Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Valmieras maratona priekšvakars

valmieras-maratons.jpgRītdien notiek pēdējais lielais skriešanas pasākums Latvijā, protams, tie kas brauks uz Ņujorku un Čikāgu par šādām niansēm nesatraucas, bet visiem pārējiem šis pasākums ir Valmieras maratons. Un cik man zināms, trīs no mūsējiem VSK Noskrien tur piedalīsies. Sm72 un Pikols skries klasisko maratona distanci un Inka dosies 17km distancē, kā arī Sanitux ir apsolījusi šiem maratonistiem dot labāko kas var būt – uzmundrinājumu distances malā.

Vilnis Priedītis Valmieras maratona mājas lapā uzrunā visus ar vārdiem – „Es ticu, ka mēs visi – sportiskā gara un veselīgās labsajūtas cienītāji, atkal apvienosimies Valmieras maratonā 2008 un pierādīsim sev un citiem savu neatlaidību, piesaistot ar vien jaunus dalībniekus. Un, kas zina, iespējams kāds no mums tieši Valmieras maratonā 2008.gadā uzstādīs savu personisko vai maratona rekordu…”

Un es nevaru nepiekrist šim novēlējumam un mūsējiem tieši to pašu arī novēlu. Lai viņi noskrien šo grūto distanci un, protams, klusībā piebilstu, lai sportiskais gars šajos 42 kilometros ņem virsroku un krīt personiskie rekordi. Grāmatas lasu, ka skrienot maratonu tas nav galvenais, jo maratona noskriešana jau pats par sevi ir liels notikums un katra cilvēka milzīgs pārbaudījums, bet zinot sevi – gribētos arī to paveikt arvien labāk un labāk, un drusku labāk par draugiem.

Apvaicājoties par gatavību šim startam Inka atbildēja – „Paldies, uzmundrinājums vienmēr noder un nekad nav par daudz. Man ir tā, ka skrienu vairāk savam priekam un kad sanāk laiks un vēlēšanās. Kādreiz jaunībā nodarbojos ar vieglatlētiku. Esmu piedalījusies Siguldā ACG ekstrēmajā maratonā. Tur skrēju 10 km. Nu un vēl tagad septembrī Nike skrējienā. Man nav kāds noteikts mērķis noskriet tik vai tik ātri. Vienkārši gribu barā paskrieties un sev pierādīt, ka kaut vai noiet es šos 17 km varu. Būtībā ir tā ka varu skriet 5, 10, 15 km (varbūt arī vairāk) savā lēnā tempā un neko īpašu nenogurt. Bet lēnām un tad, kad pašai patīk. Kā noprotat, tad neko īpašu neēdu. Vismaz ne citādāk kā parasti. Pāris stundas pirms skriešanas vispār neēdu neko. Nu un pāris stundas pēc skriešanas neko negribas ēst. Tikai dzert. Mugurā vilkšu skriešanas bikses (Adidas), Nike botas un tālo distanču zeķes. Kādu elpojošu krekliņu atkarībā no laika apstākļiem. Apģērbs un apavi man patīk ja ir ērti un komfortabli. Līdz vēl ņemšu savu uzticamo draugu – MP3 un savus līdzjutējus. Par to, cik gatava tam esmu, pašreiz nedomāju, jo nekādus rekordus uzstādīt nedomāju. Vienkārši, šonedēļ tāds labs laiks un man mežonīgi daudz darba sanāca un maz skrēju. Būs tā kā būs. Es gribu tur pabūt. Jācer, ka netraucēšu citiem rekordistiem.”

Savukārt Sm72 šis skrējiens noteikti būs izaicinājums, jo viens maratons ir jau kabatā un protams šo gribēsies veikt nedaudz ātrāk. Apvaicājoties viņam par šo skrējienu, saņēmu šādu atbildi – „Šis būs mans 2.maratons. Pirmais bija Rīgas maratons 2008. Jūtos diezgan normāli, šodien noskrēju pēdējos sagatavošanās 5 kilometrus. Ēšanā sevi nekā neierobežoju, ja neskaita to, ka neēdu gaļu kādus 4 gadus. No rīta noteikti ieēdīšu kādu enerģijas batoniņu un ņemšu priekš skriešanas līdz ogļhidrātu želejas. Lai gan kājas ikrā nedaudz jūtu skrienot nelielas sāpes, ceru palīst maratonā zem 4 stundām. Mugurā vilkšu noteikti īso skriešanas formu. Izskatās, ka ir silts un nevajadzēs kādu speciālo apakšveļu vilkt. Ņemšu līdz skriešanas optiskās brilles un pleijeri ar kādu labu audio grāmatu.„

Bloga komentāros Pikols ar Sm72 sarunāja skriet kopā un cerams ka viņiem izvērsīsies interesanta diskusija par skriešanu, maratoniem un veselīgo dzīves veidu un audio grāmatas paliks nenoklausītas. Man tā bija Tallinā. Paņēmu līdzi uzmundrinošu mūziku un tā arī tā palika kabatā, jo skrienot kopā ar kādu, daudz laika tiek pavadīta sarunās.

