Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Pēdējā nedēļa un pirmais starts

Lai būtu labas sacensības ir jāaizvada labi treniņi un ceru, ka katrs no jums ir pavadījis daudz laika trenējoties un pašas sacensības jums būs patīkams pārdzīvojums un finišs pienāks nemanot, un ar smaidu.

Pēdējā nedēļa pirms pusmaratona jūsu treniņu plānos ir viens vai divi viegli treniņi un lielākā uzmanība jāvelta sagatavošanās darbiem sacensībām. Jābūt drošiem par skriešanas apaviem un tērpu, jādodas uz maratona EXPO, jāsaņem numurs un pēdējā informācija par sacensībām. Un noteikti vēl jātiek skaidrībā par simts un vienu sīkumu. Ko ēdīsi sacensību rītā, kā nokļūsi uz startu, kā jutīsies tādā agrumā skrienot? Kā ģērbties gaidot startu un kurā vietā VSK Noskrien komanda fotografēsies?

Lai arī katras sacensības ir kaut kas unikāls, tomēr mēģināsim dot padomus par šiem un citiem jautājumiem.

Pēdējā nedēļa

Treniņi. Lai arī jums liekas, ka esat gatavi pusmaratonam un ātrāk vai lēnāk noskriesiet, tomēr turpiniet veikt treniņu distances. Man pašam pēdējā nedēļa pirms maratona negribējās nemaz skriet, bet vajag. Skrieniet viegli un izbaudiet, bet noteikti nepārforsējiet. Nekādi ātruma treniņi vai izmēģinājumi. Trauma pēc gandrīz desmit nedēļu treniņiem noteikti nav vajadzīga. Tāpat, basketbolistiem un futbolistiem, vajadzētu atturēties no tādu sporta veidu treniņiem. Pat pusstunda ar draugiem bumbas paspēlēšana var pārvilkt svītru desmit nedēļu darbam.

Stratēģijas izdomāšana. Piesakoties akcijai, jums katram bija sava vīzija par ilgumu, kurā jūs gribētu noskriet pusmaratonu. Kādam tās bija divas stundas, kādam divas ar pusi, bet vēl kāds gribēja tikt līdz finišam. Tagad pēc treniņiem un aizvadītām desmit nedēļām jūsu domas ir mainījušās. Zinu, ka kāds mēģinās turēties līdzi 1h 45min tempa turētājiem un vairākas meitenes ir gatavas savus noskriešanas plānus mainīt uz 2h 15min un pat noskriešanu ātrāk par divām stundām. Lai arī kādas būtu jūsu ambīcijas, pirms sacensībām vajadzētu izdomāt kādā tempā gribētu skriet.

EXPO būs iespēja iegūt špikerus vēlamajam finiša laikā un skrienot sekot tam līdzi, kā arī tempa turētāji nodrošinās attiecīgu tempu. Parasti to saka par maratonu, bet domāju, ka arī pirmajā pusmaratonā vajadzētu finišēt daudz nedomājot par laiku, jo izstāšanās vai lielas mocības tajā varētu atņemt jums vēlmi vēl kādu reizi skriet. Bet no otras puses, skriešana ar pusi spēka jums var nedot vajadzīgo gandarījumu par finišēšanu. Kā teica kāda no dalībniecēm, ja nebūšu kārtīgi nomocījusies, neliksies ka esmu ko nozīmīgu paveikusi.

Viss ko varu ieteikt ir distances pirmos kilometrus skriet jums pārliecināti komfortablā tempā. Izmantojot maratona aproci, vai tempa turētājus, bet uzsāc mierīgi un, ja jūti, ka viss ir kārtībā, tad skrien ātrāk. Pie tam šāda stratēģija dos jums iespēju apmierināt sportiskās ambīcijas, jo jums būs vairāk spēka pusmaratona otrā pusē un noteikti apdzīsiet tos, kuri uzsākuši skriet pārlieku ātrā tempā un izpumpējušies.

