Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Gatavošanās pirmajam maratonam

run2.jpgNākamā nedēļa ir nedēļa, kad visiem kuri grib noskriet Rīgas maratonu būtu jāsāk piedomāt pie tā cik daudz un kā skrien. Noteikti rūdītiem džekiem ir savi plāni, tie jau skrien neskatoties ne uz laika apstākļiem, gaisa temperatūru vai citiem skriešanai nepiemērotiem iemesliem, bet iesācēji var noteikti sekot līdzi šim plānam un pamācībām, lai veiksmīgi finišētu Rīgas maratonā 17. maijā.

Pats galvenais maratona veikšanai ir vēlme. Esmu dzirdējis ka par pusmaratonu saka, ka to varot noskriet jebkurš. Ziniet, tieši tā arī ir. Es to varu, mans draugs to var un pie tam, pēc tam vēl varam pagatavot vakariņas, vai braukt četrsimts kilometrus pie stūres. Pat blogeris Onkulis to var. Arī tu to vari. Tās ir aptuveni divas stundas ar astīti skrienot, tas nav lēni un ātrs skrējējs tik ilgi skries maratonu. Bet tik un tie būs noskrieti vairāk kā divdesmit kilometri. Bet ar maratonu ir savādāk. Jebkurš ārsts teiks, ka maratonu skriet tikai prieka pēc nevajadzētu.

Maratons ir izaicinājums. Varbūt pierādīt sev, ka vari veikt klasisko vieglatlētikas distanci pat tādā vecumā kādā tu esi, kāds varbūt grib pierādīt ka nav tik resns, kā visi tevi redz, vai parādīt ka tu tiešām kaut ko vari. Un ziniet, maratona noskriešana tieši tā arī būs. Ja tu spēj noskriet maratonu, tad tu esi tā vērts. Jebkur.

Esmu saticis cilvēkus kuri ir noskrējuši maratonu tam īpaši negatavojoties, vienkārši noskrējuši un viss. Jā, tikai piebildīšu, ka viņi ir sportisti, varbūt ne vieglatlēti, bet sportisti ar treniņiem gandrīz katru dienu nedēļā. Šis plāns nav domāts viņiem, sagatavošanās arī nav domāta viņiem, jo viņi to dara ikdienā. Skrien, norūda organismu un padara stiprāku sirdi. Kas tev ir jāspēj lai noskrietu? Ievēro šo programmu un tās izstrādātāji garantē ka tu noskriesi. Viņi nedod ne pieci ka to spēsi ātrāk nekā četrās stundās, bet tu būsi noskrējis maratonu.

Otra lieta kas ir svarīga maratona noskriešanai ir apņēmība. Piesakies jau tagad. Tu visiem pateiksi savus nodomus un tev būs kauns ballītēs skaidrot kāpēc tomēr neskriesi, tāpēc iedzersi tikai dažas glāzītes, lai no rīta varētu noskriet tajā rītā paredzēto gabalu. Ja tev nav komanda zem kuras pieteikties, piesakies ar VSK Noskrien komandu. Mēs šeit esam vairāk kā desmit tādi paši skrējēji iesācēji, kas neskoposies ar padomiem, savu pieredzi un pats galvenais atbalstu, gan grūtajos treniņos, gan skrienot tavu dzīves svarīgāko skrējienu. Un nebaidies to pateikt saviem kolēģiem, radiem un kaimiņiem, jo vairāk cilvēku par to uzzinās, jo lielāka varbūtība ka tu svētdienas rītā nevis gulēsi, bet skriesi. Un noskriesi.

Trešā lieta ir treniņi. Protams, maratonu noskriet neko pirms tam nedarot būtu forši, bet ir jādara, jo tādejādi tu šo skrējienu padarīsi gan vieglāku, gan drošāku, gan paveicamu. Trenējoties tu uzzināsi kā tavs organisms uzvedās ilgi skrienot, cik daudz tev vajag ūdeni, kurā brīdī tev ir sevi jāmotivē. Trenējoties tu ieklausīsies savā ķermenī, redzēsi vājās vietas, palīdzēsi sirdij pielāgoties un uzzināsi savu vēlamo ātrumu un iespējas. Trenējoties tu būsi noskrējis vairāk kā sešus simtus kilometrus, tu zināsi kā ģērbties, kādi apavi tev piemērotākie un kāpēc uz krūtīm ir jālīmē plāksteri. Grūti mācībās, viegli kaujā.

Es savam pirmajam maratonam gatavošos pēc šī plāna, vēl daži VSK Noskrien biedri to pašu darīs un mēs varēsim viens otru atbalstīt. Seko līdzi, jo te tiks pastāstīts par dažādām niansēm gatavošanās procesā, par svarīgām lietām skriešanā un galvenais, palīdzēs tev noskriet maratonu. Un tas tev kļūs par dzīves veidu, tu savu ikdienu nespēsi iedomāties bez rīta vai vakara skrējiena, tu piedalīsies dažādās sacensībās un iegūsi jaunus draugus, tu gribēsi piedalīties vēl kādā maratonā – Valmierā, Berlīnē, Londonā vai pat Ņujorkā.

Un vienalga cik tev gadu, vienalga cik tu sver, vai arī cik ļoti tu sporto. Maratons nav vienīgais ko tu vari darīt un kam gatavoties. Varbūt tev pirmajā reizē pietiks ar pusmaratonu, par kura gatavošanās plānu stāstīšu nākamajā nedēļā, vai arī pat tikai piecus kilometrus, bet zini, tās sajūtas, tur startā atrodoties liek justies tev vareni. Un tad kad tu šķērso finiša līniju, tev liekas ka tu esi paveicos ko lielu. Jā, to izdara tūkstošiem, bet pats galvenais ir tas ka tu to izdari sev. Skriešana noteikti tev nāks par labu.

197 komentāri rakstam Gatavošanās pirmajam maratonam

 • Labprāt sēkošu! :)

 • Kaspars

  Skriešu pusmaratonu, bet nū kāda tur gatavošanās, vismaz manā rajonā visi parki ledaini, ziemas sākumā varbūt vēl kaisīja, bet tagad vispār nekaisa, laikam nauda beigusies :( bail skriet, jo jau ejot var viegli nožauties, kur nu vēl skrienot gūt kādu sāpīgu savainojumu un nevarēs skriet vispār.

 • Krishjohn

  Es arī skriešu 17. maijā Rīgā savu pirmo maratonu. Mazais Krišs ar jums!

 • mošķis

  Lai visiem, kas nolēmuši Rīgas maratonu nobliezt, veicās treniņos – pacietību, izturību, labu veselību un vēlreiz pacietību un laba laika vēlējumus treniņos! :)

  Pats esmu nolēmis tikai pusīti kopīgi ar Laumucīc, Marčiks, Kasparu, laikam arī Indra un vēl dažiem nezināmiem simtiem vai tūkstošiem – piedodiet, visus nezinu, vai atmiņa viļ – vecums nenākot viens:)

  Signi, kā tur ar to kalendāru? :)

 • sm72

  Signi, Tu ar šo rakstu esi pārspējis amīšu scenāristus, jo viņiem , lai mani saraudinātu ir vēl nepieciešama sirdsplosoša mūzika:) Bet ja nopietni, tad nekrāsosim tās krāsas tik melnas kā īstenībā tās ir. Mūsu tempā, t.i. ap 4 stundām problemātiskās vietas ir ap kādu 33-35 km. Tādēļ ieteiktu ielikt kabatā ogļhidrātu želeju un guaranas ampulu. No savas pieredzes varu teikt, ka vienu iepakojumu ogļhidrātu želejas vajadzētu izēst ik pēc 40-45 minūtēm skrējiena, citādi varētu sākties ogļhidrātu “lomkas”. Bet guaranas “šļuku” vajadzētu “iešaut” tad, kad sāk nākt virsū “besis”:) Minētos produktus jautājiet: http://www.vp.lv/. Par to skriešanu ledus laikā, domāju, ka pa skādi nenāks skriešanas trenažieri. Pirmo savu maratonu noskrēju gatavojoties faktiski tikai uz skriešanas trenažiera. Piemēram laba zāle un pretīmnākošs personāls ir “Veselības fabrikā”. Reklamēju to tādēļ, lai viņi mana klienta uzdevumā nebūtu jāmet ārā no telpām par nomas maksas nemaksāšanu :D

 • mošķis

  sm72, visas tās lietas, kas ir želejas, vitamīni un citi labumi ir neslikti, bet 33-35 kilometros tas neglābs, ja nebūsi kilometrāžu daudz maz solīdu noskrējis.

 • mošķis

  Ja nav citas iespējas, tipa tiešām ir galīgi slikti ceļi … tad var izmantot arī skrējēju celiņus, bet līdz brīdim, kamēr normalizējas laika apstākļi, tālāk nav pat 2 domu – marš laukā, neatkarīgi no laika apstākļiem.

 • sm72

  Nu nav tik traki Mošķi. Ja kādreiz esi trenējies uz “gandrīz vairs nevaru”, tad šī sajūta ir zināma un viegli pārvarāma:)

 • mošķis

  sm72, es atceros Tavas izjūtas pēc Valmieras …. tas bija “kaut kas”, no tās sērijas, kad trūkst kilometru un problēmas ar “kalnu” pārvarēšanu – tici man, es biki pieredzējis esmu un zinu ko saku. Vari pajautāt kādam, kas to lietu dara ne uz pirmo desmitu maratonu. Man tādu ir 4.

 • mošķis

  Man pat Berlīnē bija tā pati “lomka”, lai gan trase ideāli līdzena – jo satraumējos kaut kur jūlijā un uz 10 dienām biju izsists – tik vien kā masiere palīdzēja un varēju atgriezties ierindā – savus kilometrus neizskrēju, jo gribot-negribot jāatgriežas savā kalendārā par dažām nedēļām atpakaļ, kas nozīmē – reāli esi izsists uz mēnesi.

  Līdz galam, protams tiku, bet savas problēmas gan bija. Tagad saprotu, ka lielākais mīnuss bija tas, ka pa ziemu biju maz skrējis (gandrīz nemaz – uz trenažiera un tāpat pavisam maz) un pēc ilga pārtraukuma šādi startēt nav nopietni.

  Tāpēc ieteiktu visiem: ja esi pēc ilga pārtraukuma, vai vispār pirmo maratonu, trenēties vismaz 1-1.5 gadu bez pārtraukuma. Iesākumam tikt galā ar pusmaratonu un tad sākt trenēties uz maratonu. Jo lielāka bāze, jo lielākas šances uz labāku rezultātu.

