Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Vibram Fivefingers pret adidas adiPure Trainer

Pirms kāda laika solīju uzrakstīt salīdzinājumu Vibram Fivefingers un adidas adiPure Trainer apaviem.

Tātad: pa kreisi adidas adiPure Trainers (pilnīgi jauni) un pa labi Vibram Fivefingers (jau vairāk nekā gadu veci).

Jāsaka uzreiz, šiem apaviem ir pārsteidzoša līdzība, pat krāsā, ar vienīgo acīmredzamo atšķirību, ka Vibram Fivefingers  ir siksniņa, ar ko tos pievilkt ciešāk un adidas adiPure nav.

Otra būtiskākā atšķirība – materiāls. Vibram Fivefingers ir vieglāki, un audums ir daudz plānāks, turklāt tas ir kaut kāds speciāls sporta audums, kas ātri žūst. Adidas adiPure virspuse ir no kaut kāda biezāka materiāla, kas atgādina niršanas vai snorkelēšanas apavu audumu (ja to tā var nosaukt).

Ja godīgi – vairāk atšķirību es nesaskatīju.

Pat zoles ir līdzīgas. Pataustot zoles materiālu, var likties, ka Vibram ir izturīgāks. Kā viens no pierādījumiem – rakstot šo aprakstu, atradu zolē 4mm stikla gabalu, kas bija jau pamatīgi nodilis, bet tomēr cauri zolei netika. Lai šo faktu apstiprinātu, man būs kādu laiku ar Adidas jāpaskrien, un tad varēšu novērtēt, kā zole uzvedas.

Adidas adiPure apavus pats uzņēmums pozicionē kā sporta zāles apavus – tātad tie nav domāti skriešanai pa ielu?!? Viens trūkums Adidas šajā sakarā ir tāds, ka tiem nav atstarojošo elementu, kas varētu būt vajadzīgi, skrienot tumsā.

Man tas likās pārāk piesardzīgi, un vienu rītu, kad pamatīgi lija, tomēr pārkāpu Adidas noliktos rāmjus un devos jautrā rīta skrējienā pa Rīgu.

Ja Vibram apavus jau esmu pietiekoši izbaudījis, tad Adidas labā jāsaka, ka tie arī uzvedās ļoti labi. Ja es nezinātu, ka man kājās ir Adidas adiPure, nekādu atšķirību nesajustu. Kā jau vienmēr – skrienu bez zeķēm, un arī Adidas nekādus noberzumus pēdā neatstāja. Laikam jau šī tipa apaviem ir viena liela priekšrocība – nav tulznas, nav zilu nagu.

Vienīgais, kā jau rakstīju, Adidas adiPure ir biezāks materiāls, tātad tie ir pāris gramu smagāki un ilgāk žūst pēc skriešanas pa peļķēm. Otrā dienā Adidas vēl bija mitri, Vibram parasti pa dienu izžūst.

Tas, ka Adidas adiPure nav siksniņa, neko nemaina, apavi tāpat labi turas kājās. Pat vairāk, man ar to siksniņu uz Vibramiem ir bijušas nepatikšanas – ir ļoti jāuzmanās to par ciešu nepievilkt, jo var pamatīgi satraumēt pēdas augšpusi, laikam asinsriti apstādina. Tā kā es siksniņu drīzāk uzskatītu kā trūkumu.

Par cenu: Vibram nu jau var nopirkt Latvijā ap 100 EUR, un Adidas – ap 80-100 USD.

Tas īsumā viss – vārdu sakot, pieklājīgs Vibram konkurents ir tie Adidas adiPure. Rekomendēju visiem un arī pats skriešu.

Tikko iedomājos, ka varētu paskriet tā, ka vienā kājā Vibram un otrā adiPure – tad gan vajadzētu just kādu atšķirību, bet nu, tas vēlāk.

Otrā dienā…

Šorīt testēju Vibram Fivefingers (turpmāk – VFF) pret Adidas adiPure (turpmāk – AA) viens pret vienu lauka apstākļos. Kreisā kājā AA, labajā VFF.

Pirms testa tas izskatījās šādi:

Maršruts pa Rīgu: Hanzas iela, Ganību dambis, Andrejsala, Elizabetes iela, Brieža iela, Dzirnavu iela u.t.t.

Te maršruts Garmin web lapā

Pirmās sajūtas. Tātad – katrā kājā citāda kurpe, un skrienu. Pagājuši ap 2 km, kad pēkšņi attopos, ka man taču jātestē apavi, nevis truli jāskrien. Tas nozīmē, ka nekādu būtisku atšķirību starp apaviem nav.

