Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Uzdrošinies noskriet. Trešā nedēļa

Vairāk kā četrsimts sešdesmit četrus kilometrus trīs nedēļās ir noskrējuši VSK Noskrien akcijas „Uzdrošinies noskriet” akcijas dalībnieki.  Vai tas ir daudz vai maz, redzēsim 22. maijā, kad viņi visi pārskries pāri finiša līnijai Nordea Rīgas maratona pusmaratona distancē. Aptaujājot pašus akcijas dalībniekus, viņu viedoklis ir pārliecinošs – noskries visi.

Protams, dažiem ir vairāk jāsaņemas un jāskrien ievērojot plānu, jāatrod spēks pēc grūtas darba dienas doties ārā un skriet. Paši akcijas dalībnieki saka, ka visgrūtāk ir tieši šī mazā saņemšanās, lai arī ir jau sajutuši pēcskrējiena baudu – kad ķermenis atbrīvojas, domas noskaidrojas un esi lepns par to, ka esi sevi motivējis un treniņu noskrējis.

Jautājot par to, kurš visātrāk noskries pusmaratonu, es biju domājis no akcijas dalībnieku vidus, bet viens no akcijas dalībniekiem ir ar ļoti labu matemātisku prātu, jo atbildēja, ka tas noteikti būs kāds no Kenijas pārstāvjiem. Es gan gribētu piebilst, vienīgi, ja distancē nedosies Valērijs Žolnerovičs, jo akcijas konstultans pāris nedēļas atpakaļ Lisabonas pusmaratonā ir labojis Latvijas rekordu šajā distancē un nu tas ir 1:04:43. Es ceru, ka nevienu no akcijas dalībniekiem šādi cipari nenobiedēs. Valērijs skriešanā trenējas no bērnības, velta tam visu savu laiku un par viņa treniņu grafiku mēs jau rakstījām.

Akcijai ir izveidota speciāla lapa, kurā visi interesenti var sekot līdzi tam, kā tad trenējas un kā tad iet akcijas dalībniekiem. Pēdējā laikā šī lapa ir viena no populārākām apmeklējuma ziņā visā noskrien.lv portālā. Tā dod ne tikai ieskatu jauno skrējēju treniņos, bet iezīmē favorītus, jo pašreiz visvairāk noskrējusī Laura tiek uzskatīta par galveno favorīti uz vislabāko laiku Nordea Rīgas maratona pusmaratonā starp akcijas dalībniekiem. Laura treniņa plānā pusmaratonam noskrējusi gandrīz 50 kilometrus.

Otra cītīgākā skrējēja ir Katrīna. Viņu arī aicinājām uz interviju.

Gandrīz trīs nedēļas treniņu. Kāda ir sajūta? Pusmaratonu noskriesi?

Noskriešu. Noteikti. Kaut gan tāda pilnīga pārliecība par saviem spēkiem vēl nav radusies. Laikam tādēļ, ka vēl īsti neapzinos, ko nozīmē noskriet 20 kilometrus. Ieraugot treniņu plānā 17 kilometru distanci, rodas jautājums, vai es to varu. Šobrīd droši vien, ka nē, bet, kad 22.maijā nostāšos uz starta līnijas, zinu, ka noskriešu visu distanci – 21 097,5 metrus. Tam ir jāsagatavojas ne vien fiziski, bet arī morāli. Šobrīd daru to, kas manos spēkos, lai sasniegtu šo mērķi.

Ar kādām sportiskām aktivitātēm vēl nodarbojies?

Kalari joga un riteņbraukšana laikam ir tās divas svarīgākās un tuvākās aktivitātes. Ar riteņbraukšanu nodarbojos aptuveni septiņus gadus, un šobrīd bez tās nevaru iedomāties ne pavasari, ne vasaru, ne rudeni un dažkārt pat ne ziemu. Ar kalari jogu sāku nodarboties salīdzinoši nesen. Aptuveni gadu apmeklēju nodarbības.

Kas ir kalari joga?

Kalari Joga – tās ir Hatha jogas nodarbības ar Kalaripajattu elementiem. Vienkāršāk sakot, jogas nodarbības, kurās tiek izmantoti senas vēdiskās kara mākslas elementi. Galvenais uzsvars nodarbībās tiek likts uz muskulatūras nostiprināšanu, ķermeņa koordināciju un uzmanības koncentrācijas attīstīšanu. Nodarbības iekļauj gan spēka, gan izturības treniņus. Kā jau iepriekš minēju, ne vien fiziskā, bet arī morālā sagatavotība ir ļoti nozīmīga. Joga ir ļoti labs veids, lai trenētu gan izturību, gan apziņu, kas palīdzētu morāli izturēt visu pusmaratona distanci.

Treniņos tev jānoskrien 230km. Vai tu zini, kas atrodas tik tālu?

Tik daudz? Nebiju paskatījusies treniņu plāna kopējo distances garumu. Daugavpils, Liepāja? Jebkurā gadījumā tas ir ļoti tālu.

Viens no iemesliem, kāpēc tevi konsultanti iekļāva akcijā, bija tavi nākotnes plāni sakarā ar skriešanu. Pastāstīsi arī citiem?