Sagatavošanās. Ideāli būtu, ja trešdienas rītā jūs celtos tajā pašā laikā, kā jums būtu jāceļas pusmaratona dienā. Ēstu to pašu brokastīs, apģērbtu tās pašas drēbes un kājās būtu tie paši apavi un treniņu sāktu skriet sāktu 8:30. Tā teikt – sacensību ģenerālmēģinājums. Protams, sacensību dienā var spīdēt saule, līt lietus, bet jūs būsiet lielākā pārliecībā par savām brokastīm, vēderu, laikiem un apģērbu.

Sacensību agrais starta laiks, noteikti prasa sagatavošanos iepriekšējā vakarā, tā lai tajā rītā vajadzētu ierasties tikai uz startu. Pie tam šāda sagatavošanās novērsīs domas no sacensību lampu drudža. Kā arī, kārtīgi pārdomājiet nokļūšanu sacensību vietā, ņemot vērā, ka daļa satiksmes Rīgā būs slēgta un sabiedriskais transports var kursēt ne tā kā parasti. Pie tam, lai arī lielākā daļa skrējēji no 15 tūkstošiem uz startu dosies vēlāk, tik un tā arī trīs tūkstoši pusmaratonisti un maratonisti būs pārbaudījums transporta sistēmai.

Ēšana un dzeršana. Šajā jomā cik galvu tik metožu, bet visi kā viens runā par pastiprinātu ūdens uzņemšanu pēdējās dienās pirms sacensībām. Es savā ēdienkartē neko nemainu, ne pastiprināti ēdu ogļhidrātus, ne medu un kūkas. Kā arī pastas ēšana iepriekšējā vakarā man nav nekas īpašs, jo pastu ēdu vairākas reizes nedēļā tāpat.

Lai arī ko jūs ēstu papildus vai izmēģinātu, ņemiet vērā, ka iepriekšējā vakarā noteikti nevajadzētu nekādus eksperimentus, savādāk tas var nelāgi izpausties sacensību rītā ar vēdergraizēm vai pat sāpēm.

EXPO. Lai piedalītos sacensībās jums ir jāizņem starta numurs un laika kontroles čips. To jūs varat izdarīt piektdien un sestdien no desmitiem rītā līdz astoņiem vakarā Radisson BLU Hotel Latvija konferenču centrā (bijusī viesnīca Latvija). Tā pat EXPO varēs iegūt tempa špikerus jūsu izvēlētam laikam, kā arī sestdien EXPO ik pa laikam būs kāds no tempa turētājiem.

Dāvana. Akcijas konsultants par sporta uzturu izturībai.lv katram no „Uzdrošinies noskriet” dalībniekiem dāvinās trīs enerģētiskās želejas. Tas varēs iegūt sestdien EXPO vai pirms starta.

Sacensību diena

Apģērbs. Šķiet, ka jums ir paveicies, jo 22. maijs nebūs šī gada pagaidām karstākā diena un gan jau kādu treniņu esat aizvadījuši ļoti siltā laikā un kādu vēsākā. Pie lielas saules noteikti jāpadomā par cepuri vai lakatu, kā arī lietus gadījumā par kaut ko siltāku pirms starta. Šķiet, ka Rīgā tas netiek praktizēts, bet lielajos maratonos skrējēji savus iesildīšanās kreklus, jau atrodoties starta koridorā, īsi pirms starta var atdot labdarībai.

Ēšana. Tādā agrumā, kad no mājas jādodas laukā ap septiņiem no rīta, ir grūti domāt par ēdienu. Ja tu esi agrais putns, tad iespējams labākais risinājums ir auzu pārslu putra pirms iešanās ārā no mājas un kāds banāns līdzi pa ceļam, kā arī ūdens, ūdens un ūdens.

Privātās lietas. Šogad garo distanču skrējējiem paveicies, jo pirms starta visi lielie alus dzērāji un skrējēju tūkstoši tikai modīsies un rindas uz tualetēm būs mazas. Man Milānā pirms starta vajadzēja divas reizes un vienu vēl pirmajā parkā otrajā kilometrā. Bet pēc tam – nekādas intereses. Lai arī šis jautājums bija manu uztraucošo jautājumu sarakstā, bet droši vien skrienot kaut kas tur saslēdzas un viss. Bet par to nevajadzētu uztraukties. Trases malās pēc noteikumiem ir jābūt tualetēm.

