Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Pēdējās stundas pirms maratona

3h pirms starta:
Vieglas brokastis – viens banāns un 200 g jogurta; musli ar jogurtu un banānu gabaliņiem; neliela porcija auzu biezputras. (no 100 līdz 150gr ogļhidrātu).
15 min pirms starta:
1-2 ogļhidrātu želejas. (20 līdz 40gr ogļhidrātu)
Starts:
Smaids uz sejas un pozitīvs noskaņojums. Noķeram savu sacensību ritmu un neaizmirstam, ka priekšā vēl ir veseli 42km un galīgi nav kur steigties.
30-60 minūte:
1 ogļhidrātu želeja (~25g ogļhidrātu)
60-120 minūte:
2 ogļhidrātu želejas (~50g ogļhidrātu)
120-180 minūte:
2 ogļhidrātu želejas (~50g ogļhidrātu)
180-240 minūte:
2 ogļhidrātu želejas (~50g ogļhidrātu)

Pēc finiša 0 min – 60min:
Aktīvi uzņemam izsvīsto šķidrumu un sāļus, un neaizmirstam par ogļhidrātiem un olbaltumvielām. Ideāli palīdzēs kāds no recovery dzērieniem.
Pēc finiša 60min – 180 min:
Kārtīga ēdienreize, jo tu to esi godam nopelnījis/nopelnījusi!

Padomu devis http://www.izturibai.lv/

21 komentāri rakstam Pēdējās stundas pirms maratona

 • Artūrs

  Ooo, super apraksts. Viss skaidrs un saprotams. Un bildīte tāda tīri glīta sanākusi! :) Kāds ir bijis tajā veikalā Ķeizarmežā? Vēl pirms Valmieras būtu jāaizskrien jāuzpilda patronas, lai var uguņot! :)

 • sm72

  Ļoti gaumīga reklāma:)

 • sm72

  Vienīgā problēma, ka bezalkoholisko alu pēc finiša aizmirsuši ieskicēt:) Starp citu pēc Tallinas maratona treniņa pagaršoju burvīgu bezalkoholisko igauņu alus šļirnī. Saucas “Puls”. Garšīgs gan gaišais, gan arī tumšais bezalkoholiskais:D

 • Andulis

  Nudien, glīti! Varbūt mainīt savus vecos ieradumus un tiešām pāriet uz želejām…
  Vai šo bildi nevar pieteikt kādam nozares (reklāmas) darbu konkursam? :)

 • Didzis Didzis

  Atjaunošanās dzēriens – NEAPSTRĪDAMI ALUS !

 • Andulis

  Zinu, Didzi, zinu. Pērnajā Valmieras maratonā jau pārbaudīju. NEAPSTRĪDAMI. :D
  Vai šogad tiks servēts Valmiermuižas, Brenguļu, vai kāds cits “vietējais” atjaunotājs? :D

 • old school

  super…vairak šadu reklamu!

 • guncha

  NOLĒMU TOMĒR IZLAIST ŠO BURVĪGO PASĀKUMU, JO NEESMU ĪSTI PASPĒJIS SAGATAVOTIES, BET VISIEM STARTĒJUŠAJIEM GRIBU NOVĒLĒT IZPILDĪT SAVUS MĒRĶUS, NOSKRIET SAVU DISTANCI LĪDZ GALAM UN NEPADOTIES.LAI VEICAS!!!

 • guncha, veseļojies! Personīgā veselība svarīgāka – gan jau nākamgad atkal būs Valmiera! ;)

 • Ivars Ivars

  es arī varonīgi cīnos ar uzbrukušo vīrusu, galīgi atmetis cerības vēl neesmu, bet nu ir tā stulbi – gatavoties, gatavoties un tad pēdējā nedēļā saķert tādu zarāzu…

 • laumiic

  es teiktu nevis pēdējā nedēļā, bet pēdējas trīs dienās. grrr

 • marciks

  Shēma ļoti laba un noderīga, bet man diemžēl neder:( Tā kā neesmu saldummīle, tad vienu želeju varu iedabūt, bet no otrās man jau šķebina. Pat uzdzerot pietiekami daudz ūdens, sabojāju vienu no saviem garajiem treniņiem:(

 • Andulis

  marciks, es arī ko līdzīgu reizēm novēroju pie sevis, ne želejas, bet cukurgraudus rijot. Vieglākā formā gan.
  Iedomājos, ka varētu pāris CITRONA šķēlītes arī ņemt līdz, kā pretlīdzekli. :) Taču praktiski neesmu vēl to izmēģinājis. Ja vien atcerēšos, tad Valmierā varētu uztaisīt eksperimentu.

