Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Skriešanas palīgs kabatā

Laimīgie cilvēki laiku neskaita, bet,  lai arī cik laimīgs tu būtu, telefons tev noteikti ir. Skriešanā vajadzīga tikai gribēšana skriet, bet bieži vien gribās zināt cik tad esmu noskrējis (pie tam to vajag lai pievienotu skrējienu noskrien.lv lapā). Šīs divas lietas var apvienot un pie tam to visu var izdarīt pārsvarā bez maksas. Ievieto savā telefonā kādu no skriešanai domātām aplikācijām un dodies skriet. Kādas tās ir un kuru izvēlēties?

Couch to 5k 

Aplikācija palīdz cilvēkam kas nekad nav skrējis sagatavoties tādā līmenī, ka viņš spēs noskriet piecus kilometrus bez apstāšanās. Aplikācija domāta iPhone telefoniem un pēc treniņa ir iespēja paziņot par to saviem Facebook draugiem un Twitter sekotājiem. Līdzīga programma ir arī 10km noskriešanas treniņiem 13 nedēļās.

Runstar 

Aplikācija strādās uz Android telefoniem. Dažādi treniņu veidi, visi svarīgākie ātruma, distances un laika rādījumi, kā arī kā veco laiku datoriem – „Power” poga. Tad kad vairāk nav spēka, bet treniņam vēl vajag pāris kilometrus, tad nospiežot šo pogu telefons pārvērtīsies par papildus dzinēju un ausīs sāks skanēt uzmundrinoša mūzika. Paveikto var apskatīt dažādos skatos, kā arī paziņot par to visiem.

RunKeeper 

Strādās uz iPhone, iPad un Android telefoniem., kā arī dažādām GPS iekārtām. RunKeeper spēs arī sadarboties ar sirds ritma monitoru Wahoo priekš iPhone un Polar priekš Android telefoniem.  Aplikācija spēs izstrādāt un novadīt treniņu dažādus intervālu treniņus – pēc laika, pēc distances. Interesanti ir ar šo aplikāciju skriet svešās vietās, jo skrējiena laikā vari uzņemt attēlus un pēc tam uz kartes apskatīties.

Endomondo 

Strādās ar jebko un iespējams par ar jaunākās paaudzes ledusskapjiem, kā arī pieslēgt var Polar un Zephyr sirds ritma monitorus dažiem no telefona veidiem. Iespējams ir redzēt savus skrējienus web lapā, sacensties dažādās nominācijās ar visu pasauli, kā arī pēc skrējiena var kartē redzēt kādas tad dziesmas esi kurā kilometrā klausījies. Lieliski varētu būt piedalīties sacensībās, bet skriet vienam, jo vari lejupielādēt kādu skrējienu un sacensties ar citiem.

Sportstracker 

Aplikācija strādās uz iPhone, Android telefoniem un Garmin, Polar iekārtām. Šī programma iet tālāk un sadarbībā ar Zephyr produktiem spēs noteikt ne tikai sirds ritmu, bet arī izmantojot BioHarness noteikt elpošanas parametrus un ādas temperatūru treniņu laikā.  Protams, ir arī parastā funkcionalitāte – skrējiena publicēšana Facebook un Twitter, balss komentāri treniņu laikā un treniņu plānošana.

Nike+ 

Aplikācija izstrādāta iPhone un iPad lietotājiem. Aplikācijai var pieslēgt Polar sirds ritmu monitoru un Nike+ Sport kit, kurš speciāli izstrādāts priekš iPad. Pie tam dažas apavu un apģērbu līnijas ir atbalstu šādai lietai, gan apavos iestrādāta bedrīte soļu skaitītājam, gan apģērbos vieta, kur ielikt iPad. Arī šim risinājuma ir speciāla poga, kas mēģina tevi uzmundrināt grūtākajos treniņu brīžos. Aplikācija treniņu laikā motivē tevi skriet Lenca Amstronga un citu slavenu sportistu balsīs, kā arī plašas iespējas sacensties ar draugiem.