 • Aivars

  Labdien, visiem!
  Mazais Krišs mani sorīt gandrīz nobeidza!:)Skrējām šorīt kopā, sākumā viņš mani iepazīstināja ar savu ikdienas maršrutu, tad pa Rīgas apvadceļu aizļepatojām līdz manājam – Daugavmalā. Kaut kur ap 15-to km, kad uz dambja apgriezāmies pret vēju, tā likās, ka nu ir viss – spēka man vairs nav nemaz, bet Mazais Krišs svaigs kā gurķītis lec tik uz priekšu kā zaķis pāri visām peļķēm un priecājas par spirgto un atsvaidzinošo brīzīti!:) Trīs dienas pēc kārtas viņš jau esot pa 17km novicojis un kas zin, šomēnes visus 400 pieveikšot!:)
  Tīri straujš, protams, manā skatījumā, mums tas skrējiens šodien sanāca. Noskrējām 18,61km ar 5:39 min/km, Mazais Krišs līdz savām mājām droši vien vēl par vienu kilometru vairāk. Ņemot vērā to, ka vietām bija pliks ledus un nācās ļoti uzmanīgi šļūkāt un šad tad palekt ceļa malā, bēgot no mašīnām, tad kopumā janvārim priekš manis temps bija o.k.! Pārrēķinot uz pusmaratonu pa šādu segumu un ar manu niecīgo treniņu kilometrāžu, tas būtu sanācis gandrīz 2 stundās. Esmu apmierināts, bet es tik nezinu – ja Mazais Krišs tā turpinās visas atlikušās 16 nedēļas, tad viņš savā debijas maratonā varēs ar melnajiem etiopiešiem par godalgotajām vietām sacensties!:)
  Paldies, Mazais Krišs, tas bija ļoti jauki!
  Arī visiem pārējiem es novēlu izturību, pacietību un daudz pozitīvu emociju gatavojoties jaunajai izaicinājumu pilnajai sezonai!

 • sm72

  Drīz varēsim Mazo Krišu notirgot kādam Kenijas klubam, lai rāda klasi:) Baigie malači Jūs tur Salaspilī. Vai nav kāds Jelgavnieks, kurš gatavs pie labākiem laika apstākļiem īsināt garos kilometrus?

 • sm72

  Mošķi, es nopirku sev kedas ebay aisic ds trainer. Bet nav īkšķa tiesu par lielu, bet gan kādu rādītājpirkstu pa lielu. Domā būs maratonā problēmas?

 • sm72

  Tām taču nedaudz vēl jāpastiepjas ne?

 • sm72

  Ja man kāja ir 42,5, tad tām ir 44,5

 • Aivars

  Es, sm72, domāju, ka Mazais Krišs ir vēl labāks, viņu ne tikai kaut kādi afrikāņi, bet arī Santa Monica gribētu!:)
  Ja nu kādam Jelgavniekam ienāktu prātā kādreiz Salaspilī garajos kilometros patrenēties, tad viņam, saprotams, būtu vispirms jāsaņem Mazā Kriša piekrišana…:)

 • mošķis

  sm72, saki, ka rādītājpirksta platuma tiesas tikai lielākas botas?! Varbūt arī pietiks, lai gan grūti pateikt – izmēģini uz kādu garāku distanci 16-20 km un tad jau redzēsi – tikai skrieni dienas otrajā pusē, kad kāja garāka no staigāšanas …

 • Krishjohn

  Sveikinji!
  Ākstu bars =) Es tak savējais. Kāds tur etiopiešu konkurents.
  Aivar, man tiešām patika kopā skriet un labprāt jau tuvākajā laikā atkal saskrietu. Vienīgi, ja skriesiem vairāk par 20, tad jāņem šķidrums līdz, jo mājas pēc šī rīta skrējiena izdzēru 1l kefīra paku, 1/2 pudeli minerālūdeni un 2 kafijas tases. Tad tik jutos veldzējis slāpes..
  Em, šodien biju aizbraucis uz to sporta veikalu, ko ieteica Pikols (Mošķis tur toreiz jaku dabūja) un tur jaunais pievedums gaidīja. Tiku pie jaunas sporta jaciņas. Šoreiz tur bija arī garās sporta bikses skrējējiem. Ja, Aivar, interesē, tad dod ziņu. Sameklēšu adresi.

 • mošķis

  Laimīgie salaspilieši, ka man kāds partneris treniņos būtu uz tik garu distanci :) uz īsāku distanci vietējie vieglatlēti atrastos, bet uz tik garu savam tempam naf :(

  Krishjohn – ar to dzeršanu esot labāk lietot pēc dušas :) Un tikai pēc tam tējas, ūdens, kafijas, vai vēl kas :)

  Vai nopirki līdzīgu vējjaku kā es? Kādas bikses bija?

 • mošķis

  Krishjohn, a pa kādām naudām tās bikses? cik viņas siltas?

 • Krishjohn

  Mošķi, tev ir virsjaka, bet es nopirku jaciņu. Manējā domāta maigākiem laika apstākļiem.
  Bikses speciāli skriešanai, līdzīgas kā man tās apspīlētās, ar kurām Ozolniekos skrēju.

 • Krishjohn

  Par siltumu nemācešu teikt, jo neiemēģināju, bet maksāja 7 – 8 ls. Godīgi sakot tur bija pat 2 veidu, otras bija plānākas.

 • Aivars

  Krishjohn, kur ir tas veikals? Es šodien labrāt iegādātos gan tās biksas gan jakas! Tad, varbūt, varētu Tev skrienot līdzi turēt…:)

 • Krishjohn

  Tu jau tā pat varēji turēt līdz!
  Par veikaliem: Pikols toreiz parādīja 2us:
  Mazāks (tieši tajā vakar nopirku to jaku):”100 idejas tev un tavai mājai” Rīga, Stabu 27.
  Lielāks: Rīga, brīvības 91.

  Em, ja vajadzīgs gids, tad uzzvani. Varu tevi Šodien izvadāt pa tiem Rīgas veikaliem, ja vēlies. Pilnīgi nekādas grūtības tas nesagādās.

 • sm72

  Pamēģinānu šodien savas jaunā kedas- Asics Gel DS Trainer 13 uz trenažiera, liekas baigi skrejīgās uz 20 km:)

 • Aivars

  Vai tad, sm72, lai skrietu uz trenažiera ir vajadzīgas kedas?

 • sm72

  Vai kāds ir mēģinājis ar rītačībām pa trenažieri?:D

 • mošķis

  sm72, izmēģini pa asfaltu, trenažieris neko vēl nenozīmē

 • mošķis

  sm72, varan sarunāt Liepājā, te pa parku nekādu problēmu nava

 • sm72

  Uz Liepāju braukšu kopā ar sieviņu 14.februārī uz teātri “Viss par sievietēm”:) Caur booking.com pasūtīju pat viesnīcu:)

 • mošķis

  sm72, nu tad dod kādu ziņu :)

 • sm72

  Varbūt ka viesnīcā būs trenažieris:D

 • mošķis

  pirms pasūtīji viesnīcu varēji tak to noskaidrot :D

 • sm72

  Prominādē laikam ir otra mana vājība- gleznas, nevis trenažieri:)

 • mošķis

  jā, esmu par galeriju dzirdējis …..

 • laumiic(:

  nezinu kā jūs, bet es vēl pa šo ledu negribu slidināties. man pagaidām pietiek ar skrējienu līdz autobusam :)

  ja interesē, tad tas vaikaliņš ir arī ķengaragā tieši pretī dolei.

 • mošķis

  laumīc, vai uz slidām neesi mēģinājusi? :) jokoju protams :) Kā ar slēpēm, sanāca ar? :)

  Hallllooooo, Ventspils, neko neesam dzirdējuši par ziemu Ziemeļkurzemē :)) Arī tālie Austrumi – Valka, Valmiera klusē :( ….. mostaties un uzrakstiet kaut ko par savām aktivitātēm!!! :)) Mums kāds no Latgales nav? Ar ko zilo ezeru zeme apdalīta? :)

 • laumiic(:

  ar slidām paldies nē. ja rosība un sabiedriskais transports ļaus, tad līdz martam vēl gana psapēšu :)

 • mošķis

  Laumīc, bet nu tad apsolies skriet 17.maijā 1/2maratonu kopā ar mani? :)

 • laumiic(:

  apsolīt neko nevaru, jo man ir ilgadējs talants maija sākumā slimot

 • mošķis

  Laumīc, zinu, tāpēc lien laukā un meklē labākus neceļus, lai to slimību perēkli varētu iznīdēt :) Pie viena varu norezervēt Piejūras parku, tur kājas tiešām neslīd – pat peļķes ir visai pamaz :)

 • edGars

  mošķi pavisam noteikti kādu reizi sastādīšu kompāniju tev. Es arī no Liepājas. Par tempa un distances saskaņu tad jau redzēsim. Pagaidām tikai pats sākums man sezonai, no pagājušā gada (pirmā skriešanas gada) diviem pusmaratoniem tomēr ceļi nogura, bet nu jau būs atkopušies, vismaz uz to pusi iet.

 • edGars

  Bet par rakstu “Jebkurš ārsts teiks, ka maratonu skriet tikai prieka pēc nevajadzētu.” Tā kā tieši prieka pēc domāju skriet, tad arī šogad manā plānā vēl ir pusmaratoni. Bet tas nenozīmē, ka grasos tos skriet lēni.

 • mošķis

  edGars, un Tu visu laiku klusēji :D Lai gan reāli es Tev pagājušo gadu konkurents nebiju un nezinu, kāds es būšu arī šogad – vecums nenāk viens, bet apņēmība ir :))

  Ir dažu maratona speciālistu, gargabalu treneru atziņas, kamēr vari progresēt citās distancēs, kas pakārtotas maratonam – 5km, 10 km, 1/2maratons un vecums ir zem 23, uz maratonu labāk neiet :) Tas, protams, ir individuāli :) Cik Tev gadu? :) Liekas, zem tiem pašiem 23 būs? :)

  Par to prieku arī es saku, var skriet maratonu prieka pēc un lēni, bet sagatavošanās prieks ir jāizbauda jebkurā gadījumā :)

  p.s pa kuru rajonu dzīvojies un kur trenējies?

 • Mošķi, tu man reiz stāstīji, ka basketbola, futbola treniņu var rakstīt plānā, jo izskatās ka tomēr man tā būs jādara, un vismaz divas reizes nedēļā skriešus pavadīšu tā. Kā tur tas notiek, cik daudz man jāraksta, ja treniņš ir ap divām stundām un aktīva skraidīšana ir pusotru, lēns neesmum visu laiku gandrīz skrienu. Dod padomu, varbūt vēl kādam ir kas iesakāms šajā sakarā?

