Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Rīgas pusmaratona uzvaras kandidāti

Šajā nedēļas nogalē 8. maijā sākās pirmais nacionālais skriešanās seriāls „Skrien Latvija” ar Rīgas pusmaratonu Biķernieku trasē. Lai arī gada lielākais skriešanas notikums Nordea Rīgas maratons notiek pēc divām nedēļām, Biķernieku trasē pie visiem vēsiem laika apstākļiem būs karsti. Par pirmā „Skrien Latvija” posma uzvarētāju gribēs kļūt vairāki vadoši Latvijas skrējēji un skrējējas.

Šīs dažas dienas pirms sacensībām mēs mēģināsim apskatīt un noteikt kurš tad varētu būt tas skrējējs, kas pirmais šķērsos finiša līniju pirmajā Rīgas pusmaratonā. Pretendenti uz šo uzvaru ir daudz un spēcīgi.

Aigars Fadejevs

Sidnejas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs 50km soļošanā un 2008. gada Latvijas čempions maratonā. Personiskais rekords pusmaratonā – 1:07:44, bet nav zināms, vai pēdējā laikā ir piedalījies sacensībās.

Māris Ābele

Latvijas čempions maratonā un Valmieras maratona 2010 uzvarētājs. Labākais pusmaratona laiks uzstādīts pagājušo gadu un ir 1:11:16. Ja būs kārtīgi trenējies, tad zem 1:10 varētu izskriet. Šogad aprīļa sākumā skrējis 10km Žironā pa 33:28

Edgars Bertuks

Orientierists un piedalījies vairākos Pasaules orientēšanās čempionātos. Pagājušo gadu Veronā uzstādījis savu labāko laiku pusmaratonā – 1:08:32. Šogad janvāra beigās Barselonas pusmaratonu noskrējis par 1:10:28.

Mareks Florošeks

2008. gada Latvijas čempions pusmaratonā. 2009. gada Latvijas čempions maratonā. Pagājušā gada Venstpils pusmaratona uzvarētājs. Labākais laiks pusmaratonā uzstādīts pagājuša gada februārī Barselonas pusmaratonā – 1:05:59 un izcīnīta ceturtā vieta. Šogad martā skrējis pusmaratonu Hāgā  un noskrējis pa 1:08:49.

Jānis Arseņikovs

Toronto maratona 2010 trešās vietas ieguvējs ar rezultātu 2:33:49. 2007. gada Latvijas čempionātā maratonā labākais no V-18.  Labākais laiks pusmaratonā – 1:09:50. Šogad martā skrējis kopā ar Florošeku Hāgā un noskrējis pa 1:11:09.

Jānis Višķers

Latvijas čempions junioriem pusgarajās distancēs, kā arī godalgotu ieguvējs Nordea Rīgas maratonā pusmaratona distancē, Ventspils pusmaratonā. Labākais laiks pusmaratonā  – 1:07:10. Šogad nav zināms ka būtu piedalījies sacensībās.

Aigars Matisons

Eiropas čempions veterāniem pusgarajās distancēs un Ventspils pusmaratona organizētājs.  Bijis uz goda pjedestāli vairākos Latvijas čempionātos pusmaratonā. Labākais pusmaratona rezultāts sasniegts 2006. gadā – 1:12:47, bet savā vecuma grupā (V40) būs nepārspējams, jo šogad Prāgā pusmaratonu noskrējis pa 1:19:21

Andris Dudels

Viens no pieredzējušākiem skrējējiem Rīgas pusmaratonā.  Pagājušā gada Latvijas čempions 100km skrējienā. Pusmaratona labākais laiks 1:10:54 ko uzstādījis 1996. gadā, bet pagājušo gadu Katovices pusmaratonu noskrējis pa 1:19:52.

Vēl vajadzētu pieminēt Edgaru Brigmani un Artūru Jukšu. Edgara labākais pusmaratona laiks ir 1:10:35 un Artūram 1:14:03. Problēmu gadījumā līderiem abi var pacīnīties par labāko piecinieku. Abi šogad piedalījās Latvijas čempionātā krosā un izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu.

Kurš varētu uzvarēt Rīgas pusmaratonā 8. maijā?

 • Mareks Florošeks (55%, 64 balsis)
 • Aigars Fadejevs (14%, 16 balsis)
 • Cits skrējējs (10%, 12 balsis)
 • Māris Ābele (8%, 9 balsis)
 • Edgars Bertuks (6%, 7 balsis)
 • Jānis Arseņikovs (4%, 5 balsis)
 • Aigars Matisons (3%, 3 balsis)
 • Jānis Viškers (1%, 1 balsis)
 • Andris Dudels (0%, 0 balsis)

Aptaujā piedalījās: 117

Loading ... Loading ...

