Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Dzīve nav 21km gara

Parastais stāsts – izdomāja sākt skrien un skrēja. Vienīgi šogad to darīja tik daudz un labi, ka kļuva par Noskrien 2011 reitinga uzvarētāju VSK Noskrien komandas vērtējumā. Jānis nav profesionāls skrējējs un viņa treniņi pieliek punktu dienai, ļauj sakārtot domas un nomierināties. Bet pēdējā laikā skriešana viņa dzīvē ir ieņēmusi nozīmīgu lomu. Arī VSK Noskrien.

Cik kilometrus šogad būsi noskrējis?
Aptuveni 1200km, līdz gada beigām būs ap 1400km.

Un no tiem sacensībās?
11 pusmaratoni, vienreiz 30km, vienreiz 55km. Sanāk mazliet virs trīssimts kilometriem.

Kāpēc tu piedalies sacensībās?
Vesels iemeslu kokteilis. Lai redzētu progresu, skrietu bariņā, noskrietu sevi, skrietu vēl ātrāk, sacensībās nezin kur pazaudēju vismaz pus minūti uz kilometru, izjustu adrenalīnu, vienvārd sakot, lai izbaudītu sacensību garu – lieliska sajūta uz vairākām dienām. Šogad vēl pamatīgs papildus motivators bija Noskrien 2011 reitings, kad pavasarī ieraudzīju, ka tāds būs, minūtes laikā apskatīju kas pa skrējieniem tiks ņemti vērā un nolēmu noskriet visus. Protams, mazliet nesaprātīgi galīgam svētdienas skrējējam, bet laikam jau beidzās veiksmīgi!

Kurš šogad bija tavs labākais pusmaratons?
Viennozīmīgi Ventspils Piedzīvojumu Parka pusmaratons ar rezultātu 1:25:59.

Vai zini kāpēc?
Jau rezultāts vien parādīja, ka esmu juties lieliski! Personīgais rekords, ko tālāk šogad tā arī neesmu pārspējis. Iebraucot Ventspilī sākās mežonīgas lietus gāzes, ka likās – nu tik būs, bet viss skrējiens bija siltā saulītē, svaigā pēc lietus piejūras gaisā. Tik viegli un patīkami skrējās. Papildus bonuss, ka Ventspilī nekad nebiju bijis.

Nākamgad būs maratons?
Redzēs kā sanāks. Nordea Rīgas maratonā domāju atkal skriet pusīti. Gandarījuma sajūta par maratonu jau vairs nebūs tā. Siguldas kalnu maratona otrā apļa beigās bija īsais uzplaiksnījums – hey, esmu noskrējis maratonu! Skrienam tālāk… Protams, nebūtu jau slikti to izdarīt divreiz ātrāk, pa šoseju.

Kāpēc tev šķiet ka esi „svētdienas skrējējs?”
Padsmit gadus nebiju skrējis vispār. Laikam apnika visu laiku sēdēt un veģetēt, izdomāju mazliet paskriet. Izvēlējos savu 6.5km trasi pa Rīgas centru un tad nu dažkārt to arī noskrēju, citreiz pāris reizes mēnesī, citreiz pāris mēnešos reizi. Izlasīju, ka 2009. gada sākumā būs kaut kāds Rīgas maratons, nolēmu, ka jānoskrien pusīte, noskrēju. Tad atkal līdz nākamajam pavasarim braukājos ar riteni, slēpoju, varbūt pāris reizes izskrēju. Pieteicos nākamajam pusmaratonam, mēnesi trenējos, mēnesi neko, noskrēju. Šogad vairāk un regulārāk sanācis skriet, bet tas tāpat no darba brīvajā laikā. Manuprāt, neizklausās pēc sportista… Tikai skriešana iepatikusies un kopumā dzīvesveids kļuvis aktīvāks.

