Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Aivars703

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Februāra mēneša skrējēju intervijai nākas meklēt Indijā, kur viņš devies baudīt atvaļinājumu. Žūrijas ievērību izpelnījies ar februārī noorganizēto Skrejlentas maratonu, kurā pieci kluba dalībnieki pieveica maratona distanci uz skriešanas trenažiera, tautas valodā saukta arī par melno lentu. Vēl viņš reizēm redzams ar baloniem un kreklu ar uzrakstu 4:00, izpalīdzot kādam noskriet maratonu ātrāk par četrām stundām. Un vēl viņam garšo Alus (intervijā ar Aivaru vārds Alus jāraksta ar lielo burtu – red.), kurš gan to vēl nezināja? Tātad, mūsu mēneša skrējējs februārī – Aivars703.

Aivars703
 • Aivars703
 • sāka skriet - 17/05/2009
 • noskrieti - 25671 km, laiks - 2823:04:42 h
 • labākais maratons - 3:21:44 (Orlen Varšavas Maratons - 26/04/2015)
 • 2024. gadā noskrieti 603.4 km
 • vidēji šogad 35.5 km/nedēļā
 • pēdējās 7 dienās noskriets 10.6 km ar vidējo ātrumu 06:30 min/km (visi skrējieni)
 • pēdējais aizvakar ar 10.55 km
Renča skaitlis šogad - 16 (RS 17 vajag 4x vismaz 17km) RS90 - 14 (RS90 15 vajag 1x vismaz 15km)
Facebook Sportlat Nosūtīt vēstuli

Kas bija vieglāk – noorganizēt vai noskriet Skrejlentas maratonu?

Es nebiju vienīgais organizētājs. Liels paldies jāsaka Jekaterinai par atbalstu. Godīgi sakot, tāds pirmsstarta nakts ‘trimbulis’ man nebija pat pirms pirmā maratona. Tā kā šāds pasākums nebija pirms tam bijis, bija daudz nezināmo. Pirms starta divas naktis man rādījās dažnedažādi murgi – ka kāds skrien dikti pa ātru un paklūp un ne tikai pārsit degunu, bet salauž dārgo trenažieri, kādam paliek nelabi, kāds vairs nevar paskriet un pasākums ievelkas 6 stundas… Pašas sacensības bija tīrā bauda. Pasākums bija kā jautrs paskrējiens 4 stundu garumā. Laiks pagāja nemanot.

Aivars703_SLM1

Kurā mirklī un kā radās doma par Skrejlentas maratonu? Kāds šis mačs varētu izskatīties pēc gada?

Doma radās sen – pirms kādiem trim gadiem, kad pirmo reizi nomocīju lentu divarpus stundas. Tā nopietni sāku plānot kādu gadu atpakaļ un pirms rudenī piedāvāju Evitai (eees) pa kluso ziemā noskriet maratonu uz lentas. Pēdējos 3 mēnešus skrienot zālē sāku to visu nopietni pārdomāt (un laiks man bija daudz – ap 25 stundām mēnesī) un pateicoties Jekaterinai viena no manām trakajām idejām realizējās.

Pēc pirmajiem mačiem esmu izdarījis vairākus secinājumus. Skrējiena pamatnostāde ir skriet nevis uz rezultātu, bet galvenais ir finišēt (bez traumām). To var darīt tikai skrējēji ar daudzu stundu pieredzi uz lentas.

Nākamgad varētu uzrīkot skriešanas akciju – vairākos klubos vienlaicīgi startē dalībnieki uz ‘melnās lentas’.

Tu arī treniņos mēdz skriet uz skriešanas trenažiera ilgāk kā 3 stundas.

Pirms šīm sacensībām biju kādas 4 reizes skrējis vairāk kā 3 stundas. Uz lentas vienam to izturēt ir ļoti grūti. Ziemā jau 3 gadus gatavojos pavasara maratonam uz lentas. Tā kā plānā paredzēti vairāki skrējieni virs 30km, tad iznāk pāris reizes skriet 3 stundas (pēc iespējas cenšos īpaši garos skriet ārā kompānijā, nevis pa lentu).

Kāda ir motivācija tik ilgu laiku pavadīt uz “melnās”?

Neredzu priekš sevis citu alternatīvu. Man nepatīk ziemā (salā) skriet ārā. Slidens, slapjš un galvenais – aukstais gaiss dedzina plaušu (nemāku elpot caur degunu), tāpēc eju klubā uz lentas. Esmu skops – ja esmu samaksājis klubam par abonementu – tad jāiet. Pie viena var pacilāt svarus. Un galvenais – tas notiek uzreiz pēc darba. Citādi – aizej mājās un uzreiz atrodas simt un viens iemesls kāpēc neiet ārā – ledusskapis, hokejs, filma, vēss Alus…

Cik sacensību ilga ir Tava tempa turētāja karjera? 

