Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Arle

Šī mēneša skrējējs nāk ar novēlošanos, bet viennozīmīgi ir pelnījis šo titulu. Lieliska sezona, labi rezultāti un palīdzēšana citiem noskriet esot kā tempa turētājam. Varu pačukstēt, ka mēneša skrējēja žūrijai pie kopsaucēja nonākt bija ārkārtīgi grūti, bet es esmu lepns ar viņiem, jo nepakļāvās spiedienam no augšas un pie septembra mēneša skrējēja nonāca. Artūr, apveicam.

Arle
 • Arle Arle
 • sāka skriet - 26/02/2010
 • noskrieti - 16501 km, laiks - 1276:51:00 h
 • labākais maratons - 3:13:29 (SEB Tallinas maratons `12 - 09/09/2012)
 • 2024. gadā noskrieti 0 km
 • vidēji šogad 0 km/nedēļā
 • pēdējais sen ar 6 km
Renča skaitlis šogad - 0 (RS 1 vajag 1x vismaz 1km) RS90 - 0 (RS90 1 vajag 1x vismaz 1km)
Facebook Sportlat Nosūtīt vēstuli

Kas ir galvenais – noskriet vai rezultāts?

Laika gaitā attieksme ir mainījusies. Iesākumā turējos pie kluba devīzes – galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet. Tagad, protams, jau interesē tikai un vienīgi rezultāts. Stājoties uz starta līnijas, es esmu tur ar domu, ka šīs ir sacensības un finišā vajag rezultātu. Vienkārši noskriet varu treniņā 10km ātri vai lēni. Sacensības tad vairs nav nekādas sacensības, ja tu vēlies tikai noskriet. Tad tas ir treniņš.

Kādi tev ir labākie rezultāti skriešanas distancēs?

Maratons – 3:13:29. Tallina, ideāli, citu vārdu nav, sūrs grūts darbs, taktika un finiša spurts pa bruģi. Pusmaratons – 1:26:08. Jūrmala, bez GPS, tikai ar pulksteni, bez želejām un citiem palīglīdzekļiem. 10km – 39:12. Nike Riga Run. Šogad sacensību ir bijis maz, bet ar šiem rezultātiem patiesi lepojos.

Un pirms gada?

Maratons – 4:00:00 Valmierā, skrienot kā tempa turētājs. Varbūt rezultāts būtu labāks, ja neturētu tempu, bet varbūt sliktāks. Tāds tas ir pateicoties Aivaram703. Pusmaratons – 1:33:41 Ozolniekos. Želeju pilnas kabatas, 2 guaranas ampulas, imy kā personiskais tempa turētājs līdz 10km. 10km – 45:09 Ozolniekos. Tas bija tik sen, ka vairs pat precīzi neatceros, vienīgais, ko atceros – Aivars703 laikam bija ātrāks nekā es.

Kas ir lielākais motivators censties uzlabot rezultātu?

Komandas biedri. Aivars703 un OreMan paši „uzprasījās”. Cik nu veiksmīgi sanāk cīnīties, tas jums pašiem no malas labāk redzam. Ir teiciens, kurš angliski labāk skan „if you want to be the best you have to beat the best.” Tāpēc arī cenšos.

Tu trenējies pēc saviem ieskatiem, vai arī ir piesaistīts treneris?

Gada sākumā vēl trenējos pie trenera, tad nedaudz paslinkoju, atsāku skriet pirms Nordea Rīgas maratona, bet Ventspils fiasko pagaidām ir pielicis punktu treneru būšanai. Trenējos pie Viktora Folkmaņa Jelgavā. Treneris ir super. Bet tas stadions Jelgavā man riebjas, sliktas atmiņas jau kopš laikiem, kad turpat trenējos vieglatlētikā pie Austra Cīruļa. Pāris vārdos par stadionu – novārtā pamests post-padomju placis ar sliktu zālienu, par skrejceliņu vispār nerunāsim.

Tu esi noskrējis vairākus maratonu, kas garāks ir padomā?

Precizēšu, esmu noskrējis 5 maratonus. Domās ir pavīdējusi ideja pamēģināt kaut ko garāku. Un ātri vien tā izplēn, mani klasiskais maratons uz šo brīdi piesaista vairāk. Tuvākajā laikā es uz ultrām pāriet netaisos, ir vēl sava virsotne maratonā jāsasniedz. Un, jā, man ir tikai 22 gadi, vēl ilgs ceļš skrienams.

Gads iet uz beigām, kuri no mūsējiem būtu pelnījuši Gada skrējēja titulu?

No dāmām es teiktu, ka ir 2 kandidātes Evita (eees) un Inga (ing_a). Kāpēc?  Evita – bez komentāriem, vēl gada sākumā ar šaubām skatījusies uz pirmo maratonu, bet tad jau aiziet. 100km, 50km. Inga – lēnītēm, lēnītēm bruģē ceļu uz Latvijas sieviešu skriešana eliti. Tālāk jau laiks rādīs. NY tai skaitā.