Kāpēc tad vispār jāskrien?
Vakara skrējieni lieliski pieliek punktu dienai, ļauj sakārtot domas, nomierināties, izlietot atlikušo enerģiju. Daudz skrienot, var arī mierīgi atļauties ēst ko vien grib un ar skriešanas doto enerģiju var izdarīt daudz vairāk. Vispār dzīvesprieks pieaug proporcionāli noskrietajiem kilometriem! Manuprāt, jo aktīvāks, jo var laimīgāks skriet cauri dzīvei. Ne tikai to nodzīvot.

Tev treniņi ir pēc plāna, vai skrien kā gribi?
Kā kuru brīdi. No marta līdz apmēram jūlijam izmantoju Nike+ pusmaratona treniņprogrammas ar četriem skrējieniem nedēļā, pēc sajūtām nedaudz ieviešot izmaiņas. Grafikā iekļāvu sacensības kā garos skrējienus. Pēdējā laikā gan tās bija tik bieži, ka treniņskrējieni ir tīri kad un kā sagribas paskriet. Tādēļ jau rezultāti vairs neuzlabojas. Domāju, ka nākamajā pavasarī atkal iespringšu. Gribas visu laiku sevi pārspēt vai ātrumā vai distancē, vai kā citādi.

Kāds ir tavs mērķis uz rezultātu?
1:19:59 pusmaratonā. Līdz šim es esmu licis tādus utopiskus nākamā gada mērķus, bet pamazām tie arī piepildās.

Kāds ir plāns, lai to sasniegtu?
Apmēram tāds pats kā iepriekšējais. Ziemā nedaudz atveseļošu kājas. Tad trīs mēnešus pirms Nordea Rīgas maratona aktīvi atsākšu ātruma treniņus. Tad jau ātri redzēs, ir reāli vai nav. Cerības ir, jo 10km varu veikt krietni lielākā ātrumā nekā pusmaratonu. Nāksies skriet vairāk, bet pie tā ir pierasts un pat ļoti gribas!

Kādi izskatās tavi ātruma treniņi?
Nekas unikāls tur nav. Treniņi izkārtoti trīs dienas pēc kārtas. Īsā distance, vidējā (8-16km), īsā. Pāris kilometrus iesildās un tad dažādi intervālu treniņi. Piemēram, 6x pa 400m sacensību ātrumā, pāris minūtes atpūšoties pa vidu. Tempa gabali var būt 100m, 400m, 800m, 1600m, 5km. Kā kurā reizē, pamazām pierod pie slodzes. Katru nākamo nedēļu var skriet garākus gabalus. Manuprāt, ļoti palīdz distances beigās veikti 4-8 sprinti maksimālajā ātrumā pa 100-150m ar pāris minūšu lēnu vilkšanos starp tiem. Trakot amizanti to darīt pa Valdemāra ielu – vienu kvartālu sprinto seju pārgriezis, nākamo velcies kā invalīds.

Noderīgi kāju un sirds radināšanai pie slodzes ir bijuši arī atsevišķi ‘kalnu’ treniņi, kur dod ārā maksimumu pret kalnu, atpūšas lejā skrienot. Tam gan izjūtu savus trūkumus, sacensībās kalnā augšā tempu neapzināti pat kāpinu, bet ātri noskriet lejā nemāku. Palikusi vieta izaugsmei.

Ko darīsi, kad rezultāti vairāk neuzlabosies?
Kā tie var neuzlaboties? Vienmēr tak var izdomāt kādu jaunu disciplīnu, mērķi. Skrējiena ātrums, biežums, distance, forma, lokācija, gada laiks. Ja par maz, klāt var pielikt Ironman, ultras skrējienus, kalnus, orientēšanos. Dzīve tak nav 21km gara! Kad rezultāti vairs neuzlabosies būšu novecojis un pazaudējis izdomu vai vēlmi kaut ko sasniegt…

