Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Ceļā uz savu pirmo pusmaratonu

krishjhon.jpg21 kilometri un 97,5 metri ir attālums, kas jums būs jāpievar, ja saņemsities noskriet pusmaratona distanci. Cilvēkiem, kuri skrien nelabprāt un to dara tikai akūtas nepieciešamības gadījumos, piemēram, skrējiens uz tuvāko bodi neilgi pirms 22:00, šis cipars varētu likties pārāk baiss, bet nemaz tik traki nav. Ja to varu es, tad vari arī tu. Galvenais ir atrast motivāciju, cītīgi trenēties un tad jau drīz vien sapnis noskriet pusmaratonu pārvērtīsies par realitāti.

Šis ir pirmais raksts no VSK NOSKRIEN dalībnieku skriešanas un sacensību pieredzes. Raksta autors ir aktīvs šī bloga lasītājs un komentētājs Krishjohn, ar kuru bija tas prieks satikties vakar notikušā Kuldīgas pusmaratonā. Pievienojies mūsu klubam un par tavu pieredzi uzzinās citi.

Par pareiza sporta tērpa izvēli es daudz nestāstīšu, bet neieteiktu spītēt fizikas likumiem, skrienot džinsos un armijas zābakos. Zupu mēs ēdam ar karoti, tāpat pusmaratonu skrienam ar skriešanai speciāli paredzētiem apaviem. Krekliņu ņemam tādu, lai tajā justos ērti un komfortabli, nevis tāpēc, ka tajā mans dekoltē ir vienkārši pasakains. Īssbikses izvēlamies pēc principa – jo mazāk tās jūtu, jo labāk. Protams, ja visu mūžu sporta laukumā ir arts garajās sporta biksēs, tad ņemam tādas, galvenais, lai justos pēc iespējas ērtāk. Pats esmu nedaudz pasists uz basketbolu, tāpēc skrienu basketbola šortos, bet kurpes un krekls gan ir speciāli skriešanai paredzēts. Kad viss nepieciešamais ir sagādāts, tad jau var iziet ielās. Skriet varam no rīta, pa dienu vai vakarā. Vēl tādu „slimo”, kas regulāri skrien vaigā nepazīstu, tāpēc nemācēšu teikt, kad labāk skriet, varu tik ieteikt treniņus aizvadīt vakarā, jo tad, lūk, es skrienu. Pa dienu karsti, bet no rīta baigi gribās gulēt. To nu atstāju jūsu pašu izvēlē.

Runājot par distances garumu. Skrienam tā lai pašam labi, nevis kaimiņu Sašam. Ja varam noskriet tikai 1 km, tad arī tas ir apsveicami. Skrienam regulāri un kad jūtam, ka varam vairāk, tad skrienam arī vairāk. Kilometrāžas formulu gan nepateikšu. Katram pēc varēšanas. Centies ieklausīties savā ķermenī. Viņš tev pateiks cik. Skrien tā lai justos komfortabli, piemēram, ja ir “veiksmīgi” sanācis apēst vairākas omes ceptās kotletes, tad nevajag par visu varu skriet tos 3km , tik tāpēc, ka šodien tā bija ieplānots. Skrien tā lai justos noguris, nevis ar vienu kāju kapā. Pats iesāku ar 3km četras reizes nedēļā, bet pieņemu, ka daudziem pat tas ir par daudz sākumam. No 3km uz 6km es pārgāju pēc 2 nedēļu ilgas lēkāšanas pa Salaspils ārēm. Tad iestājās stagnācija. Ilgi nespēju pārvarēt 6km barjeru. Skrēju kādus 2 mēnešus pa 6km un tad kādu jauku vakaru sapratu, ka varu vairāk un noskrēju 9km. Iespējams, ka tā bija kāda īpaša mēness fāze vai kas tamlīdzīgs, bet pēc tās reizes pat 9km nelikās nekas īpašs un pēcāk drīz vien jau attapos, ka esmu noskrējis 20km vienā vakarā. Tad arī nāca mans pirmais Rīgas pusmaratons, kuru pieveicu 1 stundā 36 minūtēs un 30 sekundēs. Ar rezultātu esmu apmierināts, kaut arī skrējēju aprindās par tādu tik smīkņātu, jo ar šādu rezultātu, piemēram, Kuldīgas pusmaratonā pirmajā trijniekā var tikt tikai sieviešu grupā virs 65 gadiem. Bet rezultāts jau nav akmenī iegravēts un pats vēl jauns un sprigans. Gan jau vēl likšu par sevi manīt…