Un vēlreiz – lai jums ir labs skrējiens.

57 komentāri rakstam Valmieras maratona priekšvakars

 • Kā arī gaitām no jūsu līdzjūtējiem un Sanitux fotoreportāžu.

 • Sanitux

  Ok, ceru būt uz stīpas laikā un nevienu nepievilt, jo mūsu ģimenē šodien diengan svarīgs pasākums ;)

  Svarīgākais, lai no rīta viens otru atrodam ;) :)

 • mošķis

  sveiciens “VSK Noskrien” izlasei Latvijas čempionātā maratonā un vienīgajai pārstāvei 17 km distancē! :)

  Maratonistiem novēlēšu saglabāt vēsu prātu un nepārtempot, it īpaši distances sākumā, jo otrā puse sākas tik pēc 32-35 km, pārbaudīta lieta. Nu jūs jau paši lieli puikas :) Sm72, esi uzmanīgs distancē, ja sāp ikrs arī no rīta, nu skaties … labi būtu dabūt kādu sildošo smēri … vai pat masāžu (cerams, noorganizēji jau šodien)

  Pikolam novēlēšu izturību un pacietību, tāpat kā visiem pārējiem! :)

  Inka! Pacietību, tikai pacietību … pārfrāzējot Karlsonu, kurš dzīvo uz jumta, un līdz finišam noteikti tiksi! :)

  Go, go! jāNOSKRIEN! :)

 • sm72

  Liels paldies par novēlējumiem. Šodien sarūpēju kājām kārtīgu masāžu, līdz ar ko liekas esmu visu izdarījis no savas puses, lai rīt palīstu zem tām maģiskajām 4 stundām:)

 • laumiic(:

  es ar tur būšu :) un pārstāvēšu kādu arī pavisam īsajā distancē. par pārējiem turēšu īkšus, lai labi skrienas.

 • mošķis

  laumiic tas nozīmē, ka pārstāvēsi mūsējos vai kā? :) veiksmīti arī Tev! :)

 • laumiic(:

  pārstāvēšu, jau pārstāvēšu. pie komandas ierasktīju noskrien.lv :)

 • mošķis

  EEEE! kas par patīkamu pārsteigumu :):* Kā vienmēr pārsteidz! Katrā distancē mums ir pa vienam pārstāvim! :)

 • Un protams arī rezultātus…

 • laumiic(:

  par rezultātu, cik labu nezinu, bet būs.

 • mošķis

  laumiic, gan būs labāks rezultāts nekā Mežaparkā :) Turies! :)

 • barbala

  malači, šobrīd gan novērotāja statusā, gaidu rezultātus :)

 • mošķis

  pirmie aptuvenie rezultāti: Laumiic veiksmīgi tikusi līdz finišam: ~33 minūtes 5,7 km satelīta distancē.

  Valmierā līstot lietus, tā kā karsti nav :)

 • barbala

  un lielgabalnieki vīri?

 • mošķis

  nav vēl pamanīti – Laumiic pusdienojot un tad iešot uz starpfinišiem pavērot

 • mošķis

  pēdējās ziņas no sm72 – rezultāts ap 3;56:00 … smaga trase un veiksmīgi nofinišēts! Pikols nav startējis, jo kaut kādas problēmas ar kājām.

 • pikols

  Apsveicu sm72 tas ir labs rezultāt `valmierai pirmajā reizē, pašam otrdienas treniņā sāka sāpēt celis vai nu apsaldēts vai nepareiza viendabiga slodze, līdz pat piekdienas vidum mēgināju visādus trikus kā uzlabot situāciju, piekdien izmēģināju trenīnā 9km gan lēni gan ātri, gan soļos, vairāk par 500m skriet nevarēju un tad veselais saprāts lika tomēr ateikties, lai kaut uz Ozolnieku pusmaratonu varētu tikt 25. oktobrī jo piedaloties Valmierā izskaitloju ka diez vai soļojot iekļautos kontrollaikā un galvenai ka risks iziet no aprites uz ilgu laiku, savacos jau šodien visādus rehablitāvijas vingrinājumus un sāku pildīt. bet galvenais ka viens no mūsejiem ir finišējis un labi.

