Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Tallinas pusmaratons

img_9989.jpgEs esmu nodzīvojis veselu dienu pēc noskrieta pusmaratona. Pie tam pusmaratona Tallinā. Nespeciālistiem pavēstīšu, ka tie ir divdesmit viens kilometrs. Tā kā no Rīgas līdz Olainei. Un viss skriešus. Nav jau tā ka būtu svaigs kā gurķītis, bet viss vairāk vai mazāk kārtībā. Pat gribu vēl kādu tādu pašu noskriet. Jā, šis bija mans pirmais noskrietais pusmaratons sacensībās un es to paveicu pa 1:52:36.

Protams, pasaules rekords šajā distancē ir gandrīz divas reizes ātrāks skrējiens, bet es strādāju birojā un neesmu dzimis Kenijā vai Etiopijā, kā arī daru to sava prieka pēc. Pat jaunas meitenes, mazi bērni un sirmi onkuļi par mani ātrāk skrēja, bet tas viss nemazina manu milzīgo prieku par savu varēšanu un pieveikto distanci.

Šajos mačos piedalījās trīs VSK Noskrien biedri. SM72 to spēja pieveikt 1:43:24, bet es un mans treniņu biedrs un labākais draugs Imants ieskrējām finišā reizē pēc 1:52:36, lai arī pēdējos kilometrus es skrēju nedaudz pa priekšu.

Laika apstākļi, temperatūra, distance, dzeršanas punkti un orķestris bija līmenī, kaut arī ko tad es pēc vieniem mačiem varu spriest, lai arī Rīgas maratona satelītskrējienā likās ka visādas ārpus trases izklaides, orķestru, līdzjutēju un lēkājošu meiteņu izskatā, bija vairāk. Mans skrējienu uzskaitītājs MotionBased uzskata ka Tallinā skrējiena laikā bija 8 grādi pēc Celsija. Sākumā sala rokas, bet iesilstot šāda temperatūra pat likās vislabākais kas varēja būt.

Skrējiena sākumā, kā jau visos masu startos, ātrums varēja būt pa lielu un pārlieku saraustīts, bet ātri vien viss izlīdzinājās un pirmos desmit kilometrus veicām kopā nedaudz virs piecām minūtēm uz kilometru. Grūtākais man bija dažus simtus metrus pirms trīspadsmitā kilometra, kad Imants jau labu laiku bija pāris metrus priekšā un mani pārņēma nogurums. Lielu lomu nospēlēja tieši šī trīspadsmitā kilometra zīme. Nodomāju pie sevis, „sasodīts, kad tad vēl, es tak gribēju noskriet ātrāk par divām stundām un šogad tā ir pēdējā iespēja.” Un es sāku skriet un pilnībā izbaudīju lielisko sajūtu ka tu skrien garām, ka tu visiem pēc kārtas skrien garām. Ilgi gan man eiforija neilga un īsi pirms piecpadsmitā kilometra Imants atkal bija man blakus.

Daudzi dzeršanas punktos apstājās lai padzertos, bet es kaut kā iemanījos padzerties skrienot un baigi arī neaptašķīties. Imants gan nākamo skrējienu veiks ar dzeršanas sistēmu, jo te aizrijās, te acī dabūja Isostaru. Skumji redzēt tos, kas nogājuši malā lai staipītos – droši vien ka krampji, un gribētos uzmundrināt tos, kas vēl turas trasē, lai arī nu jau dodas uz priekšu ejot.

Jau distances sākumā sapņoju par to ka pēdējos kilometrus vajadzētu veikt raitā solī. Bet tad kad trase iegāja vecpilsētas bruģī likās ka kāju vietā ir sviests, kamēr vienmērīgi skrien to tā nejūti, bet līdzko jāuzmanās, tā redzi ka neesi vairs simtprocentīgs savu kāju pavēlnieks. Un šeit vajadzēja daudz spēka lai noturētu ātrumu un noskriet pēc iespējas labāk. Organizatori un sponsori bija parūpējušies lai tas arī tiktu godam veikts. Puskailas Nike+ meitenes kulbā, kas tevi apšauda ar ūdenspistolēm un finiša spurts kalnā. Pēdējo kilometru biju atkal aizmucis no Imanta, bet šajā finiša kalnā viņš mani noķēra un finišējām reizē.

Finiša labākais skats bija nu pat finišējis pusmaratonists ar sārtiem vaigiem, ātru elpošanu un cigareti. Vot kādi jaunieši ir tiem igauņiem, kā arī trasē redzētais aptuveni desmit gadus vecais puika, kas noskrēja ātrāk nekā mēs.

Sausais atlikums ir tāds, ka maratonam vēl daudz un ilgi jātrenējas. Iedomājoties sevi skrienot vēl tik pat man sametas baisi, lai arī droši vien iesācējam cerēt noskriet maratonu zem četrām stundām ir naivi un vidējais ātrums skrienot maratonu būtu daudz mazāks, bet tik un tā. Maratonam es vēl neesmu gatavs un vēl ir jātrenējas. Būs vien dzīves pirmais maratons jāatliek uz Valmieru nākamajā rudeni, jo ziema var nospēlēt uz treniņiem sliktu lomu.

apraksts.jpgapraksts2.jpgapraksts3.jpgapraksts4.jpg

Runājot par cipariem. Vidējais ātrums 5:16 min/km ir ātrākais kopš Rīgas minimaratona 4:43 min/km, bet arī pulss vidēji Tallinas pusmaratonā bija 186 bpm.

