Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratonā jauna distance – 10 km

2011.gadā visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem tiks piedāvāta jauna 10km distance, kas izveidota ņemot vērā auditorijas pieprasījumu pēc vidēja garuma distances. Tā rezultātā tiek atcelta līdzšinējā stafetes distance. Reģistrācija 10 kmdistancei tiek uzsākta no šodienas – 15.decembra. „Nordea Rīgas maratonam vienmēr ir bijušas svarīgas dalībnieku vēlmes un atsauksmes. Novērtējot dalībnieku uzticību un viņu gatavību jauniem izaicinājumiem, esam ieviesuši šo jauno distanci. Tādēļ vēlamies ierosināt izaugsmes programmu visiem tiem 5km distances dalībniekiem, kas ir gatavi jaunam izaicinājumam un dubultot savu pagājušajā gadā noskrieto,” aicina Nordea Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

10 km starts un finišs, identiski kā citām trasēm, atradīsies 11.novembra krastmalā un trase vīsies pa Rīgas centrālajām ielām. Precīzs starta laiks un trases maršruts tiks paziņots pēc tā saskaņošanas ar Rīgas pilsētas atbildīgajiem dienestiem nākamā gada sākumā.

Nordea Rīgas maratona organizatori atvainojas visiem, kas bija iecerējuši skriet Maratona stafetes distanci un cer, ka tā vietā izvēlētā 10 km distance, kas ļauj visiem dalībniekiem startēt un finišēt kopā 11.novembra krastmalā, dos iespēju izbaudīt pasākumu visā tā krāšņumā.

Atgādinām, ka 2011.gada dalībniekiem kopumā tiek piedāvātas 5 distances: 42km, 21km, 5km,10km un „Vienotības kilometrs” cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (distancei reģistrācija vēl nav uzsākta).

Pieteikties visizdevīgāk līdz šī gada 31.decembrim, kad dalības maksa, ir viszemākā. Dalībai Nordea Rīgas maratonā ir iespējams pieteikties līdz 2011.gada 18.maijam, piesakoties oficiālajā mājaslapā www.nordearigasmaratons.lv un Nordea bankas filiālēs visā Latvijā. Kā jau ierasts pasākuma ģenerālsponsors Nordea banka visiem saviem klientiem līdz 2011.gada 30.aprīlim piedāvā iespēju pieteikties ar 10% atlaidi no dalības maksas.

Uz doto brīdi pasākumam reģistrējušies jau gandrīz 550 dalībnieki no 21 pasaules valstīm. Lielākā interese pagaidām ir par pusmaratona distanci. Salīdzinot ar pagājušo gadu, dotajā brīdī dalībnieku interese par pasākumu ir nedaudz lielāka, kas liecina par dalībnieku gatavību izmantot pieteikšanās iespēju par pazemināto dalības maksu. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, sagaidāms, ka līdzgada beigām dalībnieku skaits varētu sasniegt jau 1 000 dalībnieku.

Par Nordea Rīgas maratonu:
Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991.gada. 2007.gadā maratons ieguva nosaukumu Nordea Rīgasmaratons. 2010.gadā pasākums pulcēja 11 500 dalībnieku no 45 pasaules valstīm. Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Ģenerālsponsors – Nordea banka, tehnoloģiju partneris – Lattelecom, oficiālais partneris – Hanzas maiznīca, sponsori – adidas un Coca-Cola, oficiālais pārvadātājs – airBaltic. Partneri – Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, LIVE RIGA, telekompānija LNT, Dienas žurnāli, tvnet.lv, radio SWH, AFI, Sony, Rimi un citi. Pasākumu attīstības un mārketinga komunikāciju aģentūra NECom sniedz komunikāciju pakalpojumus un nodarbojas ar pasākumu attīstību, tai skaitā organizē Rīgas svētku Nakts skrējienu un S3 Stratēģiskās sacensības uzņēmumiem.

29 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratonā jauna distance – 10 km

 • […] This post was mentioned on Twitter by Sveta Libarte and Elīna Jakubaņeca, VSK Noskrien. VSK Noskrien said: Nordea Rīgas maratonā jauna distance – 10 km. http://goo.gl/ntrza […]

 • Ainārs S.

