Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

„Satelīts” aprīlī – Rēzeknes pusmaratons, Garkalnes mežu Stirnu buks un Biķernieku pusmaratons.

596664917_o

„Skrien Latvija” seriāla sacensībās jeb skriešanas svētkos distances, kas īsākas par pusmaratonu ierasti mēdz dēvēt par satelītskrējieniem. Atskatoties nesenā vēsturē, laikos, kad, diez vai zāle bij’ zaļāka, toties nebija vēl ne seriāla „Skrien Latvija”, ne arī, lai cik tas neticami nešķistu, arī VSK Noskrien –  2006.gadā pirmajā Kuldīgas pusmaratonā 5 km satelītskrējienā startēja vien 60 dalībnieki, divreiz mazāk nekā sacensību galvenajā – pusmaratona distancē 128 dalībnieki. 

Karīna Helmane – Latvijas čempione!

Salīdzinot – šīgada „Skrien Latvija” pirmajā posmā Rēzeknes pusmaratonā skrējēju 10km distancē bija tikpat cik pusmaratonā, bet 5 km distancē – divreiz vairāk. Taču ir cits iemesls, kāpēc 10 km distances skrējienam Rēzeknē šoreiz apzīmējums „satelītskrējiens” mazliet nepiestāvēja – šajā distancē tika izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas. Čempiones godā – noskrieniete Karīna Helmane, pārstāvot „Sportland/Nike” komandas krāsas. Uzvara tika izcīnīta tikai 8 dienas pēc finiša skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera. Pēc finiša čempione intervijā „Skrien Latvija” neslēpa ne tikai prieku par uzvaru , bet arī pārsteigumu par savu negaidīti labo rezultātu.

Zaķu skaita pieaugums Latvijas mežu takās.

Vēl pavisam nesen žurnāla „Sports” marta numurā taku skrējienu seriāla „Stirnu buks” organizators Rimants Liepiņš intervijā par gaidāmo sezonu cita starpā teica: „Ideāli, ja dalībnieku skaits katrā posmā būtu vismaz 800 skrējēju.” Jau 12.aprīlī Garkalnes bļodā pirmajā šīs sezonas „Stirnu buka” posmā uz starta stājās 907 dalībnieki. Visvairāk – 324 dalībnieku skrēja 8 km garo distanci „Zaķis”, no kuriem 11 pārstāvēja VSK Noskrien. Salīdzinājumam – pērn Šlokenbekā pirmajā „Stirnu bukā” uz starta stājās 160 skrējēju ar „Zaķa” distances numuriem. Dalībnieku skaits šogad ir pieaudzis arī „Lūša” un „Stirnu buka” distancēs, taču, iespējams, tieši ar „Zaķa” distances palīdzību „Stirnu buka” organizatoriem ir izdevies taku skriešanas burvību atklāt ne vienam vien līdzšinējam pilsētas trašu Tautas skrējienu dalībniekam.

Džezā tikai meitenes. “Desmitnieka” komandu cīņā – arī?

Komandu cīņas „Skrien Latvija” šogad notiek atsevišķi pusmaratonā/maratonā, 10 km un 5 km distancēs. Noskrienieši, kā jau ierasts, atrodami daudzu komandu sastāvos, jeb pārfrāzējot romāna nosaukumu – „Noskrienieši ir visur”. Taču ir pamanāmas arī komandas ar VSK Noskrien nosaukumā – garākajās distancēs startē pat četras: „Adidas&VSK Noskrien”, kas cīnās par līderu godu, ātri skrienošie „VSK Noskrien Gliemeži” un „VSK Noskrien Rieksti”, kas dzenas pakaļ „VSK Noskrien Vāverēm”, bet brīžam – otrādi. Savukārt 10 km distances komandu sacensībās Noskrieniešu karogu nes vienīgi kluba stiprais dzimums – „VSK Noskrien MiniVāveres”. Kaut arī Rēzeknē un Biķerniekos pagaidām startējušas nepilnā sastāvā, kopvērtējumā  MiniVāveres nebūt nav pēdējās vietās. Vienīgi jautājums – vai noskrienieši varētu uzdrošināties izveidot komandu „VSK Noskrien MiniRieksti”?

Starp citu – 5km distances komandu sacensībās nav nevienas VSK Noskrien komandas.

noskrienietes_satelits

Dāmas noskrienietes.

noskrieniesi_satelits_piezimes

Kungi noskrienieši

16 komentāri rakstam „Satelīts” aprīlī – Rēzeknes pusmaratons, Garkalnes mežu Stirnu buks un Biķernieku pusmaratons.

 • Freya Freya

  Lieliski! Mēs maziņie ar esam pamanīti! :) Paldies, Uldzha!

 • Andulis

  Labs!

  Tā jau ir, “satelīti” var justies drusku ēnā atstāti – taču iemesls nav “garo” apzināta augstprātība. Vienkārši, katrs vairāk interesējas par savām iecienītajām distancēm, kā arī rokas par īsām, lai veidotu n-tos reitingus.