 • Indra

  Super labi skrējās (priekš manis). pati biju pārsteigta, ka nevajadzēja ne soļot, ne rāpot :))). Finišā likās, ka varētu tā turpināt vēl un vēl. Priekš tā, cik es reti trenējos, tas bija vnk ideāli. Noskrēju vieglāk kā Nikes skrējienu pagāšsestdien.
  Sapriecājos jums te… Bet tiešām esmu priecīga :)

 • Signis

  Nu kā ar atbalstītājiem? Varēja manīt noskrien.lv plakātus?

 • Sanitux

  http://foto.inbox.lv/sanitta7/Valmieras-maratons-2008

  Šeit var apskatīt bildītes… Kvalitāte nav no tām labākajām, jo bija diezgan stiprs lietus un vējš. Dažbrīd pat fotoaparātam objektīvam cauri nevarēja redzēt…
  Biju ar plakātu, otru sākumā turēja mana meitiņa. Taču neviens man tā arī klāt no VSK Noskrien nepienāca:( Lai gan vairākas labas atsauksmes par plakātu saņēmu :):) ;)
  Lielākā daļa skrējēju skrienot man garām, centās izlasīt, kas tur rakstīts :) ;)

 • mošķis

  Apsveicu visus finišētājus! sm72, tiešām labs rezultāts, ņemot vērā “skaisto” reljefu :) Arī progress ir, tā kā sūdzēties par skrējienu nevajadzētu :) sm72 – gaidīsim atskaiti par paveikto :)

  Indra, kāpēc nepadižojies ar savu rezultātu? :) tauta grib zināt! :)

  Pikols, veseļojies ! ir vērts vērsties pie masiera, tas noteikti palīdzēs atgriezties daudz ātrāk pie normālas skriešanas

 • Sanitux, superīgas bildes. Ceru ka drīkstu tās izmantot noskrien.lv un šajā blogā.

 • Sanitux

  Signi, bet droši ;)

 • mošķis

  He, hē! Sanitux! Būtu bijis, noteikti aizietu iepazīties ar abiem meitēniem :) sm72 būs sakautrējies :) laikam jau iepriekš vajadzēja sarunāt, kur tikties :)

  bildēm nav nekādas vainas, pat ļoti kvalitatīvas!

 • Sanitux

  Būtu zinājusi, ka lietus būs, noteikti būtu sarunājusi. Jo liela daļa cilvēku slēpās teltīs. Taču, tā nevar būt, ka mani nepamanīja trases malā :( Lai gan, ja ir sakoncentrējies uz skriešanu, tad bieži vien ir absolūt vienalga, kas notiek apkārt.

  Par tām bildēm – paldies.

 • sm72

  Svinīgi paziņoju, ka esmu izpildōjis pirms gada izvirzīto mērķi- ieskrējis 240 minūtēs. Tagad varu mierīgi skriešanu mest pie malas:)))))) Kas Jūs jokus nesaprotiet:)))) Es kā nedzērājs esmu gatavs iejaukt pat kādu kokteili:)))) Un sūtīt Jums virtuālas bučas, jo trases grūtajos kalnos (10 kāpienos ap 30 grādiem vai pat stāvāk) jutu virtuālā klubiņa virtuālo atbalstu:))) Par to plakātu runājot, tik tiešām skr'[ejiena laika nepamanīju, laikam biju klapes uzlicis sev acīm priekšā. Bet varu teikt, ka tik grūtu trasi vēl savā dzīvē nebīju baudījis:))))

 • mošķis

  sm72, un kā tur bija ar tām derībām? :)) Vai izdevās nomest lieko balastu? :)))

  p.s. sāc te mani ar tādiem rezultātiem kārdināt :) …. tiesa man vēl kāds gadiņš līdz Tevīm ir priekšā :)

 • laumiic(:

  trase kā trase, vienīgi kalns pirms finiša bija labs :D par laiku ārā, es vēl pabeidzu skriet pirms lietus, bet nu visu cieņu tiem, kuriem bija jāturpina tajās lietusgāzēs :) par rezultātu – precīzu laiku nezinu, jo pievīla mana laika skatiīšanas sistēma.

  sanitux – es meklēju līdzjutējus ar plakātiem un neredzēju. pēc bildēm redzu, ka pie stara esmu stāvējusi kaut kur blakus/aiz muguras un neesmu pamanījusi.