  Var jau, protams, ieviest da jebkādas distances. Lai katrs skrien cik var noskriet, ka tikai maksā, bet es, personīgi, neatbalstu šādu distances sadalīšanu. Šim nolūkam ir citi skriešanas pasākumi, ar citām distancēm katrai gaumei. Pasākums tomēr saucas MARATONS un tam arī jābūt maratonam. Saprotams vēl būtu satelītskrējiens, kas nepārklājas ar pamatdistanci, bet tas arī viss. Ja citas distances prestiža un masveidības ziņā sāk nomākt pamatdistanci, tas nekādā ziņā nav akceptējams. Tā vietā labāk ieteiktu organizatoriem vairāk domāt par organizācijas un servisa uzlabošanu. Bet, ja organizatoriem galvenais ir peļņa un masveidība, tad man žēl, ka maratons pārvēršas par tādu “balagānu”, kur katrs skrien cik var noskriet un lepojas, ka skrējis Rīgas Maratonu.

 • Ivars Ivars

  Bet NRM tak nav vienīgais, kur tā dara, manuprāt tā ir visai pierasta prakse, ka pasākumā, kas saucas maratons, ir arī citas distances.

 • guncha

  Nu, parasti pasākumos ar nosauku -maratons arī saprot,ka dalībnieki skrien šo distanci.Manuprāt Aināram ir taisnība un Rīgas maratons tiešām pārvēršas par balagānu, kur 500 cilvēki skrien maratonu, bet pamatmasa 5km karnevāla tērpos, tagad arī 10km…sviests kaut kāds.Vienalga, joprojām esmu pārliecināts, ka lai izjustu īsta MARATONA atmosfēru ir jāstartē kādā normālā ārzemju maratonā, kaut vai Tallinā.

 • Didzis Didzis

  Piekrītu pilnībā Ainaram un Gunčam.Šogad tas bija riktīgs balagāns un nekas vairāk(tās ir tikai manas personīgās domas ).Par maratonistiem tika domāts VISMAZĀK.Skaisti jau skan : Rīgas maratonā 10000 dalībnieki ! Tai pašā laikā maratonistu nav nemaz 10 daļa.Nu negribas man skriet to Rīgas maratonu,vismaz tādā ļembestā,kas bij šogad.Nu nez,nez kāpēc gribas man skriet Maratonu tais vietās kur esmu skrējis – Barselonā,Tallinā,Briselē,pat igauņu MULGI – vēl un vēl ,……

 • ainars

  Punkts 1.
  Visam minētajam varu piekrist, pats uz savas ādas izbaudīju. Bet būsim reālisti. Mēs esam tik cik mēs esam, ja Latvijā kāds organizētu tīru maratonu, tad neviens sponsors tādam 500 cilvēku pasākumam naudu nedotu. Un pat ar visiem sponsoriem nav manīts, ka tautas sacensības rīkojot šeit kāds būtu stāvus bagāts kļuvis.
  Principā es pakāpenisku distances pagarināšanu atbalstu kā vienu no variantiem cilvēku varēšanu lēnām veicināt. Un ir labi, ka kāds vispār ko organizē un dara.
  Man žēl, ka stafetes noņemtas. Bija slikti noorganizētas, bet ideja pati par sevi bija ļoti ok.
  Punkts 2.
  Ainārs varētu pamodificēt savu niku, citādi maza atšķirība un bardaks iestāsies:)

 • Dainis Mors Dainis Mors

  10 km vajadzēja. Tas ir stimuls tiem, kam 5 km vairs nav interesanti, bet 21 km par daudz. Ja būtu jāsamazina distanču variantu daudzums, tad labāk ņemt nost 5 km un tos uztaisīt iepriekšējā dienā kā brokastu skrējienu visiem lai atvērtu maratona svētkus.

 • Ainārs S.

  Ok. Par stafeti pilnīgi piekrītu, ka vajadzēja atstāt, jo tas tomēr arī ir maratons. Ir interesanti salīdzināt stafešu skrējēju varējumu ar tīrajiem maratonistiem. Patīkami tomēr konstatēt, ka vari apsteigt stafetes skrējējus, un arī stafetes skrējējiem izaicinājums. Pie tam stafetē arī ir šī ~10km izvēle – saorganizē komandu un uz priekšu. Pie tam, liekas, ka stafetes uzvarētājiem vēl nav izdevies apskriet maratona uzvarētāju.
  Satelītskrējiens arī, protams, ir vajadzīgs, bet tā lai tas netraucētu un nenomāktu maratonu. Tagad sanāk, ka lielākas “zvaigznes” startē citās distancēs un līdz ar to šo distanču prestižs kļūst pat lielāks nekā maratonam. Tad jāsauc pasākums savādāk, piemēram Nordea Rīgas skriešanas svētki, vai kā savādāk. Ir nekorekti apgalvot, ka maratonā piedalās 11000 dalībnieki, ja reāli maratonu skrien tikai kādi 5%.