miCoach 

Adidas izstrādājums strādā uz iPhone, BlackBerry un drīzumā arī uz Android telefoniem. Var pieslēgt dažādas papildus iekārtas – miCoach Pacer, priekš sirds ritma, distances mērījumiem, miCoach Zone tikai priekš sirds ritma un kaloriju mērījumiem, kā arī miCoach Stride sensora soļu skaitīšanai un distances mērīšanai.  miCoach ir izstrādāta ļoti laba ilgtermiņu treniņu programma, kas ar balss palīdzību palīdz to ievērot.

Synch Step 

Strādā uz iPhone telefoniem un tavu skriešanu padara savietojamu ar mūziku. Neviens tev neteiks kas jādara, neviens tev nemācis skriet, bet pavadīs tavu skriešanas ritmu ar muzikālo pavadījumu.

Kuru no šīm aplikācijām izmanto tu?

Apskatīt rezultātus

Loading ... Loading ...

Droši komentāros raksti kuru izmanto tu un kāds ir tavs viedoklis par to.

45 komentāri rakstam Skriešanas palīgs kabatā

  • sm72 sm72

    Man izveidojies viedoklis, ka katrai ierīcei ir jādara savs darbs. Jo vairāk darbus konkrētā ierīce veic, jo virspusīgāk tas tai sanāk. Kaut gan pats es savu mob. telefonu izmantoju arī priekš audiogrāmatu klausīšanās. Taču, kad man zvana, audiogrāmatas atskaņošana tiek automātiski pārtraukta un pēc sarunas atsākta:)

  • gudirs

    secināju, ka garākiem treniņiem vai piem. orientēšanās telefonam ir mīnusi:
    a) visas šīs aplikācijas sūri ēd bateriju;
    b) mežā var būt gļuki ar signālu;
    c) vnk žēl telefonu notašķīt/pazaudēt/nomest, utt.;
    d) ja nemīl audio, tad jāskatās ekrānā;
    e) skrien lūrēt telefona ekrānā ir neērti;
    attiecīgi iegādājos garmin forerunner, kas manuprāt ir precīzāks un ērtāks par jebkuru telefonu. un var arī nošārēt visos saitos pie vajadzības ar .gpx failu – runkeeper.com, endomondo.com, connect.garmin.com (defaultais), utt.

  • desmits desmits

    Raksts tieši laikā – vakar iemēģināju endomonto iekš Nokia telefona. Pārdaugavā devos no darba uz trolejbusu, uzliku walk, ieslēdzu endomonto un domāju – izmērīšu precīzi, cik man jāiet. Ne mārrutka! Noieto laiku parādīja, bet distanci nē un attiecīgi mājaslapā arī nbija ko skatīties. Nu labi. Izkāpu centrā no trolejbusa un devos uz mājām – jē, viss strādā! Mājaslapā uz kartes uzvilktā strīpiņa gan nebija sevišķi precīza, bet nav jau tik svarīgi, kurā pusē esmu šķērsojis krustojumu.
    Panākumu iedvesmots devos skriet. Ieslēdzu endomonto, pārbaudu – jā, strādā, laiks iet, metrus skaita. Bāžu kabatā (nu nav man vēl krutas sominas uz rokas:)) un braši norikšoju iecerēto aplīti. cerīgi izvelku telefonu, programma izslēgusies pēc 30 metriem… Laikam nebiju kā nākas klaviatūru nobloķējis :)

  • Es iegādājos Nokia C5 ar Symbian un instalēju Endomondo. Daži trūkumi, ar kuriem neesmu iemācījies cīnīties. Piem., gps pazūd dažkārt un īsti nesaprotu, kad. Ja tā ir augsta māja, tad skaidrs. Bet apskatiet manu maršrutu ap parku pie katoļu semināru: http://www.endomondo.com/workouts/user/1008150. Es skrienu pa ielām un vienu gabalu pa parku paralēli Daugavpils ielai. Bet endomondo maršruts līdzinās tādam, ka zaķis būtu skrējis man pa priekšu. Kas to māk izskaidrot? Rezultātā manu 9.2 km vietā bija fiksēts ap 7.7km, es ar roku esmu izlabojis pareizo…