Kāpēc vajadzīgs VSK Noskrien?
Ideālais tūlis un komanda ikvienam skriešanas mīļotājam. Tāpēc jau tik daudzi tik īsā laikā te ir parādījušies. Ir gan liela sociālā platforma, gan vieta kur pierakstīt savus skrējienus, dažnedažādi rakstiņi par un ap skriešanu, pasākumu kalendārs. Var mācīties, motivēties, labi izklaidēties un atpūsties, atrast domu biedrus. Katram kaut kas noderīgs un jauns, vienalga kāds vecums, raksturs vai vēl nez kas. Priecē, ka tagad ej kur iedams, vienmēr redzi kādu skrienam, sniegs, lietus, nakts vai diena, pirms pāris gadiem tā īsti nebija. Domāju, ka ļoti daudzi jauni skrējēji ir pievērsušies šim dzīvesveidam tieši dēļ VSK Noskrien draudzīgās komandas vai labā piemēra. Arī es esmu pateicību parādā meitenei, kas stāstot par savu pirmo maratonu ieteica apmeklēt šo vietni. Īsā laikā ļoti daudz kas jauns uzzināts, piedzīvots un noteikti vēl daudz kas priekšā. Protams galvenais paldies visai komandai, malači!

Tu esi uzvarējis VSK Noskrien reitingā komandas ieskaitē.
Wow, negaidīts un patīkams pārsteigums! Biju domājis, ka mani gaida aptuveni trešā vieta. Šis motivators laikam būs uz mani labi nostrādājis! Noteikti varu teikt, ka ir bijusi ļoti, ļoti forša skriešanas sezona. Nākamgad arī noteikti skriešu diezgan daudz!

27 komentāri rakstam Dzīve nav 21km gara

 • Mošķis

  laba intervija!:) Arī tā var uzvarēt un motivēties!:) Lai izdodas iecerētais!

 • papucis

  Regulāri skrienot tiešām varēja ļoti vienkārši iekļūt kopvērtējuma top augšgalā :)

 • Aivars703 Aivars703

  papuci, visgrūtākais jau mums ir REGULĀRI SKRIET.
  Parasti uznāk kāds vājuma brīdis, kad nevar piespiest sevi skriet. Izdomāt iemeslus kāpēc neskriet ir daudz vienkāršāk nekā motivēt sevi noskriet. Tāpēc ļoti noderīgs ir VSK Noskrien reitings, kas ir pamatīgs motivators skrējējiem.
  Apsveicu ar uzvaru, Vaivar, VSK Noskrien reitingā.

 • xorix xorix

  Neesmu iedziļinājies šī reitinga aprēķināšanas metodikā, bet patīk tās kopvērtējumu rēķināšanas, kur vari atļauties vismaz 20-50% no skrējieniem izlaist vai pavadīt treniņa režīmā un uzskaitīti tiek piemēram 8 labākie skrējieni no 16 kārtām vai tamlīdzīgi. Jo tad ir arī sākotnējais motivātors, zinot ka ne katru gadu vari paspēt startēt visos sačos un ja kādu vari atļauties izlaist – ideāli. Tad arī atvaļinājuma laikā vari mēnesi izbraukt ārpus LV un nezaudēt cerību par reitingu :)

 • papucis

  Aivars703, Magnētā arī par dalību vismaz 30 kārtās bija iespējams dabūt konfektes – motivācijai lieti noderēja :) Daļēji arī jāpiekrīt xorix, ka labāk mazāk bet kvalitatīvāk – daudzās sacensības jauc nost treniņgrafiku, pat ja tiek skriets treniņtempā, ir savs satraukums pirms starta, varbūt pāris dienas pirms un pēc tiek brīvāks paņemts, utt

 • Aivars703 Aivars703

  VSK reitings ir vairāk čakluma un spītības rādītājs nevis spēka un ātruma rādītājs. Īsts amatieru sāmērīšanās reitings (es domāju pozitīvā nozīmē). Par piemēru, Kampars nesaspringstot Maratonu noskrien zem 3 stundām, bet es skrienot ‘uz visu banku’ nevaru tikt zem trīsarpus stundām. Un Vizbulīte ir apsteigusi gan mani, gan Ingu, kaut skrien tikai pirmo sezonu – BET SKRIEN DAUDZ UN GALVENAIS NOSKRIEN.