 • MAKRO MAKRO

  Man vienalga kādas distances un cik galvenais lai nau kā pagāšo gadu kad maratonskrējēji un pusmaratonskrējēji kad uzskrēja uz tilta nokļuva propkās kur visi tie karnevālskrējēji skrēja pa priekšu,lai taisa kā Lisabonas maratonā vispirms palaiž 9.00.maratonistus un pusmaratonistus tad 9.30 – 10km un vēl pēc 30min satelītu tad būs normāli.

 • beidziet te sapņot par tīro maratonu – šāds pasākums, ka teica mārketingā zinoša persona, nevienam nav nepieciešama lieta – cits jautājums ir par skrējiena laikiem, lai nebūtu bardaks apmeklējot dzirdināšanas punktus un veicot finišu, lai tas viss ritētu raiti un skrējējiem/organizatoriem nebūtu problēmu. Šajā jautājumā organizatoriem ir pie kā piedomāt pamatīgi! Par stafeti arī manas domas ir tādas, ka nepieciešama lieta …

 • Nesaprotu par ko ņemšanās. Ja nav maratona, tad pofig visu pārējo? Redzot kas notiek Rīgas skriešanas vietās pirms un pēc Nordea Rīgas maratonu, priekš tautas veselības tādu Nordea Rīgas maratonu ar 5km distanci vajadzētu rīkot katras brīvdienas, jo cilvēki gatavojas. Skrien, sporto un grib noskriet. Un domāju ka arī mūsu rindās ir skrējēji, kas sāka skriet tieši tā – kāds pierunāja pamēģināt noskriet piecīti. Un šī pasākuma organizatori nav muļķi. Viņi zina ko vajag. Redzēsiet, nākamajā noskriens 10km un pēc gada jau pusmaratona distancē būs vēl lielāks bars. Un attiecīgi vēlāk arī maratonam.

 • Aivars703 Aivars703

  Es jau nesakaku, ka nevajag satelītskrējienus. Man tikai gribētos atdalīt trases (vai skriet atšķirīgos laikos). Un veikt divas atšķirīgas dalībnieku uzskaites, lai nemānītu citus un galvenais paši sevi.

 • Aivar703, sm72 pareizi teica iekš foruma – nu nav tos pasākumus jāatdala vienu no otra! Ja mēs tā dalīsimies viens no otra, maratonists-ne-maratonists – nekas labs nebūs. Tie kas skrien tos maratonus, tie paši zin, kas un kā un par ko mēs cīnāmies … jo tukšāka trase, jo trakāk – nav jau mums 40k skrējēju … bet par laikiem, mazliet jāpiedomā … un galvenais, ir personāla apmācība un tā iztrūkums …

 • Kristaps Kristaps

  Manuprāt, tas šogad bija ļoti jūtams, kad pirm Rīgas maratona visa Rīga vārijās no skrējējiem. Un neba visi bija maratona skrējēji, vairums bija 5cinieki. Manuprāt, labāk viens skriešanas balagāns, nekā klibs maraton skrējiens. Jāpriecājas, ka kāds kko organizē un domā, kā pacelt skriešanu. Domāju šogada 10 km distance, reālo pienesumu dos vēl pēc gada, kad stipri pieaugs pusmaratona skrējēji.
  Labāk kkas, nekā nekas.
  Vienīgais, tas gan, ka varētu dažādus laikus pamainīt. Kad maratonisi sāk pirmie, tad pieienojas pusītes un 10mitnieki. Mazāka drūzmēšanās pie dzeršanas un beigās nav vienam jāfinišē. Tas man baigi patika Amsterdamas maratonā, kad beigās skrēju cilvēkos, pusmaratonistos un 5cīšos, forša finiša sajūta, nevies pēdējos kilometrus viens kulies.

 • pikols

  Viss ir ļoti labi, vienīgi nosaukums sacensībām nepareizs.

