Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Signis

small_IMG_4849Pirms sešiem gadiem 31.jūlijā tapa šis ieraksts. Var teikt, ka tas bija sākums. Tāds oficiālais sākums. Un uzsāka to viens cilvēks, pamazām apaugot ar dažiem domu biedriem, bet nu tas ir izvērties par plašu publisku pasākumu – savedis kopā dažādus cilvēkus, radījis draudzības, interešu grupas, uzlabojis dzīves kvalitāti ne vienam vien. Mēs zinām, ka ar mēneša skrējēja titulu ir krietni par maz, bet bez tā viņu arī nevar atstāt. Žūrijai tika dots mājiens, ka jāmēģina Mēneša skrējēja rindās šoreiz iebīdīt kādu džeku, kas neskrien daudz un ātri. Un kur tad vēl piemērotāku kandidatūru – neskrien daudz, neskrien ātri, bet iedvesmojis ir tik daudzus. Jūsu uzmanībai – Mēneša skrējējs jūlijā – Signis, mūsu “šefs”! 

Signis
 • Signis Ainars
 • sāka skriet - 01/04/2008
 • noskrieti - 19777 km, laiks - 2329:53:15 h
 • labākais maratons - 3:39:24 (NY virtuālais maratons - 01/11/2020)
 • 2024. gadā noskrieti 1332.8 km
 • vidēji šogad 53.3 km/nedēļā
 • pēdējās 7 dienās noskriets 53.5 km ar vidējo ātrumu 08:55 min/km (visi skrējieni)
 • pēdējais vakar ar 8.89 km
Renča skaitlis šogad - 16 (RS 17 vajag 3x vismaz 17km) RS90 - 13 (RS90 14 vajag 4x vismaz 14km)
Facebook Twitter Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Kā sākās VSK Noskrien? Ar tavu ierakstu blogā, kur viena no 101 apņemšanās bija noskriet maratonu? Kur satiki domu biedrus? 

Simts un viena apņemšanās nāca pēc tam. Es sāku rakstīt blogu ar pamatideju trīs gadu laikā noskriet maratonu un rakstīt par savu pieredzi darot to. Vēl nebija Mežciems-Alfa gājēju celiņa un skrējām pa meža taku apkārt tam mežam. Parasti skrējienos runājām par kulinārijas jaunumiem un ko gatavosim pēc noskriešanas, bet ja skrējiens ir garāks… aprunājām mana bloga komentētājus. Tā vienā tādā garākā treniņā radās termins “virtuālo skrējēju klubs,” kas apzīmēja mūs visus, jo vairāk laiku pavadījām komentējot un nevis trenējoties. Tā arī radās šīs kustības nosaukums – VSK Noskrien. Bet droši vien virtuālā vide un komentētāji satikās īstajā brīdī, un dēļ šiem padsmit aktīviem bloga lasītājiem un komentētājiem radās noskrien.lv.

Tu saki “mēs”. Kuri bija tavi pirmie skriešanas biedri?  

Sāku skriet viens. Pie tam vēl kārtīgi dabūju pa mizu. Man bija slimības lapa un ārsts pēc jau kārtējās lapas noteica, ka nekādas zāles un citādas ārstēšanas nepalīdzēs – jāiet svaigā gaisā. Neesmu tik vecs, lai vienkārši ietu – sāku skriet. Un pēc visiem likumiem, priekšnieks redzēja, ka uz darbu neeju, bet Biķernieku trasē skrienu. Pēc tam un jau nu visus gadus lielākoties skrienu kopā ar ģimenes draugu Imantu. Viņš tad arī ir zīmīgo burtu VSK autors. Bet pirmie īstie virtuālie skrējēji bija Mošķis, Krishjohn, pikols. Tādā ziņa es esmu kautrīgs un nevienu neaicināju pievienoties. Mošķis šajā ziņā veica lielu reklamēšanas kampaņu un VSK Noskrien ieguva daudz biedrus. 

Pirmais pusmaratons Tallinā

Pirmais pusmaratons Tallinā

Vai jau tad bija kāda ideja, plāns, kā tas viss var attīstīties un par ko izveidoties? 