 • sm72

  Izskatās, ka rezultāti sakarā ar to lietu bija drusku sliktāki, jo Laremē, kurš pagājušo gad ieskrēja 3 stundās mani apdzina 2:59, kad līdz finišam bija palikuši vēl kādi 2 km:(

  Mošķi, pēc gada man jau būs jauni Hitlera plāni par rezultātu:)

 • mošķis

  sm72, man tak nav nekas pret Taviem plāniem :) man savi plāni un ja mums dažreiz ir ceļam, nav nekādu pretenziju :)

 • Sanitux

  laumiic(: – es pat vienu brīdi nostāvēju pie strūklakas pakāpusies, lai var redzēt :) Bet nekā :( Nu nekas, gan jau citu reizi ;)

 • sm72

  Sanitux- pirmie slīcēni jākucina:))))

 • sm72

  Taču Santux Tu esi mani tomēr noknipsējusi ar nr. 148:)
  P.S. Lūk šī bilde

 • laumiic(:

  es 15min pirms starta parādījos un ielīdu tur autobusa būsiņā sildīties, jo nebija vējš. nekas nākamreiz atbalstītāji pieskās, kur stāvēs :)

 • Indra

  Man sava laika skaitītāja nebija un rezultātus nesagaidīju, tā ka nearko nevaru padižoties :). Bet fakts, ka noskrēju vien jau mani priecina.
  es arī nepamanīju plakātu :(
  Par trasi – man gan viņa likās baigi normāla. Ja kāpumi bija par lielu – pamēģiniet šo prieku ACG maratonā Siguldā. Tur kājām ir ko brīnīties :)))

 • sm72

  tas ACG maratons Siguldā liekas atgādina kalnā kāpēju ultra čempionātu, vai labākā gadījumā kādu Red Bull šovu :D

 • Sanitux

  Nu jā, tajā burzmā, kur esmu Tevi, sm72, nobildējusi, Tev tiešām nebija laiks pievērst uzmanību plakātam. Tur bija jāuzmanās, ka kādu bērniņu no kājām nenones, kas gāja uz bērnu skrējiena startu…

 • Šī bilde lieliska, noteikti izmantošu kādā rakstā par skriešanu.

 • pikols

  Plakats ir labu labais tikai manuprāt pēdejo rindiņu nevajadzētu un tad noskrien ir divas nozīmes netikai noskriet vispāri bet jebkuru pretinieku arī, līdz ar to jebkurš var pielāgot savai vēlmei.

 • pikols

  sori pirmā rindiņa neiederētos

 • Sanitux

  Signi, tajā bildē ir Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure, orientierists Jānis Melbārdis.

  Pikols, tās divas rindiņas ir ņemtas no http://www.noskrien.lv rakstiņa, kur klāt ir tā anketa :) ;)

 • sm72

  Indra- Tavs rezultāts 1:35:17. Gana labs. Izlikti ir rezultāti.

 • sm72

  Jolante Dukure laikam nav radusi tik lielus gabalus skriet, jo trases gaitā pamanīju, ka viņa pārgāja uz soļošanu:) Pieradumam laikam liels spēks:)

 • Sanitux

  Ui, es dzirdēju viņas elpošanu.

  P.S.Labāk nebūtu dzirdējusi :/

 • laumiic(:

  jā un viņa finišēja pirmā.

 • Sanitux

  Rezultātos viņa ir 2.v., bet pa TV rādija, ka 1.v :D

 • Sanitux

  Jeb es kaut ko sapņoju ?:D

 • mošķis

  Nē, ziņās stāstija pareizi, Štūla-Pankoka

 • laumiic(:

  kaut kur apvalošanā škīet viņa bija pirmā. iespējams es kaut ko jaucu. gadās. pārāk daudz notikumu vienā dienā, lai visu atcerētos

 • Indra

  Kā tur Ozolniekos – kādas distances bez pusmaratona, kāda trase, kā ar pieteikšanos? Nekad neesmu tur bijusi.

 • pikols

  Ozolniekos ir 5km, 10 km, parastās distances šajos sezonas pēdejos mačos arī pusmaratons, tie kas grib piedalīties pusītē starts 10 pārējām distancēm 11, dalības maksa 1,50 LVL ierašanās kādu pusstundu ātrāk pie sporta nama, pārģērbšanās ģerbtuvēs un pēc skrējiena siltas dušas.

 • Un kad tas notiek?

 • pikols

  25. oktobrī

 • mošķis

  Hmmmz, jāpadomā arī man …. vilinoši! :) Signi, laiks sacensību kalendāru taisīt, kad atgriezīsies mājās :)

 • sm72

  Pagājušo gad Ozolniekos man bija pirmais pusmaratons un pirmās skriešanas sacensības līdz ar to, kas sakrita ar vietējās skriešanas autoritātes- Miķelsona 70 gadu jubileja, kurš apbalvošanas cerimoniju savienoja ar lielu rautu:) Par skriešanu- trase bez ne kādiem kalniem, vienīgi vietām ir izdangāts grants ceļš un nav nekādā veidā ierobežota satiksme:)

 • Indra

  Nja, varētu padomāt…

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.