 • pikols

  Maldinoš

 • Didzis Didzis

  Vispār padomājot ar vēsu prātu – ir jāpriecājas par to,kas mums ir ! Kritizēt jau visi mākam,bet ar tiem darbiņiem zināms kā ir.Es arī gribētu piekrist PIKOLAM ,ka nosaukums gan gluži neatbilst tam pasācienam.

 • Didzi, kas tur neatbilst?! Nav maratona distances? Vai Tu gribi skatīties kā daži simti maratonistu skrien mēles izkāruši pa Rīgas ielām? Esmu skrējis maratonu, kur bija tikai maratona distance – ap 50 dalībniekiem – nu nebija tādas baudas … ne tev skatītāju kvantums, ne Tev tāds atbalsts … atkārtošos – Rīgā nekad nebūs tāda maratona, kādi ir lielie maratoni. Pikol, Didzi, iesakiet labāku nosaukumu – šādos maratonos atbalstīt ierodas ne tikai maratonistus, bet arī tos, kas ir uzdrošinājušies skriet mazākas distances un tas tikai priecē. Ja tas skrējējs, kas noskrien 5km, viņš “var sevi saukt”, kaut par super-maratonistu, ja tā vēlās. Viņam tas būs garākais skrējiens savā dzīvē, bet nākamreiz, iespējams, gribēs noskriet garāku distanci … par ko mēs te cepjamies? Maratonisti un tiem “tuvāk stāvošie” tāpat zina, kas ir kas … un ar ko to sāls kilogramus ēd … tad tagad noņemam NRM pēdējo burtu un pārtaisam par Rīgas skrējienu … ko mēs te gribam panākt? Es gribētu panākt, lai sakārtotu organizatorisko daļu … bet atņemt šim skrējienam “maldinošo” daļu … kā jau te teica, brauciet uz Nidu, vai skrieniet Mežaparkā 50km … un būs jums nosaukums … ar sirdi sildošo piekabi “super” …

 • Andulis

  Man no visiem komentāriem tuvākais šķiet MAKRO atzinums – “Man vienalga kādas distances un cik galvenais lai nau kā pagāšo gadu …” ;)
  Turpinājumā gan ievietošu atšķirīgu sūdzību: ” …, kad vairākiem simtiem skrējēju pazuda (nebija fiksēti?) rezultāti un to atgūšanai vajadzēja vairākas nedēļas, turklāt organizatori nesniedza sakarīgu skaidrojumu.”

  Citiem vārdiem, vēlētos kvalitāti pamatlietās – distanču izveidošanā, mērīšanā, starta(-u) organizācijā, rezultātu fiksēšanā un publicēšanā, arī saziņā ar skrējējiem. Vai tas tad ir “pliks” maratons, jeb vēl 7 citas distances klāt pievienotas, nav vairs svarīgi. Ja spēj to realizēt – lai ir gan “balagāns”, gan 10 km.
  Piekrītu gan Aināram S., ka nav korekti sacīt “maratonā piedalās 11000 dalībnieki”. Varētu precizēt – “maratonā u.c. distancēs”. ;)

  Mošķis teica: “Esmu skrējis maratonu, kur bija tikai maratona distance – ap 50 dalībniekiem – nu nebija tādas baudas … ne tev skatītāju kvantums, ne Tev tāds atbalsts …” Hmm, nu kā to ņem… Es arī esmu tādu skrējis – un nekas, kaifa tāpat bija gana! :)) Nemēru gūto baudu atbalstītāju tūkstošos – kaut tie ir patīkams bonuss, bez šaubām… :)) Var jau būt, ka es viens tāds dīvainītis…?

 • Andulis

  Par pašu rakstu: mazliet dīvains gan šķiet formulējums sākumā… (“2011.gadā visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem tiks piedāvāta jauna 10km distance, kas izveidota ņemot vērā auditorijas pieprasījumu pēc vidēja garuma distances. Tā rezultātā tiek atcelta līdzšinējā stafetes distance.”)

