Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Skriešanas apņemšanās

VSK Noskrien sākās ar apņemšanos un gadu mija daudziem liek sev kaut ko apsolīt. Mazāk skatīšos televizoru un mazāk lasīšu blogus, vairāk ēdīšu zaļumus un uzturēšos svaigā gaisā. Izlasīšu piecas grāmatas un reizi mēnesī apciemošu mammu. Katram ir savas apņemšanās, bet skrējējus vieno viena – galvenais ir noskriet.

Sākt skriet

Nekas nav vienkāršāks kā sākt skriet un pie tam, ar skriešanu nesaistītie apkārtējie, tevi sāks apbrīnot jau, kad varēsi noskriet 10km. Padomā pats, desmit kilometri ir no Vecrīgas līdz Juglas McDonaldam. Vai tev nešķiet tas apbrīnas vērts? Un ar desmit kilometru varēšanu noskriet, tu jau vari sākt pretendēt uz medaļām kādā no satelītskrējieniem. Medaļas dod visiem. Tikai ņem vērā, ka skriešana izraisa atkarību un ar apņemšanos sākt skriet nākamgad gribēsi apņemties atrast veidu kā pierunāt sevi neskriet.

Noskriet pirmo pusmaratonu vai maratonu

Droši vien katrs kurš sekojis līdzi “Uzdrošinies noskriet” akcijas dalībnieku paveiktajam un nav vēl pats noskrējis pusmaratonu vai maratonu zina, ka atliek tikai gribēt un viss pārējais jau ir laika jautājums. Latvija nākamgad būs ap desmit pusmaratonu sacensības dažādās pilsētās un atliek tikai izvēlētēs savu pirmo un… noskriet. Drusku patrenēties un noskriet. Ar maratonu ir vēl vieglāk, jo izvēle nav liela. Sākt trenēties tūlīt pat un noskriet Rīgā, vai treniņus aizvadīt vasarā un noskriet Valmierā.

Skriet sacensībās ārzemēs

Tas ir neaizmirstams piedzīvojums. Ja Nordea Rīgas maratona 5km distancē skrien desmit tūkstoši, tad ir maratoni ārzemēs, kur tik daudz un vēl vairāk skrien maratonu. Un ne brīdi visus četrdesmit kilometrus tu nevari atslābt. Būs kurus jāapdzen un būs kuri apdzen tevi. Pie tam, ārzemju maratonam piemīt tā neatvairāmā burvība, ka tu nevari tā vienkārši atlikt – dalības maksa samaksāta, lidmašīnas biļetes nopirktas un viesnīca rezervēta. Un iztērēta nauda ļoti motivē doties treniņos un skriet.

Noskriet ātrākos 5km savā dzīvē

Lai arī VSK Noskrien ir garo distanču skriešanas piekritēji un piecu kilometru dēļ lielākoties pat neies kedas slapināt. Bet kad esi jau noskrējis pusmaratonu, pievarējis maratonu un mēģinājis vēl garākas distances, tad tieši tās mazās uzvaras pār sevi dod gandarījumu. Latvijā vairākas reizes gadā LSC organizētos mačos neprofesionāļiem ir iespējams sevi pārbaudīt uz ātrumu stadionā – 1km, 3km 5km distancēs. Un lai skrietu ātri, nepietiek treniņos vienkārši izskraidīties.

Iegūt Renča skaitli divdesmitviens

Lai iegūtu Renča skaitli desmit, nepieciešams viena gada laikā noskriet desmit reizes vismaz desmit kilometrus. Jā, jā, Renča skaitlis divdesmit viens liek gada laikā noskriet divdesmit vienu reizi pusmaratonu. VSK Noskrien rindās to šogad spējuši tikai 24 skrējēji. Un, lai nešķistu tas pārāk viegli, tad tas nozīmē, ka cauru gadu gandrīz katru otro nedēļu jāskrien pusmaratons.