Starta drudzis. Atskanot starta šāvienam skrējiens sākās un visu laiku kāds tevi apdzen. Tā pat visam tam pūlim traucoties uz priekšu, grūti ir noturēt savu tempu un neļauties starta drudzim, kad visi skrien, meklē trajektorijas un brīvāku vietu kur skriet. Pusmaratons nav sprints un šeit vēlams ir ieturēt vienmērīgu tempu un sākumā nepārforsēt. Lai arī visi saprot, bet startā pie tā vajadzētu piedomāt īpaši. Klausi savam pulsam, špikerim vai meklē ar tempa turētājus. Gan tos kas apdzen tevi tagad, apdzīsi uz Dienvidu tiltu.

Soļošana. Nav neviens likums, kas aizliedz tev apstāties dzirdināšanas punktos un lēnām padzerties. Nav nekas slikts, ja tu nostājies trases malā un izmasē sāpošo kāju. Tā pat, ja tu uz priekšu tiec soļojot un tas tev dod spēkus vēlāk atkal turpināt skriet, tad droši tā dari. Pusmaratona kontroles laiks ir trīs stundas un par pusmaratona noskrējēju tu tiksi saukts arī, ja visu ceļu nebūsi skrējis.

Finišs. Pusmaratonu var noskriet katrs, kurš tam ir trenējies. Noteikti, tu kādu treniņu esi izlaidis, vai kādā paslinkojis, bet tā dara visi. Toties tu esi trenējies, tu esi skrējis garus gabalus un finiša līniju sasniegsi. Bet, lai arī cik tev grūti ir gājis, vai cik daudz tev ir bijis jāiet, finišā smaidi, jo tu to esi izdarījis. Noskrējis pusmaratonu. Kā arī finišā notiek fotografēšana un ar smaidu uz sejas izskatīsies labāk.

Bet jebkurā gadījumā tie visi ir tikai padomi un ieteikumi. Tāpēc jau jūs trenējaties, tāpēc jau jūs gatavojāties, lai visus knifus un sīkumus izjustu uz savas ādas un sacensības, pirmais pusmaratons būtu tikai patīkams piedzīvojums. Un, ja arī skrienot jums liksies, kāda velna pēc, bet tad kad būsiet noskrējuši, gandarījums par izdarīto atnāks.

63 komentāri rakstam Pēdējā nedēļa un pirmais starts

 • Arle Arle

  Atkārtošana zināšanu māte! Danke!!!

 • Jekaterina Jekaterina

  Paldies par padomiem, jāmēģina vien atcerēties svētdien :)

 • edGars

  Par starta drudzi, pamēģini ignorēt joņotājus 1. kilometrā. Pēc 1. km apskaties laikrādī, vai paprasi kādam blakus skrienošajam, pa cikām noskriets 1. km. (no starta līnijas nevis no starta šāviena)
  Vidējais ātrums skrienot pusmaratonu:
  uz 1h45 ir 4:58 min/km;
  uz 2h ir 5:41 min/km;
  uz 2h15 ir 6:24 min/km.

  Citiem ātrumiem izmanto špikera kalkulatoru noskrien.lv sākumlapas labajā pusē.

 • Sliktas ziņas – Nordea Rīgas maratonu varam arī nesagaidīt.. Vairāk info šeit – http://rwdaily.runnersworld.com/2011/05/bad-news-for-those-racing-this-weekend.html

 • labās meitenes tiek debesīs, sliktās – skrien maratonu :)

 • OreMan:
  Kāpēc biedēt skrienošos cilvēkus? Par pasaules galu jau var runāt. Tai ziņai nav nekāda sakara ar skriešanu. Ja sestdien pasaules gals, tad neiesim gulēt, svētdienas rītā necelsimies un pirmdien nebūs jāiet uz darba. Ne sevišķi izdevies joks no http://rwdaily.runnersworld.com.

