Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

„Satelīts” jūlijā – pusmaratoni Jelgavā un Liepājā, Stirnu buks – Talsos.

lejupielāde

Tu esi skrējējs. Jo Tu skrien. Krāj kilometrus, gatavojies un piedalies sacensībās. Mazās un lielās. Tuvās un ne tik tuvās. Un arī Tu esi skrējējs. Jo Tu skrien. Varbūt ik pārdienas pa pusstundai – svaigam gaisam un atpūtai. Varbūt brīvdienās cauri mežam līdz pilskalnam un tad atpakaļ gar ezeru – pabūt pie dabas. Varbūt no rītiem – možumam. Tu neposies ceļā uz sacensībām citās pilsētās un nemeklē savu vārdu seriālu kopvērtējumu tabulās. Taču vienu dienu gadā Tu uzvelc smukāko skriešanas kreklu, paņem numuru un dodies. Tu dodies uz sacensībām. Jo pilsētā ir ienākuši svētki. Tavā pilsētā. Un Tu tajos piedalies.

Saulrieta pusmaratons Jelgavā.

Nav zināms, cik daudzi no jelgavniekiem, kuriem tika dota iespēja piedalīties otrajā Jelgavas nakts pusmaratonā 11.jūlijā bez maksas, sacensībās piedalījās pirmo reizi, taču kopējais dalībnieku skaits šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu bija pieaudzis pusotru reizi. Ja Kuldīgas pusmaratons sevi reklamē kā karstāko pusmaratonu, Venspils – kā pirmsjāņu pusmaratonu, tad Jelgavas nakts pusmaratona īpašā atšķirība atbilstoši nosaukumam ir starts vakarā, divas stundas pirms pusnakts. Bet, ja nu šķiet, ka šīs sacensības nemaz tik ļoti naksnīgas nav, tad šos skriešanas svētkus var saukt arī par Saulrieta pusmaratonu – saulrieta brīdī gan pusmaratona, gan satelītdistanču skrējēji atradās trasē, skrienot sagaidīja saulrietu. Uz starta stājās arī 16 „Noskrien” pārstāvji Tautas un Nike distancēs. 10,55 km garajā Nike skrējienā jau trešo reizi šajā sezonā triumfēja nu jau kronētā mēneša skrējēja Karīna Helmane, tāpat trešo reizi šosezon ātrākā SN40 grupā bija Ilze Urbāne. 5.27 km garajā Tautas skrējienā Renārs Roze finišēja otrajā vietā absolūtajā vērtējumā un arī VT grupā, bet Artūrs Junolainens saņēma speciālbalvu kā ātrākais jelgavnieks šajā distancē. Vēl Nike skrējienā VN40 grupā ātrāko rezultātu sasniedza zem „Maratons-Asics” karoga startējošais Jānis Gailis, bet trešais ātrākais šajā grupā bija Gunārs Ķeģis, pārstāvot „da-marathon”.

Kopsavilkums julijs damas

Liepājā – “uz lietiem”.

Lai svētki izdotos, tiem jāsagatavojas. Visiem pieejami skriešanas treniņi pilsētu gada galvenajiem skriešanas svētkiem tuvojoties, tiek rīkoti gan Rēzeknē, gan Rīgā, Ventspilī, Kuldīgā un citur. Arī Liepājā pirms 18.jūlijā notikušā 5.Liepājas pusmaratona tā rīkotāji – Liepājas Vieglatlētikas klubs jau piekto gadu skrējējus aicināja apmeklēt aktīvos skriešanas vakarus gan mežā, gan parkā, gan stadionā, bet gatavošanos pusotru nedēļu pirms pusmaratona noslēdza “Lauvas Liepiņa eksāmens” – skrējēju sacenšanās ar tramvaju. Kurš ātrāk nokļūs no viena galapunkta līdz otram. Tramvajā braucošais Lauva Liepiņš mērķi nesasniedza pirmais.

