diskusija aizgājusi neceļos, tad piemetīšu vēl pagalīti:) Palietoju MioLink, jeb optiku un pēc pāris mēnešiem noliku atvilknē, kur šis stāv joprojām. Atgriezos pie klasikas, lai arī tas bieži vien nozīmē uzberztus jēlumus. Kapēc atpakaļ pie jostiņas? Nepatīk man tik cieši žņaugi uz rokas, aizmirstu uzlādēt n-tos gadžetus, velo režīms ar pulksteni uz stūres un jau minētie rādījumi.. Ļoti krimināli gan nebija, bet dažreiz bija kaut kādi absolūti kreisi pulsi, kas būtībā norok visu pasākumu, ja ir izlemts treniņu skriet pēc pulsa.
    Bet apskats lielisks un burvīgas ilustrācijas. Īpaši tas mīklas rullis:)

  • Lauma Lauma

    Pēc pieredzes. Slēpojot pie -15c nebija īpaši patīkami pulsteni turèt uz plikas rokas starp jaku un cimdu. Tāpēc jau minēju, ka der nepārāk ambicioziem skrējejiem.
    p.s. Jā, Ingas mīklas rullis ir lielisks.

  • Andrejs

    Labdien!

    Cik maksā publikācijas ievietošana jūsu blogā/saitā (vai pakalpojums, kad pēc pieprasījuma Jūs taisat/rakstat tematisko publikaciju(standarts teksts uz 1-2 lpp) un ievietojat savā blogā/saitā)?
    Vai arī Jūs piedāvat “newsletter” pakalpojumu, izmantojot Jūsu datu bāzi. Ja piedāvat, tad cik tas maksā?

    Paldies par informāciju,

    Ar cieņu,
    Andrejs

  • Vīlīte Vīlīte

    Vai pulksteni var savienot ar krūšu pulsa jostiņu? :)

  • BeLinda .Linda

    Citāts no teksta: ” Protams, aukstā laikā pulkstenis jātur zem jakas, ja vien nav piesinhronizēta pulsa josta (atļauj šādu opciju).”

  • Spaidijs (Spidey) Spidey4fun

    Pārdodu savu FR 225. Iegādāts 19.08.2015 Garmin veikalā, bija lādētāja defekts un līdz ar to 15.11.2015 saņēmu pilnīgi jaunu Pulksteni un lādētāju, tad nu praktiski lietots 4 mēneši. Garantija līdz 19.08.2017. Cena 200EUR, ja ir interese PM man.

  • Vīlīte Vīlīte

    Paldies :) , kaut kā palaidu garām to rindkopu.

  • Māris T Māris T

    Jo vairāk lasu aprakstus, jo stingrāka pārliecība, ka parastam skrējējam (kā man) pilnīgi pietiek ar Andrīti/Edmundu, jo tās dažas lietiņas, kuras gribētos klāt, uz rokas liekamais gadžets nekādi, nu vismaz ne noteikti par 200+ eur (kas ir vismaz 3-4 skrienamkedu pāri), neuzlabos.
    GPS, izrādās, mēdz peldēt arī pulksteņiem, līdz ar to acumirkļa ātrums un vai pace arī ir neprecīzs, pulsa rādījumi, lai cik tie būtu skaisti, ir “jāpērk” par nospiestu krūšu vai rokas cenu.
    Vienīgais, kas paliek – iespēja jebkurā brīdī, nevelkot no kabatas tel, paskatīties, cik ir plkst (kad bliez uz Divplākšņu koptreniņu ar cerību to nenokavēt), bet šim pietiek ar Centrāltirgū par 2-2,5eur pirktu verķi.
    Mīklas rullis rullē ;)

  • edGars

    Laikam jāatzīst, ka esmu kļuvis par `neparastu` skrējēju.
    esmu sācis izmantot gan intervālu skrējieniem, gan intensitātes regulēšanai.
    Vēl šodien aizdomājos, cik precīzs gps pulkstenis spēj būt atmērot 100m intervālus (to vieglāk pārbaudīt stadionā). Un rezultātu parādot sekundes desmitdaļās. Šodien 2. intervāls likās īsāks, bet varbūt `aizpeldēju` pats. Tempa grafiks šodien izskatījās stipri neprecīzi.
    Par pulsu `maksāju`, bet pamatā tā man neliekas pārāk augsta cena. Nu interesē man tas pulss un uzskatu to par gana precīzu rādītāju.
    stc jostiņu var pieriktēt arī Andrītim ar Edmundu.