VSK Noskrien lielākoties ir attīstījies dabiski un tas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs esam tik daudz. Nenoliegšu, ka esmu nedaudz ietekmējis saturu, lai piebremzētu ultramaratonistu un pakaļu plēsēju kultu, bet no otras puses, tieši pārmērības jau rada spēcīgas emocijas un noskrien.lv rakstus. Kā nupat bloga ierakstā Jānis teica – “mērķim ir jābūt gandrīz neizpildāmam” un esmu pārliecināts, ka kāds pavisam traks skrējiens un tā apraksts ir licis daudziem pārvērtēt savas vēlmes un vēlmju piepildīšanas spējas.

Noskrien attīstībā ir bijuši vairāki posmi – augšana, dalīšanās pa interesēm. Kurp tālāk? 

Kamēr visi un viss nebūs noskriets, tikmēr vēl ir kur augt. Tā pat vēl ir gadā dažas nedēļas nogales, kurās Latvijā nenotiek kāds ar skriešanu vai VSK Noskrien saistīts pasākums un daži darbu dienu vakari, kur kopā treniņā nedodas mūsējie.

Tempa turēšanas pirmsākumi, Uzdrošinies noskriet akcijas, reitingi, Apkārt pasaulei, Cieņas cīņa, 24 stundu stafete… Kā pie tevis atnāk idejas? 

Pārsvarā visas idejas rodas skrienot. Šeit tikai Cieņas cīņa radās savādāk. Apkārt pasaulei bijām jau gadu skrējuši un Kaspars Krampis vakariņojot pie manis prasīja, vai tad nebūs uz gadu miju kaut kas jauns. Droši vien nebiju skrējis un ideju nebija. Tā nu Cieņas cīņa tika tai pašā vakarā matemātiski izdomāta un radīta. Tā pat citās idejās lielu lomu nospēlē, kas to iedzīvina un notic – tempa turēšanā Nordea Rīgas maratona komanda atbalstīja un bija gatava šādam pirmreizējam notikumam, Uzdrošinies noskriet visi dalībnieki kas pieteicās un noskrēja. 24 stundu stafete vai Īsākās nakts skrējiens jau bija ne mana iniciatīva, bet visa noskrien.lv paveiktais.

Pirmais maratons. Milāna.

Pirmais maratons. Milāna.

Ir kādi jaunumi mājas lapai jau padomā? 

Mans tuvākā laika mērķis ir atdzīvināt Apkārt pasaulei ideju, taču nevis atkārtot bijušo formātu, bet kaut ko līdzīgu, ar lielām komandām un tur esošo motivāciju. Tādā ziņā Apkārt pasaulei ne tikai trīskāršoja noskrien.lv nepieciešamos tehniskos resursus, bet arī radīja vienu no VSK Noskrien vasaras jaukākiem pasākumiem – koptreniņu pie Valtera. Tiem kas nezin – Valters savas Apkārt pasaulei komandas biedriem zaudēja derībās un tāpēc organizēja koptreniņu ar pirti, kas nu jau pāraudzis gandrīz vai VSK Noskrien sporta spēlēs ar nakšņošanu un piecām dažādām trasēm.

Cik stundas dienā tev aizņem portāla uzturēšana, organizatoriskie darbi? 

Es to nevaru saskaitīt. Man noskrien.lv jau ir kļuvis par daļu no dzīvesveida. Gluži kā brokastis, pusdienas vai vakariņas. Kādu dienu jau var iztikt, bet vajag. Un tieši VSK Noskrien un visiem, kas to lasa, es esmu pateicīgs par to, ka esmu noskrējis maratonu. Ļoti labi atceros to sajūtu ap divdesmito kilometru, kad domāju – priekš kam. Man pašam ir grūti un vairāk negribu, sievai jau divdesmit kilometri ir daudz, tēvs vairs neskrien un līdz maratonam netiks un darba kolēģi visi ir riteņbraucēji. Bet droši vien vismaz Andulis tieši tagad skatās splita laikus un komentē kā man veicas. Tā pat ir, ja esi ieturējis pauzi treniņos – paskaties uz savu Cieņas cīņas divīziju un ej noskriet.