Atšķirībā no pagājušā gada pēkšņi uznākušā karstuma, šogad Liepājas pusmaratona dalībniekiem, viņu vidū 16  kluba pārstāvjiem satelītdistancēs, “mākoņu eskadras kontūrās neskaidrās” nodrošināja ne tikai apmākušās debesis, bet tiem, kuri trasē pavadīja vairāk kā 45 minūtes,  – arī dušu no debesīm, protams, vienlaicīgi visā trasē. Pusmaratonisti un lielākā daļa Nike skrējiena dalībnieku šo iespēju “izmantoja”. Liepājas pusmaratonā apbalvošana vecuma grupās nav atcelta, un, kamēr pusmaratonisti lietū turpināja ceļu pretim finišam, uz pjedestāla tika aicināti ātrākie Tautas skrējienā un Nike skrējienā. Viņu vidū arī Alīna Rence – 3.vietas ieguvēja FT3 grupā 10,9 km distancē un Mareks Zālītis – 3.vietas ieguvējs MT3 grupā šajā pašā distancē.

Kopsavilkums julijs kungi

Stirnu buks ielec pilsētā.

Līdz šim īsajā “Stirnu buka” vēsturē katrs tā posms ir norisinājies citur: starta arka ir pacēlusies gan smilšainajā Garkalnes bļodā, gan pie Zviedru cepures, gan Zebrus ezera krastā. Šlokenbekas pils pagalms pagājušā gada augustā bija līdz šim “vispilsētnieciskākā” sacensību centra vieta, taču 25.jūlijā “Stirnu buks” ienāca vai, laikam pareizāk – ielēca pilsētā. Starts tika dots pašā Talsu centrā. Sacensību rīkotāji raksta, ka “reljefa dažādības un ainaviskā krāšņuma ziņā Talsiem nav līdzīgas pilsētas”. Paši talsenieki uzsver, ka Roma stāv uz septiņiem pakalniem, bet Talsi – uz deviņiem, un daļu no šiem pakalniem arī izbaudīja šīgada ceturtā “Stirnu buka” posma dalībnieki. Kalnaina un skaista bija arī “Zaķa” trase, neskatoties uz to, ka liela tās daļa bija pilsētas robežās. 9 km garo “Ķēniņkalna Zaķa” trasi un Talsu ainavas šoreiz baudīja 18 “VSK Noskrien” pārstāvji, ātrākie no viņiem izbaudīja arī uzkāpšanu uz goda pjedestāla: 3.vieta SZ2 grupā Anetei Bauerei, bet Artūrs Junolainens 3.vietā absolūtajā vērtējumā un 2.vietā VZ3 grupā. Otro reizi šosezon šajā distancā uzvaru svinēja noskrienietis Jānis Gailis, pārstāvot “Maratons Asics”. Kā zināms, noskrienieši ir visur – arī “Mamma daba” komandu skrējienā “Radio SWH Kurzeme 1″ komandas sastāvā šoreiz divi “Noskrien” pārstāvji palīdzēja taku skrējienu atmosfērā iejusties jaunai skrējējai. Un ir zināms, ka šoreiz punktu pelnīšanu pret jaunās komandas biedrenes atbalstīšanu bija nomainījusi “Satelīta” reitinga līdere.

3 komentāri rakstam „Satelīts” jūlijā – pusmaratoni Jelgavā un Liepājā, Stirnu buks – Talsos.

  • Freya Freya

    Mana vēlme paskriet, ko garāku un uzmundrināt Zaķīšus sāk atspēlēties. :D Izskatās, ka nākamajā mēnesī līdere varētu mainīties. Plānā tik divas sacensības no šī plāna. Tā ir, ja sacensības pārklājas. Bet prieks par 2. vietas ieguvēju – Lauriņ, esmu gatava mainīties!

  • LauraX LauraX

    Inese, Tu esi ātra MiniVāvere :)) un reitingā ir daudz citu labu skrējēju, kuras vienkārši nav piedalījušās vairakos posmos. Katrā ziņā prieks, ka ir šāds reitings izveidots. Noskrien!

  • Freya Freya

    Ātrākā MiniVāvere (Alīna) arī min uz papēžiem. Pārējās MiniVāveres arī figurē reitinga augšgalā – Santa, Zane. Burvīgā komandā esmu tikusi! :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.