Kungiem – viennozīmīgi Valdis Ņilovs – sacensības gandrīz vai katru dienu. Nesaprotu, kur tam atliek laiks. Personīgi nepazīstu un neesmu pajautājis, kā pēc maratona, 50km, 100km, 24h skrējiena nākamajā dienā vai dienu vēlāk var jau atkal skriet mačos tempā 5km un 10km.

Tu esi skrējis kā tempa turētājs. Var just, ka kādam palīdzi?

Jā, esmu turējis tempu divas reizes Valmierā. Pagājušajā gadā ar Aivaru703 to veiksmīgi noturējām maratonā un šogad ar Krishjohn pusmaratonā. Atmosfēra ir super, kad skrien bariņā, bet tad to bariņu arī vajag palielu. Pirms gada tāds bija, šogad gan nē. Vienu varu teikt droši – maratonā tempu vairs neturēšu. Maratons nav joka lieta un vienkārši to noskriet – tas vairs nav tas. Pusmaratonu vēl var kā vieglu garo treniņu uzskriet, lai ir forši.

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai?

Visu mūžu skrienu. Sāku spēlēt futbolu, tad pienāca vieglatlētika. Biju sprinteris 100m, 200m, 60m, tāllēkšana. Vēl pirms savas debijas pusmaratonā 17 gadu vecumā man bija grūtības skriet kaut ko garāku par 1000m skolas krosiņu. Tad ar draugu radās doma 2007. gadā noskriet Nordea maratona 5km distanci, bet draugs pārdomāja, un, palicis viens, es izlēmu – lai iet visi 21km. Jā, tas bija kaut kas. Debitēju garo distanču skriešanas pasaulē ar bāzes kilometrāžu ~100km un tolaik vēl T-market nopērkamajās kedās. Beigās pēdas svila, burtiski svila no asfalta, labi vien, ka tiku līdz finišam.

Kā iegansts tai visai garo distanču skriešanai bija liekā svara problēmas. Jā, tādas man arī kādreiz bija. Nordea Rīgas maratona sacensības palīdzēja. Tikai savas skriešanas karjeras pirmssākumos skrēju nedomādams, jo jau 19 gadu vecumā noskrēju pirmo maratonu, ar nieka 400km bāzi.

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

33 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Arle

 • Ivars Ivars

  Prieks par Arles panākumiem, viņš ir sen šo titulu pelnījis un jūtams, ka pašam arī tas ļoti daudz nozīmē. Lai veicas!

 • Rainers Rainers

  Apsveicu! Nākamgad lai tiec zem trijām…

 • ing_a ing_a

  apsveicu, Arle!

 • Apskaužu Tavu gada kilometrāžu, Arle :) Tā turpinot tiksi ne vien maratonā zem trijām h, bet arī simtniekā zem astoņām ;)

 • _Edgars_ _Edgars_

  Pelnīti! Man prieks par Tevi! ~5000km gadā apbrīnojami!

 • Didzis Didzis

  Apsveicu,apsveicu.Arle jau sen

  Apsveicu,apsveicu.Arle sen jau šo bija pelnījis,un arī kārojis. Ko varu teikt vai ieteikt ? Ja tikpat cītīgi trenēsies ,atmetīsi savu niķīti( Arle jau zin ko es domāju),tad 3 stundas maratonā “kritīs”.NOSKRIEN!!!

 • Prieks lasīt par Arli kā septembra skrējēju atrodoties uz prāmja kopā ar desmit kluba biedriem!
  Valmierā bija feini skriet viņa un Krišjāņa sabiedrībā, esmu pat nedaudz ticis vienā raksta bildē ;) un izskatās, ka 5k kritīs jau nākamnedēļ.

 • Kampars

  Apsveicu! Esi pelnījis šo titulu

 • Aivars703 Aivars703

  Apsveicu! Esi pelnījis šo titulu.

 • Veejaslota

  Vislielielakie sveicieni komandas kapteinim:)

 • voļda valdis ņilovs

  Apsveicu Artūru!Ceru Siguldas pusmaratonā tiksimies.Ar tik lielu km bāzi jau sen vajadzēja piebiedroties ultramaratonistu klubiņam.Apbrīnoju,kā tik daudz pietiek neatlaidības,lai turētu km apjomu.Super!!!:)

 • Arle Arle

  Paldies par apsveikumiem. bet gads jau vēl nav beidzies, vēl ir daudz laika. Siguldā šogad neskriešu. Šobrīd audzēju renča skaitli. Valdi, ja būs labs ceļa vējš tad varbūt jau nākamgad tas notiks.
  Didzi, tas nav tik viegli, niķītis nepadodas :( visu jau uzreiz nevar gribēt. Šobrīd uz doto momentu jātiek galā ar kaut ko citu, jāpārvar man būs ne tikai vēja pretestība :D
  Skrienam, skrienam neguļam. Ne velti saka, ka skriešana izglābs pasauli. NOSKRIEN!!!!!!!!!

