Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Zelta kedas skrējiens

list341

Septembris. Zelta rudens. Zelta keda Mežaparkā 2009.gada 20.septembrī.

Ir pienākusi kārtējā nedēļas nogale, kad vairāki kluba biedri dodas uz Ozolniekiem pierādīt savu varēšanu skrējienu seriālā „Ielūdz Ozolnieki” vai arī tepat Mežaparkā centīsies pierādīt savu varēšanu Zelta kedā. Šoreiz stāsts būs par to pēdējo.

Jau vairākas nedēļas apkārt skan un runā par stilīgāko skrējienu šoruden Zelta keda 2009, kur 5km un 15km distancē dosies lieli un mazi skriet gribētāji.

Kārtējo reizi pārskatot, kur atradīsies starts, finišs, kur ies trase, cikos starts, kādi dalībnieki pieteikušies, pamanu, ka organizatori parūpējušies parpatīkamu pārsteigumu, nodrošinot dalībniekus ar mantu glabātuvi tai skaitā arī priekš velo. Burvīgi.

Ir svētdienas rīts. Diena solās būt saulaina. Lai nebūtu jābrauc ar autobusu līdz Mežaparkam izvēlos šo ceļa posmu mērot ar velo. Sanāks tāda kā iesildīšanās nepilnu 10km garumā līdz sacensību vietai. Piebraucot pie Zoodārza pirmais ko pamana ir kokos sakārtās norādes, kur tālāk doties. Ceļš ved pa galveno aleju līdz pat dziesmu svētku estrādei (Dziesma ir spēks). Apkārt rosās daudz cilvēku, uz galvenās skatuves cītīgi par skrējiena norisi stāsta Jēkabs Nākums, te pēc brītiņa meitenes dziedot uzmundrina atnākušos skrējējus, viņu atbalstītājus, kā arī garāmgājējus.

Apskatoties pulkstenī secinājums līdz startam vēl stunda. Tālākais kā jau vienmēr. Velo tiek atstāsts mantu glabātuvē. Tiek apskatīs un izņemts starta numurs.

Pārlaižot skatu pār tuvējo apkārtni ieraugu pirmās pazīstamās sejas no dažādiem sacensību seriāliem. Tā tiek uzzināts, kāds nu kuru to distanci ir izvēlējies skriet. Neiztrūkstoši saruna arī par Valmieru aizvirzās. Kā nekā nākamais lielas pasākums. Vēl brītiņš pagājis – numurs piesprausts, čips jaunajās botēs arī iesiets. Pārējās mantas arī nodotas. Tātad startam gatava.

Pārlaižot nu jau atkāroti skatienu pār sacensību teritoriju tiek pamanīts marciks ar puikām (kā Aivars703 teica, potenciāli jaunie kluba biedri). Ar nelielu palīdzību marcika distance no 15km tiek nomainīta uz 5km. Kam negadās :) Kamēr pļāpājam par dzīvi turpat blakus tiek pamanīti Aivars703 un Didzis, kuri aktīvi cenšas sagatavoties savam 15km startam.

Bērnu skrējiens. Mazie ķipari kā nu varēdami pievar savu distanci. Kam piepalīdz mamma vai tētis, kurš pats aizskrien, kurš nu vēl stumjams. Lai vai kā visi bērni tiek pavadīt ar skaļām ovācijām. Tāpat tiek sagaidīts arī noslēdzošais jaunās paaudzes skrējējs.

Tā kā garajai distancei starts par minūtēm desmit ātrāk nekā īsajai, tad visus 15km distances skrējējus Jēkabs Nākums aicina ierasties starta koridorā, lai iesildītos, pastaipītos kopā, un sapazītos ar pārējiem skrējējiem. Tiek teikti uzmundrinājumi, laba vēlējumi un noklausītas frāzes, ka sākumā vajag skriet ātri un tad turpināt vēl ātrāk. Trīs, divi, viens, starts. Un 15km distances veicēji aizskrien atbrīvojot vietu nākamajiem.