kuldigas2008_masuskats.jpg

Kuldīgas pusmaratonu Krishjohn veica nedaudz lēnāk un finišēja ar rezultātu 1:41:43,30, kas ir otrs labākais laiks VSK NOSKRIEN biedru konkurencē. Dažas sekundes ātrāks bija pieredzējušais Pikols. Par visu biedru rezultātiem un vairāk par Kuldīgas pusmaratonu rakstā šodien pēcpusdienā.

26 komentāri rakstam Ceļā uz savu pirmo pusmaratonu

 • pikols

  paldies Krihjonim ka mani nodēvēji par pieredzējošoj diez vai viens gads skriešanā ir milzīga pieredze, betrezultāts kā parasti ir nejaušības sekas jo 3 aplī divi jaunēkļi man gāja garām undrusku pieliku soli kā arī sāku ar viņiem pļāpāt, kas man starp citu garajos gabalos palīdz un tā noskrējām līdz finišam kur viens otram atzinamies ka turējamies viens otram līdzi tikai ar apziņu un tā arī izvilkām laiku.

 • Slīprakstā ir mani komentāri, tā kā es tevi nodēvēju par pieredzējušu. Piedod :))

 • Lai arī sasniegto gadu ziņā tu esi pieredzējušākais biedrs.

 • pikols

  Paldies Jūtos ļoti glaimots, pietam bez smīna.

 • pikols

  Šis ir kāds ceturtais dzīves periods kurā iesāku kaut ko pilnīgi jaunu, laikam jau cilvēks tā ir uzbūvēts ka pa 15 – 20 gadiem jamainās, tagad turpmākos 20 skriešana un mērķis apmēram šajā laikā 50 maratoni

 • Lielkuilis

  Par tiem armijas zābakiem ne tik skaļi.
  Pērn Viļņas maratonā piedalījās vairāki jauni armijas cilvēki, kas skrēja pusmaratonu formās un zābakos (Tajā skaitā arī vismaz viena dāma).

 • Krishjohn

  Mmm.. Lielum lielais paldies Signim, kurš ļāva manam rakstam ieraudzīt saules gaismu..*Paklanos*
  –> Lielkuili
  Ticu, ka var noskriet arī armijas zābakos.. Gan jau pat augstpapēdenēs var.. Varēt jau var daudz.. bet kālab sevi lieki noslogot?

 • Kad galīgi jauns un skolnieks biju, tad vienos jaunsargu mačos skrēju zābakos kilometru stadionā drusku pāri trim minūtēm.

 • mošķis

  par tiem apaviem … neatceros kurš tas bija Rīgas maratons, bet vienu maratonu Aleksandrs Prokopčuks novinnēja skrienot Euroskor ielas kurpēs.

 • pikols

  Savā laikā bija skrējiens Rīga – Valmiera tad viens to noskrēja ar smagajiem padomju laika tūrisma zābakiem aizmirsu kā sauca bet bija populāra persona

 • mošķis

  -> Krishjohn, kā tur bija ar to Rīgas maratonu, vai tikai Kuldīgā tā trase nebija sarežģītāka?

 • Krishjohn

  Kuldīgas trase bij sarežģītāka, jo tur nereti sanāca skriet kalnā un vēl asi pagrizieni (vairāk par 90 grādiem, kuru dēļ bij jānomet ātrums. Rīgas trase bij daudz taisnāka un vienīgā vieta, kur sanāca skriet kalnā – Vanšu tilts.
  Toties Kuldīgā deva krekliņus un medaļas nevis iemeta rokā, bet gan simpātiskas meitenes aplika ap kaklu =)
  Patika abi pusmaratoni…Katram ir savi plusi un mīnusi..nekur maize nav bez garozas..