Pēc 5 gadiem VSK Noskrien būs… 

Pēc pieciem gadiem droši vien visas Latvijas skriešanas sacensības būs dzeltenas, VSK Noskrien tempa turētāju komanda nodrošinās tempu Ņujorkas maratonam un tādu apņēmīgu cilvēku kā Vilmārs, Rimants un Renču pāris būs vēl vairāk un Latvijā būs daudz skaistu un labu skriešanas pasākumu. Un, protams, VSK Noskrien joprojām būs lielākā skriešanas komanda valstī.

Siguldas kalnu maratonā. 2011.

Siguldas kalnu maratonā. 2011.

Vai ar noskrien.lv attīstību nav novārtā pamests tavs signis.lv blogs?  

Kad visu, kas saistīts ar skriešanu un VSK Noskrien, pārcēlu uz noskrien.lv, tā visi signis.lv lasītāji arī devās turp un diezgan loģiski, ka pats rakstu tur, kur kāds to lasa. Bet man blogs jau nav pašmērķis un baigi neskumstu. Es izjūtu lepnumu par to kāds ir noskrien.lv un kādus cilvēkus tas vieno.

Pats esi skriešanas baudītājs. Kādi skrējieni šogad vēl plānos? 

Nu ja, ja nevaru ātri paskriet, tad jābauda. Bet man ir pieredze baudīšanai pa labu. Pagājušo gadu nodomāju, ka rudens maratonu izskriešu zem četrām stundām, trenēšos nepieciešamās četras reizes, ievērošu pulsu, strādāšu treniņos, atskaitīšos trenerim. Savā ziņā tas motivē un piedod asumu, bet mainoties ātrumam, solim, nedaudz piespiežoties un skrienot, kad negribi skriet, var viegli iedzīvoties traumā. Un tad tu aizdomājies par to, vai tas ir vajadzīgs. Un man nav. Droši vien piedalīšos visos kalnu skrējienos Latvijā un Skrien Latvija posmos. Kā nekā, kopš 2:15 vairs nav modē, tā esmu kļuvis par tempa turētāju inspektoru.

Un tālāki plāni, ko obligāti gribētu noskriet? 

Ņujorku.

IMG_3217

Ko tu gūsti no skriešanas? 

Prieku. Tīru un tikai no manis atkarīgu. Un droši vien visas standarta lietas – nepalieku baigi resns un traks, sakārtoju domas un varu ko jaunu izdomāt un satieku cilvēkus, kurus nekādi savādāk nesatiku.

Āžu kalna stirnu bukā iejutīsies DJ lomā. Debija vai arī šajā jomā ir kāda pieredze? 

Nekāda. Pirms kāda laika privātā ballītē vairāk nekā vajag iedzēris iegādājos speciālu DJ aplikāciju datoram un tagad izmisīgi to cenšos apgūt. Bet ja nu vienīgi teorētiska, jo bērnu dienās biju daudz klāt tēvam, kad viņš gatavojās diskžokeju skatēm, ar rakstāmašīnu rakstīja programmas un brauca uz Sabili pakaļ ierakstiem lentās.

Ēst gatavošana, literatūra, kino. Kas vēl ir tavu interešu lokā?  

Rakstīšana par ēst gatavošanu, puišu lubenes un amerikāņu seriāli.

Tava pieredze laika plānošanā, lai to visu varētu paspēt. 

Nevajag plānot, vajag vienkārši darīt. Un ja nesanāk – aiziet noskriet. Protams, nav jau tik ideāli viss. Man stāv daudz ar noskrien.lv saistīti sīki darbi, ko vajadzētu izdarīt, atrast kādu kas par to rūpējas, izlabot kļūdas, dažādas idejas noskrien.lv lapas sakarā un pat lielās lietas nesanāk kā iecerēts laika trūkuma dēļ. Motivātoru akcija bija lieliska ideja un vairāk cilvēku varēja no tā gūt. Droši vien vajadzēja atkārtot un noorganizēt labāk.