 • Aigars Aigars

  OreMan, galvenais savlaicīgi jāizēd tukšs ledusskapis, lai, ja atnāk tas pasaules gals, paika velti nesabojātos … Un, ja svētdienas rītā šamējais vēl nav klāt, ātri jāskrien, lai paspētu šķērsot finiša līniju un saņemtu medaļu.:)

 • Ainars Ainars

  Debesīs nonāk meitenes, kuras nemāk apieties ar gāzes baloniem.

  Nopietni. Pēdējos treniņos debitantiem es ieteiktu domās vizualizēt svētdienu: kopēja bildēšanās, starta brīdis, skrējiens pa Krasta ielu, pāri tiltiem, forša sajūta saņemot medaļu finišā. Apmēram kā kamaniņu braucēji domās izbrauc trasi. Zemapziņa piefiksēs kā notikušu un neliks šķēršļus fiziskajam ķermenim to izdarīt.

 • papucis

  starta drudzis tiešām ir riebīgs :) par laimi skriešanas sacensībās nav ļoti būtiski jau pašā sākumā nokļūt pirmajās rindās, jo visas distances garumā vajadzētu būt iespējai mierīgi apsteigt konkurentus (izņemot pirmās starta minūtes)
  svarīgi ir sākt savā tempā vai lēnāk lai var vēlāk patīkami apsteigt tos karstgalvjus, kuri pirms brīža kā dulli aiznesās garām :)

 • Agy Agy

  Man no tā starta drudža visvairāk ir bail, jo Rīgas pusmaratona aizskrēju viena tempā ar līderiem un pēc 1. km sirds gandrīz pa muti izleca!

 • Agy Agy

  tiesa jāpiemin, ka skrēju veselības skrējienu!

 • papucis

  Agy, tā jau ir, kamēr pulss uzstumj sirdi līdz mutei, paiet kāds laiciņš :)

 • xorix xorix

  Labi ka atnāca meils no NRM par starta numuru izņemšanu, tā es būtu nosēņojis līdz 7dienai un tad uz vietas mēģinājis saņemt starta numuru… Cik noprotu 7dien nekādus numurus vairs nevarēs izņemt? Tagad jāizdomā kā lai to numuru dabū, jo manos nedēļas nogales plānos neietilpst brauciens no Jelgavas uz Rīgu… Varbūt ir kāds labs risinājums (komandas braucējs pēc numuriem)? Kā citi (ne Rīdzinieki) nokārtos šo numuru saņemšanu? Varbūt pie kāda no VSK Noskrien var pieteikties, kas izņemtu numuru un kaut vai īsi pirms kopīgās fotografēšanās saņemt tos numurus?

 • Pilnvarojuma iespējas numura saņemšanai
  Ja nevarat ierasties personīgi, starta numura un laika kontroles čipa saņemšanai, drīkstat pilnvarot Jūsu izraudzītu personu. Jūs varat pilnvarot citu personu, uz savas apstiprinājuma vēstules norādot pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu un kontakttelefonu. Bez Jūsu pilnvarojuma, Jūsu numurs citai personai netiks izsniegts!

  Es būšu NRM EXPO sestdien un varu to izdarīt, bet tad man vajag pilnvarojumu. Iespējams pietiek ar tās vēstules nosūtīšanu man, es viņu izdrukāju, aplieku ar saviem datiem un izņemu.

 • Hmmm … par tām želejām, bez iepriekšējas pārbaudes, es gan neieteiktu riskēt maču laikā

 • mashya mashya

  Vērtīgi padomi! :) Vēl varētu piebilst – ir foršāk, ja trasē kāds padod padzerties no velopudeles, no tām glāzītēm ir sasodīti grūti padzerties, neapstājoties :) vairāk sanāk aplieties vai aizrīties. Plus pudelē var uzjaukt ierasto dzērienu, kas tika dzerts garajos treniņos, nevis dzert to, kas tur uz vietas. Nu vismaz man tas tāds svarīgs sīkums :)

 • E

  Labi ,vai kāds nezin vai drēbes varēs nodod uz vietas arii neoficiālajā maisiņā-jo es nepiedalos oficiāli a kā tempa turētājs uz pusmaratona otru pusi? Vai arī pie kāda var nolikt no vsk-noskrien biedriem.