VSK Noskrien rezultāti

Vieta Nr Vārds Rezultāts Grupa Vieta grupā
334 791 SIRANTS MAREKS 1:43:24 M 185
490 302 KIKULIS IMANTS 1:52:36 M 40 45
491 301 VAVERE SIGNIS 1:52:36 M 267

19 komentāri rakstam Tallinas pusmaratons

 • lasītājs

  Apsveicu! Pirmajai reizei ļoti labi.

 • mošķis

  Nu kā lai nebūtu karsti – paskatieties uz tām meitenēm :)

  Kā distance? Līdzena vai ne visai? Zinot to, ka Signis maz trenējies, rezultāts pavisam pieklājīgs :)

 • Krishjohn

  Jauki jauki..Mazo pirkstiņu esi dabūjis, taka drīz jau varēsi visu roku ņemt…
  Atceros, kad es finišēju savu pirmo pusmaratonu.. Tad bija tā dīvainā sajūta – jūties labi un slikti vienlaicīgi, jo milzum liels prieks par paveikto, bet tajā pašā laikā viss sāp un elso kā tikko iemācījies elpot.
  Malači!

 • pikols

  Apsveicu, apsveicu sāc pa naktīm domāt par Rīgas maratonu un tad jau būsi gatavs tam , ja ziemā slikts laiks ej riktīgi peldēt un tas pats jau gan būs kas skriešana.

 • mošķis

  peldēšana gluži tas pats nav kas skriešana …. bet palīdzēt gan var ….

 • Kaspars

  opā, nu gan uzdevi tempiņu, treniņos zem 10 km/h, te pēkšņi maratonā teju 12 km/h. mošķi, vai tad Signis maz trenējas, cik lasu, vismaz divas – trīs reizes nedēļā. ak jā vienīgi slimība iztraucēja. tas ir traki, pats esmu bik apaukstējies, rīt nāksies izlaizt, lai neielaistu iekšā vēl vairāk, laikam. varbūt tēja darīs brīnumus :D enw apsveicu ar pirmo pusmaratonu!

 • laumiic(:

  malači, puiši :)

 • mošķis

  Kaspars, nu, ja skatās viņa kilometrāžu pēdējos mēnešos – tad visai maz trenējies …. bet nu laikam pirms tam, tīri labi savācis kilometrus :) Savācot normālu kilometrāžu, bez lielas piepūles var noskriet 1/2-maratonu – maratonam var būt lielas problēmas. Bet nu cepuri nost – Signis skrēja ļoti labi. Nezinu, kādā formā būšu es nākamgad, bet gan jau pamačošos arī ar Signi :) Pašlaik nevienam no šī lieliskā 3-ka es neesmu pretinieks, bet ceru pamazām sevi savest kārtībā :)

 • mošķis

  Kaspar, kā vispār ar skriešanu, kad neesi saaukstējies – cik daudz iznāk noskriet/nosoļot treniņos? Kādi panākumi?

 • Lielkuilis

  Signi,
  Valmieras maratonam (28. septembrī) paralēli bez mazā satelītskrējiena šogad būs kaut kas līdzīgs pusmaratonam – 17km.
  Tiem, kas jau laicīgi apskatījās un 5.7 km dēļ uz Valmieru braukt nesagribēja, bet maratonam gatavi nejutās, paziņoju, ka šī distance tika pievienota vēlāk un tai reģistrācijas maksa līdz pat 26. septembrim ir nemainīgi 7 Ls un palielināsies uz 10 Ls tikai pēdējās 2 dienās.
  Tāds jocīgs skaitlis tādēļ, ka maratons ir 5 apļi pa 8.4km, bet šis skrējiens sastāvēs no 2 apļiem.

 • marčiks

  Pievienojos apsveikumiem!!!
  p.s. arī manos nākamā gada plānos ir Tallinas pusmaratons:)) kā ģenerālmēģinājums pirms Valmieras maratona:)))

 • Kaspars

  mošķi – nedēļā mēģinu ap 15-20 noskriet. garākajā skrienu ap 11 km, tad vēl vai nu 6 vai 8 km. es skrienu uz distanci, nevis laiku, man tā tomēr labāk patīk – arī veselīgāk ;)

 • mošķis

  Kaspar, un kā būs ar 6dienas skrējienu?! esi aicināts komandā! :)

 • edGars

  Apsveicu ar uzvaru pār pusmaratonu!

 • Kaspars

  nevaru, 6dien – 7dien jāstrādā.
  ===

  rītdien jāmēģina no rīta paskriet, savādāk galīgi būšu aizmirsis kā jāskrien :D internetā uzgāju profesionāļa staipīšanās vingrinājumus ar visām krāsu bildēm :

  http://www.onkulis.com/2008/09/14/dodies-skrejiena-ar-virtualo-treneri/#more-1808

  rīt jāizmēģina.

 • mošķis

  Kaspar, nu žēl, ka nepiedalīsies :( …

  Bet par to treneri, labāk nemēģini – īsti jēgu tam zvēram neredzu, it īpaši iesācējiem. Labāk kādu dzīvu treneri un būs daudz vairāk labuma.

 • Kaspars

  nu ta lai jums rīt ātri noskrienas! :) galvenais neskrieniet pārāk ātri – ka nenolūztiet :)

 • […] Tallinas pusmaratona noskriešanas un savu sajūtu apdomāšanas nospraudu sev mērķi pirmo reizi maratonu skriet […]

 • […] bija mans pārsteigums un prieks, par vakardienas sūtījumu pasta kastītē. Jau sen aizmirsts pirmais pusmaratons pēc pusotra mēneša sevi atgādināja ar organizatoru gādību. Man tika atsūtīts diploms ar […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.