Un, protams, neiztrūkstoši novēlējums TAVA kluba biedriem!  

Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet. Un izmantojot izdevību gribētu pateikt publisku paldies visiem, kas nesavtīgi rūpējas par noskrien.lv un VSK Noskrien. Lauma, Linda, Marek, Anduli, Ainār un Guna – jūs esat lieliski un ceru, ka noskriesiet un gūsiet prieku. Un tā es varētu saukt daudz mūsējo vārdus, kas dara, palīdz ne tikai komandai, bet arī visai skriešanas sabiedrībai. Un kā Nords teica, tad skriešanas klubi ir labas skriešanas vides pamatakmens.

Un ko tu gribi pajautāt vai novēlēt Signim? 

s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

53 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Signis

 • Ak, Signi! Nu tad beidzot. Kā tāds mahinators esi ar savu feino ideju sapazistinājis varen daudz ļaužu un padarījis viņu dzīvesveidu daudz veselīgāku.

 • LauraX LauraX

  Sirsnīgi! Apsveicu! Noskrien!

 • Rozamunde Rozamunde

  Viss sākas no mazumiņa. Un forši, ka tā viss, gandrīz vai lavīnveidīgi izvērties! :)

 • Agy Agy

  Nebūtu VSK Noskrien ideja attīstījusies es drošvien ripotu ne ietu! un 2011. gada NRM 10 km arī būtu mana ultimate virsotne! Prieks ka augam un attīstamies! Apsveicu ar titulu!

 • Fantastiski! :)
  Paldies, Signi! :)

 • Inga_K Inga_K

  Signi, sirsnīgi apsveikumi ar mēneša skrējēja titulu!
  Tiešām beidzot! Un priekšpēdējā rindkopā tik viedi vārdi – vajag vienkārši darīt, un ja nesanāk, noskriet! Kaut kā tās tas viss arī strādā :D

 • Oho! Skriešanas šefs ir mēneša skrējējs! Apsveicu! CET laikā kādu daļu skrējām kopā un bija jautri :) Vēlu veiksmi skriešanas baudīšanā!

 • Stikla Kalns vienmēr lepojies, ka Šefs tik tuvu dzīvo ;)

  Priekā! Gan kādreiz ar Rimantu tā pa īstam finišēsiet Centrālparkā viņpus dīķa!!

 • Dziņa Dziņa

  Un nekad vairs es neuzzināšu, kas ar mani tagad būtu, ja nebūtu VSK Noskrien.

 • eees eees

  Beidzot-arī no manis :)
  Apsveicu un paldies par šo lapu, ideju par VSK, nevarēšu uzskaitīt visus ieguvumus, ko no tās esmu guvusi, tā kā paliksim pie vienkārša un sirsnīga Paldies! :) :) :)

 • Maikijs Maikijs

  Paldies,Signi un apsveicu.Domāju,ka lielākā daļa skrējēji ir atkarīgi no Tavas izveidotās mājaslapas.Man tā ir,kad no rīta mostos,tad pirmais ir ielūkoties noskrien.lv:)

 • Lasma3 Lasma3

  Apsveicu! Arī mana dzīve ir mainījusies kļūstot par noskrienieti. Manuprāt lielākā vērtība ir tā, ka šī lapa nav palikusi tikai virtuāla satikšanās vieta. Tā ir radījusi iespēju “uz viena viļņa esošiem” arī satikties dzīvē – koptreniņos, sacensībās un VSK Noskrien pasākumos. Paldies!

 • Artūro

  Guru! Paldies, tā lieta strādā! Priekšnieks reiz teica: “VSK no virtuālā kluba kā līdz mēnesim”, tomēr lai virtuālā skriešana arī nenorimst.

 • dmatisone Dora

  Apsveicu ar titulu! Bez VSK Noskrien droši vien skriešanu būtu jau pametusi. Bet klubs dod iespēju sekot koptreniņiem, sacensībām un citiem ar skriešanu saistītiem pasākumiem, piedalīties tajos un iepazīt aizvien jaunus domu biedrus. Lasīt par citu grandiozajiem sasniegumiem un izvirzīt sev mērķus uz kuriem pamazām virzīties. Paaaaaldies!