Oficiāli esmu skrējis 3 Maratonus. Papildus neoficiāli vēl vienu ‘pusīti’ un 30km Mežaparkā.

Vai pašam arī ir sanācis izmantot TT pakalpojumus?

Esmu matemātiķis jeb ‘cipargalva’ pēc būtības – es sacensībās skrienu pēc noteikta plāna (parasti tie ir vairāki), kas parasti atšķiras no TT tempa plāna. Man TT kalpo kā motivatori – parasti plāns C ir finišēt pāris sekundes pirms viņiem. Diemžēl jau divos Maratonos viņi mani piesmēja. Diseldorfā baloni 3:30 mani apdzina 41.kilometrā, bet Tallinā jau 32.

Kādi skriešanas plāni šai sezonai?

Gribēšana jau ir lielāka nekā varēšana, tāpēc mazos skrējienus nemaz neplānoju – būs laiks – skriešu, nebūs – neskriešu. Galvenais starts – Hamburgas maratons. Kā esmu deklarējis jau iepriekš – pats lielākais latvieša prieks – apsteigt citu latvieti. Un ja viņš ir tuvākais draugs, tad ir dubults prieks. Un vēl ja draugi ir divi – Didzis, Aivars… Vēl jau jāpārspēj Teicamnieka, Oreman un Didža PB.

Vēl plānā abi Latvijas maratoni un ja finanses atļaus, Lohnesa maratons Skotijā. Vēl viens diennakts rogains tepat Latvijā, 4 līdz 6 ‘pusītes’. Un ja atliks laiks un būs spēks – kaut kas garš Igaunijā. Bet visi šie mači būs priekam, bez pretenzijām uz PB.

Aivars703_TT

Tu skrien visu – pusītes, maratonus, orientēšanos, rogainingus, Siguldas kalnu maratonu. Kas no visa tomēr ir visvairāk pie sirds? Kuras disciplīnas bija sākumā, kuras un kāpēc parādījās vēlāk?

Tikpat labi man varētu uzprasīt kādu Alu es labāk iedzertu – Tērvetnieku, Budweiser vai Warsteiner. Viss ir dikti interesants – katrā ir sava ‘odziņa’. Diemžēl man sen nav 30 un vairs nav pat 45. Visu nevar gribēt. Nākas no daudzām ļoti interesantām sacensībām atteikties. Šogad upurēšu rogainus un orientēšanos. Kā būs nākošgad – nezinu.

Sākumā noteikti bija orientēšanās. Pirmie mači tālajā 1981.gadā. Tiesa, nekad neesmu trenējies jeb mācījies orientēties. Skrienu tikai „Magnētā” un katru maču uztveru kā piedzīvojumu (ja nu šoreiz laimēsies un neaizskriešu galīgi šķērsām). Principā nemācos orientēšanās teoriju, jo negribu jaukt izklaidi ar darbu (treniņiem). Rogains parādījās pēc tam un tie jau ir orientēšanās maratoni jeb ultras, runājot skrējēju terminoloģijā. Godīgi sakot, pagaidām vismīļākais ir rogains. Diemžēl tiem nopietni jāgatavojas un tuvākajā apkārtnē nav daudz man piemērotu maču (esmu reālists – akmeņaini kalni nav priekš manis – tiem esmu pārāk tizls). Doma ir pamēģināt garos skrējienus/gājienus jeb ‘plakanos trailus’. Kaut kad nākotnē plāns noskriet Glasgova – Edinburga kas ir nepilni 100km garš un trase vijas pa ļoti interesantu apvidu.

Kurš ir labākais Alus pēc maratona?

Ar Alu ir tāpat kā ar skriešanu – jo grūtāks skrējiens, jo lielāks gandarījums par finišu. Tāpat ar Alu pēc skrējiena – jo grūtāki mači, jo saldāks pirmais malks atspirdzinošā dzēriena. Parasti pēc lieliem mačiem mēdzu sevi palutināt ar kādu interesantu Alu – Edinburgā – Aldaris, Valmierā – norvēģu Alus, Siguldas Kalnu Maratonā – Black Gold (Skotija).

Un noslēgumā – bez kā būtu vieglāk iztikt – bez Alus vai bez skriešanas?
Esmu deklarējis sev – ja skriešana traucēs baudīt Alu, meklēšu citu alternatīvu, lai nepārvērstos par Alusmucu.