  Uldzha, paldies! Būs jauki, ja turpināsi.

 • Trakais Trakais

  MiniRieksti? Kuŗš pirmais pieteiksies?!

 • IlzeP IlzeP

  Skaisti! Bet, ja jau taisa “īso” distanču (5 – 10 km) reitingu, vai tajā nevajadzētu iekļaut arī tos atbilstošā garuma skrējienus, kas nav garo satelīti?

 • Agy Agy

  Pareizi ir! Arī 5-10km pelnījuši kādu reitingu!

 • Andulis

  Man atkal no citas puses jautājums. Ja jau “satelīti”, tad ar ko sliktāks ir LSC pusmaratona satelīts (5 km) Mežaparkā? Arī tur četri puiši un divas meitenes no VSK Noskrien. Vismaz, tā var uzskatīt, ja šāda kluba piederība reģistrēta skriesim.lv datu bāzē šiem cilvēkiem.
  Rezultāti – skriesim.lv/calendar?id=15181

 • Andulis

  Pie reizes, jābrīdina;), ka arī turpmākajos mēnešos LSC seriāls piegādās rezultātus 5 km un 10 km. http://www.noskrien.lv/kalendars/serials/lsc-soseja/

 • Andulis

  Līdzīgi darīs “Ielūdz Ozolnieki”, gan drusku mazāk – vēl 4 kārtas. Piecītis un desmitnieks KATRU reizi. http://www.noskrien.lv/kalendars/serials/ieludz-ozolnieki/

 • Uldzha Uldzha

  Paldies par labām atsauksmēm!
  “Satelīta” doma ir tieši tāda – satelītskrējieni. Skrējieni, kas nav sacensību, tā teikt, galvenās distances. Sarakstā līdz ar to ir noskrienieši, kuri izvēlas skriet šīs, ne garākās pieejamās distances, ailē “komanda” ieraksta “Noskrien” un … noskrien.

 • Uldzha Uldzha

  Andulis
  02/05/2015 at 21:35
  Man atkal no citas puses jautājums. Ja jau “satelīti”, tad ar ko sliktāks ir LSC pusmaratona satelīts (5 km) Mežaparkā?

  Jā, nav sliktāks…

 • ramiism ramiism

  Skaisti skatīties, ka esmu ticis kaut kāda saraksta pirmajā pusē – paldies, Uldzha! Turklāt, ieraugot šo reitingu, rodas sajūta, ka, ja piedalītos vairāk posmos, varētu cīnīties par būšanu satelītu top3.

  Stirnu bukā laikam vidējā distance neskaitās satelītskrējiens – ai, žēl..

 • Andulis

  Pārlasīju vēlreiz. Pagriezu galvu par 90 grādiem un ieraudzīju beidzot pārējo “aptveršanai plānoto” sacensību nosaukumus :)
  (Tā nu bija: vakar rakstam pārskrēju pa diagonāli… eimu kaktā nokaunēties…)

  Cik saprotu, tad tomēr ieskaitē neietilps nedz visi LSC seriāla piecīši un desmitnieki, nedz arī “Ielūdz Ozolnieki” šīs pašas distances, kā vakar aplami iedomājos.
  Šķiet, ideja patiesībā ir vienkārša – “satelīti” Noskrien 2015 reitingā iekļautajos mačos? Trases, kas nav gluži “bērnu”, bet neietilpst arī šajā gar(āk)o distanču sarakstā? Ja tā būtu, tad lieliski! Beidzot iestājas līdzsvars dabā un VSK Noskrien reitingos :) Pretsvars pārējos reitingos atrodamajiem garučiem?

  Uldzha, apstiprini, lūdzu, vēlreiz ‘dlja osobo tupih‘ (īpaši apdāvinātiem:) – vai tāda (aptuveni tāda…) ir Tava doma?

  Ja tā ir – tad nāktos tomēr tabulas papildināt. Pašlaik tajās redzamas ir 17 sacensības, taču “satelīti” bija/būs vismaz 25, varbūt pat 27 pasākumos (atkarībā no Jūrmalas pasākumu notikšanas un distancēm). Tai skaitā, arī šodienas Aizkraukles novada pusmaratonā, kur piedāvā Tautas skrējienu 5,3 km.

  Varu ielikt sarakstiņu, kas pietrūkst, ja zināšu, ka īstajā virzienā domāju. Varu arī nelikt – interesenti paši atradīs :)

  Pieņemu, ka Stirnubuka seriāla vidējās (Buku) distances te neietilps jebkurā gadījumā? (Jo nebūs īsākas par 17 km. Jo ietilps – ja ne visas, tad vairums – Noskrien 2015 un Kalnu karaļa/karalienes reitingos.)

