Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējēja. ing_a

Šomēnes izvēlēties mēneša skrējēju bija īpaši grūti. Visi daudz skrien – apkārt pasaulei un tāpat vien, jaunas apņemšanās, traki skrējieni un daudziem pirmā reize kā tempa turētājiem. Bet viens notikums gan visiem garo distanču skrējējiem ir īpašs – pirmais maratons. Tāpēc par šī mēneša skrējēju kronējam kādu, kurai Nordea Rīgas maratons bija pirmais. Inga Pelša (ing_a) pirms gada teica, ka skriešana viņai ir domāta baudai un pirmais maratons tika noskriets tieši tā. Baudot.

ing_a
 • ing_a ing_a
 • sāka skriet - 23/05/2010
 • noskrieti - 8285 km, laiks - 647:38:20 h
 • labākais maratons - 3:26:29 (Nordea Rīgas Maratons 2012 - 20/05/2012)
 • 2024. gadā noskrieti 0 km
 • vidēji šogad 0 km/nedēļā
 • pēdējais sen ar 3.51 km
Renča skaitlis šogad - 0 (RS 1 vajag 1x vismaz 1km) RS90 - 0 (RS90 1 vajag 1x vismaz 1km)
Twitter Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Pirmā reize, kā tempa turētājai. Kā tas bija?

Man ļoti patika! Tāda vieglā režīmā un labā kompānijā! Patiesībā tas, ka biju piekritusi Nordea Rīgas maratonā skriet kā tempa turētāja, mani aizveda pie domas par pilno maratonu jau Rīgā. Likās, ka pusīte mierīgā tempa būs drusku par maz, lai pa īstam izbaudītu skriešanas svētkus. Varbūt vienkārši sajutu, ka ir pienācis laiks. Ka esmu tam gatava.

Par ko tu domāji trīsdesmit piektajā kilometra?

Nezinu… droši vien par to, ka vairs nieka septiņi kilometri palikuši? Varbūt par to, vai iestāsies “siena”, vai ne? Trīsdesmit piektais kilometrs pienāca ātrāk nekā gaidīts! Zinu arī to, ka trīsdesmit piektajā kilometrā kājas palika smagākas, taču pēdējo kilometru varēju “nolidot”! Šķiet man bija visi priekšnoteikumi, lai neiedziļinātos domās par to, cik daudz vēl palicis līdz finišam un vai ir grūti – bija jāklausās Ainara un Mareka “pļāpiņšovā”! Nenovērtējami! Nezinu gan, kā man būtu skrējies vienai pašai gar klusajām Skanstes ielām un Ķīpsalu. Iespējams, ka tieši grūtums liktos divtik grūts! Smejos, ka Ainars un Mareks bija ne tikai mani “diriģenti”, bet arī skatītāju uzkurinātāji, kuri atdzīvojas pēc viņu iniciatīvas ar “nu atbalstām taču, atbalstām!”.

Pirmo maratonu nevar aizmirst, bet tev otrais arī būs neaizmirstams?

Cerams! Jābūt! Galvenais, lai ar veselību viss kārtībā, vai kas cits neparedzēts neizjauc plānus – nekad nevar zināt, kādi pārsteigumi būs tajā dzīves taciņā! Šis, kas būs, kā otrais, bija plānots, kā pirmais, vienīgais un īpašais!

Ņujorkā tev būs privātie tempa turētāji?

Nebūs gan. Taču tagad man ir priekšstats par to, kas ir MARATONS un ko tas no tevis prasa.

Vai tu vari vēl ātrāk noskriet?

Varu! Nordea Rīgas maratons būtu ātraks, ja pirmajā puse nevajadzētu bremzēties. Daudz ātrāk gan nebūtu skrējusi, negribējās nezinot saforsēt, bet gan ar labām sajūtam un smaidu tikt līdz finišam. Pati domāju, ka es tomēr skrēju “ar prātu” – optimālā ātrumā, piedomājot pie dzeršanas un atvēsināšanas.