  • Es lieku savu Nokia C5 kabatā bez bloķēšanas un nekādas izslēgšanās nav bijis. Jāpamaina kabata… Vienīgais, ka nemāku, atslēgt online režīmu, jo online paņem no manas Zelta zivs ap 60 santīmu pa reizi. Ir jau kruti, ka endomondo ‘aizkapa balsī’ sūta ziņojumus angļu mēlē, dažs labs mūks no ceļa nost, kas gadījies… Arī nemāku izvēlēties īsto interneta resursu. Jārīko konference, kur kāds gudrais visu apstāsta…

  • Tur jau tā lieta. Šīs aplikācijas kopā ar telefona GPS var izmantot, bet pārsvarā jau tas nav tam domāts. Bet arī mans tieši skriešanai domātais GPS pulsometrs brīžam uzvedas gana dīvaini. Kaut vai tas, ka atstāts ieslēgts pa nakti noskrien trīs kilometrus (http://www.signis.lv/gulta-ar-mani-2/). Bet, ja grib skriet un saprast cik ilgi, tālu un tā tālāk, bet negrib vēl iegādāties speciālas ierīces, tad šāds risinājums noder. Daudzi to izmanto un pielāgo sev.

  • gudirs

    Signis – tā arī gribēju teikt – principā izmēģināt saprast ko var iegūt no reģistrētajiem rādījumiem var paspēlēties ar telefonu, bet ja gribās nopietnāk tad jāskatās jau uz specifiskāku tehniku. es līdz šim lietoju dažādus variantus: velo – spidometrs + pulsometrs; skriešana/slēpošana – telefons + pulsometrs, bet tagad baigi patīk, ka ar garmin var redzēt visus interesējošos rādījumus vienā: ātrumu, augstumu, pulsu, utt.

  • enter

    Dainis – Par to zaķa skrējienu. Nav tā, ka telefonam nav ieslēgts GPS un tiek izmanots A-GPS t.i. atrašanās vieta tiek rēkināta pēc tuvumā esošiem GSM torņiem?!

  • Ivars Ivars

    Man Endomondo tos “zaķa lēcienus” reģistrēja pirmajās lietošanas reizēs, pēc tam maršruti kartē kļuva daudz gludāki, gan mežā gan pilsētā, bet nemāku to izskaidrot. Online tracking to neietekmē.

    Online tracking izslēgšana gan ļoti uzlabo baterijas darbības laiku

  • OMG GunaO

    Es arī piederu pie Endomondo lietotājiem. Sākotnēji vēlējos Run Keeper, lai varētu pelnīt arī papildus “nozīmītes” (badžus) socializēšanās programmā 4sq :D, taču šī aplikācija pagaidām ir pieejama tikai telefoniem, kas darbojas, sākot ar 2.0 androīda OS (man ir 1.6).
    Ekrānā līdzi neskatos, bet pie km paziņojumiem ieklausos, cik minūtes tas ir prasījis, lai attiecīgi izlīdzinātu tempu. Forši jau pēc tam apskatīties, kā skrējiens izskatās kartē, kur skrien tavi draugi un šad tad skrējiena laikā viņiem nosūtīt uzmundrinošas ziņas.