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

51 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Aivars703

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Sveicieni!
  Vimpeli pie krūts!

 • dot dot

  Tā arī neuzzinājām, kp nozīmē 703? :(

 • Pelnīti! 19.maijā labprāt uzklausīšu vēl kādu aiz kadra palikušu stāstu 4h garumā :)

 • Depeche Depeche

  Iedvesmojošs raksts, kā reiz tikko pēc skrējiena baudu alu…

 • pulvermuca pulvermuca

  Sveicu ar pelnīto titulu, kaptein! ;)

 • Rainers Rainers

  Apsveicu! Uzreiz jautājums-Tavs labākais maratons ir Diseldorfā,mans nākamais-ko vari par to pateikt?

 • turiburu turiburu

  Sumināts,sumināts!
  Kas Tev jāiebaro lai skrietu kalnos ultra maratonus-t.i.trailus?

 • Tuksnesa vetra Tuksnesa vetra

  Nu tad beidzot, Aivar un žūrijas kolēģija!:)
  Ar Aivaru ir sanācis pavadīt vairākas stundas kopīgos skrējienos, kā arī afterparty, un jāsaka – pozitīva attieksme uz lietām!:)

 • Vančuks Vančuks

  Sveiciens komandas vadītajam, , lai izdodas iecerētais ;)

 • Aivars703 Aivars703

  Jautājums par 703. 5 gadi atpakaļ Magnētā man piešķira 703 numuru (tas ir uz sezonu). Katru sezonas sākumu varēja izvēlēties vainu savu iepriekšējo (ja vēl bija brīvs) vai kādu citu. Tā es, lai nejuktu kāds ta man numurs ir, jau 5 gadus (ap 200 sacensības) skrienu ar 703. Kaut piereģistrējos Noskrieniešiem gandrīz pašā dibināšanas sākumā, biju trešais Aivars – Aivars, Pikols jau bija piereģistrējušies. Tā radās spontāna ideja – Aivars703.

 • Aivars703 Aivars703

  Turiburu, es diemžēl neesmu kalnos kāpējs (kaut pašam patīk paklejot pa pauguriem). Par to vēlreiz pārliecinājos tagad, klejojot pa Indiju. Pēc kāpelēšanas pa Varanasi Gatiem (stāvas trepes 2 kilometru platībā no vecpilsētas līdz Gangai) vai palo”zņājot pa akmeņainiem paguriem tepat apkārt – dienvidGoa, ceļi un mugura drausmīgi protestē. Nelīdz pat ļoti labas masāžas.

 • Aivars Aivars

  Apsveicu ar titulu! Esmu nolēmis, izņēmuma kārtā, Tavā galvenajā sezonas startā Hamburgā Tev uzdāvināt latvieša pašu lielāko prieku!:) Taču pēc tam gan vairs Tev sezonas laikā nevajadzētu lolot ilūzijas un ar šādu prieku rēķināties.:)

 • _Edgars_ _Edgars_

  Apsveicu ar pelnītu titulu! ;)

 • Valters Valters

  Sveiciens Aivaram no Tērvetes! Lai šogad krīt tās 210 minūtes!
  Sanāca gandrīz dzeja. :)))

 • Inis Inis

  Apsveicu, godam nopelnīts. Veiksmīgu sezonu.

 • sm72 sm72

  Apsveicu un vēlreiz paldies par uzaicinājumu noskriet maratonu uz melnās lentas, neatkarīgi no tā, ka sen jau esmu ar melno lentu uz Jūs:)

 • turiburu turiburu

  Mēneša skrējējam piedienas jautājienus uzdot tiešraidē. :)-Kā tad ir,vai Indijā Alu esi noprovējis un vai arī tur tas ir rakstāms ar lielo burtu?

 • Apsveicu ar titula iegūšanu. Esi pelnījis ne par to vien, kas te rakstīts, kaut vai par noskrieniešu karoga ideju un izpildījumu!:) Tā turēt!

 • Aivars703 Aivars703

  Paldies par apsveikumiem. Pašlaik svinam pēdējo vakaru okeāna krastā. Alus ir ļoti labs (gaišais). Un cenas ļoti pievilcīgas (tiesa, tas attiecas tikai uz GOA štatu, ko varētu varētu saukt par tūristu štatu – jo visur citur alkohols ir krietni dārgāks). Rīt pēdējais (šogad) skrējiens Indijas pludmalē. Esmu laikam aklimatizējies – rīta pirmssaulēkta +24 likas ļoti vēsi – uzdzen drebuli.

 • Sarmīte Sarmīte

  Apsveicu, apsveicu, apsveicu kapteini!!!

