Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Gribi palikt tievs – skrien

fat-women.jpg

Pasaules lielās nācijas ir nobažījušās par savu pilsoņu svaru un līdz ar to par viņu veselības stāvokli. Lielbritānijā aptuveni divas trešdaļas pieaugušu ir ar paaugstinātu svaru vai pārāk tukli. Pēc vairākiem gadiem jau runā par deviņām desmitadaļām šādu resnuļu. Tāpēc amerikāņu un angļu zinātnieki veic dažādus pētījumus šajā jomā un atklājuši, manuprāt, pašas par sevi saprotamas lietas. Kā pazaudēt svaru un kas ir jādara lai to panāktu?

Lielākā daļa dietologu un uztura speciālisti apgalvo, ka galvenais liela svara risinājums ir pareiza ēšana, kaloriju skaitīšana un tamlīdzīgas lietas. Puse no sievietēm un trešā daļa vīriešu izmanto šīs metodes lai samazinātu svaru un viļas tajā. Ēdot burkānus un zemas kalorijas jogurtus skatoties televizoru jūs ar dzīvi apmierinātāks un tievāks nepaliksiet.

Uzzini vai tev vajag skriet.

Attapīgākie lasītāji būs jau sapratuši pēc mana bloga tēmas no kuras puses pūš vējš un ja tomēr neesat sapratuši, tad jaunākie pētījumi liecina par to, ka svara samazinātājiem ir jāmēģina kalorijas vairāk dabūt ārā un nevis mazāk iekšā. Tāpēc varu droši apgalvot, ja tu esi resns, tad galvenokārt tev ir nevis problēmas ar vielmaiņu, vai citādas veselības lietas, bet gan nesaskaņas ar slinkuma maisu. Kā mana vecmāmiņa teiktu –  slinkum, nāc laukā, tevi sitīs, man sāpēs.

Kaloriju patēriņa skaitīšana ir svarīga lieta, bet daudz svarīgāka ir fiziskā aktivitāte. Zaudējot svaru ar fiziskām aktivitātēm, jūs varat gan daļēji atstāt savus ēšanas ieradumus, gan zaudēt svaru, tai pašā laikā stiprinot citas veselībai svarīgas iekšējās sistēmas. Nedaudz par to kāpēc labi ir piedalīties tādā fiziskā aktivitātē kā skriešanā, vienā no maniem rakstiem – Kāpēc skriet?

Nepietiek vien ar vispārējai veselībai nepieciešamām trīsdesmit minūtēm trīs reizes nedēļā, bet, lai zaudētu svaru, ar fiziskām aktivitātēm jānodarbojas vismaz stunda un pat vairāk. Pētījumos tika apsekoti cilvēki, kas uzmana savu kaloriju uzņemšanu un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, un pārsteidzoši, ka lielākā daļa neko nav panākuši, jo fiziskām aktivitātēm veltījuši pārāk maz laika. Speciālisti runā par stundu, un pat deviņdesmit minūtēm piecas reizes nedēļā, lai varētu zaudēt svaru un noturēt zaudēto. Pētījumā sievietes, kuras zaudēja vismaz 10% sava svara, ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas vairāk kā 280 minūtes nedēļā.

Un ar fiziskām aktivitātēm nav jāsaprot tikai skriešanu, riteņbraukšanu vai svīšanu sporta zālē. Fiziska aktivitāte ir ātrāka iešana, piemēram, ej katru rītu nevis uz tuvāko trolejbusa pieturu, bet vienu tālāk, vai dārza darbi, futbola uzspēlēšana ar bērniem vai sekss ar priekšspēli. Par citiem interesantiem kaloriju tērēšanas veidiem lasi – 25 veidi kā neko īpašu nedarot gūt labumu.

Interesantu veidu šai problēmai izdomājuši veiklie biznesmeņi – biroja datora un skrejceliņa apvienojums. Tam viņi devuši lielisku vārdu – Walkstation.