 • edGars

  Esmu jau vecāks. Man 27. Bet ir tā, ka iepaticies man ir tieši pusmaratons un pat ja es tēmēju uz maratonu, domāju pilnīgi pieļaujams ir 2. treniņu gadā to vēl neskriet. Esmu Ezerkrastā 2, skrienu gan te gan laukos, lauki man aiz lidostas bik.
  Tādā gadījumā pavisam droši būsi līdzskrējējs, jo esmu apņēmības pilns šī gada pirmos 2 mēnešus sākt ievērojot aerobo zonu (man tas līdz 159 sitieniem minūtē). Līdz ar to temps arī lēnāks.

 • edGars

  stc Signi, tev lapas pulkstenis steidzas, akurāt pa stundu.

 • mošķis

  Hmmmz … par tiem attālumiem pat grūti pateikt – varbūt vari paņemt palīgā kādu footpad … vai kā viņu tur sauca. Futenei jau Tev pašam ir skaidrs, mērīji jau. 1.5 stundā, kā minimums būs kādi kilometri 9-10 – varbūt mazāk, bet uz visiem 8 velk. Tur kāds Nike+ noderēs, tam laikam bija uz soļiem balstīts. Uzliec uz roku un kaut ko pa virsu, lai nedabūni trūkties. Tas laikam nav atļaut basī.

 • Man jau arī tā likās, bet skatījos servera laiku un tas bija pareizs, bet atradu kļūdu. Paldies.

 • Treniņā varētu izmēģināt, bet neesmu vēl riktīgi piekalibrējis. Man uz skrejceliņa rādīja noskrietus 9km, bet footpad rādija tikai 8km. Jātiek uz kādu manēžu un jānokalibrē.

 • KOMENTĀRI DRUSKU JAUKSIES, JO PĀRLIKU STUNDU UZ ATPAKAĻ WEB LAPAS LAIKU

 • mošķis

  edGars, nu skaidrs, es jau biju paspējis Tevi atrast sarakstos, priekš Kuldīgas visai pieklājīgs rezultāts bija.

  Uz kādu ātrumu mērķē treniņos (min/km) ? Pulss tas ir viens, bet ātrums ar svarīgs :) Pa jūrmalu ar skraidi?

 • edGars

  mošķi: temps septembrī, kad arī skrēju ar tādu aprēķinu bija drusku ap sešām minūtēm/km. Manuprāt tas nepavisam nav ātrs.

 • Edgar, tas arī ir mans ātrums. 6 minūtes uz kilometru aptuveni.

 • mošķis

  Signi, varbūt vari biki pārkārtot tos rakstus, secībā, lai gan, ja esmu parakstījies, nav lielu problēmu :)

  edGars, ātrums ir normāls :) es pēdējā laikā aptuveni uz tādu esmu pārgājis treniņos :) pamazām aug – tā jau ir pēc lielāka pārtraukuma :)) Pa jūrmalu arī skraidi?

 • edGars

  Tikai pa jūrmalu. Kurā galā dzīvo tu?

 • mošķis

  Es pie parka – Jūrmalas ielas rajonā.

 • Aivars

  Nu re, mošķi, ne tikai Salaspiliešiem ir kompānija garākiem skrejamgabaliņiem, bet arī Liepājā pamazām kompanjoni uzrodas!:) Es, mošķi, ceru, ka Tu ar saviem pārspriedumiem par maratona nepiemērotību līdz 23 gadu vecumam manu novadnieku mazo Krišjāni no maratona neaizbaidīsi…:) Tu taču mums esi ļoti liela autoritāte!

 • Aivars

  Ak, jā. Biju bodē pēc jakas un biksēm skriešanai Gaiļezera ielā 8. Bija “L” izmēri, bet man nepieciešamie “XL” vairs ne. Tādu neesot vairs arī ne Brīvības ne Stabu ielas veikalos. Drīz atkal kaut ko atvedīšot. Tā kā es nezaudēju cerību un ik pa laikam zvanīšu uz veikalu, preces kodus pierakstīju. Gaiļezera ielā ir ērta piebraukšana un parkošanās pie paša veikala, ne tā, kā Brīvības vai Stabu ielā. Pārdevēja arī mīļa un jauka, jo neatteicās apzvanīt abus pārējos šis firmas veikalus, palīdzēja uzmērīt, parādīja kur par šauru un kur spiedīs un berzīs…:))

 • mošķis

  nu paldies, paldies, kāda es te vēl autoritāte :P … Krišjānis jau tāpat grib savu maratonu nolauzt :)) To par to nepiemērotību vai agrumu pati Prokopčuka saka, un vēl esmu lasījis no viena krievu foruma – Krievijas rekordista un mediķa pēc izglītības, Leonīda Švecova atziņas par vecumu

  Vispār ļoti daudz info, personīgi no viņa, par maratonu un ne tikai. Ja krievu valoda nav šķērslis, variet palasīties.
  .

  Es jau pats biju “gudrs” – pirmo maratonu kaut kādos 16 gados un 6 mēnešos nogriezu. Pats domāju, ka stipri par agru. Bet ja organisms ir trenēts … un griba ir …

 • Krishjohn

  Aivar, es par 23 gadiem neko neesmu dzirdējis, taka vari neraizēties.
  Pašas drēbes pēc skata un materiāla patika?

 • sm72

  Aivar, vai tā mīļā un jaukā pārdevēja palīdz tikai uzmērīt, vai arī nomērīt pēc tam ar:D Pastāsties nezinātājām, kas Jums tās par skriešanas brīnumjakām, ko Jūs tur ar uguntiņu acīs meklējiet komā ar mīļām un jaukām pārdevējām:)

 • Kurā vietā Gaiļezera ielā ir tāds veikals un ko Jūs tur pērkat? Es tur blakus dzīvoju, sasodīts.

 • laumiic(:

  signi, gaiļezerā – atrodi superneto un gerkenu atradīši arī šo veikalu :)

 • Aivars

  Gaiļezera ielā 8, ielas kreisajā pusē skatoties no Gaiļezera slimnīcas galvenās ieejas, ir tirdzniecības komplekss ar ērtu autostāvvietu. Tā otrajā stāvā pa labi ir paliels un kluss veikals ar nosaukumu “100 lietas…”, kuru te puiši ir iepriekš jau minējuši.
  Tur ir jauka pārdevēja, kura, manuprāt sm72 neatteiks neko – palīdzēs gan uzmērīt, gan arī nomērīt pēc tam ar:D Tās ir labas un samērā lētas vācu jaciņas un biksiņas speciāli skriešanai, kas maksājot vismaz uz pusi lētāk nekā 100% sports un tamlīdzīgos veikalos…

 • mošķis

  Starp citu – apsveicu Signi un visus Rīgas maratona tīkotājus ar maratona sagatavošanās plāna pirmo treniņu:) Katram jau plāns varētu būt savs, bet 16 nedēļu 1. diena bija vakar – 26.01.2009 :)

 • sm72

  Vai ar vārdiem vācu, Aivar, tu saproti Adidas?

 • Kampars

  Pieņemiet vēl vienu bizotāju bariņā. Redzot te publicētās fotogrāfijas, konstatēju jau redzētas sejas. Ar Mošķi ne reizi vien esam bizojuši pretim viens otram Liepājas pludmalē.

 • laumiic(:

  sm72 – preces no Vācijas, nevis vācu – Adidas. varu tik piebalsot labas preces :)

 • Jā, Kampars ir jaunākais VSK Noskrien biedrs un ar iespaidīgu stāžu.

 • mošķis

  Kampars, labais, vai tik neesi no tiem, kas bizo tā ka pēdas vien var pamanīt?! :) Tas jau sāk palikt interesantāk …

  Signi, cik tad mēs tā reāli esam klubiņā?!:)

 • Kampars

  Esmu gan skrējis diezgan ilgi, bet bez laika kontroles, kā arī bez loģiska noslēguma – sacensībām. Pirmās sacensības – nolēmu piedalīties pagājušā gada Rīgas maratonā. Kopš tā laika esmu gatavs mēra robežās piedalīties jebkuros garo gabalu skrējienos. Kā arī patreiz treniņu process vairāk tiek tēmēts rezultāta sasniegšanai. Mērķis augsts – 1 martā gribētu izskriet maratonu zem 3h

 • mošķis

  Nu ja saki, ka zem 3 stundām, tad tas ir pavisam nopietni, es šogad zem 4 stundām nez vai izskriešu. Kurā vietā maratonu skriesi?

 • Kampars

  Spānijā, Barselonā. 2janvārī ienāca galvā spontāna doma braukt. Piereģistrējos, pasūtīju biļetes. Tagad jūtu, ka labi satrenēties gan nepagūšu. Bet atpakaļceļa vairs nav. Vajadzētu vismaz šā mēneša laikā nomest kādus 4-5 kilogramus, jo jūtu, ka vēders traucē.

 • mošķis

  Mdam …. es pagājušogad gribēju to maratonu nolauzt – tikai visas studijas un citi nedarbi neļāva, kā arī citas problēmas uzvēlās …. tā kā atsāku tik jūlijā trenēties ….

 • Kampars

  Skatos, ka februārī 07.02 un 21.02 tiek rīkoti LSC “Veselības skrējieni”, Grīziņkalnā. Tikai nav saprotams, cik gara distance ir jāskrien. Varbūt ir vērts aizbraukt?

 • mošķis

  Domāju, ka ir vērts, Pikols jau vienu reizi bija. Par tiem kilometriem neatceros. Ceru, ka nebūs vismaz ledus.

 • Kampars

  Jā, ja laika apstākļi būs normāli, varētu aizbraukt. Jo nekādi citi skriešanas pasākumi Latvijā līdz pavasarim laikam netiek rīkoti.

 • Kampars

  Nu ko, darbadienas beigas. Pietiek sēdēt, jāiet skriet! Izskatās ka laukā laika apstākļi tikpat kā ideāli janvārim.

 • laumiic(:

  nu ja paskatās pie rezultātiem tad pēdēja pasākumā grīziņkalnā – 24.01 bija šadas distances: 3.6, 7.2 un 10.8km :)

 • mošķis

  biju jau paskriet, tiesa pavisam īsu gabalu. Kampar, pa asfaltu februāri netaisies līst laukā? tā kā būtu laiks pirms maratona.