Noskriet mēnesī 490km

No Rucavas līdz Ainažiem pa Latvijas jūras robežu ir 490km. Vai tu vari tik daudz noskriet mēnesī? Skrienot vienu pusmaratonu no rīta, otru vakarā varētu šo attālumu noskriet divpadsmit dienās. Bet tā kā mēs esam virtuālais skriešanas klubs, tad droši vari mēģināt to pieveikt savā mājas treniņu trasē un nekas neiespējams tas nav – starp VSK Noskrien biedriem 490km mēnesī ir varējuši noskriet deviņi skrējēji.

Pa gadu aizkriet līdz Romai

Visi ceļi ved uz Romu un pat man, lai arī apzinos savas spējas, bieži vien skrienot iezogas doma – ņemt un patiešām kaut kur aizskriet. Nevis piecus apļus Biķernieku trasē, bet uz Saulkrastiem, piemēram. Protams, šeit jāņem vērā visi apstākļi un jāmācās no citu pieredzes. Bet tik pat virtuāli aizskriet gada laikā uz Romu prasa gada laikā noskriet 2482km. Tas nav daudz kārtīgam skrējējam, bet tādam kuram vajag sevi piespiest tas var kļūt par lielu izaicinājumu. Katru nedēļu jānoskrien gandrīz piecdesmit kilometri.

Skriet katru dienu

Skolotājs no Amerikas neizlaišot nevienu dienu ir skrējis 15863 dienas. Jebšu pārēķinot to gados sanāk vairāk kā 43 gadi. Katru dienu četrdesmit trīs gados ir noskrējis paša spēkiem vismaz vienu jūdzi. Lietus vai sniegs, plus četrdesmit ārā vai pašam, bet skrējis. Un viņš ir pats labākais. Trīssimts skrējēju sarakstā ir iekļuvuši tikai tādi, kas vismaz vienu gadu no vietas ir skrējuši katru dienu.

Atklāt kādam skriešanas burvību

Lai arī cik stulbi tas izklausītos, ar skriešanu ir tā pat kā ar narkotikām. Pāris reizu slepus iedotu paskriet un pēc tam jau paši būs nokļuvuši atkarības važās. Un tad iegūtu to nepārvaramo sajūtu gribēt skriet, sacensību gaidas, jauna nozīmīte vai sasniegts kāds no saviem mērķiem. Droši vien, ja man liktu izvēlēties vienu no minētām apņemšanās par savējo, tad es gribētu spēt tieši šo. Nevis tāpēc, ka neko citu es tā pat nespētu sasniegt, bet tāpēc, ka jūs visi man dodat nepieciešamību to sasniegt.

42 komentāri rakstam Skriešanas apņemšanās

 • Laimīgu Jauno gadu un daudz skriešanas prieku.

 • MRX MRX

  Domāt par veselību :) Skriet vairāk, gudrāk un saudzīgāk… :)

 • Paldies, Signi, Tev ar laimīgu 12. gadu! Paldies par šo lapu un visu, ko dari skriešanas popularizēšanas un motivācijas nodrošināšanas labā, tas tiešām nāk par labu!

 • Priekā!

  Šodien sāku 2012.
  ilgāk nevarēju atlikt ;)

 • Flinstons

  Var jau nez ko apņemties, bet bieži vien to izjauc kāda trauma :( Gatavojies visu gadu un tad tieši pirms mačiem ņem un uzklūp kaite kāda…
  Novēlu ikvienam to nepiedzīvot! :)

 • Lauma laumiic

  Iegūt Renča skaitli divdesmitviens tā varētu būt laba motivācija nākošajam gadam :)

 • papucis

  Nez, kurš pirmais iegūs RS21 nākošgad?