 • Easyrider

  Priekā!:)

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Signi, Tu esi paveicis lielu darbu!
  Noskrien!

 • Huch Huch

  Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.

 • ilZZuks ilZZuks

  Paldies Signi! Ja nebūtu šīs lapas, mana vīra centieni pievērst mani skriešanai, negūtu panākumus, 9 gadus turējos pretī, līdz iepazinos ar VSK Noskrien un TAS notika ātri un nesāpīgi! PAAALDIIIES!

 • Aldis B Aldis B

  Pasaule turās uz personībam.
  Paldies par izdarīto:)
  Turpinajums sekos…

 • Kvaki Kvaki

  2012.gada vasarā,pateicoties VSK Noskrien,es atguvu dzīvotgribu.Ļaunākajās dienās Regulatus man lasīja priekšā par sacensībām(īpaši ultrām),labākajās-mēs skrējām un noskrieto pievienojām noskrien.lv.
  Tagad katru dienu ielūkojamies šeit un skrienam…
  Paldies…

 • Valters Valters

  Ir divi cilvēki, kurus esmu gribējis un arī ieteicis nominācijai jau vairāk nekā divus gadus atpakaļ. Nu tad viens beidzot ir kļuvis par Mēneša skrējēju. Patiešām apsveicu un ceru, ka arī līdz otrai nominācijai ilgi nebūs jāgaida. Sumināts! :)

 • RimantsL RimantsL

  Signis ir viens riktīgs skriešanas vīruss! Tā turēt!!! Un – paldies, ka aplaidi!!!

 • Raibacainais Ezītis Bizarre

  “…Nevajag plānot, vajag vienkārši darīt. Un ja nesanāk – aiziet noskriet. …”!!!

 • Uldzha Uldzha

  Paldies, Signi!

 • zviedrss zviedrss

  Apsveicu! Liels paldies par šo projektu, Noskrien :) Tā turpināt!!! :)

 • Ultralapsa Veipaskundzīte

  Apsveicu! Ķā gan mums ir paveicies, ka Tev ienāca prātā šo visu uzsākt :)Paldies!

 • Andulis

  Signim un VSK Noskrien drīzumā vajadzētu parādīties mācību grāmatu tekstos. Lielisks piemērs, kā rodas “vīrusi”, ja īstajā laikā un vietā nokļūst īstais cilvēks ;)

 • lellde lellde

  Vīiiiii super…Apsveicu!!!

 • lellde lellde

  Tagad tik sāku atminēties, ka pirms ilga laika tieši šeit uzdrošinājos pieteikties Motivātora programmiņai :)….Pēc pāris dienām saņēu vēstulīti no cilvēka vārda Signis ar tekstu “tev pašai tas izdosies. Noskrien”….Tak Bosam izrādās bija taisnība – izdevās ;)

 • Ilze FM Ilze FM

  Paldies arī no manis. Paldies par motivēšanu, paldies par forumā saņemtajiem padomiem, paldies par klātienē un neklātienē iepazītajiem cilvēkiem, bez kuru sniegtās iedvesmas vienu otru reizi no mājās diez vai izvilktos. :)

  Šī lapa ir unikāla. Gan kā skrējēju kopiena, gan kā spilgtu personību pulcēšanās vieta, gan kā virtuāls tusiņš ar netipiski draudzīgu un mierīgu foruma sadaļu, bez ķengāšanās un rupjībām.

  Noskrienam!

 • novembris akaliga

  Beidzot Signis zvaigžņu parādē :) Paldies arī no manis!

 • Inis Inis

  Forša izvēle! Lai Tev veselība un vienmēr vēlme noskriet! Apsveicu!

 • july july

  Apsveicu! Arī es diezin vai skrietu, ja neiepazītu noskrieniešus. VSK Noskrien – labākais skriešanas motivātors!

 • Inta Amoliņa Inta Amoliņa

  Apsveicu! Un paldies! Pateicoties Tev un Tavam darbam, mana dzīve ir kļuvusi daudz interesantāka un piepildītāka. Noskrien!