 • Alja

  pēc shemas sanāk ka ja es skrienu pusmaratonu, man gandrīz vai ajag 4 želejas? 1 pirms tarta, 1 pēc starta un 2 pēc pirmās stundas?

 • Armands85 Armands85

  Jautājums, kur var dabūt VSK Noskrien dzelteno nozīmīti ar gliemezi? :))

 • Artūrs

  Biju veikaliņā un nopirku šādas želejas pārīti. Es paņēmu ar kofeīnu, bija arī bezkofeīna varianti.
  http://profilsport.lv/products/65/Izotonisk%C4%81_%C5%BEeleja_ar_kofe%C4%ABnu

  Vakar treniņā izmēģināju – ideāli! Nav tās parastās lipīgās un saldās, pēc konsistences praktiski tikai mazliet biezākas kā dzēriens. Es šitādas man liekas, ka kādas četras stundā varētu apēst bez problēmām! :D

  Šie teicās, ka būšot arī tirdzniecība pirms starta, profilsport telts laikam saucās.

 • Alja, nezinu, vai Tev īsti tādos kvantumos ir nepieciešama – tas drīzāk ir domāts priekš maratona, pusmaratonam pietiks ar 1 … kaut kur distances vidū

  Armands85, savējās esmu izdāļājis, ja nu kādam lieks ir aizķēries, jo tā iekš VSK ir numismāta vērtībā :)) Ja nu tikai Signis būs sagatavojis jaunu partiju ;)

 • Lauma laumiic

  No saviem trīs pusmaratoniem tikai pēdējā (pagājušā gada Valmiera) apēdu vienu mazītiņu želeju ap 15km. Man ar to pietika kā svētdienas skrējējam.

 • Indra

  Nu šajā es apriju veselas trīs SIS želejas (gana pretīgas), jo baidījos, ka pēc vakardienas Stipro skrējiena līdz galam netikšu. Līdz galam tiku, nezinu gan, pateicoties kam :)

 • Alja

  Man gan bija tikai 2 želējas, bet īstenībā, būtu forši ja būtu 3!! nākošreiz zināšu :)

 • Māris Ābele (Valmieras maratona uzvarētājs):
  “Mēnesi pirms Valmieras maratona sāku gatavošanās procesu. Šis bija mans otrais maratons, jo iepriekšējā gadā turpat Valmierā pieveicu savu pirmo, uzstādot pirmrekordu-2:44,12.
  Aptuveni 5dienas pirms paredzētā starta man uzzvanīja Profilsporta pārstāvis Sandis un piedāvāja izmēģināt viņa piedāvātās High5 želejas un programmu, kā tās lietot. Tā kā augstu plānu maratonā nebija, ja nu vienīgi labot PR, jo jušanās šogad treniņu procesā bija krietni labāka, tad piekritu uz šo eksperimentu. Protams, ka ņemot vērā sasniegto rezultātu(2:35,56) un izcīnīto pirmo vietu LV čempionātā, varu teikt, ka izvēli nenožēloju.
  Želeja labi garšo un norīt to ir vēl vieglāk no iepakojuma, kā padzerties trasē ūdeni no plastmasas glāzes. Arī ūdeni tai nav nepieciešams uzdzert, jo tā ir jau samaisītā koncentrācijā, kas to neprasa. Mutē tā “nesaķep” kā citas šāda veida želejas un nav tā saucamās pēcgaršas.
  Tā nu iesaku pamēģināt arī citiem skrējējiem savos garajos skrējienos šo High5 izstrādājumu un sasniegt savus labākos rezultātus!”

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.