 • Māris MarciksLV

  Labas idejas.
  Laikam apņemšos noskriet līdz Hamburgai :)

 • Aivars703 Aivars703

  Ja nu kādam vajag papilus motivāciju. Piedāvāju Renča skaitļa modifikāciju. Gargabalnieku sacensību klubiņu. Noskriet garās distances tik reizes cik gara distance. 5km – 5 reizes, 10km – 10 reizes, 21 pusmaratonu un tad jau mērķēt uz 42 Maratoniem. Nākošgad man būs izpildīti pirmie trīs nosacījumi. Līdz pēdējam 8 gadi jāgaida.
  Veiksmīgu visiem nākamo gadu. Lai mums vienmēr būtu vēlme un galvenais iespējas skriet un samērīties ar līdzatkartīgiem.

 • Stereotips Jānis Saulīte

  Izklausos nedaudz pēc rasista, bet jauki visu 12to gadu būtu skriet pasākumā “21 km 21 pilsētā”. Protams Latvijā, noskrien savu dzimto zemi ietvaros, ieskaitot arī oficiālo pusmaratonu pilsētas. Sākums jau janvārī! :P

  2012. gadu sagaidot, visām noskrienietēm bučas un noskrieniešiem rokasspiediens! Lai drakoniska skriešana! (:

 • druupijs druupijs

  paldies Signi par kārtējo baudāmo rakstu :) Es apņemos pirmo reizi mūžā skriet stadionā un tad jau redzēs, kā būs ar tiem ātrākajiem 5 kilometriem.. :)

 • elie elie

  Pievienojos iepriekš teiktajam – liels paldies, Signi, par lielisko rakstu! Ļoti aizraujoši, interesanti un motivējoši uzrakstīts, kā arī daudz jaunas info. Piemēram, par to, ka ir tāds tops ar cilvēkiem, kas jau nez cik gadus skrien katru dienu. Es arī tā gribētu!

  Mans galvenais mērķis nākamgad ir noskriet savu pirmo maratonu, bet kopumā vismaz vienu maratonu, varbūt pat divus. Vēl plānā ir noskriet iespējami visus pusmaratonus “Skrien Latvija” seriālā. Noskriet 55 km Siguldas kalnu maratonā un dabūt medaļu un punktu Monblānam. Un tad jau, cerams, gada laikā arī sakrāt tos km līdz Romai.. Vispār būtu forši dabūt Renča skaitli vismaz 21. Un vēl noskriet pusmaratonu zem 1:50. Un vēl.. visu ko.

  Es arī novēlu visiem daudz laimes, veselības un galvenais – daudz motivācijas un prieka skriet – nākamajā, 2012. gadā!

 • guncha guncha

  Tiešām, Signi! Respect par visu ko esi paveicis, viennozīmīgi interesantākais saits skrējējiem, bet vēl vairāk tiem, kas tikai apsver šādu iespēju.Lai daudz noskrietu km , daudz jaunu biedru un visiem Laimīgu Pūķa gadu!!! Tiekamies trasēs.

 • Ainars Ainars

  Lai galva pilna ar trakām idejām un veselībai traumas klāt netiek!
  Apņemšanās nākamajam gadam man droši vien vēl radīsies laika gaitā:)

 • aijach aijach

  Visas robežas sākas un beidzas mūsu galvās.
  Paldies visiem teorētiski svešajiem, patiesībā – savējiem, kas motivē, iedrošina un piespiež mīlēt dzīvi un sevi.
  Lai kārtējais skrējiens palīdz visiem tikt pāri savām robežām un liek atkal un atkal smaidīt.

 • G-street G-street

  Dalīšos arī es savās skriešanas apņemšanās, jo pagājušajā gadā tas nostrādāja- tiku Diseldorfas maratona pirmajā simtniekā:)
  Pirmā- atsākt skriet pēc gandrīz pusgadu garas pauzes, otrā- noskriet pusmaratonu zem 80 min., trešā- noskriet maratonu zem 3 stundām.

 • Kampars

  Visiem kilometriem bagātu 2012.gadu!
  Sev par prieku apņemos 2012.gadā noskriet:
  pusmaratonu zem 1:12:59
  maratonu zem 2:34:59

 • Kampars

  Tā bildīte ar to begemotu ir laba:)
  Žēl, ka pie mums tādu zvēru nav.