Sāku meklēt, kur tās kurpes pamocīt:

1. Ūdens tests 1 – neliela peļķe. Izskrēju cauri nelielai peļķei – nekāda lielā starpība. Abi apavi paliek nedaudz mitri, AA varbūt nedaudz paliek smagāki, bet pavisam nedaudz.

2. Ūdens tests 2 – liela peļķe. Ar grūtībām, bet tomēr atradu palielu dziļu peļķi, lai kārtīgi samitrinātu apavus. Tur jau bija starpība. AA kurpe kā uzlieta, bet VFF tūlīt pēc peļķes forsēšanas kāja slīd pa kurpi kādas minūtes divas. Tas bija interesants atklājums. Pēc kāda laika viss atkal savās vietās.

3. Oļu tests. Pie Andrejostas ir oļu uzbērums – tur, kur vilciena sliedes. Te varēja vēlreiz pārliecināties, ka VVF zole ir daudz plānāka, un varēja vairāk just akmeņus nekā ar AA.

4. Bruģa tests. Uz Dzirnavu ielas no Brieža ielas gala ir bruģis, bet pārāk līdzens, tāpēc izmantoju bruģa daļu kas atrodas tuvāk ietvei – tā man atgādināja Meksikas bruģus: riktīgi nelīdzeni. Tur VFF uzvedās daudz stabilāk nekā AA. Tas vēl reiz pierāda, ka ir svarīga saskare ar kontinentu, lai kāja paspēj pielāgoties. Tātad AA zole bija ap 10mm, Vibram 3,5mm.

5. Suņa kakas tests – gandrīz sanāca, bet veiksmīgi izvairījos.

Pēc testa apavi izskatījās šādi. Kā jau varēja sagaidīt, nekādas nopietnas deformācijas pēc 7,5 km nenotika. VFF izskatās drusku tumšāki, kad slapji.

6. Žāvēšanas tests – tagad abi konkurenti draudzīgi blakus žūst. Pret vakaru pataustīju – VFF izžuvuši, AA – vēl mitri.

7. Veļas mašīnas tests – nezinu par AA, bet VFF ļoti labi var izmazgāt veļasmašīnā. Kad abus izmazgāšu, ierakstīšu komentāros, bet jau tagad varu pateikt, ka AA var mazgāt kopā ar visu tērpu, kas skrējiena laikā bijis mugurā, bet ar VFF jāuzmanās – tam ir klipsis, un var sabojāt drēbes. Tātad VFF mazgāt vajag atsevišķi no jebkā.

Secinājums:

abi ir lietojami.

VFF tomēr ir labāki, labāka saķere ar kontinentu, pēda ātrāk spēj reaģēt uz visādiem nelīdzenumiem. Arī dizains labāks. Labāk pieguļ kājai.

Vārdu sakot, ja kāds grib sākt skriet ar šādiem apaviem, AA varētu būt labs iesākums, pēc tam VFF, nu un pēc tam jau ar plikām pēdām.

19 komentāri rakstam Vibram Fivefingers pret adidas adiPure Trainer

  • Ivars Ivars

    Tiešām AA ir 10mm bieza zole? Bildē nemaz tā neizskatās.

  • Stereotips stereotips

    par raksta konstrukciju, lai nav putra ar secīgumu, pirmo bildi griežam pa 180 grādiem un otrajā rindkopā rakstam otrādi – kas pa kreisi un kas pa labi.

    raksta saturs labs.
    vienīgais ko nesapratu ir šo sakarību:
    2. Ūdens tests 2 aprakstā: “…AA kurpe kā uzlieta, bet VFF tūlīt pēc peļķes forsēšanas kāja slīd pa kurpi kādas minūtes divas.”
    ar
    7. punkta apgalvojumu: “VFF tomēr ir labāki,… Labāk pieguļ kājai.”

  • par pirmo komentāru, atzīšos nemērīju pats, bet zole tiešām ir daudz biezāka AA. Pamēģināšu izmērīt pats un ierakstīšu.

    Par otro komentāru – VFF, kad ir pilnīgi slapjšs, tā ka pilns ar ūdeni, iekšpusē ir slīdīgāks nekā AA, bet kad ūdens iztek paliek normāli. Vārdu sakot, kad nav jāskrien pa ūdeni – VFF labāk pieguļ, AA būtu labāki, ja jāskrien pa ūdeni. VFF ir ādas zole iekšpusē un āda paliek slidīga kad pilnīgi slapja.

    Lietus laikā VFF pieguļ labi – neesmu nekādu slīdēšanu ievērojis.

    Šī testa priekšrocība ir tā ka ļoti uzskatāmi jūt atšķirības, kad kājās ir divi dažādi apavi – šo testu, starp citu, man ieteica OreMan.

  • Stereotips stereotips

    kad skrējiena laikā ar VFF pēdas iesvīst (kā nu kuram), vai tad arī neslīd?