  Laumīc, paldies, 10.8 km tā būtu ļoti laba distance, lai tik kājas neslīdētu :)

 • edGars

  mošķi, iedosi kādas savas koordinātes. Man vnk slinkums meklēt iepriekšējos rakstos. Patreiz vēl neesmu sastādījis skriešanas plānu, bet gan jau izdomāsim, kad un kādus kopējos skrējienus taisīt. Cik vidēji nedēļa skrien, grasies skriet? esmu skypā gars81

 • pikols

  Grīziņkalnā bija 5 apļi pa 1200m tā kā 6 km bet starp konkurentiem ir arī daži nopietni kas maratonu skrien zem 3h, šie skrēfieni tiek uztverti kā komunicēšanās un arī atruma treniņi ja ir slinkums pašam skriet savus ātrumtreniņus, tur daži veči savāc gadā 78 mačus un iztiek bez treniņiem, tas nu tā.

 • Aivars

  Nu re, mošķi, vēl pāris dienas atpakaļ Tu sūrojies, ka Tev, atšķirībā no mums, Salaspiliešiem, nav kompānijas garākiem treniņiem. Nu Tev jau ir ne tikai edGars, bet arī reaktīvais Kampars, kuram plāni maratona distancē ir vēl ambiciozāki nekā mazajam Krišjānim, kuru sm72 gandrīz jau pārdeva kādam etiopiešu skrējēju klubam…:)
  Un es, mošķi, esmu ar mieru pat saderēt, ka tas vēl nav viss – ir Liepājā vēl ļepatotāji, kas Tev sastādīs kompāniju.
  Bet tas, ka Signis mājo Gaiļezera rajonā, varētu būt labs iemesls, lai mēs ar mazo Krišjāni kādu dienu papētītu maršrutu tajā virzienā! Cik tad tur tālu no Salaspils līdz Rīgai?:)

 • mošķis

  Aivars, i nerunā, tik tie liepājnieki visu laiku tādi paklusi un kaut kur noklīduši bija, nu kā jau kurzemnieki … es kaut kāds ne šāds ne tāds gadījies :)

  Krišjāni jau mēs vēl varam nopārdot, būs kaut kāda naudiņa klubam, par ko mačus sponsorēt :)) Varam padomāt par Kamparu, vai viņš nebūtu dārgāks :)

  Ar edGaru jau mēs vēl varētu paskriet, bet kā ar Kamparu, šis, cik esmu manījis, ļepato stipri raitākā solītī :)

  Šobrīd gribas to Kampara ideju par skrējienu apkārt Grīziņkalnam īstenot kluba līmenī – cik tad var sēdēt uz vietas :) Priekš manis 10,8km būtu tieši labs ātrumtreniņš :) Pārējiem, kam tik lielas ir par traku, ar atrastos pa spēkam :)

 • Kampars

  Tad jau tik jābrauc uz to Gaiziņkalnu. Kaut vai treniņnolūkos, par skādi nenāks.
  Mošķi – es lielākoties janvarī skrienu pa asfaltu – caur parku – pa Dzintara ielu – DR mikrorajons – ārpus pilsētas – un atpakaļ. Pa pludmali kādas dažas reizes tik skrēju.
  Aivars – mani noteikti drīkst pārdot etiopiešiem, ja tik kas no tā atlektu. Citādi tu cilvēks nevari pat normālu treniņkomplektu atļauties.

 • Kampars

  Tfu, sajaucu. Nevis Gaiziņkalnu, bet gan Grīziņkalnu.

 • mošķis

  Hmmz …. nu kaut kur esam saskrējušies …. es jau pa to pašu parku vien ņemos :) Kamēr nebija ledus, skrēju pa piezkāpu taciņu … Kādā krāsā ir treniņtērps? :)

  Signi, varbūt ir vērts jaunu rakstu par to pasākumu ielikt Blogā?

 • Aivars

  Es ar te pirms pāris stundām kalendārā Grīziņkalnu 7.februārī ierakstīju. Pamaz jau tie 10km ir lai kaut kur speciāli brauktu, tos tepat Salaspilī varu svaigā gaisā noļepatot, bet jāpaskatās, kad nāks tuvāk – kāds laiks un kompānija izveidosies… Varbūt mans novadnieks – Mazais Krišs arī ko sadomās…

 • Kampars

  Melns ar zaļu, citreiz dzeltens.
  Bet neskrienu konkrētās stundās, skrienu kad esmu noskaņojies. Cenšos no 2reizes – no rīta un vakarā.

 • mošķis

  Aivar, mačus nevar jaukt ar vienkāršiem treniņiem – tas būs kā intervāltreniņš kaut vai – skrieni tādā tempā kā nepieciešams, ļoti daudzi tā dara un emocijas ir pavisam citas :) + kluba sanāksme Rīgā :))

  Kampar, nu ja dzeltens … tad viss skaidrs, šo zaķi sajaukt nevar :D Līdz 2 reizēm man vēl tālu :)

 • Aivars

  Zinu jau zinu, mošķi – gan temps gan emocijas mačos ir pavisam citādas.

 • mošķis

  Aivar, ja Tu zinātu kāds man ātrums parādījās pēc Ozolniekiem :) … es knapi 6 min./km varēju izspiest pirms tam treniņos … nu labi trase bija daudz vieglāka, nekā esmu pieradis Liepājā + uz ātrumu jau neko nespēju dabūt, bet tur citi stimuli un partneri :)

 • Kur ir vairāk info par to Grīziņkalnu, varētu jau kaut ko uzrakstīt, lai puikas un meitenes savācās.

 • sm72

  Ideāli, ka 7.februārī varētu paskriet kopā, tikai problēma, ka pēc gatavošanās plāna Romas maratonam man ir jānoskrien 27.km :( Nebūs tur vismaz usmaratona distances? Varbūt kāds pēc 10 km ir gatavs sastādīt kompāniju uz 27 km?

 • mošķis

  http://www.marathon.lv/forums/viewthread.php?thread_id=7

  Signi, te ir visa informācija par pasākumiem Grīziņkalnā, ar visiem kontaktiem un datumiem. Aplis 2 km – skrienam apļus, cik gribam līdz 12km ieskaitot

 • Krishjohn

  Esmu gatavs 7. febr. pievienoties iezīmēt Grīziņkalnu…

 • Kampars

  Es arī esmu braucējs, ja vien laika apstākļi nekļūst galīgi nepiemērojami bizošanai.

 • mošķis

  Kampars, ar ko ir doma braukt? vai kāds savs transports?

 • Kampars

  Jā, ir savs autiņš. Ja kas, varu paķert līdzi, jo braukšu viens.

 • mošķis

  ļoti jauki, mans epasts: liepajnieks(at)gmail.com – dod kādu ziņu un tad jau sazināsimies tālāk

 • Aivars

  Mošķi, es jau labi zinu, ka Tev ātrums parādās skrienot kopā ar meitenēm vai pakaļ meitenēm.:) Tā tas bija arī Ozolniekos, un ātrums bija lielāks ne jau tāpēc, ka trase bija daudz vieglāka, nekā Tu esi pieradis Liepājā. Tev ātruman ir tiešām vajadzīgi citi stimuli un partneri! :))) Vai tad nu tā būs, ka visā Grīziņkalnā neatradīsies neviena Tava tempa paātrinātāja?:)

 • Aivars

  Mošķi, starp citu – man ir ienākušas ziņas, ka Tu jau otro dienu ar makšķeri rokās stāvot pie Liepājas kanāla…:)

 • mošķis

  Aivar, es pat nezinu no kuras puses lai tai makšķerei ķeras klāt, kur nu vēl kādu “žuvi” vilkt ārā :) Nav man tāda hobija :) No sēdošiem varu piedāvāt tikai šahu pabīdīt :))

 • mošķis

  Aivars, kas to lai zin, par to Grīziņkalnu, ka neaizskrienu vēl kādos neceļos :P Bet nu, viss var būt, var būt :)

 • IlzeZee

  Ļoooooti tiek gaidīti ieteikumi/treniņu plāns pusmaratona distancei….

 • kristine

  sm72 – ja vajag skrienamo kompāniju Jelgavā, tad tik dod ziņu :)

 • Aivars

  Nu re, sm72, tagad Tevi mums ar Mazo Krišu ciemos vairs nesagaidīt…:(

 • Aivar, kālab uzreiz tik pesimistiski? Gan jau ka sagaidīsiet ne tikai sm72, bet arī citus skrējējus ;)

 • Aivars

  Es, mošķi, joprojām nevaru sastādīt pat savas pirmās nedēļas treniņplānu, jo nespēju nekādi konvertēt ātrumu “Run 4 miles at 7:26 pace” sev saprotamās mērvienībās. Pikola doto konvertētāju (opera) it kā instalēju, bet nevaru izkost. Savukārt Laumīc dotajam ir tikai ātruma pārvēršana no km/h uz jūdzēm/h un otrādi, bet “pace” nav…:(
  Varbūt Tu zini ko vēl var mēģināt? Kā Tu tiec pie sev saprotama treniņplāna?

 • sm72

  Liels prieks Kristīn, ka Jelgavā vēl kāds atkarīgais ir atradies. Pagaidām, kamēr ledus ielās, es skrienu mājās un Fitlandā uz trenažiera, bet izskatās, ka sākot ar 7.februāri varētu atklāt svaigā gaisa skrējienu. Kur tu Kristīn bāzējies, resp. no kurienes sāc skrējienu?

 • sm72

  Staro citu no 01.02.2009. es ar paziņām sāku ikgadējās tievēšanas līgumsaistības. Vai neviens nevēlas nomest kādus 7 kg.?

 • Kampars

  Es labrāt, lai uzlabotu rezultātus skriešanā, nomestu kādus kilogramus. Bet kapēc tieši 7kg?

 • sm72

  Tāpēc, lai daudz maz visiem būtu vienādi mērķi. Respektīvi. Lai nebūtu tā, ka kāds vēlas piedalīties līgumsaistībās ar 2-3 kg nomežanu. Jo motivācija ir līgumsods. Ja kāds noteiktajā dienā nav nometis vismaz kādus 7 kg., maksā līgumsodu, kuru sadala pārējie līgumsaistību dalībnieki.

 • sm72

  Šogad līgumsaistību un sveršanās termiņš no 01.02.2009.- 01.05.2009.

 • Kampars

  Interesanti, jāpadomā

 • Valdeka :)

  Un ikgadējās tievēšanas līgumsaistības skan ļoti vilinoši, par ļaunu jau nenāktu. Kāds ir tas līgumsods?