 • Johny Johny

  Pievienojos visiem sveicējiem! Paldies par nepārtraukto motivāciju. Un – varbūt tomēr kādu pusīti vēl nodragāsi uz pilnu klapi?:).

 • pulvermuca pulvermuca

  Apsveicu ar kronīti. Signis ne tikai kronīti pelnījis, bet vismaz pusi karaļvalsts. Virtuālā domubiedru grupa sev vairs nav virtuāla. Mēs draudzējamies, iedvesmojam, skrienam, atbalstam, priecājamies, pamācam, dalāmies ar pieredzi, attīstāmies ne tikai virtuāli, bet arī ārpus monitoriem.
  Signi, lai tev viss izdodas!
  Noskrien!

 • Lauma Lauma

  Sen jau vajadzēja! Bet cik precīzi ir uzrakstīts par “Andulis tieši tagad skatās splita laikus un komentē kā man veicas”

 • mtiger mtiger

  Pievienojos sveicējiem. Sen bija pelnīts!

 • dot dot

  Nu tad beidzot ir!

 • maffija maffija

  Paldies, Signi! :)

 • Spāre lido bite_L

  Noskrien.lv man atklāja man pasauli, par kuru pat nenojautu, un momentā ierāva iekšā :) Paldies!

 • jupe jupe

  Kā neskrējējs mazskrējējam: apsveicu! Vienmēr atcerēšos savu pirmo pusmaratonu un to, kā man turēji tempu.

 • iRUN

  Paldies! :)

 • Paldies visiem. Es katru pusmaratonu cik varu skrienu, tikai vēl visus apļus nevaru. Un baigi smags tas gods.

 • topinjs topinjs

  Ļoti ļoti sen, iespējams jau tālajā 2011. gadā Agatiite ieteica, lai aktīvāk piedalos noskrien.lv, kaut biju jau piereģistrējies, un te nu es esmu.
  Paldies Signi par ideju un izpildījumu. Noskrien!

 • prozit (noskrien), Signi! ;) 6 gadu garumā esi pelnījis savu kronīti!:)

 • Hiēna essnee

  Paldies! Tev un Noskrien varu pateikties par ļooooti daudziem skaistiem kilometriem! :)

 • turiburu turiburu

  VSK Noskrien ir mainījis arī manus paradumus,uzskatus,dzīvi!Un tāds esmu ne tikai es.
  Labu darbu esi padarījis!
  Apsveicu!

 • Dr.Eds Dr.Eds

  Sveiciens ar titulu, Signi!
  Tavs projekts ir Ritīgi popularizējis skriešanu. Paldies, ka jau divi gadi varu baudīt šo legālo reibumu:)… un gribas vēl stiprāku..un vēl:D

 • Paldies arī no manis. Reti kurš vispā spēj kaut nedaudz apjaust, ko šis projekts ir devis tik daudziem cilvēkiem un quo vadis. Man ir patiess prieks, ka jau 3 gadus, arī ar nelielu biedra nr.2 skubu, esmu noskrienietis. Paldies, Signi! Un tagad ej un noskrien!;)

 • Ilze* Ilze69

  Paldies Signi:), tiešām izbaudu kopābūšanu ar klubiņa biedriem, to labvēlīgo, draudzīgo attieksmi, prieku vienam par otru, par otra veikumu, atbalstu ar padomiem un transportu, humoriņu :). Priecājos, ka šeit nejūtu šo “pakaļu plēsēju” garu un neesmu dzirdējusi tādus teicienu kā, kur tik švaki, ko tad nevari? Ir kādreiz dzirdēts citur tādas piezīmes…….., bet šajā klubiņā tikai pozitīvi, vienalga kā kurš noskrien :).
  Jā, man arī, kā Maikijam, rīta tēja darba dienās kopā ar “Noskrien”.

 • Interesanti par pirmsākumiem. Skaisti! Apsveicu! Sasmējos par Anduli – trāpīgi!

 • Labinieks Labinieks

  Apsveicu Signi! Pievienojos visiem laba vēlējumiem un izsaku milzīgu pateicību par VSK Noskrien radīšanu.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.