 • paldies, paldies, paldies Signim un pārējiem! es gan esmu no slinkajiem skrējējiem un vairāk runāju kā skrienu, turklāt bez jebkāda treniņplāna, bet man noskrien ir kā bullim sarkana lupata – ne reizi vien, ienākot te un palasot, kā citiem iet, es pati esmu izgājusi laukā.

  man apņemšanās ir nevis skriet sacensībās, bet SKRIET. nav īpaši svarīgs rezultāts pusmaratonā [ar DOT skrējām laikam 2:40, kārtīgs izturības treniņš :D], bet galvenais taču ir un paliek [no]SKRIET!

  Kampar, pie mums var bēgt no mežacūkām. it īpaši, kad mazie sivēni sāk apkārt blandīties :)

 • Kampars

  Man labāk patiktos bēgt no begemota:) Rukšķis nav izaicinājums

 • dot dot

  Nevaru iedomāties – ko lai tādu apņemas. Varētu apņemties noskriet pirmo maratonu, nomest 30 kg no liekā svara vai sasniegt Renča skaitli 21, bet tas jau notiks arī bez īpašas apņemšanās. Varētu apņemties jaunajā gada vismaz 60 dienas neskriet, bet to būs grūti izpildīt. Tāpēc jaunajā neko neapņemos – kā būs, tā būs labi.

  Lai Jums visiem jaunajā gadā izdodas realizēt kādu traku ideju!

 • papucis

  uz fikso sagooglēju, ka meža rukšķis var uzņemt pat 25km/h :) tiesa gan, nebija minēts, cik ilgi meža rukšķis šo tempu var turēt :)

 • Kampars

  Izrādās, ka šo zvēru sauc par Nīlzirgs jeb hipopotams (Hippopotamus amphibius).
  Lai arī nīlzirgs ir masīvs un izskatās neveikls, tas diezgan viegli var noskriet cilvēku. Nīlzirgs īsās distancēs skrien ar ātrumu 30 – 40 km/st, reizēm pat 50 km/st, bet ar šādu ātrumu tas var noskriet dažus 100 metrus /Vikipēdija/
  Iespaidīgi, ja tāds drāžas virsū.

 • Rainers Rainers

  Vēlu visiem ne tikai noskriet,bet noskriet kādu-es mēģināsu iesākumā noskriet sevi…

 • Es pēc Ozolniekiem jau biju mazliet palaidusies slinkumā un apcerēju, vai vēl vispār skriet, bet šī ziema tomēr vismaz 3x nedēļā izdzen laukā, šādas tādas apņemšanās arī manā galvā sāk ieviesties, tik šoreiz tās paturēšu pie sevis. Lai visiem viss izdodas! :)

 • papucis

  GunaO, kādas tad alternatīvas sportošanai ir? Sēdēt mājās, adīt zeķes, skatīties TV? :) Paldies, nē :D Nekas cits jau neatliek kā vilkties laukā no mājas kaut ko darīt lietas labā

 • Ieva

  Zeķu adīšanai vismaz ir taustāms rezultāts!

 • Papuci, skriešana nav vienīgais veids, kā sevi fiziski noslogot. Pret zeķu adīšanu gan man nav iebildumu.

 • Agy Agy

  visiem novēlu lai ieceres izdodadas!