 • mošķis

  te laikam ar tās minūtes pie rezultāta nāca klāt ar tiem kāpumiem …. nu par meitenēm nerunāsim – meitenes tiešām uz goda :) i trasē i finišā :)

 • Krishjohn

  Kādas 2 – 3 minūtes tas varētu dot klāt.. bet arī švakāks esmu palicis. Šogad sanāca peidalīties vairākās sporta spēlēs un daudz laika tika veltīts citiem sporta veidiem, tādējādi apbižojot skriešanu.

 • mošķis

  nu nekas – piedosim :) nākamreiz sadali spēkus pēc prāta :)

 • Un Krishjohn, kādi nākotnēs plāni pusmaratonu lietās?

 • Krishjohn

  Drīzumā ir ieplānots apciemot Friču zemi.. tur domāju tikt pie Ipod nano un nike+ skriešanas apvaviem.. tad varētu to čipu iebāzt tupelē un vienkārši skraidīt…
  Joprojām vēlos satrenēties pienācīgi manam pirmajam maratonam.. bet līdz tam vēl ar varētu kādu pusmaratonu noskriet.. ieinterisēja tas Mežaparka pusmaratons.. tik īsti neatradu, kad šamējais notiek..
  Ja uzzini par kādu skrējienu Latvijā (vēlams nepārāk tālu no Rīgas)..raksti..
  Valmiera diemžēl atkrīt ( būšu aizņemts tajā laikā) .. brr ;/

 • Runājot par nike+. Man šajā jautājumā ir savs viedoklis un tāpēc to te nedaudz apskairošu. Nezinu vai raksta vērts. Nike+ princips ir soļu skaitīšana. Tu noskrien, piemēram, vienu stadiona apli un gadgets tev izrēķina soļa garumu. Varbūt tie ir tikai pāris metri, bet manuprāt pēc šāda principa nesūda tu nezināsi cik tālu esi aizkrējis. Nemaz nerunājot par tādām maratonam vajadzīgām lietām kā intervālu treniņiem. Iegādājies labāk kaut ko līdzīgu manai ietaise – Garmin Forrunner 305 un atsevišķi iekārtu mūzikai. Ar Garmin tu redzēsi cik daudz skrien, kur skrien, varēsi veikt intervālu treniņus un tas vairāk ir domāts skrējējiem, nevis for fun. Bet, protams, man nav nike+ pieredze, lai arī skrienu nike+ apavos, šortās un jakā.

 • Un tas kalendārs tāds tizls, datumu un mači ir redzami, bet kur lai noskaidroju ko sīkāk nefiga nav. Taisni vai jādomā par savu un VSK NOSKRIEN biedru kalendāru.

 • mošķis

  vajadzētu gan tādu kalendāru … un pat ļoti …

 • Krishjohn

  Njā..tavu skrienamo formu es neredzēju, bet Imantam gan bij smuks nike kombinzons :)
  Runājot par to nike+.. cik dzirdu cilvēkus apkārt ar to ierīci.. ta baigi apmierinātie.. gandrīz vai kā ar to Kosmodisk…
  Bet doma par VSK NOSKRIEN kalendāru skan manām ausīm kā mūzika..
  Bet viss jau prasa darbu..

 • mošķis

  Pie tādas temperatūras es neesmu pieradis kombinezonā skriet. Bet tas laikam ieraduma variants.
  Ar ko tie apkārtskrējēji ir apmierināti? Tas verķis vairāk mūzikai domāts, bet vai treniņiem, par to stipri šaubos. Varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi?

  Klubam knapi 2.nedēļa bet esam daudz ko padarījuši. Pat mačos prezentējušies … a darba daudz …. idejas šādas tādas vēl virmo galvā :)

 • pikols

  Manas domas par visiem tiem soļu sk. ar atrāvienu prof. ir POLAR 800 to izmanto lielākā daļa prof sport tai skaitā “es” no viņa informāciju saņemu tik daudz ka pat nemāku apstrādāt visu, kā ari testus var ar viņa palīdzību veikt,visi dati apstrādājami pēc tam arī kompī.
  Par sace. tuvākās ir Ozolnieki 10km svētdien 11 00 viņiem ir ģērbtuves dušas un ātra trase dalības maksa 50 san. Pie stadiona sporta namā vēlams ierasties ap puss 11.

 • Krishjohn

  Njā…ko tik tās mantiņas nerāda..
  Vēl tik varēja laikapstākļu prognozi pielikt…

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.