 • sm72

  Pagājušajā gadī līgumsods bija diezgan motivējošs LVL 1500,- Viens puisis samaksāja:) Pārējie visi nometa:)

 • pikols

  Priekš manis diemžēl par vēlu jo no saviem -35kg vēl ko nomest diezgan problematiski radinieki jau brēc ka esmu pārķēris lai jums veicās ja vajag padomu varu dalīties ar savu pieredzi

 • sm72

  Valdeka skaitās pie Valdekas pils?

 • sm72

  Es jau ceturto gadus piedalīšos līgumsistībās un katru gadu iesāku līgumsaistības ar -2 kg salīdzinoši ar iepriekšējo gadu:)

 • pikols

  ead ņem vienreiz un nomet līdz normai

 • Pusmaratona plāns būs uz ceturtdienu, piektdienu.

 • sm72

  Krishjohn, netīšām iemaldījos Tavā blogā. Tev vēl tā prakses vieta ir aktuāla? Kādas prasības Tev attiecībā uz prakses vietu ir nepieciešamas?

 • Jā, pie Valdekas pils. Kuru Jelgavas malu tu, sm72, pārstāvi? :)

  Jūs tās līgumsaistības sākat ar kopīgo nosvēršanos? Vai kā jūs izkontrolējat tos svarus?

 • sm72

  Es dzīvoju pie pašas Lielupes pretīm Vircavas pietekai Depo mikrorajonā. Līdz ar to skrienot varam “sreločku” taisīt pie būvmateriālu veikaliem “Pilsēta” vai pie Raf viadukta, jo pēc Raf viadukta man ir brīnišķīga trase caur mežu līdz Ozolniekiem netālu no Ozolnieku stacijas un pēc tam caur Brankām atpakaļ uz Raf viaduktu. Varbūt Tev ir citi priekšalikumi?

 • sm72

  Tajā svaru vērošanā svēršanās ir svētki kopēji gan 01.02.2009., gan 01.05.2009. ar sēdēšaņu pirtiņā, jo pēdējie kilogrami reizēm tiek atstāti pirms pēdējās svēršanās tieši pirtiņā:)

 • Aivars

  Paldies, mošķi, ar Tavējo rēķināmo ļoti ātri tieku uz priekšu! Pirmo nedēļu no plāna excel tabulā ieliku un ar šausmām konstatēju, ka man rīt ir jābūt TEMPO treniņam ar baigo ātrumu. Un arī citās dienās jāmauc daudz ātrāk nekā es to esmu darījis līdz šim. Ar kilometrāžu viss it kā būtu labi, pat par daudz, bet ātrums… Var jau būt, ka tas plāns ir paredzēts saulainajai Kalifornijai, kur šobrīd nav ne sniega ne arī ledus. Es rīt nespēšu nomaukt to tempo – 6,4km ar 4:37 min/km no kopējiem 9,7km, kas pats par sevi ir štrunts, jo šonedēļ visas dienas esmu skrējis 10-13km, bet tikai vidēji ar 5:30 min/km… Bet, ja atpalikšu no treniņplānā paredzētā, tad laikam nesagatavošos kā nākas sacensībām – nebūs vajadzīgā darba apjoma vai intensitātes un nebūs rezultāta…:( Pirmajā reizē gatavojoties jau nevar zināt, cik viegli vai grūti ir pēc tam tās ātruma lietas iedzīt un vai to var vispār vairs pēc tam izdarīt, jo pēc loģikas apjomi un ātrumi aug un katra nākamā nedēļa balstās uz iepriekšējā nedēļā sasniegto. Tikai tā jau var uzrāpties augšā un sasniegt tos 42,195km vajadzīgajā tempā, jo katru nedēļu tā varēšana tiek būvēta un celta pamazām… Baigi grūti bez pieredzes ir uzminēt, kā pareizāk rīkoties…

 • Aivars

  Es, sm72, svara mazināšanā nepiedalīšos, jo es nevaru atļauties nomest 7kg. Man pašam patiktu, ja mans svars būtu par kādiem 3kg mazāks – ja vispār nebūtu riepas, tad vieglāk būtu skriet, taču mana sieva uzskata, ka es nedrīkstu nomest neko, ka man pat nenāktu par skādi maķenīt uzbaroties. Mīļā miera labad es cenšos vismaz iztikt ar to, kas man ir… :)

 • mošķis

  es ieteiktu skriet tos pašus kilometrus, bet biki lēnāk, un tad jau redzēsi, cik labs būsi uz maija mēnesi … taisi korekciju uz ātrumu … it īpaši tāpēc, ka tagad ir ziema un reāli uzreiz tā maukt nav reāli …

 • Aivars

  Paldies, mošķi, tā arī domāju darīt – cik sanāks izspiest to ātrumu tik sanāks. Jāskatās jau kāds būs laiks un cik garu plika asfalta gabalu vispār ir iespējams atrast un cik ātri var atļauties maukt pa sniegu un ledu… Pa lielo šoseju tā kā negribētos… Bet arī tur ik pa brīdim ir jāpavelk uz grāvja pusi pa apmali un temps nesanāk…

 • Maršruts šķiet reiz lūkots, vienīgi vēl kādu laiciņu būs kā būs ar to lielo gabalu skriešanu – kkā pamanījos dabūt mistisku kājas traumu. Bet nu pēc mēnešiem pāris varētu gan izmest kādu līkumu kopā :)

 • mošķis

  Pirmo maratonu jau nu vajadzētu “savā” tempā noskriet … nepārspīlējot ar ātrumiem …

 • Aivars

  Man, mošķi, daļēji tempo treiņš izdevās, jo plānā vajadzīgo ātrumu sasniedzu, taču izturēju tikai pusi no prasītā attāluma. Neesmu es vēl tādā formā, lai ilgi varētu turēt lielus ātrumus…

 • mošķis

  tempo/intervāla treniņi ir tie paši grūtākie un nepatīkamākie gargabalniekam! Tā kā, ja pat nevari to tempu izturēt, skrieni ar tādu ātrumu, kādu vari – neko vairāk jau jau nespēsi tāpat, bet distanci skrieni :) Pašlaik ir “ziema” un ar to ir viss izteikts – pie kam neaizmirsti, ka ir cikla pats sākums!:) Varbūt esi novērtējis nedaudz par augstu savu līmeni uz šo brīdi, bet tāpēc jau vari nomest sekundes no plānā paredzētā!:)

  Rezultāti būs sacensībās! Tas ir kā likums! Bez ātrumtreniņiem neiztikt nevienam gargabalnieka, ja tas grib progresēt!

 • Aivars

  Paldies, mošķi, parēķināšu un pakoriģēšu. Es jau tikai vakar vakarā nokonvertēju ātrumus un sapratu, kas tiek prasīts minūtēs/km. Jūdzēs jau viss izskatās baigi vēsi un vienā mierā…:)

 • sm72

  Labi, Kristīn, veseļojies, lai varam parādīt tiem Fašistu mocekļu kaimiņiem un h2o stutētājiem(domāta Salspils pilsēta), ka arī Jelgavā nav knapie skrējēji:)

 • Aivars

  Kas, sm72, ir lielupīte salīdzinājumā ar lielo, plašo un vareno likteņupi Daugavu?!:)

  p.s. Mošķi, mēs Tevi un dižjūru neaiztiekam, tā ir pavisam cita svara kategorija…:)

 • Krishjohn

  Nepamanīju, ka te vēl notiek rosība..
  Sm72, jā prakses vieta vēl ir aktuāla. Prasības? Es neesmu neko prasīgs, bet cik sapratu, tad jo tuvāk saistīts ar mārketingu vai tirdzniecību, jo labāk..Kāpēc jautā?
  Kristīne, nemaz nezināju, ka tevi sauc Kristīne. Man Tu visu laiku biji Amellie xD Prieks, ka esi tapusi redzama!
  Pikol, glāb mani. Esmu kaut ko kreisajam celim dabūjis ar 51 km 3 dienu laikā. Pēc 4 km sāk durt un labi nav. Tev kaut kas līdzīgs nebija?
  Aivar, hmm es sāku domāties par šīs 7dienas 20 km, jo iespējams, ka man būs jāņem 7dienu atpūta, lai tiktu stabili uz pekām..Pilnīgi prasās kāds no tiem “bitīt matos”..

 • Krishjohn

  Tā tievēšana ar izklausās interesanti, tik man nav ko nomest. Sm72, cik daudz cilvēki toreiz piedalījās?

 • pikols

  par celi noteikti apstājies kādu nedeļu skaties vai nav pampums ja ir tad aukstu kompresi un pēc 3 dienam var finalgonus vai ko līdzīgu pamēģini konstatēt kurā vietā tieši sāp un atraksti ir apmēram 4 iespējas bet galvenais neskrien nedeļu tad tālāk domāsim ja dikti gribi varu mēģināt sarunāt olimpiskās izlase fizioterapētu ja būs vajadzība bet diemžēl tie ir maksas pakalpojumi un ķries pie stiprinājuma vingrinājumiem un līdzīgiem http://www.yogacards.com/knee-injury-exercises.html diemžēl ceļi ir jāsaudzē kaitīgs ir basketbols futbols kā ari sals

 • Krishjohn

  Oke, centīšos izpildīt tos gumijas cilvēka vingrojumus un atpūtināt kāju.
  Dakteri pašlaik gan netraucēsim, jo pampuma nav, liekas, ka esmu tikai pārpūlējis.
  Tik cik bieži tie vingrojumi jāpilda?
  Paldies!

 • sm72

  Krishjohn, novēlu ātru atveseļošanos. Par to praksi runājot, es domāju par prasībām, ko pieprasa skola.