 • pikols pikols

  par padzerānos no velo pudeles, pēc noteikumiem ir aizliegta palīdzība no malas izņemot organizātorus, bet vienmēr ir iespēja savus individuālos dzērienus izvietot uz galdiem un sev ērtajās pudelēs, piem ūdens ar to pareizo korķi, pudeles parasti jānodod 1h pirms starta organizātoriem un jānorāda kuros km izvietot, individ pudelēm atsevišķs galds parasti, tikai vajag iezīmēt lai var atšķirt no citām.

 • Labinieks Labinieks

  Man bija doma noskriet pusmaratonu ar laiku 1:58:00, bet kad vajadzēja dot savu prognozējamo laiku uz aproces, pateicu 1:50:00 ar domu, ka tas man būtu tāds kā izaicinājums. Tagad sāku šaubīties par šīs idejas gudrību un vairs nezinu vai skrienot mēģināt sasniegt to 1:50:00. Kā Jums ir ar pieredzi, sacensībās noskrienat ātrāk par sākumā plānoto laiku, vai tomēr jābūt reālam un augstāk par pēcpusi uzlekt nevar? :)

 • Aivars Aivars

  Pikol, tas bija sen un nav taisnība – nolikumā nav ne vārda par tāda veida palīdzību no malas! :) Rīgas maratons ir skriešanas festivāls un/vai svētki un tam nav nekāda sakara ar nopietnām sacensībām par kurām raksti Tu! :)

 • Dokken

  Par pilnvarojam. Iepriekšējā gadā es pats uzrakstīju pilnvaru tiem cilvēkiem par kuriem man vajadzēja izņemt numurus, arī parakstīju. Un saņēmu visus man vajadzīgus numurus. Paldies Dievam, organizatori neprasa notariālo apliecinājumu.)))

  Par individuālo dzeršanu. Man līdzi būs riteņbraucēja, kurai es nodošu savas mantas un kura man palīdzes pa distanci dzert. Kādi noteikumi, ja pat Linai Sportlat pusmaratona laikā palīdzēja dzert nevis attiecīgajos punktos, bet kaut kur citus. Tas ir redzams uz foto.

  Par dzeršanu no glāzēm. Vienkārši vajag saspiest glāzi un dzert no šauras vietas. Pieredzējuši skrējēji tā dara.

  Aizmirsu pateikt, ka nesen pieņēmu viena komercbanka piedāvājumu startēt viņu komandā, tātad skriešu 21 km.

 • Labiniek, parasti ir tā, ka sacensību gaisotne liek un ļauj skriet ātrāk. Jāpretojas ir vēlmei sākumā skriet līdzi pūlim, bet tā, sacensībās tu skriesi ātrāk nekā treniņos.

 • ro

  Labiniekam: Sacensībās laiks vienmēr ir ātrāks nekā pašā ātrākajā garajā treniņā. Domāju, ka nav ko satraukties, mēģini turēt tempu uz 1:50 un, ja tomēr liekas par ātru, mazliet samazināt. Parasti jau palīdz tādas metodes, kā priekšā skrienošā apdzīšana, uzmundrina mūzika, atmosfēra, un ātrumu var saglabāt līdz pat beigām. Pēdējos km tempu var atkal mazliet kāpināt.