15km1

Beidzot arī 5km distances veicēji tiek aicināti ierasties starta koridorā un atrast labāko starta vietu, jo skrējēju ir krietni vairāk. Neiztrūkstoša iesildīšanās, pastaipīšanās, sapazīšanās, uzmundrinājumi, laba vēlējumi un starts. Aidā 5km es nāku. Distance ved pa Mežaparka celiņiem līkloču. Te garām pavīd Dziesmusvētku estrāde, te Ķīšezers un vēl pēc kāda brītiņa arī Lielā pļava. Skrēju daudz. Te viens apdzen, te otrs. Te tu pats kādu apdzen. Ir, kas pāriet jau pāriet lēnākā riksītī, kas jau pāriet soļos un ir arī tādi, kas nemanām paskrien garām. Trases vidū ūdens punkts. Skrienot garām tiek paķertas ūdens un enerģijas dzēriena glāzītes. Man sanāk paskriet garām. Skrienot gar Lielo pļavu saulīte parāda savu varēšanu. Neviens koks aiz kā aizslēpties un nemanāmi paliek aizvien siltāks. Te garām sparīgi paskrien onka gados ar kurš blakus skrēja ilgāku laiku – kājās izejamie apavi/sandales. Jau 4km atzīme un paskrienam garām bērnu laukumam. Pēc brītiņa man garām aizlido garās distances līderi. Vēl līkums un finiša taisne. Gluži finiša sprinta skrējiens nesanāk, bet kas līdzīgs ar ātruma palielināšanu. Un tad jau…

Finišs. Čipa atdošana. Ūdens. Medaļa. Atsildīšanās. Diploms. Sarunas ar kluba biedriem par skrējienu. Apbalvošana. Mājupceļš.

© laumiic

VSK Noskrien biedru rezultāti
15km distance
Vieta Dalībnieks Grupa Vieta grupā Rezultāts
5 janisp V3 6 1:07:15,70
13 imy V2 13 1:01:02,20
18 deivs992 V2 11 1:00:35,80
43 justmaris V1 4 1:07:32,00
48 Didzis V3 8 1:07:48,00
62 Aivars703 V3 10 1:12:17,30
67 OreMan V2 43 1:13:26,85
105 Indra S3 4 1:22:37,80
134 antra S2 24 1:34:22,40
5km distance
Vieta Dalībnieks Grupa Vieta grupā Rezultāts
56 Mareks VT2 5 0:22:24,00
122 laumiic ST2 21 0:25:51,15
151 marciks ST2 33 0:27:17,60
164 inese19 ST2 39 0:28:08,65
166 agi ST2 41 0:28:14,00
234 klara-lido ST2 67 0:32:17,30

343pirms2

111

9 komentāri rakstam Zelta kedas skrējiens

 • archa777

  Ieprieksheejo dienu noskreeju Ceesiis,nebiju pieteicies uz kedu,bet visu laiku shtukoju braukt-nebraukt taa arii neaizbraucu kkaa laika nesanaaca,bet izskataa labs pasaakums bijis,naakamgad piedaliishos :)

 • Mošķis Mošķis

  o! Arī “Zelta Keda” atreferējas! Lieliski, autor, lai kas Tu nebūtu! :) Autoru! :))

 • Lauma laumiic

  tā jau nu te kāds atzīsies :D

 • Mošķis Mošķis

  Man jau bija tādas aizdomas :))

 • Aivars Aivars

  Ļoti interesanti… Mošķi, uzmanies, Tev sāk uzrasties nopietni konkurenti!:)

 • Mošķis Mošķis

  Aivar, esmu tikai priecīgs – jo lielāks stimuls rakstīt labus rakstus! Visās sacensībās es tāpat, vienkārši fiziski nespēju piedalīties :))

 • Mošķis Mošķis

  es te skatos rezultātus – baigi frišie mūsējiem – doks baigi labi noskrējis :) apsveicu ar debiju :)

 • marciks

  Malacis laumiic!Perfekts tās dienas attainojums:)Mums ar puikām arī patika šīs dienas notikumi! Puikas jau prasa, kad nākamā skriešana, bet es esmu nolēmusi iepauzēt līdz novembrim, lai kāja nomierinās un atveseļojas līdz galam:)

 • old school old school

  mani pievienos ka biedru kas ar piedalijās!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.