 • sm72

  Pagājušo gad tievēšanā piedalījās 9 cilvēki:) Šogad būs jauninājums: sievietes-tievētājas:)

 • Krishjohn

  Skola neko neprasa. Viņa vienkārši grib no manis atbrīvoties uz 3 mēnešiem. Pēc tam man 50 lpp garā palagā būs citiem jāpaskaidro, ko labu esmu sadarījis pa šo laiku.
  Veseļošos, veseļošos. Pats pamēģināji kādu no tiem vingrojumiem? Man jau acis uzmetot uz dažām bildēm, sāka kājas sāpēt xD

 • mošķis

  Kriš, veseļojies – Liepāja turēs īkšķus, par ātru izveseļošanos :) Es vēl ieteiktu apmeklēt kādu sakarīgu masieru …

 • pikols

  vingrin“ajumu pamatideja neko nedari kas sāp esi pacietigsdari tiktāl kamer juties labi tā saucamais piliena princips pilini pa vienai pilei ūdens glāzē katru stundu vienu nosākuma nekas tukš galīgi nekā pec gada pilna gan un viens piliens un iet pāri

 • Aivars

  Veseļojies, Mazais Krišs! Man svētdien treniņplānā 1r 19,3km. Man Tevis pietrūks…:)

 • mošķis

  Pats ar esmu mazā bedrē, bet nu pamazām atgriežos :)

 • sm72

  Kā Aivar ar garo skrējienu pie – 10. Es šodien 23 km pa iekšu sporta klubā pēc skvošiņa:) Kājas tādas stīvas:)

 • Aivars

  Es Tev to, sm72, rīt pastāstīšu. Solīja kādus -12 līdz -15 grādus, redzēs cik būs. Tagad debesis skaidras un redz daudz zvaigžņu – diezgan sūri būs. Šodien biju uz bērēm un kapos drusku apsalu, tāpēc vakarā kurināju pirti un kārtīgi sasildījos. Tagad tāds patīkams sagurums. Rīt no rīta startēšu savā “long run”. Man nepatiktu skriet telpās sporta klubā, jo tur taču nav gaisa, ir putekļi un visādas smakas…

 • sm72

  Nu kā Aivar, lāsteka deguna galā jau nokususi? Par tiem sporta klubiem ir tā, ka tomēr tajos vēdināšanai pievērš ne to pašu maznozīmīgāko lomu. Pie tam ir kur piesiet aci…:)

 • Krishjohn

  Aivar, ja Tu līdz 1dienas vakaram nepastāstīsi kā izgāja “long run”, tad iešu Tevi uz dambi meklēt…

 • pikols

  Svētdien noskrēju gar jūras krastu 16km vienkār1si super sajūta kā vasarā, tikai -10, bet tas netraucēja, prieks skatīties uz tiem satuntuļotajiem cilvēkiem, ka pats jūties vasarīgi, vienīgi beigās uz vēdera sarkana strīpa, ko ar karstu dušu dabuju nost, secinājums, neviena zāle nestāv tuvumā, tā ir tikai savas neuzņemības apmānīšana, palasi Akerberga komentārus par tiem kas ziemā neskrien ārā.

 • Kampars

  Šorīt arī pa pludmali noskrēju 10km. Baigi labi, tikai sals mazliet degunā koda.

 • mošķis

  Kampars, cik tempo Liepājā? es šodien ārpusē esmu un skriešu te, kur ap -8C

 • Kampars

  Temps vidējais 4:27min/km. Liepājā bija ap -11C.

 • Kampars

  Tagad jau siltāks, kādi -7C būs

 • mošķis

  Kampars, skrēji pa mūsu trasi?:)

 • Tik ātri skrienot aukstums jau neķer.

 • Kampars

  Nē, šoreiz tikai pa pludmali turp un atpakaļ. Pa tiem kalniņiem augšā lejā domāju taisīt kādu atsevišķu piegājienu.

 • Kampars

  Aukstums ķer tikai degunu. Un pēc treniņa, gājiens 3min līdz mājam, liek pasalt, jo visas drēbes slapjas.

 • sm72

  Un pēc tam neliels plauškarsonis…:) Bet, kas tad īstam cilpotājam tādi ikdienas sīkumi:)

 • Aivars

  Mazais Krišs, ar mani viss ir kārtībā! Svētdien 8-os no rīta pie loga bija -18 grādi, uz lauka par pāris grādiem aukstāks. Uz dambja sala tikai deguns un vaigi, nedaudz ausis. Tas ir vidējais rādītājs, jo tad, kad vējš pūta no aizmugures, bija tā kā pikols saka – kā skaistā un saulainā vasaras dienā, vienkārši bauda skriet! Pret vēju bija otrādi – nežēlīgi sala deguns, vaigi un ausis, asaroja acis… Pēc deviņiem no rīta, tuvāk jau desmitiem, kad saule jau bija uzlēkusi, kļuva jūtami siltāks. Tad, kā arī Kampars rakstīja, atsildoties slapjo drēbju dēļ ātri sajutu vēsumu.
  Lielākā slodze bija degunam. Es gan to neaplīmēju kā jaunībā, slēpojot maratonus, ar leikoplastu, bet elpoju tikai caur to – gan ieelpu, gan izelpu. Raut aukstu -18 vai -20 grādu gaisu caur muti nedrīkst! Lai deguns nesasaltu ragā, izelpojamais gaiss, kas ir daudz siltāks par ieelpojamo, ir pa to pašu ceļu jāizelpo. Grūtākais jau ir noregulēt elpošanas režīmu caur degunu, jo kā jebkurā termoapmaiņas iekārtā tajā rodas kondensāts, kas ir no turienes jāizvada, lai naizsprostotu ceļu gaisam … Bet savus 19,3km es nolauzu un pēc tam stundiņu pasildījos savā burbuļvannā… Šodien ir viss o.k. un esmu gatavs rītdienas treniņam saskaņā ar treniņplānu.
  Jā piemirsu, vidējais ātrums man bija tikai 6:00, bet 99% no trases bija pa ledu…

 • pikols

  es parasti jaap 15 unaukstāks vaijpretvējš izmantoju šali masku ko pa 2,5lvl var nopirkt tajā pašā 100 lietu veikalā

 • mošķis

  Te daži žēlojas par slapjumu, no tā protams neizbēgt – tāpēc kustieties visu laiku, kamēr tiekat līdz mājām :) apģērbs tāds, lai būtu silts, es nežēloju arī otras bikses … ir man vienas lietus variantam, zem viņām apakšā ir “parastais variants” … ja par aukstu – vingroju iekšā. Tiesa, esmu trāpījis siltajā laikā (-7C pie mājas, distancē domājams, ne vairāk par -5C), noskrēju pa dienu no 13.00 savus 12km, ledus gandrīz nebija un tas pats kādus 200m, bet pa maliņu ideāli. :)
  Turamies! :)

 • Aivars

  Paldies, pikol, ņemšu vērā un apskatīšos. Tās maskas, kurām mute ir ciet, tās neder, jo tad iznāk raut iekšā ne tikai aukstu, bet arī mitru gaisu, kas ir īpaši slikti. Ja tā maska ir pāri pa degunu un vaigiem – nu tāda kā lente no vienas auss līdz otrai – tad o.k. Bet labāk un ciešāk pie deguna tomēr turas leikoplasts un uz vaigiem bieza un trekna krēma kārta. Leikoplasts ir arī vislabākais, ko līmēt uz ausu ļipiņām, jo tās vienmēr izlien no cepures un zem -15, ja ir vējš, salst…:)

 • Frax1s

  Sveiki visiem! :)

  Gatavojos savam pirmajam maratonam (Nordea Rīgas maratons), un smeļoties noderīgus padomus no googles tantes uzgāju šo bloga lapu. Daudzus rakstiņus jau pārlasiju un kaut kā ieptikās “apkārtējā gaisotne”, tāpēc beigu beigās izdomāju pievienoties klubiņam “VSK Noskrien” :)

  P.S. >>> Cik nopratu no Salaspils arī divi kaut kur skraida !? :D Ja nemaldos Aivars un Krishjohn (abus divus nepazīstu) ;)

 • Mošķis

  => Frax1s – laipni lūdzam mūsu bariņā :)) Un tā tā Salaspils banda paliek pavisam ņipra :) Krišim ar Aivaru labs papildinājums ieradies :)

 • Aivars

  Jā, Frax1s, šajā klubiņā no Salaspils līdz šim mēs bijām divatā ar Mazo Krišu un liepājnieki mūs jau bija sākuši pārmākt ne tikai ar savas darbības kvalitatīvajiem izpausmēm, bet arī ar savu kvantitāti. Mums ļoti noderētu arī trešais salaspilietis – tā mēs vismaz skaitliski līdzsvarotu savas pozīcijas!
  Es arī gatavojos savam pirmajam 17.maija maratonam un varu bez pārspīlējuma teikt, ka šis klubiņš bija tas, kas mani iedrošināja domāt par maratonu un arī praktiski palīdzēja tam sagatavoties.
  Starp citu, es parīt skriešu 32km, piedāvāju pievienoties!:)

 • Frax1s

  He heh :D Prieks dzirdēt :))

  Redz, tad jau nebūšu vienīgais, kas gatavojas savam pirmajam lielajam dzīves skrējienam. Parīt … Am, 1 – Dien plānoju skriet intervālus. Bet pamatā trenējos pec Nordea Rīgas maratona treniņu plāna (vismaz toreiz citus plānus nezināju, tāpēc ņēmu pēc tā) Vispār pēc kāda plāna tu trenējies Aivar? :) Un cik ātri tu apmēram skrien un/vai kāda pulsa robežā?? Mošk nemaz nestāvu tev blakām (tu ar tiem 32 km biku nobiedēji) :D
  Es pats pagaidām trenējos jaunajā stadionā, riņķojot neskaitāmus apļus – autopilotā. Drīzumā sākšu iestaigāt “svaigās” botas un nākamnedēļ domāju pamazām radināt kājas pie asfalta, tieši mēnesi pirms maratona :)

  Man atkal rīt cik skatos paredzēts 29 km skrējiens – 72.5 apļi =D

 • Mošķis

  man tādas aizdomas, ka būsi nobiedējis Aivaru ar saviem apļiem – jo reāli gargabalniekam riņķot tādus apļus pa stadionu ir “nāves smaka” :D … drīzāk jau pievienojies pie Aivara uz tiem 32 km, lai gan nezinu, vai būsi tādiem kilometriem gatavs uz asfalta …

  Hmmmz …. Nordea Maratona treniņplāns, manā uztverē, maigi sakot vieglprātīgs – sagatavoties vienkārši noskriet varbūt ka var, bet kā jau teicu, nekā nopietna …

 • sm72

  Mošķi, esmu diviem maratoniem sagatavojies pēc Nordea gatavošanās plāna:) Romai gatavojos pēc cita plāna un noskrēju vis lēnāk:D

 • Aivars

  Tad jau, Frax1s, mums saskan – arī man pēc treniņplāna svētdienas ir garā skrējiena dienas. Tikai šoreiz sacensības Mežaparkā lika pārnest svētdienas skrējienu dienu vēlāk.
  Skrienu 4 reizes nedēļā – pagājušajā nedēļā 82km, bet vairāk tas nepieaugs, jo šajā laikā tas ir maksimums 16 nedēļu sagatavošanās ciklā. Vidējais ātrums garajos gabalos 25km+ man komfortabls ir robežās no 5:35-5:45 min/km, tas ir ap 75% no maksimālā pulsa. Es ceru, ka maratonā es ar to pirmajā reizē varēšu iekļauties 4 stundās.
  Es labprāt paskrietu arī pa jauno stadionu. Vispār jau man ļoti patīk skriet pa skrejceļu, es veselu gadu – 2007., no marta līdz decembrim skrēju gandrīz tikai stadionā…

 • Frax1s

  Nu kāpēc uzreiz “nāves smaka” :D :D Es pat neesmu nogājis no prāta – pagaidām! :D
  Gan jau citu dienu pievienošos … vajag pamazām radināties.