 • sm72 sm72

  Dokken: 275.pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana (1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

  Galvenais, lai neviens neceļ trauksmi:D

 • Labiniek, viss atkarīgs no tā, kā tieši Tu izsecināji, ka 1:58 varētu būt Tavs rezultāts? Vai šādā laikā vai tempā esi skrējis treniņos? Ja tā, tad pavisam noteikti sacensībās būs ātrāk. Ja treniņos esi skrējis lēnāk un jau ierēķinājis to, ka NRM būs ātrāk, tad varbūt arī esi rīkojies jau pareizi, nosakot savu mērķa laiku. Varbūt varētu būt arī nedaudz ātrāk par 1:58, bet 1:50 jau būtu krietni ātrāk, manuprāt. Var arī tad būt tā, ka, skrienot sākumā ar 1:50 tempu, pēc 10 km jau esi visus spēkus izsmēlis, un rezultātā līdz galam varbūt pat 2h netiec..

 • Dokken

  To es zinu.))) Bet! Tikko Igaunijā Tartu jooksumaratonā es saņēmu numurus par 3 cilvēkiem un neviens man neprasa pilnvaru. Tas ir dabiski, priekš kam man svešs numurs? Ja es ņemu, tad droši vien mani palūdza to izņemt. Uzskatu, ka ogri baigi gudro.

 • ing_a ing_a

  Piekriitu – sacensiibaas vienmeer iet aatraak – treninos gribeedama nevaru taadu aatrumu dabuut kaa sacensiibaas!

 • Labiniekam un pārējiem iesācējiem-pusmaratonistiem ieteiktu vairāk vadīties pēc pulsa izvēloties sākuma tempu – nekur nav jāsteidzas – pusmaratons nekur neaizmuks … pārķerot tempu iesākumā, tālāk var rēķināties ar tempa kritumu kritiskajos 15-18km (kā nu kuram) – līdz finišam jūs tiksiet …

  Pēc pieredzes, temps pie pieklājīga darba treniņos ir garākā gabala tempā, mīnus 10-30 sekundēm uz kilometru fiksāks … ja temps 5:41 ir treniņā, tad mačos 5:11-5:31 – viss atkarīgs no darba garajos gabalos, ātrumtreniņos … un, protams fiziskās kondīcijas ….

 • Labinieks Labinieks

  OreMan: To 1:58:00 laiku es izsecināju no sava pēdējā treniņa. 18km noskrēju ar laika grafiku, kas 21 km ļautu noskriet 1:54:00, bet neieskaitīju 2 apstāšanās reizes, katra pa 1-2 min. Līdz ar to secinu, ka reālais treniņa laiks būtu tuvu tam 1:58:00.
  Bet paldies visiem par padomiem, jau šobrīd morāli gatavojos savam pirmajam maratonam, ceru, ka pēc sacensībām lepni varēšu pateikt, ka prognozēto laiku esmu sasniedzis :) . Bet kā jau daudziem, cik nu esmu lasījis, visvairāk baida tas agrais skriešanas laiks, jo biju izmēģinājis vienu rīta skriešanas treniņu un maigi izsakoties bija ļoti grūti skriet, visi treniņi man praktiski bijuši tieši vakara pusē.

 • Labinieks Labinieks

  Labojums…, gatavojos savam pirmajam pusmaratonam ;)

 • mashya mashya

  Nu nezinu nezinu, man gandrīz vienmēr visos mačos vīrs dod dzert. nedomāju, ka tas aizliegts, jo neviens nekad nav neko aizrādījis pat, ja brauc ar ričuku pa trasi blakām.
  Un par ātrumu sacensībās, to tiešām piedod gaisotne, ātrumu treniņos nekad no sevis(mīļotā:D) neizspiedīsi tādu tempu, kā mačos! Lai veicas!

 • papucis

  Mošķis, es savam pirmajam pusmaratonam trenējos ar ātrumu ap 6:00min/km bet noskrēju nedaudz zem 5:00min/km jeb minūti ātrāk uz 1km, tā kā … :)

  Labinieks, ja vien neesi skrējis visus treniņus laiku max tempā, tad mierīgi vajadzētu varēt noskriet arī uz 1h50m vai pat ātrāk

 • vai pirms starta ir kāda vieta, kur var atstāt mantas?