11 komentāri rakstam Gribi palikt tievs – skrien

 • Es kaut kā nevaru izrēķināt vai man ir liekais svars, neizdod rezultātu :(

 • IZdod gan kļūdījos, es varu skriet prieka pēc )bet es jau prieka pēc peldu un braucu ar ričuku) :)

 • Mfz

  Skaidrs, kāpēc es tik kaulains izaugu, bērnībā daudz skrēju :(

 • mošķis

  Mfz
  Tas nav rādītājs. Es, kad biju jauniešos ar biju visai normālā formā. Daudz kas ir atkarīgs no dzīvesveida, režīma, gēniem un ēšanas. Tāpēc jau skriešana palīdz uzturēt sevi formā. Bet ja ēdīsi pārāk treknu un neregulāri, arī skriešana ne tik ļoti lielu effektu dos

 • Kaspars

  Nekad neesmu skrējis ilgāk par 40 minūtēm :( Šķiet būs jāsāk uz laiku skriet, a to no rīta nolem,ju “šodien jānoskrien minimums tik un tik apļi un noskrienu un miers :D tā jau domāju, jo pēdējajā mēnesī,m kad skrēju katru rītu vismaz 3 K svars teju nekritās, stāvēja uz vietas. Sāku ar riteni braukt + fiziski strādāt tā uzreiz skaisti par 5 K mēnesī nokritās :D

 • pikols

  Pirms pusotra gada kad sāku kustēties bija 98-100kg sāku skriet un iet no 40 min līdz 1 st sāka svars kristies diezgan, bet tad pie76 apstājās palielināju slodzi lidz1,5 st. un40km nedeļā tiku līdz 69k bet pa ziemu atpakļ pie 72,73kg šogad dabuju lidz80km nedēļā un trniņu garumu no 1st, 10min līdz 2st 40min unkaroju par svaru 67, 66 kg jo pie mana auguma1,73m skriet maratonu vajdzētu ar 66kg, unvēl lai varētu atļauties ēst garšigas lietas kas pašam patīk, kā treknas kūkas un speķis, tad ir tiešām nopietni jāskrien

 • mošķis

  “nomērījos” šodien jau mājās otro reizi. Esmu zaudējis 1.3 kg. Laikam jau normāli :)

 • pikols

  kap uz svariem no rita un vakaros tad redzēsi kā sāksi kontrolēt cik ēdi vai cik skrieni, vienā 1,5 st. skrējienā zaudēju apmeram no 1 līdz 1,5kg to jau dalēji ēdot atgūst bet tik un tā patīkami, ir vel vienas sacensības pašam ar sevi.

 • mošķis

  Hehe …. katru dienu skatīt savus gramus, tas man biki par traku :) labi ja es reizi pa nedēļu apskatos :) Nekas, maratons būs mans, agri vai vēlu, bet noskriešu :) un svars ar pie viena noregulēsies :)

 • signim nepiekrītu

  bulšits, tievēšanā pamatā visu nosaka ēšana. raksta autors uz kaut kādiem mistiskiem pētījumiem atsaucas, bet es uz personīgo pieredzi – ar ēšanas paradumu nemainīšanu un sportu 5x nedēļā man nekas nekritās, kāds 1-2 kg un punkts. tikai ar ēšanas paradumu maiņu BEZ SPORTA vispār nokrita 8 kg. tagad ir tas punkts, kad jāapvieno pareiza ēšana ar vairāk sporta aktivitātēm, jo lai gan pavisam maz to lieko kg palikuši, bet gribas, protams, arī tos nost. sportu vajag viennozīmīgi, vispār kustības kā tādas, jo mazkustīgums tiešām ir mūsdienu pasaules problēma, tāpēc arī tā ēšana ir tik svarīga. būtu mēs zemnieki, kas iztiku pelnītu tieši kustoties – fizisks darbs lauku mājās ir 7 dienas nedēļā visu mūžu, tad, protams, kalorijas varētu neskaitīt, bet mūsdienas ir mūsdienas – ofisā nav iespēju tā kā zemnieku mājās, bet intelektuāls darbs arī ir vajadzīgs, ne? tā ka nav ko muldēt par kaut kādiem slinkumiem – tā vienkārši bezkaunība ir.
  a tievētājiem, pareizāk sakot, tievētājām – iemācieties pareizi ēst un pielieciet pakāpeniski 3-4 reizes nedēļā sev patīkamas sporta nodarbības (vienalga kādas, ko sirds vēlas) un panākumi neizpaliks.

 • Skeptiķis

  Es nodarbojos ar sportiskām aktivitātēm visu gadu 6x nedēļā, veicot ~70-80 km, bet svars paliek apmēram tajā pašā līmenī (~8kg virs vispārpieņemtā normālā). Tikai krasi samazinot ēšanu, varu samazināt svaru, bet tad brīžiem trūkst jaudas sporta sacensībām :(

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.