  Nē nu manuprāt tam treniņu plānam nav ne vainas (iesākumam un pirmajam maratonam derēs) :) Nekādas čukčas jau viņu netaisija :D Bet jā, plāns domāts, lai sagatavotos vispār noskriet, daudzmaz aktīvam cilvēkam (pēc organizātoru un sastādītāju domām).
  P.S. Vispār tēmēju uz labu rezūltātu, bet pagaidām nesteigšos ar “likmju izdarīšanu” :D

  Ew, Aivar tu skrien vairāk par mani! :)
  Man apmēram pēc pēdējiem datiem ir Avg Pace 5:48 – 5:55 min/km, un arī 70% – 75% no maximālā pūlsa.

  Visp. uz pavasara pusi sarosās arī šādi tādi kas tur paskraida ;)
  Heh, cik atceros 2007 gadā jeb no Rīgas maratona (minimaratona distances) sāku vairāk draudzēties ar sportu, nu kā teikt aizrāva “āķis lūpā” :) Arī šad tad toreiz bizoju pa veco stadionu!

 • Frax1s

  Man tāds jautājums – par škidruma uzņemšanu? Kā tur īsti ir!
  Jūtu, ka treniņos uzņemu parāk daudz škidruma. Varbūt ir kāda formula pēc kā to apreiķināt :) Jo kaut kā negribās sacensībās skrienot tādu gabalu, tādā cilvēku masā mocīties ar toletes meklējumiem un diskomforta sajūtu :/ Un pēc cik km maratonā bija dzirdītavas?

 • Mošķis

  => Sm72, tāds sīkums, ka distance Romā bija daudz sarežģītāka par Tavējām visām iepriekš skrietajām kopā ņemot :) Liekas, to nemaz neņem vērā. Piedevām, es neredzu nekādu atšķirību – abās ir 3x pa nedēļu atvēlēts treniņiem. Tāpēc ar man nepatīk sistēma no 3x pa nedēļu. Skrējējam ir jāpierod kustināt ekstremitātes (cits jautājums, kur to dari). Otrajā pusē distancei viss atspēlējas. Tev, kā 3 maratonu īpašniekam jau nu to vajadzētu izjust. Vari turpināt arī turpmāk skriet savas 3x pa nedēļu – nevaru neko ne liegt, ne uzspiest – i nedarīšu. Pats jau esi liels puika. Citas aktivitātes ir laba lieta, bet monotono ilgo skrējienu neviens Tev ne ar ko neaizstās. Cik atceros, tad Tev ieteica tieši palielināt monotono kilometru skaitu, kad testējies iekš LOV. Ko arī esi izdarījis. Un, ja nebūtu tik sarežģītas distances Romā, gan jau ka būtu uzlabojis Valmieras rezultātu.

 • Mošķis

  => Frax1s -> runājot par stadionu – it kā nav nekas slikts, bet saprāta robežās, jo skrienot pa stadionu tiek nodarbināt nedaudz citi muskuļi, nekā tie, kas tiek likti darbā skrienot pa asfaltu vai pat meža taku. Tā ir pārbaudīta lieta. Stadionus parasti izmanto intervāltreniņiem, ja nav iespējas precīzi nomērīt distances garumu. Vai arī pulsometru kalibrēšanai.

  Cik Tev būtu “labs” rezultāts? Nu vismaz aptuveni?

  Par šķidruma lietošanu maratona distancē īpaši nesatraucies -> maratons ir pārāk liela distance, lai dzertu par daudz – punkti ir ik pēc 5 km. Trases malā būs kaut kādas tualetes. Ja vēl būs siltāks laiks, tad dzert gribēsies dubulti. Formula ir vienkārša – ja gribas dzert, tad jau reāli esi jau nokavējis. Pats distances laikā dzeru sākot ar 15-to km, t.b. 3 dzeršanas punktu, jo treniņos vispār nelietoju un kaut kā esmu pieradis, ka pat 1/2maratona laikā gandrīz lietoju šķidrumu tikai 1x. Bet tas katram individuāli.

  Par maratona sagatavošanas plānu no Nordea puses, manuprāt, ir vienkārši nenopietni ko tādu piedāvāt. Daudzi man oponēs. Esmu noskrējis, ar labu rezultātu. Bet par kādu cenu?! Nestrīdēšos -> līdz finišam tiksi, bet par nopietnu to rezultātu neuzskatīšu, jo vari noskriet daudz labāk un galvenais, drošāk veselībai, kad zini, ka nebūs pārpūles veicot to vilinošo distanci pilnā apjomā. Vari pajautāt Sm72, cik labi viņš jutās pēc Valmieras, cik ilgi viņš atgāja no tā maratona. Un ne jau kalnu dēļ vien viņam bija tās problēmas, kas bija.

 • Aivars

  Es, Frax1s, par šķidruma uzņemšanu neko daudz nezinu. Treniņos puslitru staipu līdzi tad, kad jāskrien 25km+, bet sacensībās cenšos norīt kaut malciņu pie katra galdiņa. Rīgas maratona dzeršanas vietas ar visiem kilometriem ir jau maratona mājas lapā. Bet ar dzeršanu katru reizi ir savādāk, tas ir ļoti atkarīgs no apģērba un laika apstākļiem. Taču, ja pirms mačiem esi apmeklējis WC, tad, manuprāt, nevajadzētu uztraukties par nākamo WC apmeklējumu, jo iedzert tik daudz, lai kaut kas distancē neizsvīstu un paliktu pāri, nav iespējams.
  Vai Salaspils jaunajā stadionā var brīvi tikt iekšā un ļepatot pa skrejceļu? Tur apkārt ir nopietna sēta un man ir radies iespaids, ka tur iekļūt nebūt nav tik vienkārši…

 • Frax1s

  Kas gan cits tur varētu būt!! Es vēl saprastu pa asfaltu vai meža taku, tad gan būtu atškirība. Varbūt tāpēc, ka stadionā ir tas gumijas pārklājums?! :) Kaut gan es skrienu ar vecajām, apdeldētajām botām, lai mazāka amortizācija būtu. Hmzzz.
  Vispār grūti teikt, tā ir kā zīlēšana, jo nezinu kā organisms uzvēdīsies tik garā distancē skrienot savā ritmā! … Virs 4 h tur nav ko domāt … Reāli būtu pie kādām 3:30, Bet plānoju noskriet vēl ātrāk, protams visādi var gadīties, kaut kas par sevi var likt manīt un pēc kādiem 30 km pārņemt “jaukas” sajūtas :D Uzskatu, ka nav jābaidās un ir jāuzstāda lieli mērķi. :)

  Paldies, Jūs mani nomierināji :) Pamainiju ūdens uzņemšanas biežumu ik pēc 10 km .. pirms tam bija par traku ik pēc 5 km. Būs vēl jāpatestē!

  Jā Mošķi tev ir taisnība, pats jūtu, ka tas plāns ir pārāk viegls ar tādu nenopietnības piegaršu priekš maratonā gatavošanās, bet nu kā minimums der. Vaitad būtu prātīgi pāriet mēnesi pirms sačiem uz citu plānu?? ;) Anyway netaisos pēc maratona pievarēšans, paķert garas atpūtas brīvdienas vai vēl ļaunāk sēdēt mēnešiem pie teļuka ar kolas pudeli vienā roka, pūlti otrā un vaigos sastuļķētām čipšu pakām. Treniņi nenākas viegli un tiem ir veltīts daudz laika, tāpēc formu netaisos zaudēt … attīstīšos un nākamo maratonu pieveikšu daudz ātrāk :) No mēŗķa uz mēŗki!

  Cik tad tu ilgi Sm72 atkopies pēc pēdējā Valmieras maratona? Es toreiz skrēju 17 km :) Un uzzreiz pēc finiša dzima doma, ka nākamgad, tas ir šogad skriešu pilno maratonu :))

  Par jaunā stadiona pakalpojumu izmantošanu ir jāmaksā … par skrejceliņa īri tagad ir jau 15.00 Ls gadā. Es vēl no sākuma paspēju kad bija pa 5. Ls

  “Tur apkārt ir nopietna sēta un man ir radies iespaids, ka tur iekļūt nebūt nav tik vienkārši…” < … Nu ja tu grasies rāpties pāri, tad tad tev taisnība :D Tur ir dežurants, ikviens var droši pieiet un paintresēties kas un kā :) Iekšā pie info deļa ir pakapojumu saraksts ar izmaksām. Vispār kad viņu atvēra man likās, ka tu var iekļūt tikai izredzētie =D

 • Mošķis

  => Frax1s – stadions ir gan savādāks kājām, kaut vai to pašu gumiju dēļ, bet ne tikai. Tiešām strādā citas muskuļu grupas. Kad tiksi uz asfaltu ārā redzēsi.

  Ja jau biki vairāk par mēnesi palicis līdz maratonam, laiks līst laukā uz asfaltu. To mans jaunību dienu treneris teica, neatkarīgi no tā, kur skrieni, vai pa stadionu, vai pa zemes taciņām, vai pa mežu! Tikai šādi vari pierast pie asfalta, lai cik tas nepatiktu. Maratons notiks uz asfalta un tā ir realitāte.

  Nezinu, cik daudz un kā vari izmainīt savu programmu uz lielāku apjomu, uzreiz par lieliem procentiem nē, bet vēl kādu dienu pie tām 3 dienām nedēļām gan droši vari izdarīt – kaut vai 5 km, bet tas kaut ko dos. Es gan pieliktu vēl kādus 10km vismaz un pa asfaltu.

  Cik kilometru sanāk pa nedēļu?