  • Nu, ja kāds svīdīs tā ka izveidojas 10cm dziļa peļķe – slīdēs gan :-)

    Parasti neslīd, pat lietus laikā.

  • Hmm, es gan neatceros, ka būtu ieteicis, man liekas, ka to pats izdomāji :) Bet vispār tomēr baigā atšķirība šiem apaviem, ņemot vērā ievērojamo zoļu biezuma starpību. Turklāt VFF vēl jau krietni padiluši.. Nez, tiem adiPure tā zole ir tīra gumija vai arī tur vēl kaut kas cits sabāzts? Varbūt var piestrādāt un samazināt zoli, kā to Anton Krupicka parasti dara ar saviem skriešanas apaviem ;)

  • Ar nepacietību gaidīšu “suņa kakas” testa un loģiski sekojošā veļasmašīnas testa rezultātus :)

  • OreMan: Tā zole ir diezgan sarežģīta, laikam neslīpēšu, jo tāpat skriešu ar Vibramiem. Adidas paliks priekš backup.

    Kaspars: suņa kakas tests nezidevās :-) par laimi vai diemžēl – nezinu.

  • Roseline Roseline

    Sveiki! Kā ar ziemu? Vai sniegu un ledu arī esiet iemēģinājis?

  • Sveiki !
    Ziemā no ledus izvairos, jo Vibramiem nav radžu.

    Esmu skrējis ap 0 grādiem cauri peļķēm – nekādas problēmas, pat diezgan atsvaidzinoši.

    Zemākos par -5 grādiem – neesmu skrējis ar Vibram. Pieņemu ap -20 arī “standarta” kurpēs kājām būs auksti, bet no slēpotāja pieredzes atceros, ka kājas parasti nesala pat pie -20.

  • Es esmu skrējis Vibramos arī pa dziļiem sniegiem, īpaši nekas iekšā nekrīt un nesaldē. Līdz kādiem mazpadsmit grādiem zem nulles esmu skrējis bez zeķēm, bet līdz kādiem vairākpadsmit grādiem zem nulles, ievelkot speciālas pirkstainas zeķes.

  • update:

    Laikam pagājuši 2 gadi kopš man ir Vibram – vēl joprojām tos neesmu noskrējis, bet Adidas jau plīst, kaut ari ar tiem tikai spēlēju tenisu reizi nedēļā.

    Tā kā Vibram ir par galvas tiesu labāki.

    Adidas vairāk nevaru ieteikt :-(

  • in

    Ar tiem Vibramiem tikai skrien? Pamēģini uzspēlēt tenisu, tikpat bieži ilgi kā ar Adidas un tad salīdzini izturību. Slodzes skriešanā un tenisā taču atšķiras.

  • Big-G Big-G

    Kur tagad Latvijā var nopirkt Vibramus?
    Atradu šādu linku http://sportaluste.blogspot.com/2013/02/kurpes-vibram-fivefingers-beidzot-ari.html bet nu http://www.vibram-fivefingers.lv/ neatrod. Veikals Stopiņu ielā eksistē? :D

    Interesē vieta, kur varu aiziet un piemērīt kādu variantu. Ne esmu vēl pircis vibramus un nezinu kā ar tiem izmēriem utt. Un kāja arī liela (parastie skriešanas apavi -> 49 izm) un nezinu, kā būs ar izvēles variantiem uz vibramiem

  • Tajā sporta lustes lapā interesanta atsauce uz manu senseno rakstu par to, kāpēc man sāp kāja, kuru bez prasīšanas savulaik pārpublicēja arī vibram-fivefingers lapa. Vēl interesantāk gan ir tas, ka
    Kāda raksta autore nevarējusi samierināties ar to, ka skriešana kļuvusi nevis par patīkamu nodarbi, bet gan par sāpju ceremoniju
    Nu tas jau gan bik par traku ;)

    Bet, ja tomēr par tēmu, tad liekas, ka Vibramu tirgotāji Latvijā slēpjas šeit – https://www.facebook.com/FiveFingersLatvia

  • Andulis

    Nesaki vis, gan jau Sporta lustes autorei labāk redzams ;D

  • Nu Sporta lustes rakstam arī bijis tikai autors, ne autore ;)

  • Big-G Big-G

    Cik cm aptuveni jāpaliek brīvam no pirkstu gala līdz apavam (Vibram)? Un vai ir kas specifisks izmēra izvēlē?

  • Ivars Ivars

    Ja būs “kā uzlieti”, tad būs par mazu. Veikalā pastaigāt forši, bet paskrienot jūt, ka jāņem lielāki. Man ir kādi 3-4 mm lielajam pirkstam, pārējiem vēl vairāk brīvas vietas un tad ir komfortabli skriet.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.