 • Andulis

  Jābūt!
  Šis pats jautājums pacēlās arī NRM mājaslapas sarunās (http://www.nordearigasmaratons.lv/lv/forums/2/99/ ). Orgi īsti nav atbildējuši; laikam jau tad lielu izmaiņu nebūs, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.
  Drošības pēc, vēl pārjautāšu, numuru saņemot…

 • Lauma laumiic

  Monvīd – būs mantu glabātuve, kur saliekot savas mantas NRM somiņā varēsi atstāt :)

 • Agy Agy

  A, cik tā ‘somiņa’ liela! Taisos ierasties ar mugursomu, kura pilna labumiem!

 • Andulis

  Kādu drusciņu labumu ieliec NRM somiņā, pārējo izdali kluba biedriem. Piemēram, fotosesijas laikā. :D

 • Andulis

  Ja nopietni, tad nav diži liela. Piekrāmē to jau mājās un nāc uz startu – bet savu mugursomu NEŅEM, to glabāšanā nevarēs nodot!

 • Ceru, ka ar visiem labumiem ieradīsies uz fotografēšanos, ja nu starta drudzi var nomierināt ar kādu labumu. Varbūt pat nebūs ko nodot.

 • _Edgars_ _Edgars_

  Cikos pirms starta ir jābūt starta koridorā, ja starts ir 8.30. Pirmās pusītes satraukumā aizmirsu pavaicāt saņemot nummuru.

 • Ainars Ainars

  _Edgars_
  5 – 10 minūtes būs pilnīgi OK. Stress tāpat būs un ar to vieglāk tikt galā mierīgi kustoties un iesildoties, aizskrienot līdz tualetēm nevis drūzmējoties. Ja nu vienīgi gribi būt savā koridorā pirmajā rindā:) Man gan šķiet, ka šogad viss būs pietiekami kompakti, jo pusītē un maratonā kopā ir tikai ap 3000 dalībnieku, krastmala ir plata, ļoti cīnīties par vietu sava koridora ietvaros lielas jēgas nav.

 • janis.jeksevics janis.jeksevics

  Par mantu ņemšanu līdz!
  Plānoju nododamajā somiņa sakrāmēt tikai pašas nepieciešamākās lietas kā jaka, telefons utt. Pārējās mantas kā maiņas drēbes, dzeramais iedošu iepriekšējā dienā cilvēkam, kam ir pieeja Parex centrālā biroja autostāvietai.

 • _Edgars_ _Edgars_

  Ainars
  Paldies par info.

 • Agy Agy

  Ta somina nemaz tik mazina nav! Saies sikumi un vel kedas, jaka un bikses un vel vieta udenim paliks!

 • Didzis Didzis

  Pēc Prāgas maratonā saņemtās somas,šī tāda tarbiņa vien ir.

 • Vizbuliite Vizbuliite

  Šodien izņēmu numuru.
  Dabūju arī tarbiņu, par kuras izturību sāku šaubīties, jo pa ceļam uz māju jau viena vīlīte izārdījās :(
  Paņēmu arī aproci, bet jēga no aproces, ja skrienu bez pulksteņa :)

 • Aivars Aivars

  Vizbulīt, būs pie aproces jāpiepērk pulkstenis!:) Tā tāda sarkana, nebūs grūti piemeklēt…:)
  Kad es sāku skriet mačos, man arī nebija nekāda pulksteņa. Es skrēju apkārt lūkojoties un tagad zinu visu publiski novietoto un no trases saskatāmo pulksteņu vietas gan Rīgas centrā gan arī Kuldīgā. Taču vēl vienkāršāk par nepārtrauktu kakla grozīšanu un pulksteņu meklēšanu ir pajautāt kādam citam skrējējam, cik laika jau esam pavadījuši distancē un salīdzināt to ar aprocē norādīto laiku. Līdz šim man nav gadījies, ka man kāds neatbildētu vai arī es pats būtu kādam atteicis. Noskrien, Vizbulīt! :)

 • Aivars Aivars

  p.s. Par tām tarbiņām jums abiem, Didzi un Vizbulīt, piekrītu – nekas labs tas nav. Paņēmu divas, pa abām vajadzētu pietikt vietas visām mantām.