  • Kaspars Kaspars

    Skrienu tāpat, bet šobrīd izmantoju mobilā telefona programmu ar nosaukumu “hronometrs” neko vairāk nevajag, ja ir zināma distance. Atkrīt kaudze problēmu :)

  • IlzeP ilksy

    “Strādās ar jebko un iespējams pat ar jaunākās paaudzes ledusskapjiem” :)
    Tā kā ledusskapi treniņā diezko negribētos stiept līdz, gribētu tomēr zināt precīzāk, kas ir jebkas. Man “krutie” telefoni ir apnikuši, tagad man ir Samsung GT E1170, kas domāts pamatā sarunām. Vai ar to arī var lietot minēto aplikāciju?

  • Agy Agy

    ilksy, ceru palīdzēs: http://www.endomondo.com/download.

    Man jau patīk, ka nav pēc skrējiena jāatceras, kur esmu pabijusi, lai varētu izmērīt WMS! vakar pirmo reizi izmēģināju! un ja var ticēt tad 10 km izmocīju! Tik pāris vietās bija nepricizitāte un kādi 200 m trūkst! Un pat izrādījās, ka esmu cauri māju sienām skrējusi, bet man kā topošajam ģeodēzistam ir skaidrs kāpēc tā, jo GPS mežā un pilsētā var darboties ar gļukiem! ļoti labi viņš strādā atklātās vietās!

  • MrRaimis MrRaimis

    Izmantoju uz sava android`a RunKeeper. Tā kā skrienot patīk klausīties mūziku, tad tā vai šā izmantoju brīvroku sist. Patīk, ka paziņo noskrieto distanci, laiku un arī nosauc ātrumu ar kādu skrien. Līdz ar to ir motivācija palielināt tempu.
    Tā kā šo aplikāciju saķu izmantot tikai nesen, tad nevaru vien sagaidīt savu rēķinu par izlietotajiem MB :D

  • Nokia sport tracker arī nav ne vainas.

  • Izmantoju Nike+ ar ipodu un esmu ļoti apmierināta. Nodrošina precīzu attāluma un laika atskaiti, patīk arī mājaslapa.
    Nākamais līmenis būs kāds Garmin :)

  • Egons

    Lietojot RunKeeper bija divi būtiski trūkumi. Reizēm skriešanas laikā pārtrauca darboties GPS apraujot distances mērījumus, kā arī, noskrietais attālums uzrādijās mazāks kā īstenībā. Nesen nopirku Forerunner 110 un salīdzināju. Noskrienot 6 km, distances mērījuma starpība bija apmēram 400 metri – RunKeeper rādija mazāk.

  • Ivars Ivars

    Varbūt mērījumu precizitāte ir saistīta arī ar konkrētā telefona GPS moduli un to, kā telefona procesors noslogots ar citām lietām. Bet par distances pareizību – jebkuram GPS būs kaut kāda kļūda, bet cik esmu pārbaudījis pēc Google maps, distance būtiski neatšķiras. Ja uz 10 km ir 300 m atšķirība, es pieņemu, ka tas ir ok.

  • Mans Garmin Forerunner 305 LSC stadiona skrējienu 1. kārtā šogad 10 km vietā uzrādīja 10.25 km.. Protams, visu laiku neskrēju pa pašu iekšmalu, nācās daudzus apdzīt, bet nu apšaubu, ka tas izraisītu 10 metru distances palielinājumu katrā aplī. Tā kā kaut kas tam GPS bik laikam gļuko, īpaši jau tādās vietās, kur mazi apļi jāskrien vai asi līkumi vai tml. Bet šitik lielu kļūdu redzēju pirmo reizi. Parasti tik traki nav kā 250 metri uz 10 km.

  • Man Milānā kaut kur pašā sākumā uzleca plus 500m un tā arī visu distanci noturējās, lai arī dzirdēju ka dažiem maratoni pēc pulsometra ir 47km gari.

  • Tā, ka sākumā uzlec kaut kādi metri, man arī ir gadījies. Liekas, ka tad, kad sāku skriet uzreiz pēc tam, kad parādās, ka satelīti ir atrasti. Liekas, ka viņam vajag vēl kādu laiku (dažas sekundes), kamēr tur kaut kas nostabilizējas. Nesen sāku skriet uzreiz pirmajā sekundē pēc atrašanas, un rezultātā pieskaitīti tikai kādi 90-100 metri pa virsu.