Īstenība, man liekas, ka mans MARATONS atnāca tiešam tad, kad biju tam pa īstam gatava. Atnāca ar vieglumu – protams, ka tā nebija pastaiga, arī kājas beigās bija nogurušas, taču nebiju nomocījusies. Un tās emocijas pāri visam! Nenoliegšu, ka pirms maratona bija arī mazliet bailes no nezināma un stresiņš, taču piegāju tam ar domu – ja kaut kas nebūs labi, jebkurā brīdī varu izstāties. Tas gan nav man īsti raksturīgi, taču esmu arī sapratusi, ka nav vērts iedzīvoties traumās. Veselība pirmajā vietā! Un man taču ir jātiek līdz Ņujorkai rudenī.

Vai tavas ģimenes attieksme mainījusies? Maratons ir meitenēm?

Es viņus tā maz pamazām sagatavoju. Nedomāju, ka ir mainījušies uzskati, bet, šķiet, viņi ir pieņēmuši to, ka nav vērts diskutēt par šo tēmu. Pati gan arī šobrīd domāju, ka ar vienu maratonu gadā pietiek un neraušos par katru cenu tos kolekcionēt! Tā, lai katrs nākamais arī ir kā svētki. Kad finišēju, mamma laikam bija priecīgāka pat par mani, ka viss kārtība un izdevies! Tētis pēc tam atzinās, ka viņš nav domājis, ka to izdarīšu, tāpat, kā kādreiz par pusmaratonu. Un tomēr – bija viņos lepnums un prieks! Iespējams, tagad arī mazāk uztraukumu būs, kad redzējuši rezultātu.

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

25 komentāri rakstam Mēneša skrējēja. ing_a

 • Didzis Didzis

  Maza nojauta jau bija par mēneša skrējēju.Super,apsveicu ! Piekrītu – maratons jāskrien ar labām sajūtām un smaidu finišā,tikai tā.No katra maratona tomēr kaučkas jauks paliek atmiņā,vismaz man no saviem 15/viens melnumiņš arī-vēl nevaru aizmirst,ka drusciņ Briselē aizbēgu(bija arī tādi laiki)no Mareka – tad sanāca tāds nesmukums/.Lai Ingai veicās turpmākajos MARATONOS ! SKRIENAM un BAUDAM !

 • Marciitis Marciitis

  Lai laba veselība un bez nepatīkamiem pārsteigumiem līdz rudenim!

 • Andulis

  Attiecībā uz ing_a vecākiem – lai mammai regulāri iemesli priecāties! Bet tētim – lai regulāri būtu materiāls pārdomām! ;)

 • Darya Darja

  Forši! Inga, esi LIELS malacis @-`-,-

 • MRX MRX

  Run 4 Sun ! :)
  Godam nopelnīts tituls !!! Sveicieni !!! :)
  Turam buru !

 • diez kāpē Ingai ap roku 2 laika kontroles? :)

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Malacis! :)

 • BeLinda Lindams

  Nu ar tādu atbalsta grupu ne tik vienu vien maratonu varētu noskriet!! :)
  Malacis, Ing_a! :)

 • Tā turpināt!

 • joolija joolija

  Prieks, redzēt ! Malacis Inga_a :)

 • Ainars Ainars

  Ģirt, mums visiem bija pa divām – pusītei TT grafiks un otrās puses ātrākais grafiks. Es ingu apskaužu, ka pirmais maratons iznāca kā pēc mācību grāmatas, pirmā puse 5min uz kilometru, otrā par desmit sekundēm uz kilometru ātrāk. Rezultātā otrā puse bija ļoti patīkama emocionāli – visu laiku ķērām un apdzinām, mums garām neaizgāja neviens. Nākamgad NRM rīkotāji jāpielauž, ka tempa turētājus pusītei vajag arī uz 1:30:)

 • joolija joolija

  Piebiedrojos Ainars, ka tempa turētējs, tomēr, derētu arī uz 1:30 :) /personīgās intereses/:)

 • yee- apsveiciens mūsu apkārtpasaules komandas kapteinei ar jaunāko titulu! :)