 • voļda voļda

  Sumināts Aivar ar mēneša skrējēja titulu:)

 • Normunds

  Vot to es saprotu!!! Beidzot kaads kaartiigs latvietis..Skrien un kapaa alu..respect!!1:)

 • Dr.Eds Dr.Eds

  Priekā, Kaptein!!!!:)))

 • Didzis Didzis

  Apsveicu ar titulu ! Aivars703,ir pie vainas tam,ka esmu iekš VSK Noskrien.Novēlu TEV – jau Hamburgā pārsist manu rezultātu,noteikti būt priekšā TT 3:30.Pats ,esmu secinājis,ka labāk ir skriet tikai pa mierīgo – baudīt skrējienu,skriešanas svētkus ,būt starp līdzatkarīgiem,īpaši nesaspringstot par rezultātu ,galvenais ir NOSKRIET !

 • guncha guncha

  Apsveicu, Aivar 703 ar titulu!!! Maratonskriešanas pirmsākumos par labu rezultātu arī mēdzu sevi motivēt ar kādu “cēsinieku”, tagad kaut kā alus un skriešana ir aizgājuši paralēli…ja nu vienīgi izdodas labot kādu personīgo rezultātu.

  p.s. Sponsoriem no alusdarītavām gan vajadzētu sarosīties…dzert alu un skriet maratonus…domāju, ka tādu skrējēju nav daudz. :)

 • Olevs Olevs

  Aivar, apsveicu!:)

 • guncha- tādi skrējēji ir taraumaras… Aivars703 ievēro labāko skrējēju tradīcijas :D

  Sveicu Aivar703 ar titulu! :)

 • Stereotips Stereotips

  Sveiciens Aivaram un priekā!
  Normund, skrējēji un alus kapātāji bija, ir un būs: http://ejuz.lv/aluskrogu

 • Maratonā mums PB līdzīgi, Zelta kedā arī kopā finišējām, vien no melnās lentas neko nesaprotu.
  Par 70.3 (Ironman Half) reiz lasīju forumā kā vienu no Aivara sapņiem. Gribētos redzēt, kā tas piepildās ;)

  Savā pirmajā rogainingā divās no četrām reizēm, kad ar GunaO vairs neatradām sevi uz kartes, izlīdzēja Mēneša skrējējs. Alu joprojām esmu parādā ;) Tiekamies 29. septembrī Jaunciemā!

  Vispār, manī dīdās velniņš izaicināt Aivaru uz duēli, kurš 19. maijā finišēs ar kuplāku meiteņu bariņu :))

  Apsveicu!!

 • Ar Aivaru sanācis gan kopā skriet, gan sanācis uzklausīt arī vertīgus padomus. Tempa turēšanas pakalpojumus pagaidām gan nav bijusi vajadzība izmantot.

  Apsveicu Aivar! Pelnīti.

 • Inga_K Inga_K

  Tā kā es arī esmu smukajā bildē, kur Aivars703 tur tempu – mīļi sveicieni par jauniegūto titulu un paldies par tempa turēšanu maratonā :)

 • LauraX LauraX

  Aivar, vissirsnīgākie sveicieni! P.S. Ja vajadzēs arī nākamajā skrejlentas maratonā padošu ūdeni un želejas, Tu tikai saki, kad & kur :))
  Lai saulaina sezona un vēss A-a-a-lus vasaras vakaros pēc foršiem skrējieniem..

 • Apsveicu ar jaungūto! Lai tad Tev šosezon krīt tās trīs-ar-pus stundas, man no tā arī savs labums atlēktu! ;)

 • Dina Dina

  Apsveicu ar titulu! Patīkami lasīt, ka pagaidām Tev vismīļākais ir rogains. Novēlu, lai Tavi uzskati par to nemainās!

 • Normunds

  Bilde jau labaa:) Cepuri nost!!!
  Kaut kas liidzzigs redzeets Holandee peec 10km skreejiena:)

 • Patīk ka vārds “alus” ir rakstīt ar lielo A. Īpaša cieņa pret īpašu baudes sajūtas avotu ;)
  Aivars, Tu esi viens LIELS malacis! Apvienoji sportu ar vieglu tusēšanu. Tieši redzot Tevi ar alus, es nodomāju ka man kā skrējējai arī jādzer alus pēc lieliem gabaliem. Un tā arī tas strādā. Kad kāds man jautā:”vai tu dzeri alus?”, es vinmēr atbildu: “jā, bet tikai pēc 30 km.”