Nākotnes plāni saistībā ar skriešanu noteikti ietver gan maratonu un tālākā nākotnē triatlonu. Jā, finišēt triatlonā ir mans sapnis kopš aptuveni desmit gadu vecuma. Vēl pavisam nesen man tas likās pavisam nereāli, bet pēdējos gados, arvien aktīvāk sākot nodarboties ar riteņbraukšanu un skriešanu, sapratu, ka tas tomēr ir iespējams. Bet nemēģināšu to visu sasteigt, kā nekā nepieciešama zināma pieredze, lai veiktu garās distances. Man tas viss vēl priekšā. Tādēļ šobrīd mazais mērķis – pusmaratons. Pēc tam arī maratons. Ja ne rudenī, tad nākamgad noteikti. Un tad, kad manā kontā būs vismaz pāris maratoni, nopietnāk sākšu domāt par lielo mērķi –triatlonu.

Vai ir plānā kādas sacensības pēc Nordea Rīgas maratona pusmaratona distances noskriešanas?

Plāni ir. Ne tikai pēc Nordea Rīgas maratona, bet arī pirms. Jau maija sākumā startēšu Stipro skrējienā. Savukārt, ja runājam par skrējieniem pēc pusmaratona, esmu reģistrējusies Nike Riga Run. Papildus tam noteikti vēlos noskriet arī kādu ārvalstu maratonu. Piemēram, Spānijā. Ja ne šogad, tad nākamgad noteikti.

Droši vien interesējies par citiem akcijas dalībniekiem. Vai visi noskries pusmaratonu?

Jā, sekoju līdzi pārējo dalībnieku noskrietajam, aprakstītajām sajūtām un atsauksmēm. Salīdzinu. Noteikti noskries visi. Citādāk nemaz nedrīkst domāt. Domām taču ir liels spēks.

Un kurš būs visātrākais?

Tas, kurš maratona dienā jutīsies gan fiziski, gan morāli gatavs, tas, kurš būs pilnīgi pārliecināts par savu vēlmi un spējām sasniegt finišu. Tas var būt jebkurš no mums.

Kas tev liek skriet?

Nevis liek, bet motivē – vēlme sasniegt mērķi, izdarīt ko tādu, ko līdz šim neesmu spējusi. Vēlos uzzināt, kāda ir sajūta, šķērsojot finiša līniju. Kaut gan šobrīd vēlmi skriet rada kaut vai tas vien, ka ārā ir pavasaris.

„Mans treniņu plāns, manas sajūtas, padomi, pašas piedzīvojumi un pārdomas. Tas viss te – par to, kā mazs, zaļš gurķītis gatavojās pievarēt savu pirmo pusmaratonu.” Tā blogā par gatavošanos pusmaratonām savus lasītājus uzrunā Linda. Viņa, tieši tā pat kā VSK Noskrien akcijas „Uzdrošinies noskriet” dalībnieki, gatavojas savam pirmajam pusmaratonam. Blogā viņa raksta par saviem treniņiem, kā viņa motivē sevi un kas viņai palīdz trenēties.

Kāpēc tu skrien?

Skriešana man vienmēr ir bijusi sirdslieta. Citi skrien, lai nomestu svaru, es skrienu lai uzlādētos ar enerģiju un pozitīvām emocijām. Skriešana man ir kā meditācija.

Vai pirms tam esi piedalījusies citās sacensībās?

Es pamatskolā un vidusskolā skrēju krosus un piedalījos dažādās rajona spartakiādēs vieglatlētika (100m, 400m un 4x100m). Taču pirmās un pagaidām nopietnākās sacensības man ir pagājušā gada Sportlat Vecāķu skrējiens, kurā 10km noskrēju pa 51:04. Tad arī sev nosolījos nākamajā sezonā skriet vairāk un mērķēt augstāk.

Kāpēc tieši pusmaratons?

Jo es pavisam noteikti vēl neesmu gatava pilnajam maratonam. Jau 21km man būs kā izaicinājums, taču 5km vai 10km būtu bijis noteikti par maz, lai es Nordea Rīga maratonu varētu saukt par cīņu pašai ar sevi. Un tas ir tieši tas, kādēļ es gribu skriet – es esmu izaicinājusi sevi uz dueli – trenēties regulāri 4x nedēļā, celties darba dienās 6:00, lai paspētu uz rīta treniņiem un galu galā noskriet garāko distanci, kādu jebkad esmu veikusi. Piemēram, vakar man bija treniņš, noskrēju 15,66km, kas ir visgarākā distance, ko es jebkad esmu līdz šim veikusi, un tās sajūtas ir neaprakstāmas ikreiz, kad pabeidzu treniņu – tā kā mazs salūts vēderā par katru sasniegumu!

Uz kādu laiku tu mērķē pusmaratonā?

Zinu, ka varu iekļauties divās stundās, ja skriešanas laikā nenotiks kaut kas neprognozēts. Taču es mērķēju ieskriet kaut mazliet zem divām stundām.

Lindas bloga adrese – http://lindaskrien.tumblr.com/

 

3 komentāri rakstam Uzdrošinies noskriet. Trešā nedēļa

  • man patīk Tava apņemšanās!
    pēc savas pieredzes varu teikt, ka, lai startētu un finišētu triatlonā, nevajag noskriet maratonu. cita lieta – ja runa ir par lielajām – olimpisko vai, vēl labāk, ironman. bet tiem arī ar maratonu nepietiks, viņi prasa speciālus treniņus. lai izdodas! :)

  • Katrīna Gatere Katrīna

    Daina, paldies! ;)

  • Ervins

    Es paliidzeesu Katriinnai noskriet,

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.