  Kaut kā nepamanīju – KAD un KUR šī “auditorija” (KĀDA?) ir aptaujāta par 10 km un stafetes (ne)vajadzību? :D
  Bet nu labi… tā, protams, ir piekasīšanās vārdiem… Lai jau Norda kungs un Co. rīkojas…

 • Anduli, lielās pilsētās gribās lielāku atbalstu … protams, daudz kas atkarīgs no vides, kādā skrieni … un no daudz kā cita, bet pa Rīgu viennozīmīgi gribētos lielāku atbalstu no skatītājiem :)

  Stafete vispār ir laba lieta … daudzi “iestādījumi” šādā veidā sev skrējējus tieši piesaistīja un garums distancēm ar bija, sākot no 8km un beidzot ar 16km … nu kam ne skrējēju piesaiste un motivācija cīnīties :)

  Precīzāk par nosaukumu būtu teikt “NRM ietvaros piedalījās 11000 skrējēju”

 • Didzis Didzis

  Mošķi,ir patīkami skriet maratonu arī nedaudz dalībnieku pulciņā.Šogad skrēju MULGI MARATONU ar kautkādiem 60 dalībniekiem,man ļoti patika,kaut kastums bija tuvu 30 grādiem.TU – MOŠĶI,pat nepaostīji šā gada RNM gaisotni,tāpēc arī TAVS rezumē reizēm pat pilnīgi garām.

 • pikols

  Pareizi Didzi, kad finišam tuvojās viena no pasaules stiprākajām skrējējam, lai neteiktu pati stiprākā,S-70 grupā, līdzjūtēji un visi estrādes klauni sen pazuduši, un orgu atieksme apmēram, cik ilgi vēl mums te jānīkst, starp citu ne vien šiem mačiem latvijā ir šī kaite.

 • sm72 sm72

  Par nosaukumu runājot, neesmu es dzirdējis par nevienu pasākumu, kurā skrien arī maratona distanci un sauc to par skriešanas svētkiem, vai salidojumiem. Ja kaut vai viens skrējējs skrien maratonu, tas var cēli saukties par maratonu. Man liekas, ka vajadzētu pārņemt no citiem maratoniem to labo tradīciju, ka pusmaratons startē pēc 1.5 vai 2 stundām pēc maratona, bet 10 km startē pēc 3 vai 4 stundām. Galu galā maratonisti ir pelnījuši pirmie nogaršot trases sporta dzērienus:)

 • Andulis

  Pirms nedaudzām stundām, izlasot sm72 komentu, arī es nevarēju nosaukt piemēru, kur “skriešanas svētkos” ietilptu maratons. Taču pa šo laiku – tīri nejauši viens tāds atradās: http://au.srichinmoyraces.org/sri-chinmoy-running-fitness-festival
  Tātad ne par ko nevaram būt īpaši pārliecināti mūsdienās. :)

 • IlzeP ilksy

  Piekrītu Andulim par pazudušajiem rezultātiem. Turklāt lēnākiem pusmaratona skrējējiem pietrūka medaļu! Medaļu pēc mana lūguma vēlāk atsūtīja pa pastu, bet rezultāts tā arī neatradās :(

 • Ervins

  Sveiki,nu žēl ka atcēla to stafeti es būtu uztaisījis komandu kura tiktu top-3,bet ko lai dara ka šie nemāk noorganizēt skrējienu lai visiem ir labi un nav drūzmēšanās uz tilta rigas maratons jau sen ir pārvērties par biznesu un kādu top-10 skrējēju vietu un balvu sadalīšana,vajag kā frankfurtee maratons un stafete un neviens netraucē otram,bet te būs tūkstoši kuri mēģinās noskriet tos 10 km pirmo reizi ,tad vajag taisīt atsevišķi tādus skrējienus iepriekšējā dienā,un par tādu tizlu trasi man kājas no tā bruģa vēl ilgi sāpēja maratonu tur skriet nav jēga ne rezultāta dēl ne arī balvu kuras tāpat nevar dabūt visi.

 • Laura

  Ervīn, ja viss šķiet tik negatīvi, vienmēr taču ir iespēja nepiedalīties. Neviens jau nepiespiež! ;)

 • MAKRO MAKRO

  Nu kā kuram,man riebjās atkal stafete jo tas ir izvarots maratons un rezultāti statistikā neiet un otrkārt nekad nevar zināt vai tiksi trijniekā stafetē jo var pēkšņi izdomāt daudzi spēcīgi klubi uzlikt stafeti bet maratons jebkurā gadījumā ir prestiža lieta tādā pasākumā un nau svarīgi vai tu noskrien pa 2:30:00 vai 3:10:00.Ja ir kaudze naudas var braukāt pa pasauli apkārt bet ekonomiskajā režīmā labāk izmantot to ko piedāvā mūsu pašu maratoni.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.