  • To gan neesmu ievērojis. Pie tam Milānā jau laicīgi ieslēdzu.

  • anibau

    Laikam mēnesi lietoju Nokia C5 ar Endomondo aplikāciju. Tā kā skrēju pa lauku ceļiem, biju apmierināta – patika vairākas lietas:
    1) iespēja aplūkot un analizēt skrējiena datus;
    2) tas, ja kāds zvana, programma nepārtrūkst :)
    3) tā kā telefonu turēju kabatā, baigi ok bija balss info (attalums + laiks)

    Šobrid, kad esmu iegādājusies Garmin (parocīgāk un gala rezultāts lētaks) :)

    Vēl ir ok Nokia Sport Tracker – it seviski tiem, kam patik skriet vai braukt ar velo, analizēt datus un paraleli ar telefonu kadas bildites uzbildet – jo distance + attēli salasās kopā vienā kartē

  • Aivars Aivars

    OreMan, man pagājušajā gadā Daugavas stadionā LSC mačos 10km distancē pēc mana Garmina mērījumiem sanāca vairāk nekā 400 lieki metri. Es tāpēc pat apšaubīju apļu skaitītāju veikumu, jo biju par 99% pārliecināts, ka man liek skriet lieku apli. Taču tiesnešiem bija taisnība – Garmins nebija precīzs… :(

  • Hehe, man gan šoreiz bija pretēji – man gribēja vienu apli nošmaukt un neļaut skriet. Kaut kādā brīdī sajauca un tad visu laiku katrā aplī teica, ka vēl jāskrien par vienu apli mazāk nekā īstenībā. Nācās vairākas reizes apļa sākumā pabļaut, ka reāli man vairāk vēl jāskrien, kamēr mani sadzirdēja un piefiksēja – paskriet taču gribas.. :) Bet nu jā, pēc Garmin es tuvāk 10 km būtu, ja noskrietu par 1 apli mazāk.

  • Skaidrs ka nobīdes gadās,man piemēram ir 3 tases pa kurām skrienu,kuru attālumu izmērīju google maps,tā kā ja ir nobīde uzreiz redzams.

  • Flinstons

    Es labprat lautu iesut sev zem adas cipu un nebutu cakars ar visadiem gadzetiem (to es nopietni!) Tik paliek jautajiens ka ar energiju tadam cipam,gps tomer pager diezgan daudz elektribas…

  • Agy Agy

    ir jasaprot, ka GPS tiem gagetiem ir for fun (vismaz viedtalruņiem)! Ja gribat milimetra precizitati, tad jadraudzejas ar mērniekiem un jāskrien ar vairāku štuku vērtu agregātu uz pleciem!

  • Sandijs

    Endomondo + HTC Desire strādā diezgan precīzi – pa vienu maršrutu skrienot turp un atpakaļ ar pietiekamu precizitāti sakrīt kilometru atzīmes, kartē maršruts salīdzinoši gluds, pa pareizo ielas pusi.
    Ja pēc pāris mēnešiem skriešana nebūs apnikusi, tad gan skatīšos uz kādu Garmin pulksteni.

  • nu nez…. 1) lai klausītos muzonu skriešanas laika ir ļoooti jāpiestrādā , lai muzons nejauktu ritmu gan laika formā, gan emocionālā. esmu pārāk slinks lai sēdētu n-stundas un piemeklētu skaņdarbus. Par cik pārsvarā skrienu gar šoseju, tad ir jādzird transports, lai nepārvērstos sabrauktā ezītī;)…2) savu skrienamo gabalu esmu izmērījis zinu kilometrāžu, kāpinājumu intervālus čekoju pēc elektrolīnijas stabiemceļmalā. 3) skrējiena laikā jārēķina līdzi kas, kā -galva nestāv dīkā.