  Apnemos tikt gala ar veselibu, noskriet pirmo pusiti (zem 2h), lai var sakt domat par maratonu un varbut kadu U-maratonu :D

 • Maratons zem 3:00:00,pusmaratons zem 01:20:00

 • IlzeP ilksy

  2011. gadā apņēmos noskriet 1000 km. Sanāca kopā pāri par 1600. Tātad 2012. noteikti varu 2000, nē, labāk 2012, bet varbūt arī līdz Romai

 • Hermanis27 Hermanis27

  Veiksmi visiem.
  Ja sanāk rukšķi ar sivēniem satikt, droši teikšu, tas nebūs ne stadionā, ne uz asvaltēta ceļa, bet krūmos ar garu zāli. Un kājās Jums nebūs Jūsu iemīļoto skriešanas apavu. (no pieredzes)
  Apņemšanās ir laba lieta, es jau trešo dienu paskatos uz skrienamajām čabām, tad palūkojos, ka jūra par metriem 150 ir tuvāk mājas slieksnim (randu pļavas zem ūdens), ka karogam vējš un lietus kārtējo stērbeli atrāvis, un apņemšanās skriet kārtējo kauju ir zaudējusi.
  Ja līdz šim katru gadu skrēju pa 3 pusmaratoniem, tad nākamgad domāju divus maratonus noskriet.
  Prieku un smaidu visiem nākamgad.

 • Mīļs paldies Signim par visu to, ko viņš ar mums dara skriešanas motivēšanas labā. :) Tas patiesi ir apbrīnojami!

  Novēlu priecīgu, laimīgu un veiksmīju Jauno Pūķa gadu visiem! :) Tāpat novēlu varbūt mazāk domāt par kilometriem, minūtēm, sekundēm un citiem skaitļiem un cipariem, bet gan baudīt skrējienus un klausīties sevī, baudot katru skrējienu un katru dienu, nevis dzīties pēc kāda kārtējā rādītāja. Lai jums visiem izdodas! :)

 • aicis aicis

  Visiem Laimīgu Jauno gadu lai viekli skrienās.Nākamo gadu jānoskrien pirmo reizi 500.km mēnesī.

 • xorix xorix

  Es apņemos turpināt regulāri skriet, kā arī palielināt nedēļas vidējo kilometrāžu no šī gada 52km līdz 70km, noskriet vismaz 3 pusmaratonus, pusmaratonu laiku noīsināt no 1:44 līdz 1:37 (gribētos zem 1:30, bet jāatstāj kko arī 2013 gadam). :)

 • Hobijsportists

  Tā kā šogad noskrēju virs 1000km kopā, tad mērķis nākamgad – noskriet kopā 2000km – bet to var arī neizdoties sasniegt, jo rēķināju, ka tad vidēji jānoskrien vairāk nekā 40km (vismaz 4 atpūtas nedēļas pilnīgi bez skriešanas katru gadu jāierēķina – “skriešanas atvaļinājums”)…
  Tas, ņemot vērā, ka maratonus vēl neskrienu (tikai pusmaratonus).

 • dot dot

  Varbūt esat pamanījuši, ka šogad kopā jau ir noskriets vairāk kā 300 megametri? Tas ir mazliet mazāk kā no Zemes līdz Mēnesim. Novēlu, lai mēs nākamgad aizskrienam līdz Mēnesim un vēl tālāk!

 • Papildus citām apņemšanām citās vietās šeit apņemos nākamgad noskriet vairāk kilometrus kā šogad (šogad būs bik, bik pāri 2000 jūdzēm), kā arī sasniegt lielāku Renča skaitli kā šogad (šogad ir 22).

 • Indra

  Jauku jums visiem Jauno gadu!
  Es gribētu tikt kārtībā ar veselību, lai varu atsākt skriet, jo pagaidām tas vēl neizdodas. Bet ļoti vēlos :)
  Saudzējiet sevi, tas noderēs!

 • Motivējoši un iedvesmojoši! Paldies!

 • Aivara 703 ideja nav slikta, būs jāpamēģina, par maratona variantu, man arī daži gadi vēl jāpagaida. Marcikam LV, kāpēc jāskrien līdz Hamburgai, ja var aizlidot uz turieni un 29.04.2012. noskriet Haspa Marathon? Ja vēlies to darīt 5tad pasteidzies reģistrēties(dalībnieku skaits ir limitēts) un tiekamies uz starta Reperbānī!

 • praktiski viss rakstā minētais nepilnā gadā izpildīts ;)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.