 • modris_aa

  Apsveicu! Mans pirmais maratons gan bija stipri pārforsēts un ar krampjiem 8km pirms beigām. un es finišēju tikai tāpēc ka nekad agrāk nebiju izstājies. rezultāts toreiz bija 3 stundas 34 minūtes 55 sekundes. Bet tagad arī es esmu iemācījies sadalīt sacensības tajās kurās jāmauc uz rezultātu un tajās kuras skriet ar baudu. šis bija no pēdējiem un tāpēc es arī neskrēju līdz ka mani apdzini distances otrajā pusē 9 tas bija kaut kur Skanstes ielas rajonā).

 • Johny Johny

  Visu cieņu. Baigais malacis.

 • Stereotips stereotips

  ing_a!!! jaunizceptā pavalstnieka reveranss. Šis būs šovakar jāatzīmē ar kādu garāku skrējienu.
  p.s.
  Patikās moments iz dzīves, kā Rīga izgrieza pogas Lielajam Ābolam.
  p.p.s.
  Pirmā bilde jauka, kā kartīgs susurs piepilda punci pirms starta =)

 • Inga

  Malacis, skrien ar tādu vieglumu, super! :)

 • voļda valdis ņilovs

  Ing_a! Sirsnīgi sveicu ar Noskrieto Pirmo MARATONU-tas nav tik vienkārši,kā citi varbūt domā.Mēneša skrējēja -SUPER-apsveicu,Tu to esi izcīnijusi ar savu cītīgo attieksmi skrienot un mudinot citus darīt tāpat,jo skrienot garākas distances ir vajadzīgs darbs ar sevi,gan garīgs,gan fizisks:)
  Suminu Mūsu Noskrieniešu Kapteini -Ing_a-mēneša skrējēja:)
  Turēt formu un nepadoties,veselību,panākumus-to es novēlu čaklajai Mēneša skrējējai***Ing_a***:)

 • Līdz aptuveni 30.km noturējos trijotnei astē, pēc tam atkritu un kilometrus piecus vēroju sarkano krekliņu no attāluma un priecājos par Ingas pacietību skriet Pirmo tikai pēc ievērojamas pieredzes gūšanas un kilometrāžas. Ne katrs to spēj

 • sm72 sm72

  Apsveicu. Kārtējo reizi bija skrējienā jāsecina, ka Ing_a ir mēneša skrējēja titula cienīga. NRM līdzīgi kā Rīgas pusmaratonā Ing_a bija ciets kā rieksts un nekādas īdēšanas (varbūt mē vienkārši ar Aināru pļāpājot to nedzirdējām:) Bet tas negatīvais splits tiešām bija viena amizanta lieta, ja patīk kolikcionēt pagurušos:)

 • ing_a ing_a

  Paldies visiem =) Iisteniibaa biju loti paarsteigta (protams, arii prieciiga), ka shomeenes shis tituls tika man. Varu pateikt, ka ir veerts gaidiit to briidi, kad zini – ir laiks MARATONAM !! Ainaram un sm72 veelreiz vislielaakais paldies par kompaaniju un atbalstu – loti noveerteeju!

 • Inga_K Inga_K

  Patiešām prieks par Ingu, bildēs izskatās, ka tas Tev nāca viegli.
  Apsveicu ar abiem – pirmo maratonu un jauniegūto titulu, kā arī zelta kronīti, kas piestāv :)

 • LasmaO LasmaO

  Pievienojos visiem apsveicējiem! Tu to izdarīji un izdarīji labi, ļoti labi!

 • tā vien liekas, ka Ing_a’s benefice vēl tikai turpināsies – lai izdodas Ņujorkas ieņemšana!:)
  Pievienojos mēneša gaviļnieka apsveikumiem!:)
  NOSKRIEN!:)

 • Inguna_2S Inguna_2S

  pievienojos druupijs teiktajam:
  yee- apsveiciens mūsu apkārtpasaules komandas kapteinei ar jaunāko titulu! :)
  ing_a, prieks par tevi!!!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.