  • Horte Horte

    Endomondo lieliski darbojas uz nokia 5800, pamēģināju un patīk! :) būtu vēl tā jostiņa sirds ritma noteikšanai vispār būtu lieliski!

  • dot dot

    Varu par Ls 25 atdot savu mazlietoto (3 mēn.) POLAR WearLink+ transmitter with Bluetooth. Detaļas PM vai dotnedot{at}gmail.com

  • Horte Horte

    varbut te nav pa tēmu, bet vai kāds var izskaidrot kā darbojas tas Peptalk iekš endomondo. Kur īsti es šo ziņu varu uzrakstīt tajā mājaslapā?

  • ja kāds konkrētajā brīdī brauc online, viņam var pie workouta pierakstīt peptalk. neesmu gan mēģinājusi.

  • Ritvars

    Seiki. Šodien izm ēģināju endomondo aplikāciju, laiku mērija, bet kalorijas, distanci un ātrumu gan nē. Varbūt kāds var palīdzēt? :)

  • BeLinda Lindams

    Ritvar, vai GPS bija ieslēgts, attiecīgi parādoties ekrāna apakšējā kreisajā stūrī zaļam ķeksim un uzrakstam GPS Excellent?

  • Ritvars

    Diemžēl nē, droši vien Bite’i ir slikts pārklājums. Varbūt tāpēc ir tāda problēma, vai kāda cita varētu būt? Skrienu ar Nokia 5230

  • Ivars Ivars

    Pārklājumam gan nevajadzētu būt pie vainas. Ārzemēs skrienu ar izslēgtu datu savienojumu – arī mēra gan distanci, gan visu pārējo. Protams, lai pēc tam to redzētu uz kartes, pieslēgumu vajag.

    Visticamāk kāds gļuks ar GPS. Šad un tad Endomondo neparko negrib atrast satelītu, dažreiz pietiek vienkārši ar Endomondo aplikācijas izslēgšanu/ieslēgšanu, bet dažreiz nākas izslēgt/ieslēgt telefonu.

  • BeLinda Lindams

    Bet vai GPS raidītājs telefonā bija ieslēgts? Tādā gadījumā gan pats Endomondo “izmet” paziņojumu, ka GPS nav ieslēgts un tādējādi netiks mērīta distance un tai pakārtotie pārējie rādītāji.

  • Ritvars

    Kad eju iekšā, Endomondo izmet man logu ar informāciju, lai ar kādu no savienojumiem savienotos. Savienojos, bet GPS visu laiku it kā raustās (vienu brīdi svītriņa ir, bet otru brīdi nav). Mēģināju gan ieslēgt/izslēgt aplikāciju un telefonu, un ieiet no jauna bet nekas nemainās, lai arī man ir pieejama pilna zona. Vienīgā lieta ko mēra tas ir laiks, nekas vairāk.

  • dot dot

    Jāsagaida, kad satelīta svītriņas vairs nemirgo. Reizēm GPS satelītus atrod 30 sekundēs, bet reizēm kaut kas viņam galvā saķeras un ir jāgaida 5 minūtes vai pat vēl ilgak. Man rekords ir bijis 20 minūtes.

  • Arnoo

    Runtastic – jau gandrīz gadu izmantoju, viens no labākajiem – manā skatījumā

  • Kopš 2016. gada maija izmantojot Endomondo Premium versiju ar treniņu programmu un statistiku. Ar interneta web versiju un skrējienu analīzi webā esmu pilnībā gandarīts. Man ir LG-160 Android telefons. Ar šo telefonu aplikācija samērā bieži karas telefonā, nobrūk skaņa, uzkarās verot vaļā iepriekšējos skrējienus telefonā utt. ķibeles, taču tai pat laikā, kopumā esmu gandarīts ar Endomondo Premium un izjūtu par noderīgu un palīdzošu skiešanā.

  • laura

    es izmantoju Runkeeper

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.