 • Uldzha Uldzha

  Jā, Anduli, uz to pusi ir: distances, kas nav sacensību galvenās distances, bet satelītdistances. Nosacījums – kā komanda norādīta “Noskrien”. Īpaši ne par kādu līdzsvaru vai pretsvaru nedomāju, vēlme bija tikai mazliet vairāk par distancēm, kuras sauc par satelītdistancēm un par noskrieniešiem, kuri reizēm, ik pa laikam vai regulāri lielākajos skriešanas svētkos noskrien tieši šīs distances. Bija doma tabulā iekļaut “Skrien Latvija” sacensības, LRM, “Stirnu Buka” “Zaķa” distanci, CET un SKM visīsākās distances un vēl dažas sacensības. Saraksts pilnīgi noteikti varētu būt garāks – LSC un Aizkraukles pusmaratoni, piemēram. Un gan jau vēl.
  Grūti teikt, bet varbūt pasteidzos šo lietu “laist gaisā” jau šogad, stipri “pazaļa”.

 • Andulis

  Paldies par atbildi. Par to līdzsvaru/pretsvaru es drusciņ ar smaidu domāju… taču tikai drusciņ.

  Laidis gaisā esi īstajā laikā, tieši reizē ar “Noskrien 2015″ + “kluba” reitingu nolikumu – kam, domājams, sekos arī punktu tabula drīzumā. Būtu jauki un pareizi, ja vieni pelnītu punktus garo distanču (20+ km) reitingā, otri tikmēr “Satelītā”. Par vienām un tām pašām sacensībām!

  Tev kā autoram galavārds, bet es piedāvātu iekļaut vēl dažas satelītdistances (iekavās):

  11.04. LSC pusmaratons Mežaparkā (5 km)
  03.05. Aizkraukles novada pusmaratons (5,3 km)
  06.06. Nakts taku skrējiens “Zilonis tumsā” (8 km)
  ??.?? Jūrmala Eco Race (nav ziņu, bet varētu būt arī īsāka, 10-12 km distance?)
  29.08. LSC 30 km skrējiens Mežaparkā (5 km)
  29.08. Baltijas Baso pēdu ultramaratons (11 km, Ģipka-Roja)
  05.09. Jūrmalas pusmaratons (ja notiks) (5 km, 10,5 km)
  12.09. “Priekuļu trail” (6+ km, 12+ km)
  26.09. Salaspils pusmaratons “Noķer vēju”, Nac. botāniskajā dārzā (5 km, 10 km)
  18.10. Ozolnieku rudens pusmaratons (5 km)

  Jā, laikam šie neskaitās paši “lielākie skriešanas svētki” – bet tas ir strīdīgs jautājums ;) “Lielumu” mums pēdējā laikā nosaka reklāma…

  Vismaz baskājiem (bet ne tikai viņiem) 29.08. noteikti būs svētki. Un Ozolniekos dažam var sanākt PR ne vien pusmaratonā, bet arī piecītī – arī svētki. “Zilonis tumsā” pirmoreiz, un taku+tumsas mīļotājiem svinības visu īso jūnija nakti :) Par Priekuļiem, cik saprotu, atsauksmes arī labas. Un tā tālāk…

 • Uldzha Uldzha

  Paldies par sarakstu! Daļu no tajā minētajām sacensībām jau bija doma iekļaut, bet pieteikumos neatradu iespēju norādīt komandu, līdz ar to rezultātos neparādās Noskrien pārstāvniecība. Daļu biju “palaidis garām”. Jāpadomā. Nākošais “Satelīta” apskats bija paredzēts jūnija sākumā pēc LRM, Salaspils PM un Abavas Stirnu Buka. Tad nu līdz tam laikam mēģināšu sarakstu precizēt.

 • Uldzha Uldzha

  “Satelīta” tabulā vēl tiek iekļautas sacensības:
  11.04. LSC pusmaratons Mežaparkā (5 km)
  03.05. Aizkraukles novada pusmaratons (5,3 km)
  29.08. LSC 30 km skrējiens Mežaparkā (5 km)
  18.10. Ozolnieku rudens pusmaratons (5 km)
  Tabulā nesanāk iekļaut, jo rezultātos nav kluba pārstāvniecības (vai līdz šim nav bijis):
  06.06. Nakts taku skrējiens “Zilonis tumsā” (8 km)
  29.08. Baltijas Baso pēdu ultramaratons (11 km, Ģipka-Roja)
  26.09. Salaspils pusmaratons “Noķer vēju” (5 km, 10 km)
  Par “Priekuļu trail” – 6km un 12km distancēs piedalīšanās princips nav gluži tāds, kā, piemēram, pusmaratonu satelītdistancēs (5km skrien, kurš grib) – 6km paredzēts tikai jauniešiem, 12km – V18 un V60 skrējējiem, kā arī daiļā un stiprā dzimuma skrējējām.
  Par Jūrmalas pusmaratona notikšanu laikam vēl īstas skaidrības nav?

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.