Jeļena Ābele

Vairākārtēja Latvijas čempione junioriem un pieaugušajiem pusgarajās distancēs, kā arī piedalījusies Eiropas un Pasaules čempionātos junioriem. Labāko pusmaratona laiku uzstādījusi pagājušā gada februārī Romeo un Džuljetas pusmaratonā – 1:16:37.

Dace Lina

Pagājušā gada Valmieras maratona un Latvijas čempione maratonā.  Labākais laiks pusmaratonā 1:21:55. Šogad aprīļa vidū izcīnījuši pirmo vietu Latvijas čempionātā krosā.

Irina Štūla Pankoka

2009. un 2008. gada Latvijas čempione maratonā, kā arī pagājušā gadā iegūta 33. vieta pasaules čempionātā 100km distancē. Pusmaratona labākais laiks 1:23:54. Šogad Latvijas čempionātā krosā ieguvusi ceturto vietu.

Viena no ātrākām Latvijas skrējējām pusmaratonā Inna Poluškina ar personīgo rekordu 1:14:05 šoreiz piedalīsies 5km distancē.

Kura varētu uzvarēt Rīgas pusmaratonā 8. maijā?

 • Jeļena Ābele (48%, 48 balsis)
 • Dace Lina (33%, 33 balsis)
 • Cita skrējēja (13%, 13 balsis)
 • Irina Štūla Pankoka (7%, 7 balsis)

Aptaujā piedalījās: 101

Loading ... Loading ...

15 komentāri rakstam Rīgas pusmaratona uzvaras kandidāti

 • Igors

  Jānis Areņikovs 2007. gadā nekļuva par LV čempionu maratonā. Modris Liepiņš togad uzvarēja.

 • Igors

  Atvainojos, Arseņikovs.

 • Dokken

  Par vietu trijniekā varētu cīnīties arī Andrejs Dmitrijevs un Andrejs Sergejevs.
  Sievietēm uzvarēs Jeļena Ābele, bet vīriem Mareks Florošeks, vai Jānis Visķers

 • Taisnība, Jānis Arseņikovs bija labākais no V18. Atvainojamies Modrim Liepiņam.

 • Aprunājoties ar pašiem sportistiem, viņi pieticīgi Rīgas pusmaratonu sauc par lielisku iespēju spēku pārbaudei pirms Nordea Rīgas maratona un uz aukstiem rezultātiem necer. Respektīvi lielas iespējas ir uzvaru gūt kādam citam.

 • Kurš tad sauks augstus rezultātus, pēc tam būs par ko pārmest (latviski), arī pašiem sportistiem tas nav vajadzīgs, lieka spriedze, taču sadaļa interesanta!

 • :))))))))))))))Tā labi pasmējos:))))

 • Jānis

  Zinu, ka citi šajā pusmaratonā skries treniņa režīmā, arī šeit minētie kā uzvaras kandidāti. Šis skrējiens būs kā iesildīšanās Nordea. Tā kā negaidiet baigos rezultātus!

 • guncha guncha

  Biķernieku trase nav domāta augstu rezultātu uzrādīšanai, tā ka ātrajiem stadiona vīriem,ņemot vērā trases īpatnības būs problēmas, uzvarēt šādā trasē var arī kāds no orientieristiem.

 • andris dudels 1:10;54 labakais noistadte 1996 :)

 • Jānis

  cik tad to labo orientieristu Latvijā ir, kuri var cīnīties ar “ātrajiem stadiona vīriem”? Ja ir ātrs stadionā, tad tādam ātram orientierists neko nepadarīs arī Biķernieku trasē. Pierādījums tam ir LČ krosā, kurā pirmajās trijās vietās nebija neviena orientierista.

 • Dokken

  Cik atceros no Tautas dziesmas maratona laikiem orientieristi visu laiku sūdzējās uz Biķernieku trases cieto segumu. Viņi nav pieradusi skriet pa asfaltu. Šajā trasē nav nekādu kalnu, līdz ar to orientieristiem nav nekādas izredzes uzvarēt. Te nav Siguldas kalnu maratons.)))

 • Andulis

  Par segumu tiesa, bet nelieli kalniņi vispār ir. Tautasdziesmas maratona laikos tas posms tika dēvēts par “trīskupru kamieli”. :) Protams, ar kalnu maratonu salīdzināt nevar, orientieristiem kāpums par mazu. :)

 • Andulis

  Starp citu – interesanti, vai SPORTLAT ierobežos iespēju skriet ārpus asfalta, pa trases malu? Jau minētajos laikos dažs labs tā darīja. Arī pagriezienos, tā ieekonomējot pāris metrus…

 • ja es skrietu, es skrietu kaut gar ārmalu, bet pa zemi! protams, ne uz rezultātu.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.