 • Valters Valters

  Arle, apsveicu ar titula iegūšanu! Lai veicas turpmāko ieceru realizācijā.

 • Darya Darja

  Sveicieni ar jaunieguto titilu!!! Ta turpinat, neapstajoties…tikai augt un augt ))

 • Man prieks, ka mana `uzprasīšanās` Tev kalpojusi par motivāciju. Mana motivācija jau līdzīga – mēģināt atkal Tevi apspēt. Apsveicu!

 • maffija maffija

  Apsveicu, Arle! Arī ar šodien sasniegto 5000km robežu :) Nedēļas vidējā kilometrāža tev ir viekārši graujoša. Un skriet katru dienu tādus gabalus – visu cieņu! Daudzi no tevis varētu iedvesmoties! Es tajā skaitā. ;)

 • Arle Arle

  paldies, maffija. Iedvesmoties var, bet tikai nemācaties. Es skrienu pa savam, piemēru no manis neņemt, var neizturēt :P

 • Anete An_ete

  Apsveicu komandas kapteini ar iegūto titulu!:))Prieks!:))

 • Olevs Olevs

  Artūr apsveicu!! Tā turēt! :)

 • Apsveicu, Artūr! :) Lai arī turpmāk viss izdodas! :)

 • Kvaki Kvaki

  Interesanti,kāpēc Folkmani pameti??Viņš man arī reiz(ap 1987.gadu)bija treneris.Mani pilnie maratoni(citu toreiz nebija)bija viegli un ātri,pateicoties viņam.

 • Arles profilā derētu izkrāsot nozīmīti ;) Un jā, man radās jautājums, vai bargā žūrija var saņemties un par mēneša skrējēju iebalsot atkārtoti?! Nez, vai man vienīgajam izskatās, ka Arle, septembrī saņēmis titulu un nobeidzis sezonu, oktobrī uzņēmis nebijušus apgriezienus.. Vai nu maiji savu kalendāru pagarinājuši, vai tieši otrādāk

 • Andulis

  matiss, labāk gan nevajag vadīties pēc maiju kalendāra – jo tad vairs tik 3 mēneša skrējēji iespējami. :) Pēdējais, turklāt, būtu jāizraugās krietni agrāk nekā parasts..

 • Andulis

  Par Arle runājot, viņš laikam piekopj nevis maiju kalendāru, bet renčošanu – kā pats raksta. :)

  “Pēdējās 30 dienās noskrietais – 806.40km” Vai tas gadījumā nav jauns kluba rekords? Kaut kā neatceros agrāk >800 km redzējis. Hiperskrējēji aicināti precizēt. ;)

  Kad nokrāsos mēneša skrējēja nozīmīti, Arlem paliks vairs tik divas, pēc kurām tiekties. Un viena, kuru viņš nevar dabūt vēsturisku iemeslu dēļ. :)

 • Arle Arle

  Anduli, nu īstenībā laikam gan, ka tikai viena nozīmīte “365 dienas pēc kārtas” Vestiena2011 un 29.februāris, laikam nav vairs iegūstami. Nez varbūt tikai pēc 4 gadiem iegūšu 29.febr. nozīmīti.
  Nu rīt noskrienieši dzeltenu krāsos Siguldu, gan jau tai nozīmītei ar krāsa pietiks :)
  renčošana – slenga vārds iz manas vārdu vācelītes :D, kuras skaidrojums – noteikta lieluma Renča skaitļa iegūšana. hihi :)

 • Arle Arle

  Nu man jau arī pašam pieder mēneša laikā noskrieto kilometru rekords 750+km, bet šis ir tikai pieturpunkts, kurš nekur nekotējās un ir mainīgs.

 • Bet jautājums pēc būtības, nolikums taču atļauj kādu divreiz summināt ar šo godu? Citādi, kāds/a skrējējs/a sastrādās baisos brīnumus attiecīgajā mēnesi, taču tiks noignorēts/a, jo redz, ir viņa/s virzienā aplausi jau izskanējuši senākos laikos ;)

 • BeLinda Lindams

  Nu vispār jau, no nozīmītes “nolikuma”: “Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts.”
  Tā kā tā ne vienmēr jāpiešķir par visvairāk noskrietajiem km.

 • vajag jaunu nozīmīti jeb, kā Andulis izteicās hiperskrējējs :))

 • Arle Arle

  nu jaunu nozīmīti vajadzēs, un es Makro, Kampars, Dzo to noteikti apstiprinātu un tā būtu 6000km gadā :D

 • Augšējās rindās nav rūmes ;)

 • 100km

  Apsveicu!

 • guncha guncha

  Apsveicu ARLE ar titula iegūšanu…., bet šitie apjomi un nedomā skriet ultras?. Kilometrus nekrāsi pie ultras netiksi, bet krāt tikai, lai krātu…ko tas varētu nozīmēt?

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.