  Lai Tev viegli skrienās un lai Alus nekad nebeigtos ;)

 • Ivars Ivars

  Sveicieni mēneša skrējējam! Godam nopelnīts!

  //Ivars

 • Nu neticu tevis sacītajam, ka spēsi atteikties no orientēšanās sacensībām :) Zinot orientieristus, gan jau ka uz kādu posmu kāja paslīdēs :)

 • Aivars703 Aivars703

  Ar orientēšanās atteikšanos es nedomāju nepiedalīties nemaz, bet krietni samazināt maču skaitu – gan jau sezonā ap 20-25 salasīsies.

 • Evija Stračinska Evija Stračinska

  Sveiciens Aivaram703. Nu es domāju, ka bez meža Tu nespēsi iztikt. Jo kas var būt labāks, kā nakts melnumā meža vidū satikt (vispirms tikt apžilbinātai no Aivara 703 luktura)labi pazīstamus cīņu biedrus.

 • Aivars703 ir viens vienkārši superīgs skrējējs! Manuprāt, sen jau šis tituls ir nopelnīts :) Lai veicas un lai labi skrienas! Apsveicu! :)

 • Raimis no Maratona

  Sumināts, Aivar! Bija interesanti no Tevis pāris dienu iepriekš uzzināt par šo pasākumu un Indijas ceļojumu. Lai Tev šogad izdodās piepildīt visus savus plānus un ģenerēt vēl kādu labu ideju!

 • teicamnieks teicamnieks

  Protams, apsveicu, Aivar703, ar panākumu, vai panākumiem. Jā, tiešām esi man viens no sīvākajiem konkurentiem. Tad jau šosezon paskatīsimies kas un kā, vai kurš kuru… Esmu noskumis par to, ka mūsu skriešanas lapiņā netiek cenzētas alkohola reklāmas. Bet, ja jau maksā… Jebkurā gadijumā neatbalstu. Tas nav labs piemērs, it sevišķi jaunatnei. Domāju, ka noskrien.lv nevajadzētu reklamēt un slavināt atkarību veicinošas un apziņu kropļojošas vielas. Ar cieņu-tiekamies sacensībās !!!

 • Andulis

  Novēlots sveiciens Aivaram703 arī no manis! Lai Tavi plāni un to piepildījums žilbina mūs tāpat kā slavenais lukturis! :)

  Atšķirībā no teicamnieka, man nav ziņu, ka “Kingfisher” būtu mēneša skrējējam, noskrien.lv redakcijai (vai visiem kopā) kaut ko samaksājuši.
  Bez tam, skriešana pati par sevi arī ir atkarību veicinoša (radoša!) un apziņu … hmm … izmainoša :))

 • Stereotips Stereotips

  “Kas ir Džeks Deniels?” Kurš no diviem linku galamērķiem tev pirmais ienāca prātā, bet varbūt tikai viens, vai neviens, vai kāds cits?
  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Daniels_(coach) (par treniņu zonām)
  2. http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Daniel%27s (par to pašu)

  P.S.
  Alanu Čumaku atlaida no PSRS izlases vieglatlētikas trenera amata, kad kompartijas atskaitē par lieliskajiem rezultātiem un sasniegtajiem rekordiem tā arī norādīja, ka viena no metodēm ir degvīna (moš i konīša) lietošana noteiktās devās. Kompartijai sports un spirts negāja kopā. Vēlāk Čumaks TV pārraidēs pat pie LPSR zilo ekrānu noliktajām burciņām ar rokām vicinoties “vārdoja” ūdeni ar TV-teleportāciju, gadās… ;)

 • turiburu turiburu

  Par to alu…
  Pērn skrienot Keufelskofas trailu 85 km Vācijā,trasē,koku paēnā dalībniekiem bija noliktas trīs kastes ar alu.Protams,piestāju. Pie tam alus bija alkoholiskais. Finišējot pēc medaļas saņemšanas atkal piedāvāja alu.Tur gan varēja izvēlēties -alkoholisko vai bezalkoholisko. Par cik bezalkoholiskais nav alus,tad izvēlējos otru variantu. :)

 • Pičuks Pičuks

  Lepnums būt šajā komandā! Apsveicu!

 • Sveicieni 703.!
  Tad jau Baldonē šogad tiksimies ;) Varbūt arī tuvajā austrumu aizrobežā?

 • Aivars703 Aivars703

  Baldonē būšu, bet Krievijā gan nē – šo gadu vairāk skriešu pa iezīmētu maršrutu.

 • […] un 2013. gada skrejlentas maratonu noskrējis ar rezultātu 3:54:00. Vairāk par Aivaru vari lasīt Mēneša skrējēja […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.