  Nerunāsim par ārprātībām – Coca-Cola nelietoju tik sen, ka nevaru atcerēties pat gadu :) Noskrieni šo maratonu un tad jau var pameklēt kādu sakarīgāku sagatavošanas plānu, vai vismaz nedaudz pamainīt principus, pēc kuriem gatavoties :) Neko pārāk jau viņi savā starpā neatšķiras, bet tas, ka liela kilometrāža ir pamats veiksmīgam maratonam ir bijis un būs visos laikos. Ātrums nāk kā papildus bonuss veicot intervāla, tempo un citus labus treniņus. Neaizmirsīsim arī treniņus VFS, kas stiprina muskulatūru, lai tas ķermenis pēc iespējas varētu pavilkt pa distanci ar labu piepūli. Protams, neaizmirstam sacensības uz īsākām distancēm. Tas viss dod pārliecību un dažādību treniņprocesā, ne tikai uz ātrumu, bet arī sadzīviskā jomā, kad vari pakomunicēt ar tādiem pašiem pozitīvi “atkarīgajiem” kāds esi pats, apmainīties ar viedokļiem, medīt konkurentus distancē utt. Tās visas ir emocijas un bez emocijām gatavoties ir vienkārši psiholoģiski neizturami :)

  Par to ūdeni īpaši nesatraucies, jo siltāks, jo vairāk nepieciešams ir šķidrums. Maratona laikā izsvīdīsi jau pirmajā pusē un gribēsies šķidrumu, ka nespēsi atjaunot. Tāpēc par tualeti vari pat nedomāt, ja vien tik aizej pirms starta, ko dara visi. Protams, skaties, ka nav liela rinda, tāpēc meklē ātrāk :)

  Un kā ar botām maratonam? Skriesi ar tām pašām vecajām, vai esi iegādājies kādas citas?

 • Aivars

  Mošķi, zelta vārdi Tev attiecībā uz ātrumu: “Ātrums nāk kā papildus bonuss veicot intervāla, tempo un citus labus treniņus.” To es šodien izjutu ļepatojot savu garo gabalu – gandrīz 33km. Pēc diviem mačiem Mežaparkā man sāk atkal parādīties ātrums, turklāt tas ir noturīgs. Man gribētos teikt, ka man beidzot ir sajūta, ka esmu gatavs savam debijas maratonam – es varētu pēc divām nedēļām vicot nevis pēdējos treniņplānā paredzētos 32km, bet jau maratonu. Vidējais ātrums šodien man bija 5:28 turklāt skrējiena laikā tas visu laiku palielinājās, jo sāku lēni ar prātīgu pāris kilometru iesildīšanos. Vidējo pulsu arī noturēju uz 135, jeb 79% līmenī. Esmu pārliecināts, ka, ja šodien vajadzētu noskriet vēl atlikušos nepilnos 10km līdz pilnai maratona distancei, tad to es atlikušajā stundā un trijās minūtēs, lai iekļautos četrās stundās, es noteikti būtu paveicis! Jā, man ir sajūta, ka esmu jau gatavs – galvenais tagad ir napazaudēt sasniegto sportisko formu un veselam 17.maijā nostāties uz starta! Tad es savus pirmajam maratonam nospraustos mērķus noteikti sasniegšu, jo kā jau Tu, Mošķi, vairākkārt esi teicis, ka pašas sacensības ir tikai aisberga redzamā daļa, un tajās tiek tikai noformēts un nodots sagatavošanās procesā padarītais darbs.

 • Mošķis

  paldies, Aivar – centīšos arī es daudz maz savest sevi kārtībā uz RM. Man te pēdējo laiku papildus slodze rodas, tā kā treniņi ne visi ir tanī līmenī kā gribētos, bet es centīšos.

  Katrā gadījumā, skaties, lai sportiskās formas pīķis būtu uz 17.05 un lai tas gara, kāju & dvēseles darbs tiktu pasniegts labākajā stāvoklī precīzi termiņā :)

 • Mošķis

  + neatslābinies treniņos, pēdējais mēnesis ir ne mazāk svarīgs kā iepriekšējie …

 • sm72

  Man nebija tik traki ar atjaunošanos ne pēc Va;mieras maratona, ne Romas. Pēc Romas maratona jau trešajā dienā sāku skriet. Ja bija problēmas pēc Valmieras, tad esmu tās jau aizmirsis:)

  Aivas, vai savā treniņā esi iekļāvis kādus kalnus? Jo pēc Romas maratona esmu sapratis, ka katrs kalns pieliek distancei vēl klāt pāris kilometrus, tādēļ ir vērts kājas pieradināt. Šodienas savā 23 km skrējienā tādēļ iekļāvu 4 kalnus un tici man, kājas man tik stīvas, kā būtu noskrējis maratonu:D

  Par to rezultātu 3.30 pirmajā maratonā normālam cilvēkam būs paātri, ja treniņos neēsi sevi jau pārbaudījis vismaz uz kādiem 40 km. Vis neapdomīgākais ir maratonā sasteigts sākums. Labāk pirmajā maratonā izpēti vispirms sevi. Protams ir izņēmumi, jo ja nemaldos Parīzes maratona trījniekā bija puisis, kas pirmo reizi skrēja maratonu, taču domāju, ka neoficiāli viņš ir noskrējis vairāk maratonus, cik mēs visi kopā:D

  Par dzeršanu, nevajag uztraukties, ka distancē vajag tualeti. Romā nebiju redzējis savā mūžā tik daudz čurājošo puisīšu, kas visi kompānijā skaloja 3000 veco celtņu pamatus. Parasti arīšajā ziņā nostrādā bara instinkts, ka neviens no tā nekaunās. Protams ar nosacījumu, ja neēsi radis nokārtoties pietupjoties:D

 • Frax1s

  Kā jau iepriekš rakstiju esmu nopircis botiņas (Nike – Bowerman series) priekš maratona. Pāris dienas iestaigāju un jau veicu pirmos km pa asfaltu (Atceros, ka Mošķis kaut kad, kaut kur rakstija tieši to pašu, par radināšanos pie afalta – tāpēc piefiksēju) :)

  Paldies par padomu Mošķi! Sanācā maza un muļķīga ķibele, tāpēc neko labāk nemainīšu līdz maratonam.

  Šonedēļ pēc grafika skaitās kā atpūta tāpēc sanāk kādi – 33 km.

  He He Coco-Cola :D Tas kā murgains piemērs =D Jā pēc maratona pieveiksanas nāksies meklēt ko citu (Kaut Kur šiten redzēju – plānu pēc maratona pievarēšans) :)

  Kas ir domāts ar VFS treniņiem?

  Tā tik turēt Aivar – Malacis :))

  Vispār biju sasapņojies vēl ātrāk :D Bet mauprāt tas varētu būt normāli biku virs 3:30 – labā kondīcijā. Pašlaik esmu bedrē – savas muļķibas pēc :( Tieši tāda ir domā izpētīt sevi uz 42 195 un pēcāk iegriesties LOVā vai kur citur pārbaudīt sevi.

  Nu bet protams :D Džeks riktīgi bija trenējies savam pirmajam maratonam un pareizi vien darija :)

  Šitas labs :D :D :D Var tik vien iztēloties kā ielas smakoja pēc amonjaka it īpaši ja saulains laiciņš xD “Romā nebiju redzējis savā mūžā tik daudz čurājošo puisīšu, kas visi kompānijā skaloja 3000 veco celtņu pamatus. Parasti arīšajā ziņā nostrādā bara instinkts, ka neviens no tā nekaunās. Protams ar nosacījumu, ja neēsi radis nokārtoties pietupjoties:D” P.S. Vaitad WC trases malā nebija? Jebšu parāk liela rinda lai gaidītu! :)

  Šitas labs raksts var palasīt “http://www.sporto.lv/node/2819″ ;)

 • Aivars

  Paldies, Frax1s, raksts ir izcili labs!

 • sm72

  Tiešām svētīgs raksts un beidzot viens ir pateicis, ka nav lielas jēgas ēst līķīšus:D

  Beidzot esmu dabūjis sev skriešanas partneri:) Uzsēdināju sieviņu uz velosipēdu un skrienu ar ekskortu. Pie tam savs labums, jo viņa ved vēl manu dzeramo līdz:D

 • Frax1s

  Lūgtum … Ceru, ka noderēja :))

  He heh drošvien negribīgi un piedpiedu kārtā =D Njā tev nu gan noveicies – vismaz ar riteni blakām! Pie tam dzeramais braukā līdzi :)

  Aivar pa kurieni tu parasti skraidi un cikos? Darbadienās un brīvdienās?

 • Mošķis

  es jau publicēju mazu piezīmi blogā par šo skrējienu – raksts gaida apstiprinājumu. Distances garums ir 14.5 km.

 • Aivars

  Es, Frax1s, skrienu pa dambi – parasti sāku tūlīt pēc astoņiem no rīta otrdienās, ceturtdienās, piektdienās un svētdienās. Pēdējā laikā sacensības mēdz koriģēt skrienamās dienas, bet laiki nemainās.

 • Frax1s

  Es ar pagaidām īsos gabalus pa dambi skrienu (otrdienas & ceturtdienas). Tikai es uz vakarpusi sākot no 18:30 :) No rītiem nu nekādīgi nesanāk – Uz skolu jāmauc! Ja nu vienīgi svētdienās sāku kaut kur pēc 12:00 vai vēlāk (atkarīgs no distances garuma). Protams varu pamainīt kādam kopīgam skrējienam ;) Cik ieplānots svētdien noļepatot?

  Vispār pa dambi skriet ir baigi forši :)) Bet garākam gabalam vajadzētu ko citu – vēl garāku posmu! (kur nebūtu tik daudz tautas, automašīnas ar smacīgajām izplūdes gāzēm … nu tā teikt mierīgāka apkārtne) Varbūt zini kādu labu trasi?! ;)

 • Aivars

  Ar Mazo Krišu pamēģināju kopā skriet dzelzsceļa otrā pusē. Tur viņš mani izvadāja pa savu maršrutu un tad tālāk mēs garām noliktavām un cauri mežam izskrējām uz apvadceļa, pagriezāmies uz Daugavas pusi un pāri viaduktiem nokļuvām dambja sākumgalā.
  Man pa šoseju skriet diez kā nepatika, jo mašīnas tur ir vēl daudz tuvāk un ik pa brīdim ir jāskrien pa slīpumu – pa grāvja pašu malu. Tāpēc garajos gabalos es skrienu divus apļus pa dambi no Ako pieminekļa Saulkalnes pusē līdz HES slūžām pie Doles salas – turp un atpakaļ. Katrs aplis sanāk ~14,6km, piedevām vēl ceļš no mājām līdz dambim un atpakaļ – tad ir pat vairāk nekā nepieciešamie 32km. Treniņos pagaidām it kā vairāk nevajag…
  Šosvētdien man būs atslodze starp diviem 32km gabaliem un es skriešu tikai 10 jūdzes, tas ir, drusku virs 16km ar aptuveni 5:20 min/km.
  Nākamsestdien būs mači Cēsīs un tāpēc es nākamos 32km pārcelšu no svētdienas uz pirmdienu 27.aprīli.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.