 • xorix xorix

  Atkal jāpiekāpjas un jāpiekrīt Aivaram703, jo VSK Noskrien devīze ir “galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet”! :)

 • ing_a ing_a

  Jā, Vizbulīte malacis! Apsveicu abus – gan Vizbulīti, gan Jāni =) Ļoti pozitīva intervija – izdošanos!

  Aivars703, man gan iisti negribas ticeet, ka Tev visgruutakais ir regulaari skriet!

 • Aivars703 Aivars703

  Pēc trīs – četru dienu pauzes ir grūti saņemties atkal uzvilkt sporta čības un iziet ārā. Un tad noder sadaļas Motivācija, Rekordi, Pēdējās septiņās dienās. Apskatot tās, es secinu, ka manis grūti sastrādātā kilometru bagāža strauji samazinās (es domāju pa laika periodiem), Motivāciju sarakstos es lēnām slīdu uz leju, nekas neatliek, kā saņemties un atkal izbaudīt skriešanas prieku. Galvenais ir saņemties un iesākt – spert pirmo soli – tad jau aiziet.
  Un nopirkt abonomentu sporta zālei nevis uz 1 bet trim mēnešiem. Tā kā esmu skops, tad zinu, ka visus trīs mēnešus cītīgi iešu uz zāli un ar uzviju atpelnīšu iztērēto naudu.

 • izskatās, ka šogad esmu skrējis tikai divreiz :)) un vilcis citus savus vārda brāļus :))

  bet, jā. Sveicieni gada skrējējam!

 • elie elie

  Jauka un motivējoša intervija! :)
  Apsveicu Jāni ar lielisko sasniegumu un noskrietajiem kilometriem!
  Manuprāt, VSK Noskrien tops ir ļoti labs motivators visa gada garumā. Ja nākamgad arī tāds būs, labprāt piedalīšos!
  Paldies Signim par interviju!

 • MRX MRX

  Viens iists, riktiigs NOSKRIENietis !!! :)
  Apsveicu ! Taa tureet ! :)

 • Vizbuliite Vizbuliite

  Laikam jau čaklākie skrējēji nāk no Skrīveriem! Apsveicu savu novadnieku!
  Man jau arī prieks par šī reitinga rezultātiem. Tikai mazliet neērti to skrējēju priekšā, kuri trenējas regulāri.
  Var jau taisīt dažādus reitingus, bet, ja ņem vērā tikai dažus labākos rezultātus no n sacensībām, tad lēnākajiem, čaklākajiem skrējējiem nekad nebūs iespējas tikt reitinga augšgalā, līdz ar to zūd motivācija tam sekot līdzi.

 • Vizbulīte – gana pareizi:) Šādi vismaz ir kāda iespēja, ka var aizķerties motivācijā … un devīze “NOSKRIEN” strādā vislabāk!:)

 • Jekaterina Jekaterina

  Apsveicu uzvarētājus!

  Jā, mani arī motivē gan motivācijas tops, gan reitings, gan Renča skaitlis, paldies VSK par papildus iemesliem, lai neslinkotu!

 • Ainars Ainars

  Kluba devīzei un būtībai ļoti atbilstošs reitings. Apsveikumi neatlaidīgākajiem.

 • mashya mashya

  Tieši tā – motivācijas sadaļa patiešām spēj motivēt! :)uz 500 km/ mēn skrējējiem nemaz i neskatos – tas man tāds kosmisks skaitlis un vispār nesaprotu, kā tādu ciparu var savienot ar darbu vai ģimeni, toties dažas spicās dāmu skrējējas, tostarp, piemēram Ing_a, kalpo par lielisku motivātoru! :)Tādā veidā mēs visi kļūstam ātrāki!