 • džespers

  Autoostā (Prāgas ielā) ir bagāžas glabātuve.

 • Didzis Didzis

  Autoostas bagāžas glabātuve ir diezgan labs atrisinājums,ja tiešām ir vairāk pendeles un nav citu variantu,arī samaksa bija ļoti simboliska cik atceros.

 • Mazzinsh Mazzinsh

  man sanāca pa darba lietām kontaktēties ar drukātājiem, kas apddrukāja arī Nordea somas. Dzeki sūdzējās, ka esot nu vienkārsi nenormāli nekvalitatīvas, ka katra atsevišķi jadrukā vai kas tml.

 • Agy Agy

  Sāk apsvērt iespēju savu māsu par mantu glabātuvi izmantot!

 • nav jau nemaz TIK maza tā soma, jaka, kurpes un vēl šis tas ielīdīs. galvenais, ka viņu varēs nodot 1x, un pēc tam klāt neko pielikt nevarēs. lai arī tas ievērojami atvieglo mūsējo darbu, skrējējiem tas nav ērti, pati atceros, kā krastmalā jakā sildījos un visu laiku ar vienu aci somu uzmanīju..

 • Andulis

  Kas tur neērts? Nododam somu, pēc tam iesildāmies – BEZ jakas. Iesildījušies dodamies beidzot starta koridorā, tur viens otram radām aizvēju ar saviem iesilušajiem rumpīšiem. :)
  Ja nu liekas tas nepareizi, tad varam arī paņemt līdz kādu plēvi, “sildošo” foliju vai vecu (aizmetamu) apģērba gabalu, kurā ievīstīties līdz starta šāvienam.

  Vai arī nemaz daudz nesildāmies, atstājot to uz distances pirmajiem km (pusmaratonisti, maratonisti bez ambīcijām par rezultātu).

 • Ainars Ainars

  Šodien mierīgā tempā noskrēju 16 km, izskrēju stundu agrāk kā rīt būs starts. Pieņemu, ka rīt būs salīdzinoši silts skrējiens, ja nu vienīgi pusmaratonistus Daugavas vējiņš atvēsinās.

 • papucis

  pa tiltiem skrienot tiešām varētu būt vēsāks nekā uz īstas sauszemes

 • Agy Agy

  Es tik gribu zināt vai dodoties no Iļģuciema puses drīkstēs (protams, uzmanīgi netraucējot maratonistus) šķērsot trasi, vai tam būs speciālas vietas? EXPO piemirsu pajautāt!

 • Aivars Aivars

  Agy, protams, drīkstēs!:)

 • Ainars Ainars

  Lai mums visiem rīt izdevies starts un pozitīvas emocijas. Un tagad – marš gultās:)

 • raitis1898

  Veiksmi un izturību visiem! Tiekamies rītdien. :)

 • OreMan: Varbut es parskatijos, bet sodien men liekas Tev bija kaut kadas savadas kurpes kajaas.

  Vispaar pasaakums ideaali noorganizeets, izskrejos veel kopaa ar meitu 5km distanci.

  Laiks arii superiigs

 • Edgar, nepārskatījies gan :D Es gribēju izmantot iespēju, ka tik tuvu vienu otram (laika ziņā – tikai divas nedēļas) skrienu divus pusmaratonus, lai salīdzinātu, vai ir kādas atšķirības ātruma ziņā, ko varu izspiest ar Vibramiem un tradicionālajiem apaviem. Šo noskrēju par nepilnām 2 minūtēm ātrāk. Daļa no ātruma izskaidrojama ar Biķernieku trases kalniņiem un šodienas samērā līdzeno trasi. Otra daļa, liekas, ar to, ka `toreiz` sanāca uz pēdām uzberzt tulznas, kas nozīmē, ka vēl jāpiestrādā pie soļa. Bet šodien forši skrējās gan.

 • […] P.S. Raksts ir papildināts un pielāgots no Pēdējā nedēļa un pirmais starts […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.