  • Inga_K Inga_K

    Viss jau atduras ērtībās. Pa lielam var skriet arī ar hronometru un pulsu skaitīt ar rociņu. Ja man liekas, ka manas ērtības ir tā vērtas, es par to maksāju. Gan pulksteņu, gan drēbīšu izskatā. Kam liekas, ka nav vērts par to maksāt, tas nemaksā.
    Un pulksteņu GPS peld krietni mazāk, un ir tomēr precīzāks, nekā telefonu GPS.
    Nospiestās krūtis vispār iespārda :D Līdz šim neko tādu nebiju jutusi, ja nu vienīgi mēģinot uzvilkt kleitu vai krūšturi, kas ir pāris izmērus par mazu. Vecā jostiņa gan mēdza berzt, bet to varēja risināt ar plākstera strēmeli.

  • Agy Agy

    Saspiestas krūtis? Pulsa jostiņas cik zinu ir regulējamas. Tev, Māri, kāds ar max izmēru XS jostiņu licis skriet?

  • Māris T

    Kāda nu nonāca lietošanā, ar tādu arī mēģināju. Ja pārāk vaļīgi – šļūk nost un / vai zaudē kontaktu. Ja pievelk ciešāk, pēc pāris stundu skrējiena pamatīga grope iespiesta. Man, atšķirībā no lielā vairuma te, ir arī kārtīgs tauku slānis uz kauliem. Varbūt ar šo tad arī ir jāsāk? /domīgs smailijs/

  • Andulis

    Man arī par tām krūtīm bail :/ Pat ar “nekārtīgu” tauku slāni. Viens no iemesliem (labi, ne galvenais), kas liek uz šī veida tehniku raudzīties atturīgi.

    Tādā ziņā, GF 225 varētu interesēt… Paldies gan apskatniecei, gan mīklas ruļļa pavēlniecei! :)

  • Inga_K Inga_K

    Māri, varbūt Tev vajag krūšturi, tad neko nesaspiež :D Bet varbūt vaina bija jostiņas konstrukcijā? Tagadējām mīkstajām jostiņām, man šķiet, tādas problēmas netiek novērotas.

  • Inga_K Inga_K

    Jā, un krūšturiem par labu – krūšturis to jostiņu arī gana labi notur vietā, ja kas :D

  • edGars

    stc jā, šī jaunā garmin jostiņa ir iemācījusies būt elastīga un lipīga. Pirmā, kas man bija, gan ik pēc dažiem treniņiem bija jāpievelk. Un bija pieminētā nost krišana vai saspiešana.

  • des des

    Garmins jau pats ir atrakstījies, ka īsti labi ar to optisko rokas pulsometru tehnoloģijas precizitāti vēl nav:

    http://www.garmin.com/en-US/legal/atdisclaimer

    Tāpēc drošs paliek nedrošs sev kā pirmo skrienpulksteni nopirku GF230 ar pulsa jostu. Drusku gan ir jocīgi pierast pie tāda svešķermeņa, bet bija viegli pieregulēt tā, ka gan nespiež, gan nekas nekur neslīd.

    Par GPS precizitāti nevaru sūdzēties, cik nu esmu notestējis uz kartē mērītiem un jau n reizes izskrietiem apļiem, kļūdas nav gandrīz nekādas :)

  • DK86 DK86

    Laba manta. Vispār, nopietni skrienu pirmo gadu, taču domāju skriet arī visu ziemu, lai uz pavasari neatrofētos un tad progresēt, lai izvirzītu sev jau nopietnākus mērķus. Man jau galvenais ir pulss un cik ātri es pieveicu kilometru.
    Par GPS precizitāti arī nevaru sūdzēties, vienīgi šajā Garminā ir funkcijas, kuras man vismaz šobrīd īsti nav vajadzīgas, bet gan jau laika gaitā…

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.