 • Vaivars

  Paldies :)! Ilga un regulāra skriešana tiešām ļoti noturīgi uzlabo garstāvokli, lielais paldies visam Noskrien par to. Šobrīd gan vairāk jāmeklē kāds motivators kāpēc neskriet un iet pastrādāt… Tik foršs laiks ārā! Lūdzu nākamo reitingu “ilgākās pēc kārtas neskrietās dienas”.

 • papucis

  “ilgākās pēc kārtas neskrietās dienas” varētu būt ļoti nemotivējoši, labāks būtu reitings “pēc kārtas” skrietajām dienām

 • Lauma laumiic

  Nē, ““ilgākās pēc kārtas neskrietās dienas” varētu būt ļoti nemotivējošs” dažam labam būtu pat ļoti motivējošs. Apskatot šo sadaļu būtu – ārprāts cik sen neesmu skrējis, kaut kas jādara lietas labā :)

 • xorix xorix

  Man pirms 2 mēnešiem bija cits nopietns motivātors katru dienu iziet paskriet vai pat vairākas reizes dienā pasportot. Endomondo bija tāds izaicinājums – “kurš ilgāk laiku pavada sportojot”, tad nu es aktīvi arī velotreniņus tur reģistrēju un skrējienus, turklāt skrēju ar mērķi noskriet ilgāk nevis vairāk :) protams nav jau pašam patīkami skriet pārāk lēnu, tāpēc skrēju vairāk komforta zonā necenšoties dzīties pēc ātruma, kā tas ir citās reizēs – domāju ka tas pat ir veselīgāk :) toreiz es starp savējiem ~20 grupas biedriem noturējos 1.vietā! Tas man bija ļoti spēcīgs motivātors izmantot katru brīdi sportam, tad arī nācās lietot visus Recovery dzērienus utt :)

 • xorix xorix

  Es aicinātu veidot reitingu: Nedēļā/Mēnesī noskrietās stundas un/vai pēdējā nedēļā/mēnesī noskrietās stundas vai tamlīdzīgi… Jo te var cīnīties par labām reitinga vietām arī tie, kas skrien regulāri, lēnītēm un nespēj cīnīties ar tiem, kas pateicoties savam ātrumam var noskriet vairāk, piemēram, nedēļā skrien >100km vai mēnesī >400km, toties laika ziņā ko pavada skrienot centīgie jau varētu izvirzīties TOP priekšgalā :)

 • Andulis

  Šķiet, tas jau realizēts. http://www.noskrien.lv/noskrietais/stat/ , tālāk augšā kreisajā pusē noklikšķini uz kilometri – tur parādīsies ilgums. Un būsi uzreiz par 6 vietām augstāk. :)

 • xorix xorix

  Paldies Andulis, šo fīču es nezināju – tas links tik neuzkrītošs, tāpēc ne reizi nebiju uzspiedis… Es vienmēr nojautu, ka noskrietā laika ziņā esmu augstāk, pret noskrietajiem kilometriem – tagad varēšu sevi turpināt motivēt :)

 • dot dot

  Man patīk ideja mērīties pēc ilguma, jo tur pēdējā mēnesī esmu 1. vietā! :)
  http://www.noskrien.lv/noskrietais/stat/?veids=day:31&mers=ilgums

 • Es skrienu pa kāpnēm (pa trīs pakāpieniem) augšup un tad lejup ar ātrumu apmēram 1km/min, skaitot metrus tikai uz augšu. Es atzīmēju to kā citu aktivitāti, ne skriešanu. Bet ja atzīmētu kā skriešanu? Pēc laika reitingiem man tur daudz noskrietā laika saskrietu, bet savukārt vidējais laiks kļūtu komiski lēns. Nesanāk ne tā ne tā labi.

 • 1km/stundā, atvainojiet…

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.